Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14561
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 11 Φεβ 2020, 08:12

Nero έγραψε:
11 Φεβ 2020, 07:51
hellegennes έγραψε:
11 Φεβ 2020, 01:20
Nero έγραψε:
11 Φεβ 2020, 00:29
Περίμενα να είναι υπερβολικός ο τίτλος ένεκα που το άνοιξε το μποτ αλλά όντως, η τύπισσα διαβάζει σαν να είναι στην 3η δημοτικού. Έχουν πλάκ οι παύσεις όταν αλλάζει σελίδα. Λες και λέει το ποίημα

λογικά θα υπουργοποιηθεί κάποια στιγμή
Το να έχει απλώς δυσλεξία δεν παίζει σαν σενάριο; Ή πρέπει να αποκλεισθεί από την πολιτική γι' αυτό;
Φυσικά και παίζει, αλλά επειδή μιλάμε για το ελληνικό κοινοβούλιο το κρατάω ως εναλλακτικό σενάριο. Θα περιμένω να βγει και να το πει αν έχει δυσλεξία και τότε θα ανακαλέσω ντροπιαστικά. Μέχρι τότε θεωρώ ότι είναι απλώς κουτορνίθι :)
Μπορει να έχεις και τριπλάσιο δείκτη νοημοσύνης, αλλά αυτή είναι που παίρνει μισθό βουλευτή. :g030:
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Nero

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 11 Φεβ 2020, 08:20

Ζενίθεδρος έγραψε:
11 Φεβ 2020, 08:12
Nero έγραψε:
11 Φεβ 2020, 07:51
hellegennes έγραψε:
11 Φεβ 2020, 01:20


Το να έχει απλώς δυσλεξία δεν παίζει σαν σενάριο; Ή πρέπει να αποκλεισθεί από την πολιτική γι' αυτό;
Φυσικά και παίζει, αλλά επειδή μιλάμε για το ελληνικό κοινοβούλιο το κρατάω ως εναλλακτικό σενάριο. Θα περιμένω να βγει και να το πει αν έχει δυσλεξία και τότε θα ανακαλέσω ντροπιαστικά. Μέχρι τότε θεωρώ ότι είναι απλώς κουτορνίθι :)
Μπορει να έχεις και τριπλάσιο δείκτη νοημοσύνης, αλλά αυτή είναι που παίρνει μισθό βουλευτή. :g030:
Έτσι το θέλησαν οι ψηφοφόροι των Κυκλάδων, οπότε τι μπορώ να πω εκτός απο μπράβο της; :102:

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 11 Φεβ 2020, 08:25

Μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα ή κοπέλα μωρέ... Αμάν...
Βέβαια είναι λίγο δύσκολο να την παρακολουθήσεις.
Αν όμως έχει πρόβλημα κ η ίδια προσπάθησε, τότε δεν είναι τόσο τρομερό να προσπαθήσουμε κ μεις!

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24557
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 11 Φεβ 2020, 08:34

Custom_F έγραψε:
11 Φεβ 2020, 08:25
Μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα ή κοπέλα μωρέ... Αμάν...
Βέβαια είναι λίγο δύσκολο να την παρακολουθήσεις.
Αν όμως έχει πρόβλημα κ η ίδια προσπάθησε, τότε δεν είναι τόσο τρομερό να προσπαθήσουμε κ μεις!
Αυτό είναι λευκή επιταγή; Όποιος του γυαλίσεις δικαιούται να σε φιλησει τουλάχιστον μία φορά εσένα που είσαι νορμάλ και όχι προβληματικη;

Εισαι τυχερή που έχω μπει στο νήμα με φεμινιστική οπτική.

Nero

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 11 Φεβ 2020, 08:49

Custom_F έγραψε:
11 Φεβ 2020, 08:25
Μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα ή κοπέλα μωρέ... Αμάν...
Βέβαια είναι λίγο δύσκολο να την παρακολουθήσεις.
Αν όμως έχει πρόβλημα κ η ίδια προσπάθησε, τότε δεν είναι τόσο τρομερό να προσπαθήσουμε κ μεις!
Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι αν είναι δυσλεκτική, έχει κάποια φοβία ή ο,τι, δεν την απαλλάσσει απολύτως απο κάποια ευθύνη. Δηλαδή μερικές φορές πρέπει να έχεις την κρίση να αναγνωρίζεις ποιες είναι οι δυνατότητές σου και που πρέπει να κατευθυνθείς. Καλό είναι που προσπαθεί κανείς να ξερνάει τέτοιες δυσκολίες και μπράβο του αν τα καταφέρει, αλλά για μένα το το παραπάνω είναι εξίσου σημαντικό. Εννοώ βέβαια ότι αν είσαι δυσλεκτικός και ξέρεις ότι το να βγεις σε ένα βήμα και να διαβάσεις ένα λόγο, δεν είναι κακό να αναγνωρίσεις ότι μάλλον δεν κάνεις για βουλευτής και να διαλέξεις μια άλλη καριέρα.

Όπως και να χει βέβαια, αυτό είναι δευτερεύον γιατί όπως είπα, η ευθύνη είναι κυρίως αυτών που την επέλεξαν να τους εκπροσωπήσει, δεν ανέβηκε μόνη της στο βήμα με το έτσι θέλω. Και όπως είπε κι ο Ζενις, όσον αφορά το προσωπικό της συμφέρον, καλά κάνει και παίρνει τη βουλευτική αποζημίωση...

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 11 Φεβ 2020, 09:13

foscilis έγραψε:
11 Φεβ 2020, 08:34
Custom_F έγραψε:
11 Φεβ 2020, 08:25
Μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα ή κοπέλα μωρέ... Αμάν...
Βέβαια είναι λίγο δύσκολο να την παρακολουθήσεις.
Αν όμως έχει πρόβλημα κ η ίδια προσπάθησε, τότε δεν είναι τόσο τρομερό να προσπαθήσουμε κ μεις!
Αυτό είναι λευκή επιταγή; Όποιος του γυαλίσεις δικαιούται να σε φιλησει τουλάχιστον μία φορά εσένα που είσαι νορμάλ και όχι προβληματικη;

Εισαι τυχερή που έχω μπει στο νήμα με φεμινιστική οπτική.
:lol:

Μπέρδεψες τα νήματα;

Μπορεί να προσπαθήσει, αν αυτό που δείχνω δεν είναι αρκετά ξεκάθαρο, κ να το κάνω εγώ ξεκάθαρο αν δεν το είχα κάνει ήδη. :102:

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 11 Φεβ 2020, 09:15

Nero έγραψε:
11 Φεβ 2020, 08:49
Custom_F έγραψε:
11 Φεβ 2020, 08:25
Μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα ή κοπέλα μωρέ... Αμάν...
Βέβαια είναι λίγο δύσκολο να την παρακολουθήσεις.
Αν όμως έχει πρόβλημα κ η ίδια προσπάθησε, τότε δεν είναι τόσο τρομερό να προσπαθήσουμε κ μεις!
Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι αν είναι δυσλεκτική, έχει κάποια φοβία ή ο,τι, δεν την απαλλάσσει απολύτως απο κάποια ευθύνη. Δηλαδή μερικές φορές πρέπει να έχεις την κρίση να αναγνωρίζεις ποιες είναι οι δυνατότητές σου και που πρέπει να κατευθυνθείς. Καλό είναι που προσπαθεί κανείς να ξερνάει τέτοιες δυσκολίες και μπράβο του αν τα καταφέρει, αλλά για μένα το το παραπάνω είναι εξίσου σημαντικό. Εννοώ βέβαια ότι αν είσαι δυσλεκτικός και ξέρεις ότι το να βγεις σε ένα βήμα και να διαβάσεις ένα λόγο, δεν είναι κακό να αναγνωρίσεις ότι μάλλον δεν κάνεις για βουλευτής και να διαλέξεις μια άλλη καριέρα.

Όπως και να χει βέβαια, αυτό είναι δευτερεύον γιατί όπως είπα, η ευθύνη είναι κυρίως αυτών που την επέλεξαν να τους εκπροσωπήσει, δεν ανέβηκε μόνη της στο βήμα με το έτσι θέλω. Και όπως είπε κι ο Ζενις, όσον αφορά το προσωπικό της συμφέρον, καλά κάνει και παίρνει τη βουλευτική αποζημίωση...
Υπάρχει η δική σου πλευρά κ υπάρχει κ η άλλη που της λέει να προσπαθήσει να κάνει αυτό που αγαπά κ να μην αφήσει κανέναν να τη σταματήσει...

Εγώ απλώς παρακολουθώ συμπεριφορές.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14624
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 11 Φεβ 2020, 09:18

απλά δουλευόμαστε.δεν επιτρέπεται πλέον να πεις στον άλλονα "φίλε δεν μπορείς".στο κοντινό μέλλον κάποιος θα βγάζει δίσκους τραγουδώντας στην νοηματική και ο κόσμος θα τους αγοράζει για να μη νιώθει μαλάκας

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 11 Φεβ 2020, 09:28

nowhere έγραψε:
11 Φεβ 2020, 09:18
απλά δουλευόμαστε.δεν επιτρέπεται πλέον να πεις στον άλλονα "φίλε δεν μπορείς".στο κοντινό μέλλον κάποιος θα βγάζει δίσκους τραγουδώντας στην νοηματική και ο κόσμος θα τους αγοράζει για να μη νιώθει μαλάκας
Αφού έτσι συμβαίνει.

Κ γω της άποψης ότι δεν μπορούν όλοι να τα κάνουν όλα, είμαι. Αλλά...

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
Noor1
Δημοσιεύσεις: 783
Εγγραφή: 17 Αύγ 2019, 15:02

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Noor1 » 11 Φεβ 2020, 13:22

Πάντως δεν μου φαίνεται αυτό το πράγμα δυσλεξία. Μάλλον δε ξέρει τη διαβάζει αυτό που τις πάσαραν. Δηλαδή και ο Ανατολάκης δυσλεξικός ήταν στη βουλή;


Άβαταρ μέλους
Noor1
Δημοσιεύσεις: 783
Εγγραφή: 17 Αύγ 2019, 15:02

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Noor1 » 11 Φεβ 2020, 19:36

Άλλο ένα βιντεάκι και βγάλτε τα συμπεράσματά σας.


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Φεβ 2020, 21:55

Nero έγραψε:
11 Φεβ 2020, 08:49
Εννοώ βέβαια ότι αν είσαι δυσλεκτικός και ξέρεις ότι το να βγεις σε ένα βήμα και να διαβάσεις ένα λόγο, δεν είναι κακό να αναγνωρίσεις ότι μάλλον δεν κάνεις για βουλευτής και να διαλέξεις μια άλλη καριέρα.
Αυτό είναι η δουλειά του βουλευτή; Να εκφωνεί λόγους; Δεν περίμενα να το ακούσω αυτό από σένα. Δηλαδή κάποιος που έχει δυσλεξία πρέπει να αποφασίσει ότι δεν κάνει για να ασχοληθεί με τα κοινά επειδή δεν μπορεί να διαβάζει σαν τον Κωστάλα;

Το "The King's Speech" το έχεις δει, παρεμπιπτόντως;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12541
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 11 Φεβ 2020, 22:05

Δεν είναι δυσλεξία αυτό , είναι διαβάζω κείμενο που πρώτη φορά βλέπω στην ζωή μου και έχει άγνωστες λέξεις.
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Φραγμένος_Τελεστής
Δημοσιεύσεις: 2009
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:49
Phorum.gr user: Τυπάρας
Τοποθεσία: Ελβετία

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φραγμένος_Τελεστής » 12 Φεβ 2020, 05:38

Το ενδεχόμενο να αγχώνεται όταν μιλάει σε κοινό (κάτι που παθαίνει αρκετός κόσμος, και δεν έχει καμία σχέση με το μορφωτικό επίπεδο, την ευφυία και τις ικανότητές) δεν το σκέφτηκε κανένας; Άντε, σε λίγο κράξτε και τον Κυμπουρόπουλο επειδή δεν μπορεί να περπατήσει, συριζαυγίτες.
-_-

Άβαταρ μέλους
Noor1
Δημοσιεύσεις: 783
Εγγραφή: 17 Αύγ 2019, 15:02

Re: Συλλαβίζει ή μου φαίνεται;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Noor1 » 12 Φεβ 2020, 07:44

Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
12 Φεβ 2020, 05:38
Το ενδεχόμενο να αγχώνεται όταν μιλάει σε κοινό (κάτι που παθαίνει αρκετός κόσμος, και δεν έχει καμία σχέση με το μορφωτικό επίπεδο, την ευφυία και τις ικανότητές) δεν το σκέφτηκε κανένας;
Σε άλλα βιντεάκια που παρακολούθησα με κοινό, δε συμβαίνει κάτι τέτοιο και το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι δεν διαθέτει πολιτικό λόγο με επιχειρήματα, γι' αυτό και τα κείμενα που διαβάζει στη βουλή δεν είναι δικά της, με αποτέλεσμα να βγαίνει αυτό το αποτέλεσμα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών