Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 18 Ιαν 2020, 13:19

Beria έγραψε:
17 Ιαν 2020, 13:26
oldjedi έγραψε:
17 Ιαν 2020, 13:20
nowhere έγραψε:
17 Ιαν 2020, 13:13
έχει πλακωθεί και αλείφεται με κηραλοιφή ο τζεντάι δεν καταλαβαίνει χριστό
:)

Δεν βζω καλλυντικα στον εαυτο μου εκτος απο after shave ... Ουτε διαβαζω θρησκευτικα κειμενα ... Αυτα τα αφηνω για τους ξερολες ...

Αλλα περιμενω ακομα να μου πειτε , ολοι εσεις που τα ξερετε ολα και εχετε την απολυτη κριση ΕΝΑ πολιτικο ψεμμα , η ΜΙΑ λαθος πολιτικη αναλυση απο οσα λεει ...

:wave:
Βρε συ Τζεντάι, ο τύπος πουλάει επιστολές του Ιησού! :smt005:
Θα συζητάμε αν λέει πολιτικά ψέμματα;
Σοβαρά τώρα;
:)

Αντε παλι τα ιδια ... ΔΕΝ με ενδιαφερει τι πουλαει ο Βελοπουλος ... Μπορει να πουλαει απο καποτες , μεχρι την Σινδονη του Τορινο ... ΣΤα παλια μου τα παπουτσια απο την στιγμη που πληρωνει τους φορους του και τους υπαλληλους του ... Κατανοητο ;; ελπιζω ...
Για ΠΟΛΙΤΙΚΗ θα μιλησουμε ;; Στα σοβαρα ομως ...

:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 18 Ιαν 2020, 13:23

Nandros έγραψε:
17 Ιαν 2020, 15:53
Beria έγραψε:
17 Ιαν 2020, 13:26
Βρε συ Τζεντάι, ο τύπος πουλάει επιστολές του Ιησού! :smt005:
Θα συζητάμε αν λέει πολιτικά ψέμματα;
Σοβαρά τώρα;
Εντάξει μωρέ! Γνωρίζει ότι δεν πρόκειται να βγει ποτέ ο απατεώνας, ούτε παίζει ρόλο η ύπαρξη του στην πολιτική.
.
:)

Ειδαμε και τους ΜΗ απατεωνες που μας κυβερνουν το πως μας καταντησαν ...
Για "ανυπαρκτο" πολιτικο , πολυ ασχολεισυε ...

:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 18 Ιαν 2020, 13:27

hellegennes έγραψε:
17 Ιαν 2020, 23:15
Οι βρισιές των αρχαίων ημών ήταν πιο φλώρικες, αλλά ναι, βλαστημούσαν τα θεία. Οι κατάρες στους θεούς ήταν σε ημερήσια διάταξη.

Επίσης τα ήθη αλλάζουν και το να πεις ότι δεν σε νοιάζει η γνώμη των θεών ή να τους καταραστείς ήταν πολύ πιο βαρύ στην αρχαία εποχή από ό,τι είναι σήμερα οι θρησκευτικές βλασφημίες.
:)

Εξαρταται ...ειναι θεμα προσωπικης αποψης και εκτιμησης ...
Προσωπικα αποφευγω να βρισω ειτε τα θεια ειτε καποιον συνανθρωπο μου , εκτος και αν αρχισει αυτος να με βριζει ...

:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιαν 2020, 00:07

Προσωπική σου επιλογή και σεβαστή, αλλά η συζήτησή μας ξεκίνησε από το ότι οι μωαμεθανοί δεν βρίζουν τα θεία (τους), όπου πετάχτηκα να πω ότι εμείς βρίζαμε και βρίζουμε και αυτό οφείλεται στην βάση της εξέλιξης του δυτικού πολιτισμού: την βλασφημία, την έλλειψη υποταγής, το ελεύθερο πνεύμα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8370
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Έκτακτο!Υπογράφουμε για τον Ιησού μας.Κυριάκος Βελόπουλος.Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 20 Ιαν 2020, 11:28

oldjedi έγραψε:
17 Ιαν 2020, 12:59
axilmar έγραψε:
17 Ιαν 2020, 12:37
oldjedi έγραψε:
17 Ιαν 2020, 12:35


:)

Πως να μην τον ψηφισω , αφου συμφωνω με τις πολιτικες του αναλυσεις ;;

:wave:
Σου λεει ψεμματα βρε αγορι μου. Σε δουλευει. Αυτο μπορεις να το καταλαβεις;
:)

Πες μου ΕΝΑ πολιτικο ψεμμα που μου λεει ...

:wave:
Μονο ενα; θα σου πω πολλα.

* οτι θα μπορουσαμε να εχουμε πρωτογενη παραγωγη.
* οτι με την ρωσια ως συμμαχο θα πανε καλυτερα τα πραγματα.
* οτι ειναι απαλλαγμενη η Ελληνικη Λυση απο διαφθορα και οικογενειοκρατια.
* οτι η ελλαδα πληροι τις προυποθεσεις να γινει υπερδυναμη.
* οτι η γερμανια εχει υπουλο ρολο.
* οτι η κριση ειναι αποτελεσμα των μνημονιων και οχι οτι τα μνημονια ειναι αποτελεσμα της κρισης.
* οτι με την επιστροφη στο εθνικο νομισμα θα γινονταν καλυτερη η κατασταση
* οτι θα μπορουσαμε να εχουμε δευτερογενη παραγωγη.

Και ενα σωρο αλλα...

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Έκτακτο!Υπογράφουμε για τον Ιησού μας.Κυριάκος Βελόπουλος.Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 20 Ιαν 2020, 13:21

axilmar έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:28
oldjedi έγραψε:
17 Ιαν 2020, 12:59
axilmar έγραψε:
17 Ιαν 2020, 12:37


Σου λεει ψεμματα βρε αγορι μου. Σε δουλευει. Αυτο μπορεις να το καταλαβεις;
:)

Πες μου ΕΝΑ πολιτικο ψεμμα που μου λεει ...

:wave:
Μονο ενα; θα σου πω πολλα.

* οτι θα μπορουσαμε να εχουμε πρωτογενη παραγωγη. Σωστο αρκει να το προσπαθησουμε ...
* οτι με την ρωσια ως συμμαχο θα πανε καλυτερα τα πραγματα.Λαθος ... το εχει αναθεωρησει ...
* οτι ειναι απαλλαγμενη η Ελληνικη Λυση απο διαφθορα και οικογενειοκρατια.Λαθος ...Λεει οτι ειναι απαλλαγμενη Η Ελλανικη Λυση σχετικα με τα αλλα κομματα βλεπε ΝΔουλα...
*οτι η ελλαδα πληροι τις προυποθεσεις να γινει υπερδυναμη.Σωστο ... Το Βαλκανικο αναλογο του Ισραηλ...
* οτι η γερμανια εχει υπουλο ρολο. Σωστο ...
* οτι η κριση ειναι αποτελεσμα των μνημονιων και οχι οτι τα μνημονια ειναι αποτελεσμα της κρισης.Σωστο ... Το ΙΔΙΟ ελεγε και ο Σαμαρας στα Ζαππεια ... συμφωνω ...
* οτι με την επιστροφη στο εθνικο νομισμα θα γινονταν καλυτερη η κατασταση. Αμφιλεγομενο ... Ο γυιος μου που ειναι οικονομολογος και εργα;ζεται στην ΕΕ υποστηριζει το ιδιο ,,,
* οτι θα μπορουσαμε να εχουμε δευτερογενη παραγωγη.Υπο προυποθεσεις ΠΑΝΤΑ και αναφερετα;ι στους υδρογονανθρακες

Και ενα σωρο αλλα...

Συνεχισε ... Ουτε εγω δεν τα γραφω καλυτερα ...
:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8370
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Έκτακτο!Υπογράφουμε για τον Ιησού μας.Κυριάκος Βελόπουλος.Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 21 Ιαν 2020, 10:51

oldjedi έγραψε:
20 Ιαν 2020, 13:21
axilmar έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:28
oldjedi έγραψε:
17 Ιαν 2020, 12:59


:)

Πες μου ΕΝΑ πολιτικο ψεμμα που μου λεει ...

:wave:
Μονο ενα; θα σου πω πολλα.

* οτι θα μπορουσαμε να εχουμε πρωτογενη παραγωγη. Σωστο αρκει να το προσπαθησουμε ...
* οτι με την ρωσια ως συμμαχο θα πανε καλυτερα τα πραγματα.Λαθος ... το εχει αναθεωρησει ...
* οτι ειναι απαλλαγμενη η Ελληνικη Λυση απο διαφθορα και οικογενειοκρατια.Λαθος ...Λεει οτι ειναι απαλλαγμενη Η Ελλανικη Λυση σχετικα με τα αλλα κομματα βλεπε ΝΔουλα...
*οτι η ελλαδα πληροι τις προυποθεσεις να γινει υπερδυναμη.Σωστο ... Το Βαλκανικο αναλογο του Ισραηλ...
* οτι η γερμανια εχει υπουλο ρολο. Σωστο ...
* οτι η κριση ειναι αποτελεσμα των μνημονιων και οχι οτι τα μνημονια ειναι αποτελεσμα της κρισης.Σωστο ... Το ΙΔΙΟ ελεγε και ο Σαμαρας στα Ζαππεια ... συμφωνω ...
* οτι με την επιστροφη στο εθνικο νομισμα θα γινονταν καλυτερη η κατασταση. Αμφιλεγομενο ... Ο γυιος μου που ειναι οικονομολογος και εργα;ζεται στην ΕΕ υποστηριζει το ιδιο ,,,
* οτι θα μπορουσαμε να εχουμε δευτερογενη παραγωγη.Υπο προυποθεσεις ΠΑΝΤΑ και αναφερετα;ι στους υδρογονανθρακες

Και ενα σωρο αλλα...

Συνεχισε ... Ουτε εγω δεν τα γραφω καλυτερα ...
:wave:
Το ηξερα οτι θα προσπαθησεις να τα δικαιολογησεις.

Εγω θα σου πω, ως οικονομολογος και εγω, το γιατι δεν ισχυουν αυτα που λες.

Πρωτογενη παραγωγη που να καλυπτει τις αναγκες μας δεν μπορουμε να εχουμε αντικειμενικα, διοτι δεν εχουμε αρκετη γη για να εχουμε πχ αρκετο κρεας και αρκετα σιτηρα και ολες τις πρωτες υλες που χρειαζεται για τις αναγκες μας, και για την μεταποιηση του δευτερογενη τομεα.

Επισης δεν μπορουμε να εχουμε ουτε δευτερογενη παραγωγη, λογω οικονομιων κλιμακος: τα ξενα προιοντα που παραγονται σε πολυ μεγαλυτερες ποσοτητες εχουν πολυ λιγοτερο κοστος παραγωγης απο τα δικα μας.

Το Ισραηλ εχει τεραστια χρηματοδοτηση απο τις Ηνωμενες Πολιτειες και τρομερη υποστηριξη απο τους Εβραιους της διασπορας, ενω στον δεικτη οικονομικης ελευθεριας ειναι στην 27η θεση, ενω η Ελλαδα στην 106η. Ο Βελοπουλος και οι συν αυτω, ως γνησια τεκνα της Ελλαδας, που μεχρι πριν απο λιγο ηθελαν να γινουν συμμαχοι της Ρωσιας, ενω ειναι πολυ κοντα στην Εκκλησια, εχουν αναχρονιστικες αποψεις σχετικα με την οικονομια και την οικονομικη αναπτυξη. Πχ στο προγραμμα τους λενε οτι για να ανοιξεις μια επιχειρηση να πρεπει να χρειαζεται το πολυ ενας μηνας! αυτο ειναι εντελως αναχρονιστικο, οταν στο Ισραηλ ειναι 12 ημερες!!!

Η Γερμανια δεν εχει κανεναν υπουλο ρολο. Απλα κοιταει τα συμφεροντα της. Και εμεις τα δικα μας, γι'αυτο ψαχνουμε παντα για προστατες.

Τα μνημονια εγιναν μετα την κριση. Πρωτα ηρθε η κριση (δλδ το 15% πρωτογεννες ελλειμμα) και μετα μπηκαμε στα μνημονια. Αυτο ειναι γεγονος αδιαμφισβητητο, και οποιος λεει το αντιθετο χρηζει ψυχιατρικης υποστηριξης, και το λεω οχι 'ως τροπος του λεγειν', αλλα κυριολεκτω. Οχι μονο τα ζησαμε τα γεγονοτα, αλλα ειναι και καταγεγγραμενα.

Ο γιος σου που ειναι οικονομολογος να μας πει πως θα σταθει η Ελλαδα με μια δραχμη οπου τους πρωτους μηνες θα υποτιμηθει μεχρι και 1000%. Που θα βρεθουν λεφτα για συναλλαγες, για εισαγωγες, για αγορα πρωτων υλων, πετρελαιου κλπ. Γιατι κανετε οτι δεν καταλαβαινετε; η επιστροφη στο εθνικο νομισμα μετα απο μια κριση σημαινει την αμεση καταβαραθρωση του νομισματος αυτου.

Τελος, οσον αφορα τους υδρογονανθρακες, δεν εχεις την τεχνολογια να τους βγαλεις ως χωρα μονη σου.

Επιτελους, σκεφτειτε λιγο ρεαλιστικα και με πραγματικους ορους. Δεστε το συνολο των συνθηκων που επικρατουν στην χωρα. Βαλτε λιγο το μυαλο σας να σκεφτει!!!!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27034
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Έκτακτο!Υπογράφουμε για τον Ιησού μας.Κυριάκος Βελόπουλος.Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 21 Ιαν 2020, 16:06

axilmar έγραψε:
21 Ιαν 2020, 10:51
....
Επιτελους, σκεφτειτε λιγο ρεαλιστικα και με πραγματικους ορους. Δεστε το συνολο των συνθηκων που επικρατουν στην χωρα. Βαλτε λιγο το μυαλο σας να σκεφτει!!!!
Υπάρχει; :smt017
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Έκτακτο!Υπογράφουμε για τον Ιησού μας.Κυριάκος Βελόπουλος.Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 21 Ιαν 2020, 22:39

axilmar έγραψε:
21 Ιαν 2020, 10:51
oldjedi έγραψε:
20 Ιαν 2020, 13:21
axilmar έγραψε:
20 Ιαν 2020, 11:28


Μονο ενα; θα σου πω πολλα.

* οτι θα μπορουσαμε να εχουμε πρωτογενη παραγωγη. Σωστο αρκει να το προσπαθησουμε ...
* οτι με την ρωσια ως συμμαχο θα πανε καλυτερα τα πραγματα.Λαθος ... το εχει αναθεωρησει ...
* οτι ειναι απαλλαγμενη η Ελληνικη Λυση απο διαφθορα και οικογενειοκρατια.Λαθος ...Λεει οτι ειναι απαλλαγμενη Η Ελλανικη Λυση σχετικα με τα αλλα κομματα βλεπε ΝΔουλα...
*οτι η ελλαδα πληροι τις προυποθεσεις να γινει υπερδυναμη.Σωστο ... Το Βαλκανικο αναλογο του Ισραηλ...
* οτι η γερμανια εχει υπουλο ρολο. Σωστο ...
* οτι η κριση ειναι αποτελεσμα των μνημονιων και οχι οτι τα μνημονια ειναι αποτελεσμα της κρισης.Σωστο ... Το ΙΔΙΟ ελεγε και ο Σαμαρας στα Ζαππεια ... συμφωνω ...
* οτι με την επιστροφη στο εθνικο νομισμα θα γινονταν καλυτερη η κατασταση. Αμφιλεγομενο ... Ο γυιος μου που ειναι οικονομολογος και εργα;ζεται στην ΕΕ υποστηριζει το ιδιο ,,,
* οτι θα μπορουσαμε να εχουμε δευτερογενη παραγωγη.Υπο προυποθεσεις ΠΑΝΤΑ και αναφερετα;ι στους υδρογονανθρακες

Και ενα σωρο αλλα...

Συνεχισε ... Ουτε εγω δεν τα γραφω καλυτερα ...
:wave:
Το ηξερα οτι θα προσπαθησεις να τα δικαιολογησεις.

Εγω θα σου πω, ως οικονομολογος και εγω, το γιατι δεν ισχυουν αυτα που λες.

Πρωτογενη παραγωγη που να καλυπτει τις αναγκες μας δεν μπορουμε να εχουμε αντικειμενικα, διοτι δεν εχουμε αρκετη γη για να εχουμε πχ αρκετο κρεας και αρκετα σιτηρα και ολες τις πρωτες υλες που χρειαζεται για τις αναγκες μας, και για την μεταποιηση του δευτερογενη τομεα.

Πριν μερικα χρονια ειχαμε ΚΑΙ πρωτογενη παρα;γωγη ... Τι εγινε ξαφνικα ;; χασαμε την γη μας ;; Η μπηκανε οι περιορισμοι απο την ΕΕ για να ενισχυθουν αλλες οικονομιες ;;

Επισης δεν μπορουμε να εχουμε ουτε δευτερογενη παραγωγη, λογω οικονομιων κλιμακος: τα ξενα προιοντα που παραγονται σε πολυ μεγαλυτερες ποσοτητες εχουν πολυ λιγοτερο κοστος παραγωγης απο τα δικα μας.

Οπως για παραδειγμα ;; Η ανοιξαμε τα συνορα και εφυγαν ολες οι μικρες επιχειρησεις στα Σκοπια και την Βουλγαρια ;; αυξανοντα; την ανεργια ;;

Το Ισραηλ εχει τεραστια χρηματοδοτηση απο τις Ηνωμενες Πολιτειες και τρομερη υποστηριξη απο τους Εβραιους της διασπορας, ενω στον δεικτη οικονομικης ελευθεριας ειναι στην 27η θεση, ενω η Ελλαδα στην 106η. Ο Βελοπουλος και οι συν αυτω, ως γνησια τεκνα της Ελλαδας, που μεχρι πριν απο λιγο ηθελαν να γινουν συμμαχοι της Ρωσιας, ενω ειναι πολυ κοντα στην Εκκλησια, εχουν αναχρονιστικες αποψεις σχετικα με την οικονομια και την οικονομικη αναπτυξη. Πχ στο προγραμμα τους λενε οτι για να ανοιξεις μια επιχειρηση να πρεπει να χρειαζεται το πολυ ενας μηνας! αυτο ειναι εντελως αναχρονιστικο, οταν στο Ισραηλ ειναι 12 ημερες!!!

Ο Βιλλιαρδος , ο οικονομολογος του Βελοπουλου τα λεει καπως αλλοιως ... Το ΑΝ ειναι ο Βελοπουλος κοντα στην εκκλησια το θεωρεις πολιτικο λαθος ;; Συμφωνω για το Ισραηλ ... Η Ελλαδα ειχε ολα τα φοντα να γινει το Ισραηλ των Βαλκανιων αλλα ειπαμε ειμαστε σοσιαληστες ..

Η Γερμανια δεν εχει κανεναν υπουλο ρολο. Απλα κοιταει τα συμφεροντα της. Και εμεις τα δικα μας, γι'αυτο ψαχνουμε παντα για προστατες.

ΑΚΡΙΒΩΣ ... κοιταει τα συμφεροντα της σε αντιθεση με εμας οι οποιοι ψαχνουμε για προστατη ..Τοτε τι γυρευει στην ΕΕ ;;Γερμανοποιησαμε την Ευρωπη πραγματοποιωντας το ονειρο του Χιτλερ ;; Η Ελλαδα πρεπει να αντιδρασει , με τροπο βεβαια και να ΜΗΝ περιμενει οτι η Γερμανια θα δειξει ελεος ...

Τα μνημονια εγιναν μετα την κριση. Πρωτα ηρθε η κριση (δλδ το 15% πρωτογεννες ελλειμμα) και μετα μπηκαμε στα μνημονια. Αυτο ειναι γεγονος αδιαμφισβητητο, και οποιος λεει το αντιθετο χρηζει ψυχιατρικης υποστηριξης, και το λεω οχι 'ως τροπος του λεγειν', αλλα κυριολεκτω. Οχι μονο τα ζησαμε τα γεγονοτα, αλλα ειναι και καταγεγγραμενα.

Σωστο ... τα μνημονια ηρθαν ΜΕΤΑ την παγκοσμια κριση ... Οσο για το υποτιθεμενο ελλειμμα του 15% ... εχει απαντησει επ'αυτου ο Παπαθανασιου με βιβλιο του που περιεχει ολα τα στοιχεια ... Η ελληνικη κριση ηταν τεχνητη ... Και μπορουσε να ελεγχθει...Μην ξεχνας οτι απο το 2008 το Παιντι ηταν σε συννενοησεις με το ΔΝΤ...

Ο γιος σου που ειναι οικονομολογος να μας πει πως θα σταθει η Ελλαδα με μια δραχμη οπου τους πρωτους μηνες θα υποτιμηθει μεχρι και 1000%. Που θα βρεθουν λεφτα για συναλλαγες, για εισαγωγες, για αγορα πρωτων υλων, πετρελαιου κλπ. Γιατι κανετε οτι δεν καταλαβαινετε; η επιστροφη στο εθνικο νομισμα μετα απο μια κριση σημαινει την αμεση καταβαραθρωση του νομισματος αυτου.

Δεν ξερω απο οικονομικα ... Ο γυιος μου το δικαιολογει παντως ...Ισως καποια μερα του ζητησω να γραψει ενα κειμενο και θα το δημοσιευσω εδω ...


Τελος, οσον αφορα τους υδρογονανθρακες, δεν εχεις την τεχνολογια να τους βγαλεις ως χωρα μονη σου.

Σωστο ... ειναι ενα εμπορικο θεμα που χρειαζεται καταλληλες συμφωνιες ...

Επιτελους, σκεφτειτε λιγο ρεαλιστικα και με πραγματικους ορους. Δεστε το συνολο των συνθηκων που επικρατουν στην χωρα. Βαλτε λιγο το μυαλο σας να σκεφτει!!!!

Ναι βλεπουμε τις συνθηκες που επικρατουν , παρακολουθουμε την εξωτερικη και εσωτερικη πολιτικη και ΔΕΝ ειμαστε ικανοποιημενοι ...
Με την αδρανεια των κυβερνησεων η Τουρκια μας κανει οτι θελει ...Με την ανοχη μας στους ΛΑΘΡΟμεταναστες υπονομευουμε την συνοχη της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ κοινωνιας ...στρατος απο μπαχαλακηδες καιει την Αθηνα απο Γλυφαδα μεχρι Μενιδι ...το καθημερινο εγκλημα εχει παρει διαστασεις ...
Και οι πολιτικοι μας σαχλαμαριζουν ...Ναι λοιπον τα βλεπουμε ΟΛΑ ...
Και σκεφτομαστε ...Ποιος θα μας σωσει ;; ποιος θα βελτιωσει τα πραγματα ;; Ο Κουλης ;; Ο Αλ6ς ;; Η Φωφη ;; Ο Κουτσουμπας ;; Η ο Βαρουφακης ;;
Και μας περισσευει ο Βελοπουλος ... με ΟΛΑ τα λαθη του που μπορει να τα διορθωσει ...
Ναι , αγαπητε εσεις μπορειτε να περιμενετε τον σωσια και θα τον περιμενετε για πολλα χρονια ακομα... εμεις θα δοκιμασουμε τον Βελοπουλο ...


:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Έκτακτο!Υπογράφουμε για τον Ιησού μας.Κυριάκος Βελόπουλος.Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 21 Ιαν 2020, 22:41

Nandros έγραψε:
21 Ιαν 2020, 16:06
axilmar έγραψε:
21 Ιαν 2020, 10:51
....
Επιτελους, σκεφτειτε λιγο ρεαλιστικα και με πραγματικους ορους. Δεστε το συνολο των συνθηκων που επικρατουν στην χωρα. Βαλτε λιγο το μυαλο σας να σκεφτει!!!!
Υπάρχει; :smt017
:)

Ω τρισμεγιστε ... περιμενουμε να παρουμε σταγονες μυαλου απο εσενα ...

:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 21 Ιαν 2020, 22:47

hellegennes έγραψε:
19 Ιαν 2020, 00:07
Προσωπική σου επιλογή και σεβαστή, αλλά η συζήτησή μας ξεκίνησε από το ότι οι μωαμεθανοί δεν βρίζουν τα θεία (τους), όπου πετάχτηκα να πω ότι εμείς βρίζαμε και βρίζουμε και αυτό οφείλεται στην βάση της εξέλιξης του δυτικού πολιτισμού: την βλασφημία, την έλλειψη υποταγής, το ελεύθερο πνεύμα.
Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27034
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Έκτακτο!Υπογράφουμε για τον Ιησού μας.Κυριάκος Βελόπουλος.Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 21 Ιαν 2020, 22:57

oldjedi έγραψε:
21 Ιαν 2020, 22:41
Nandros έγραψε:
21 Ιαν 2020, 16:06
axilmar έγραψε:
21 Ιαν 2020, 10:51
....
Επιτελους, σκεφτειτε λιγο ρεαλιστικα και με πραγματικους ορους. Δεστε το συνολο των συνθηκων που επικρατουν στην χωρα. Βαλτε λιγο το μυαλο σας να σκεφτει!!!!
Υπάρχει; :smt017
:)

Ω τρισμεγιστε ... περιμενουμε να παρουμε σταγονες μυαλου απο εσενα ...

:wave:
Ψήφισε εσύ τον απατεώνα βελόπουλο και μην νοιάζεσαι τί λέμε εμείς! :g030:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8781
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Έκτακτο!Υπογράφουμε για τον Ιησού μας.Κυριάκος Βελόπουλος.Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 21 Ιαν 2020, 22:58

oldjedi έγραψε:
21 Ιαν 2020, 22:41
Nandros έγραψε:
21 Ιαν 2020, 16:06
axilmar έγραψε:
21 Ιαν 2020, 10:51
....
Επιτελους, σκεφτειτε λιγο ρεαλιστικα και με πραγματικους ορους. Δεστε το συνολο των συνθηκων που επικρατουν στην χωρα. Βαλτε λιγο το μυαλο σας να σκεφτει!!!!
Υπάρχει; :smt017
:)

Ω τρισμεγιστε ... περιμενουμε να παρουμε σταγονες μυαλου απο εσενα ...

:wave:
Το θέμα είναι οτι περιμένετε να πάρετε σταγόνες μυαλού ευφυούς ηγετου και γεωστρατηγικου αναλυτή από τον Βελόπουλο.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8781
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 21 Ιαν 2020, 22:59

Η τελευταία δημοσκόπηση εντωμεταξυ δείχνει τον τύπο στο 5,3%... Ποιον τώρα; Τον Βελόπουλο. Έλεος.

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Έκτακτο! Υπογράφουμε για τον Ιησού μας. Κυριάκος Βελόπουλος. Όχι στη βλασφημία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 22 Ιαν 2020, 12:45

Philip Mortimer έγραψε:
21 Ιαν 2020, 22:59
Η τελευταία δημοσκόπηση εντωμεταξυ δείχνει τον τύπο στο 5,3%... Ποιον τώρα; Τον Βελόπουλο. Έλεος.
:)

Και τον Τσιπρα στο 20% ... Ποιον ;; Τον Τσιπρα ... Ελεος ...

:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών