Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10275
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 14 Ιαν 2020, 16:29

Beria έγραψε:
14 Ιαν 2020, 16:24
Εάν αύριο μαζευτούν οι 'Μανουλες κατά των Εμβολιασμών' και βγάλουν καμπάνια στο μετρό ότι τα εμβόλια προκαλούν αυτισμό, τι γνώμη έχουν περί αυτού οι ανησυχουντες περί λογοκρισίας;
Να βγάλουν. Κι άμα ψεύδονται ας προχωρήσουν οι ενδιαφερόμενοι σε καταγγελίες κτλ
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48025
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Ιαν 2020, 16:30

Χελώνε, αν έχεις απορίες για το πόσες φορές έχεις χρησιμοποιήσει το όνομα μου, βάλε στην αναζήτηση κειμένου το δικό μου νικ και στο όνομα χρήστη το δικό σου. Δεν θα σου κάνω και τη γραμματέα, εντάξει; :lol:
Kοινώς δεν βρήκες κάτι, ή σου είπε κάτι κάποιος άλλος χρήστης και νόμιζες οτι το είπα εγώ. Συμβαίνει.
Σε πολλές περιπτώσεις προφανώς σου έχω απαντήσει και ποστάρει, αλλά οχι επί προσωπικού.
Πού να ξέρω εγώ τί θεωρείς εσύ προσβλητικό? Γι' αυτό περίμενα να μου δείξεις. Και φυσικά αν είχες κάτι να μου δείξεις, θα μου το είχες δείξει, αλλά επειδή προφανώς δεν έχεις, απαντάς έτσι.
Δεν πειράζει.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8831
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 14 Ιαν 2020, 16:52

foscilis έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:33
Σέλευκας έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:23
Αν ένα έμβρυο είναι 6 μηνών και πεθάνει μέσα στην κοιλιά της μάνας ο γονέας υποχρεούται να το θάψει στο νεκροταφείο και να περάσει απο όλα τα γκισέ του δημοσίου για να δηλώσει την γέννα και μετά τον θάνατο.
Αυτό συμβαίνει επειδή από τους 6 μήνες και μετά δεν είναι δυνατή η έκτρωση με χειρουργικές μεθόδους, πρέπει να προκληθεί γέννα. Κι αυτή είναι μία μόνο από τις 152.000 διαφορές που έχει ένα έμβρυο στο τρίτο τρίμηνο από ένα έμβρυο στο πρώτο τρίμηνο.
Είναι μια σύμβαση. Μια μέρα ή ένα λεπτό χωρίζει τη μια κατάσταση απο την άλλη.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 14 Ιαν 2020, 16:52

Σέλευκας έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:23
Αν ένα έμβρυο είναι 6 μηνών και πεθάνει μέσα στην κοιλιά της μάνας ο γονέας υποχρεούται να το θάψει στο νεκροταφείο και να περάσει απο όλα τα γκισέ του δημοσίου για να δηλώσει την γέννα και μετά τον θάνατο. Αν πάτε στα νεκροταφεία θα δείτε πολλούς τάφους να γράφουν αγέννητο. Επίσης δηλώνεται και στην οικογενειακή μερίδα ως τέκνο για πάντα. Οταν ένας γονέας πάει στο γκισέ πρώτα του λένε συγχαρητήρια για τη γέννα και μετά όταν ξαναπερνάει για την απώλεια παθαίνουν σοκ. Παρόλα αυτά η πολιτεία δείχνει δυσανάλογο ενδιαφέρον για τις ψυχαγωγικές αμβλώσεις και πως θα τις νομιμοποιήσει. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε αν ένα παιδί είναι υγιές η μητέρα να υποχρεώνεται να το γεννήσει όπως υποχρεώνεται μετά τους έξι μήνες κύησης. Μετά αν δεν μπορεί να αναλάβουν οι κοινωνικές υπηρεσίες (άλλες εγκληματικές οργανώσεις αυτές αλλά λέμε σε μια ιδανική κοινωνία) .
Ομως εδώ υποχρεώνουν τη μητέρα ή να βρει λεφτά για εξωτερικό μαιευτήριο ή να γίνει έρμαιο στα κυκλώματα των δημοσίων νοσοκομείων.
Στα θέματα γέννησης υπάρχει πολύ βρωμιά απο πίσω. Αν στο θέμα της λαθρομετανάστευσης είναι πολλά τα λεφτά Ιμπραήμ στο θέμα της γέννησης είναι πολλά τα λεφτά Αρη.
Αφού όπως λες μετά τους 6 μήνες κύησης απαγορεύεται η έκτρωση γιατί μας λες τι γίνεται αν πεθάνει ένα έμβρυο 6 μηνών;

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 14 Ιαν 2020, 16:58

Σέλευκας έγραψε:
14 Ιαν 2020, 16:52
foscilis έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:33
Σέλευκας έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:23
Αν ένα έμβρυο είναι 6 μηνών και πεθάνει μέσα στην κοιλιά της μάνας ο γονέας υποχρεούται να το θάψει στο νεκροταφείο και να περάσει απο όλα τα γκισέ του δημοσίου για να δηλώσει την γέννα και μετά τον θάνατο.
Αυτό συμβαίνει επειδή από τους 6 μήνες και μετά δεν είναι δυνατή η έκτρωση με χειρουργικές μεθόδους, πρέπει να προκληθεί γέννα. Κι αυτή είναι μία μόνο από τις 152.000 διαφορές που έχει ένα έμβρυο στο τρίτο τρίμηνο από ένα έμβρυο στο πρώτο τρίμηνο.
Είναι μια σύμβαση. Μια μέρα ή ένα λεπτό χωρίζει τη μια κατάσταση απο την άλλη.
δεν νομίζω οτι είναι σύμβαση, μάλλον είναι ιατρικοί οι λόγοι αυτού του ορίου και κάτι μου λέει οτι αν πας για έκτρωση στους πέντε μήνες και 29 ημέρες δεν θα στην κάνουν.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 14 Ιαν 2020, 17:32

ενδογαμια καλυτερα

ειναι στις αρχες του Αμυρα :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22898
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 14 Ιαν 2020, 17:33

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
14 Ιαν 2020, 16:29
Beria έγραψε:
14 Ιαν 2020, 16:24
Εάν αύριο μαζευτούν οι 'Μανουλες κατά των Εμβολιασμών' και βγάλουν καμπάνια στο μετρό ότι τα εμβόλια προκαλούν αυτισμό, τι γνώμη έχουν περί αυτού οι ανησυχουντες περί λογοκρισίας;
Να βγάλουν. Κι άμα ψεύδονται ας προχωρήσουν οι ενδιαφερόμενοι σε καταγγελίες κτλ
Και αν την κατεβάσουν, μετά θα σας φταίει το Μεταφορών πάλι.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8831
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 14 Ιαν 2020, 17:36

gassim έγραψε:
14 Ιαν 2020, 16:52
Σέλευκας έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:23
Αν ένα έμβρυο είναι 6 μηνών και πεθάνει μέσα στην κοιλιά της μάνας ο γονέας υποχρεούται να το θάψει στο νεκροταφείο και να περάσει απο όλα τα γκισέ του δημοσίου για να δηλώσει την γέννα και μετά τον θάνατο. Αν πάτε στα νεκροταφεία θα δείτε πολλούς τάφους να γράφουν αγέννητο. Επίσης δηλώνεται και στην οικογενειακή μερίδα ως τέκνο για πάντα. Οταν ένας γονέας πάει στο γκισέ πρώτα του λένε συγχαρητήρια για τη γέννα και μετά όταν ξαναπερνάει για την απώλεια παθαίνουν σοκ. Παρόλα αυτά η πολιτεία δείχνει δυσανάλογο ενδιαφέρον για τις ψυχαγωγικές αμβλώσεις και πως θα τις νομιμοποιήσει. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε αν ένα παιδί είναι υγιές η μητέρα να υποχρεώνεται να το γεννήσει όπως υποχρεώνεται μετά τους έξι μήνες κύησης. Μετά αν δεν μπορεί να αναλάβουν οι κοινωνικές υπηρεσίες (άλλες εγκληματικές οργανώσεις αυτές αλλά λέμε σε μια ιδανική κοινωνία) .
Ομως εδώ υποχρεώνουν τη μητέρα ή να βρει λεφτά για εξωτερικό μαιευτήριο ή να γίνει έρμαιο στα κυκλώματα των δημοσίων νοσοκομείων.
Στα θέματα γέννησης υπάρχει πολύ βρωμιά απο πίσω. Αν στο θέμα της λαθρομετανάστευσης είναι πολλά τα λεφτά Ιμπραήμ στο θέμα της γέννησης είναι πολλά τα λεφτά Αρη.
Αφού όπως λες μετά τους 6 μήνες κύησης απαγορεύεται η έκτρωση γιατί μας λες τι γίνεται αν πεθάνει ένα έμβρυο 6 μηνών;
απο τους έξι μέχρι τους εννιά ενώ δεν έχει γεννηθεί το παιδί αντιμετωπίζεται περίπου σαν το γεννημένο σε αρκετά θέματα. Αν κάποιος σκοτώσει τη μάνα δικάζεται για δυο φόνους.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24854
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 14 Ιαν 2020, 17:38

Αἰακίδης Αἰχμητὴς έγραψε:
14 Ιαν 2020, 17:27
Nandros έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:07
Αἰακίδης Αἰχμητὴς έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:58

Σὲ ἕνα πραγματικὰ ἐθνικὸ κράτος θὰ ἔπρεπε νὰ προτρέπονται οἱ γυναῖκες νὰ τίκτουν ὅσο νωρίτερα καὶ ὅσο περισσότερο γίνεται, διότι οἱ Ἑλληνίδες σήμερα κατὰ μέσο ὅρο καθυστεροῦν νὰ τεκνοποιήσουν (λαμβάνοντας ὑπόψη τὴ βιοδομὴ τῆς γυναῖκας), νὰ ἐπιδοτεῖται ἱκανοποιητικὰ καὶ τακτικὰ ἡ μητρότητα (ὅπως γίνεται π.χ. στὴ Γερμανία ἢ τὴ Γαλλία), ὅπως ἐπίσης νὰ αποθαρρύνονται οι ἔγγαμες γυναῖκες νὰ κάνουν διακοπὴ κύησης.
Πολιτική του Χίτλερ δηλαδή!
.
The man was right! :g030:
Oι γυναίκες να τίκτουν
Οι άνδρες να πολεμούν
Οι γιαγιάδες να πλέκουν
Τα παιδιά να υπακούν
Οι παπάδες να νουθετούν
Οι εργάτες να χτίζουν
Οι Εβραίοι να λείπουν


υγ. άκου να τίκτουν :smt005:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8831
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 14 Ιαν 2020, 17:41

gassim έγραψε:
14 Ιαν 2020, 16:58
Σέλευκας έγραψε:
14 Ιαν 2020, 16:52
foscilis έγραψε:
14 Ιαν 2020, 14:33


Αυτό συμβαίνει επειδή από τους 6 μήνες και μετά δεν είναι δυνατή η έκτρωση με χειρουργικές μεθόδους, πρέπει να προκληθεί γέννα. Κι αυτή είναι μία μόνο από τις 152.000 διαφορές που έχει ένα έμβρυο στο τρίτο τρίμηνο από ένα έμβρυο στο πρώτο τρίμηνο.
Είναι μια σύμβαση. Μια μέρα ή ένα λεπτό χωρίζει τη μια κατάσταση απο την άλλη.
δεν νομίζω οτι είναι σύμβαση, μάλλον είναι ιατρικοί οι λόγοι αυτού του ορίου και κάτι μου λέει οτι αν πας για έκτρωση στους πέντε μήνες και 29 ημέρες δεν θα στην κάνουν.
μπορεί να στην κάνουν και σε έξι και μια βδομάδα ίσως. Ετσι κι αλλιώς η μέρα σύλληψης είναι συμβατική και αυτήν αφού δεν ξέρεις σε ποια συνεύρεση έγινε η γονιμοποίηση. Το θέμα είναι οτι ο Φοσιλις προσπάθησε να παρουσιάσει το πριν τους έξι με το μετά τους έξι σαν να έχει καμιά διαφορά. Απο την πρώτη μέρα μέχρι τη γέννηση η διαδρομή είναι συνεχής και οδηγεί στο ίδιο αποτέλεσμα.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8831
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 14 Ιαν 2020, 17:43

Beria έγραψε:
14 Ιαν 2020, 17:38

Οι Εβραίοι να λείπουν


υγ. άκου να τίκτουν :smt005:
έχασα επεισόδια τα χρόνια που λείπω
οι Μακεδόνες τι έγιναν;
:a040:
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Άβαταρ μέλους
Αἰακίδης Αἰχμητὴς
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: 10 Δεκ 2019, 22:27
Phorum.gr user: Aspetos
Επικοινωνία:

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αἰακίδης Αἰχμητὴς » 14 Ιαν 2020, 17:45

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιαν 2020, 00:13
Αἰακίδης Αἰχμητὴς έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:13
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:57


Άρα γουστάρεις τη μουσουλμανοποίηση της δύσης.

Το κωμικοτραγικό στην περίπτωση της "δύσης"* είναι ότι ήδη βρίσκεται στο δίλημμα "μουσουλμανοποίηση ή βλακοποίηση".

Και αυτό ακριβώς είναι σήμερα η σύγκρουση των πολιτισμών.
Από τη μία οι μουσουλμάνοι και από την άλλη οι πολιτικώς ορθοί με μουσουλμανικό σκεπτικό. :lol:


* Τα εισαγωγικά σημαίνουν ότι ο όρος παίζει στο φαντασιακό πολιτισμικό πεδίο και χρησιμοποιείται πλέον ως αμιγώς γεωγραφικός προσδιορισμός. :lol:
Ὄχι ἀγαπητή μου, δὲν γουστάρω τὴ μουσουλμανοποίηση τῆς Δύσης, ἴσα-ἴσα συλλογίζομαι πῶς θὰ μποροῦσε νἀ αποτραπεῖ. Δὲν μπορῶ ὅμως νὰ μὴν ἀναγνωρίσω ὅτι οἱ παραδοσιαρχικὲς κοινωνίες, συμπεριλαμβανομένων τῶν μουσουλμανικών, εἶναι πιὸ εὔρωστες δημογραφικὰ καὶ οὐσιαστικά ὑγιέστερες, πρᾶγμα ποὺ ἀποβαίνει ὑπέρ τους μακροπρόθεσμα. Δὲν γίνεται νὰ τὰ θὲς δικά σου, μονά-ζυγά. Γιὰ αὐτὸ σοῦ ἔγραψα καὶ νωρίτερα, εἶναι θέμα ὀπτικῆς.
Αγαπητέ μου, σαφώς και δεν τίθεται θέμα μονών-ζυγών γιατί στην πρόταση σου διακρίνω μια έντονη θα έλεγα τάση διαχείρισης του δημογραφικού μέσω της διαχείρισης των γυναικών. Η οποία είναι επίσης διακριτή και σε άλλους ευαισθητοποιημένους για το φλέγον αυτό θέμα. Οπότε σαφώς και πρόκειται για μονά-μονά ή ζυγά-ζυγά δηλαδή καρπούζι+μαχαίρι ή μαχαίρι+καρπούζι στα χέρια των ανδρών. Πράγμα που εκτός από παράλογο βρίσκω και εξόχως κωμικό. Αν έχεις απορίες για το παράλογον, μπορώ να στις λύσω. Το χιούμορ δεν παίζει στο πεδίο της κοινής λογικής.
Δὲν εἶμαι εὐαισθητοποιημένος γιὰ τὸ θέμα, ἔχω ξεκαθαρισμένες ἀπόψεις γιὰ τὸ τί φταίει στὴν Ἑλλάδα καὶ τὸ δυτικὸ κόσμο, ὅπως ἐπίσης καὶ γιὰ τὸ πῶς γίνεται νὰ ἀναστραφεῖ ἡ κατάσταση. Παραφράζοντας ἕνα μεγάλο τῶν ευρωπαϊκῶν γραμμάτων, ἡ Δύση εἶναι μία γριὰ πουτάνα ποὺ βρωμάει πατσουλὶ καὶ κολπίτιδα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιαν 2020, 17:49

Kauldron έγραψε:
14 Ιαν 2020, 16:30
Χελώνε, αν έχεις απορίες για το πόσες φορές έχεις χρησιμοποιήσει το όνομα μου, βάλε στην αναζήτηση κειμένου το δικό μου νικ και στο όνομα χρήστη το δικό σου. Δεν θα σου κάνω και τη γραμματέα, εντάξει; :lol:
Kοινώς δεν βρήκες κάτι, ή σου είπε κάτι κάποιος άλλος χρήστης και νόμιζες οτι το είπα εγώ. Συμβαίνει.
Σε πολλές περιπτώσεις προφανώς σου έχω απαντήσει και ποστάρει, αλλά οχι επί προσωπικού.
Πού να ξέρω εγώ τί θεωρείς εσύ προσβλητικό? Γι' αυτό περίμενα να μου δείξεις. Και φυσικά αν είχες κάτι να μου δείξεις, θα μου το είχες δείξει, αλλά επειδή προφανώς δεν έχεις, απαντάς έτσι.
Δεν πειράζει.
Εντάξει ρε συ, το θέμα είναι πολύ πιο σοβαρό από τις δικές μας αψιμαχίες.
Θα τις συνεχίσουμε κάποια άλλη στιγμή για να μη χάνουμε και τη φόρμα μας :P αλλά όχι εδώ.


Ως γυναίκα πάντως, αυτό που μπορώ να πω είναι, ότι μια γυναίκα που έχει κάνει παιδί, προσεγγίζει τελείως διαφορετικά το θέμα της άμβλωσης από μια γυναίκα που δεν έχει βιώσει την εξέλιξη κάποιων ιστών σε κάτι που η ανθρώπινη ιδιότητα του δεν μπορεί με τίποτα να αμφισβητηθεί. Και πιστεύω ότι το ίδιο ισχύει και για τον πατέρα. Σαφώς και δεν αντιδρούν όλοι το ίδιο. Αλλά το πραγματικά δύσκολο "παιχνίδι" παίζει εκεί.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιαν 2020, 17:55

Αἰακίδης Αἰχμητὴς έγραψε:
14 Ιαν 2020, 17:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιαν 2020, 00:13
Αἰακίδης Αἰχμητὴς έγραψε:
13 Ιαν 2020, 23:13

Ὄχι ἀγαπητή μου, δὲν γουστάρω τὴ μουσουλμανοποίηση τῆς Δύσης, ἴσα-ἴσα συλλογίζομαι πῶς θὰ μποροῦσε νἀ αποτραπεῖ. Δὲν μπορῶ ὅμως νὰ μὴν ἀναγνωρίσω ὅτι οἱ παραδοσιαρχικὲς κοινωνίες, συμπεριλαμβανομένων τῶν μουσουλμανικών, εἶναι πιὸ εὔρωστες δημογραφικὰ καὶ οὐσιαστικά ὑγιέστερες, πρᾶγμα ποὺ ἀποβαίνει ὑπέρ τους μακροπρόθεσμα. Δὲν γίνεται νὰ τὰ θὲς δικά σου, μονά-ζυγά. Γιὰ αὐτὸ σοῦ ἔγραψα καὶ νωρίτερα, εἶναι θέμα ὀπτικῆς.
Αγαπητέ μου, σαφώς και δεν τίθεται θέμα μονών-ζυγών γιατί στην πρόταση σου διακρίνω μια έντονη θα έλεγα τάση διαχείρισης του δημογραφικού μέσω της διαχείρισης των γυναικών. Η οποία είναι επίσης διακριτή και σε άλλους ευαισθητοποιημένους για το φλέγον αυτό θέμα. Οπότε σαφώς και πρόκειται για μονά-μονά ή ζυγά-ζυγά δηλαδή καρπούζι+μαχαίρι ή μαχαίρι+καρπούζι στα χέρια των ανδρών. Πράγμα που εκτός από παράλογο βρίσκω και εξόχως κωμικό. Αν έχεις απορίες για το παράλογον, μπορώ να στις λύσω. Το χιούμορ δεν παίζει στο πεδίο της κοινής λογικής.
Δὲν εἶμαι εὐαισθητοποιημένος γιὰ τὸ θέμα, ἔχω ξεκαθαρισμένες ἀπόψεις γιὰ τὸ τί φταίει στὴν Ἑλλάδα καὶ τὸ δυτικὸ κόσμο, ὅπως ἐπίσης καὶ γιὰ τὸ πῶς γίνεται νὰ ἀναστραφεῖ ἡ κατάσταση. Παραφράζοντας ἕνα μεγάλο τῶν ευρωπαϊκῶν γραμμάτων, ἡ Δύση εἶναι μία γριὰ πουτάνα ποὺ βρωμάει πατσουλὶ καὶ κολπίτιδα.
Επεκτείνοντας το σκεπτικό σου, θα έλεγα ότι αυτό που προτείνεις ως αντιβίωση για την ίωση της Δύσης είναι πολλές νέες, όμορφες και υγιείς δωρεάν πουτάνες στη διάθεση του κάθε κωλόγερου και κακοχυμένου, που θεωρεί το σπέρμα του ως ιδανικό για τις λεγεώνες Αρίων που θα προκύψουν.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 14 Ιαν 2020, 17:57

Εικόνα
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών