Σούδα, θα ποτιστεί με το αίμα περσόπουλων;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Σούδα, θα ποτιστεί με το αίμα περσόπουλων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 09 Ιαν 2020, 09:14

Χαοτικός έγραψε:
09 Ιαν 2020, 02:10
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
08 Ιαν 2020, 21:00
Καλή απόλαυση πουτανάκια των ΗΠΑ και τσιράκια του Κούλη και του Αλέξη!
Καταλάβατε τώρα που μας μπλέκουν οι κρετινοι που κυβερνουν ;



Ρι παπαριές λες ρε. Είδες κάνα Συριζαίο να είναι υπέρ του πολέμου;
Σύντροφε εδώ είσαι λάθος, οι συριζαιοι είναι αστική τάξη άρα δεν έχουν καθόλου αναστολές, το απέδειξαν άπειρες φορές όσο ήταν κυβέρνηση. Γι'αυτό άσε τι λένε στα λόγια και όσο είναι αντιπολίτευση, ας ήταν κυβέρνηση θα σου 'λεγα...
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Σούδα, θα ποτιστεί με το αίμα περσόπουλων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 09 Ιαν 2020, 21:07

O Ρόμπερτ Ντε Νίρο έριξε ...ρουκέτα !


Εικόνα
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σούδα, θα ποτιστεί με το αίμα περσόπουλων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 09 Ιαν 2020, 23:25

the_black_planet έγραψε:
09 Ιαν 2020, 09:14
Χαοτικός έγραψε:
09 Ιαν 2020, 02:10
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
08 Ιαν 2020, 21:00
Καλή απόλαυση πουτανάκια των ΗΠΑ και τσιράκια του Κούλη και του Αλέξη!
Καταλάβατε τώρα που μας μπλέκουν οι κρετινοι που κυβερνουν ;



Ρι παπαριές λες ρε. Είδες κάνα Συριζαίο να είναι υπέρ του πολέμου;
Σύντροφε εδώ είσαι λάθος, οι συριζαιοι είναι αστική τάξη άρα δεν έχουν καθόλου αναστολές, το απέδειξαν άπειρες φορές όσο ήταν κυβέρνηση. Γι'αυτό άσε τι λένε στα λόγια και όσο είναι αντιπολίτευση, ας ήταν κυβέρνηση θα σου 'λεγα...
Μία μου πτυχή συμφωνεί μαζί σου και 100%. Μην νομίζεις. Τα ίδια ακριβώς δεδομένα επεξεργάζομαι κι εγώ και τα ίδια συμπεράσματα θα βγάλω.
Δεν είμαι αυτού του κόμματος και ούτε ήμουν ποτέ. Απλά βρισκόμασταν όλοι μαζί στις δράσεις. Τώρα πολιτικά, το παραδέχομαι εγώ ξεφεύγω λίγο από τον προσανατολισμό σου (που το ξαναλέω αυτόν θα είχα και δεν βρίσκω κάτι άλλο που να μου κάθεται πιο σωστό). Κάνω μια μείξη κινηματικών διαδικασιών, κοινωνικών και πολιτικών βλέψεων, ρητορικές και αποδοχή ρητορικών από τον λαό, και προοπτική και τακτική δράση (βήματα που κάνουμε μέχρι το στόχο μας). Ε εκεί μόνο καταλήγω.
Ένα παράδειγμα είναι η άποψή μου για το δημοψήφισμα και που κατηγορώ το ΚΚΕ που δεν συντάχθηκε με το ΟΧΙ. Για μένα ήταν μόνο συμβολική-πολιτική στάση που ήθελε να δείξει ο λαός. Δεν περίμενα ότι θα είναι μέσο άσκησης πίεσης. Αλλά τόπος συνάντησης ευρύτερων μαζών. που θα γίνουν οι ζυμώσεις κτλ. όπως και με τους πατατάδες κατηγορώ το ΚΚΕ. Κι εκεί θα μπορούσε να παγιωθεί το κινηματάκι και να γίνουν πάλι ζυμώσεις.
Ο ΣΥΡΙΖΑ είχε δυναμική μαζέματος όλου αυτού του κόσμου. Κάτι που ο ΑΝΤΑΡΣΥΑ δεν την έχει, το ΚΚΕ είναι κολλημένο και ανίσχυρο, και εναλλακτικά κινήματα δεν υπάρχουν ή δεν συνέχισαν όσα υπήρχαν.
Τώρα το τι είναι οι βουλευτές και τι μπορεί να κάνει μία κυβέρνηση (τι επιλογές), εντάξει ρε φίλε. Δεν έχουμε καμιά αυταπάτη ότι ζούμε κανέναν σοσιαλισμό. κάργα καπιταλισμό εξυπηρετούμε και στοίχημα πλέον μετατοπίστηκε στην κοινωνική πολιτική.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24777
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Σούδα, θα ποτιστεί με το αίμα περσόπουλων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 09 Ιαν 2020, 23:32

Το ότι δεν ζείτε στον σοσιαλισμό θα έπρεπε να το έχετε καταλάβει από την στιγμή που έχετε όλη τη μέρα ρεύμα, ψωμί χωρίς δελτίο, ίντερνετ και ελευθερία του λογου

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Σούδα, θα ποτιστεί με το αίμα περσόπουλων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 12 Ιαν 2020, 16:35

Δημοκράτης έγραψε:
09 Ιαν 2020, 23:32
Το ότι δεν ζείτε στον σοσιαλισμό θα έπρεπε να το έχετε καταλάβει από την στιγμή που έχετε όλη τη μέρα ρεύμα, ψωμί χωρίς δελτίο, ίντερνετ και ελευθερία του λογου
Τι κεραμίδα είναι αυτή που πέταξες πάλι, λες και υπήρχε ίντερνετ την εποχή του σοσιαλισμού, ίντερνετ σήμερα έχουν σε όλο τον αραβικό κόσμο πχ, καλά την ελευθερία του λόγου δεν τη σχολιάζω καν, και γενικά μην ξεχνάς ότι αλλού ζεις εσύ, αλλού εγώ, αλλού ο Χαοτικος κοκ, εσύ πχ ζεις Ολλανδία όπως είπες, τι να συγκρίνουμε τώρα δλδ;;;
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24777
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Σούδα, θα ποτιστεί με το αίμα περσόπουλων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 12 Ιαν 2020, 17:09

the_black_planet έγραψε:
12 Ιαν 2020, 16:35
Δημοκράτης έγραψε:
09 Ιαν 2020, 23:32
Το ότι δεν ζείτε στον σοσιαλισμό θα έπρεπε να το έχετε καταλάβει από την στιγμή που έχετε όλη τη μέρα ρεύμα, ψωμί χωρίς δελτίο, ίντερνετ και ελευθερία του λογου
Τι κεραμίδα είναι αυτή που πέταξες πάλι, λες και υπήρχε ίντερνετ την εποχή του σοσιαλισμού, ίντερνετ σήμερα έχουν σε όλο τον αραβικό κόσμο πχ, καλά την ελευθερία του λόγου δεν τη σχολιάζω καν, και γενικά μην ξεχνάς ότι αλλού ζεις εσύ, αλλού εγώ, αλλού ο Χαοτικος κοκ, εσύ πχ ζεις Ολλανδία όπως είπες, τι να συγκρίνουμε τώρα δλδ;;;
Ας συγκρίνουμε για αρχή ότι ο καθένας μας ζει και εργάζεται όπου θέλει χωρίς να πάρει άδεια από το κομμα :lol:
Μετά να πούμε ότι γύρω γύρω έχει ίντερνετ αλλά στην Κίνα την β Κορέα και στην κουβά μόνο ότι επιτρέπει το κόμμα :lol:
Κατά τα άλλα στην ΕΣΣΔ είχαν τηλέφωνο αλλά για κάποιο λόγο σε άκουγε ο συνομιλητής σου και το κόμμα. Υπάρχει λόγος που η μόνη έρευνα που είχε γίνει στις τηλςπικοινωνιες συην ΕΣΣΔ ήταν πάνω στην αναγνώριση φωνής και την μετατροπή φωνής σε κείμενο :lol: ωραία φάση ο σοσιαλισμός

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Σούδα, θα ποτιστεί με το αίμα περσόπουλων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 13 Ιαν 2020, 13:47

Δημοκράτης έγραψε:
12 Ιαν 2020, 17:09
the_black_planet έγραψε:
12 Ιαν 2020, 16:35
Δημοκράτης έγραψε:
09 Ιαν 2020, 23:32
Το ότι δεν ζείτε στον σοσιαλισμό θα έπρεπε να το έχετε καταλάβει από την στιγμή που έχετε όλη τη μέρα ρεύμα, ψωμί χωρίς δελτίο, ίντερνετ και ελευθερία του λογου
Τι κεραμίδα είναι αυτή που πέταξες πάλι, λες και υπήρχε ίντερνετ την εποχή του σοσιαλισμού, ίντερνετ σήμερα έχουν σε όλο τον αραβικό κόσμο πχ, καλά την ελευθερία του λόγου δεν τη σχολιάζω καν, και γενικά μην ξεχνάς ότι αλλού ζεις εσύ, αλλού εγώ, αλλού ο Χαοτικος κοκ, εσύ πχ ζεις Ολλανδία όπως είπες, τι να συγκρίνουμε τώρα δλδ;;;
Ας συγκρίνουμε για αρχή ότι ο καθένας μας ζει και εργάζεται όπου θέλει χωρίς να πάρει άδεια από το κομμα :lol:
Μετά να πούμε ότι γύρω γύρω έχει ίντερνετ αλλά στην Κίνα την β Κορέα και στην κουβά μόνο ότι επιτρέπει το κόμμα :lol:
Κατά τα άλλα στην ΕΣΣΔ είχαν τηλέφωνο αλλά για κάποιο λόγο σε άκουγε ο συνομιλητής σου και το κόμμα. Υπάρχει λόγος που η μόνη έρευνα που είχε γίνει στις τηλςπικοινωνιες συην ΕΣΣΔ ήταν πάνω στην αναγνώριση φωνής και την μετατροπή φωνής σε κείμενο :lol: ωραία φάση ο σοσιαλισμός
Καλά εδώ ειδικά χτύπησες διάνα, τσακάλι μου εσύ :003: Κοίτα φίλε κόψε το δούλεμα, δεν έχω όρεξη...
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24777
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Σούδα, θα ποτιστεί με το αίμα περσόπουλων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιαν 2020, 13:53

the_black_planet έγραψε:
13 Ιαν 2020, 13:47
Δημοκράτης έγραψε:
12 Ιαν 2020, 17:09
the_black_planet έγραψε:
12 Ιαν 2020, 16:35


Τι κεραμίδα είναι αυτή που πέταξες πάλι, λες και υπήρχε ίντερνετ την εποχή του σοσιαλισμού, ίντερνετ σήμερα έχουν σε όλο τον αραβικό κόσμο πχ, καλά την ελευθερία του λόγου δεν τη σχολιάζω καν, και γενικά μην ξεχνάς ότι αλλού ζεις εσύ, αλλού εγώ, αλλού ο Χαοτικος κοκ, εσύ πχ ζεις Ολλανδία όπως είπες, τι να συγκρίνουμε τώρα δλδ;;;
Ας συγκρίνουμε για αρχή ότι ο καθένας μας ζει και εργάζεται όπου θέλει χωρίς να πάρει άδεια από το κομμα :lol:
Μετά να πούμε ότι γύρω γύρω έχει ίντερνετ αλλά στην Κίνα την β Κορέα και στην κουβά μόνο ότι επιτρέπει το κόμμα :lol:
Κατά τα άλλα στην ΕΣΣΔ είχαν τηλέφωνο αλλά για κάποιο λόγο σε άκουγε ο συνομιλητής σου και το κόμμα. Υπάρχει λόγος που η μόνη έρευνα που είχε γίνει στις τηλςπικοινωνιες συην ΕΣΣΔ ήταν πάνω στην αναγνώριση φωνής και την μετατροπή φωνής σε κείμενο :lol: ωραία φάση ο σοσιαλισμός
Καλά εδώ ειδικά χτύπησες διάνα, τσακάλι μου εσύ :003: Κοίτα φίλε κόψε το δούλεμα, δεν έχω όρεξη...
Κοίτα θεησκολιπτε κεε το αν σε ενοχλεί η πραγματικότητα δεν φταίω εγω

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4154
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Σούδα, θα ποτιστεί με το αίμα περσόπουλων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 18 Απρ 2024, 21:31

έξω οι αμερικάνοι
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών