alt right master race

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

είναι ο Mikeius alt right Nazi Trump kek;

Ναι
8
15%
Όχι
19
36%
Χεστηκαμε
19
36%
Normies reeeeeeeeeeee
7
13%
 
Σύνολο ψήφων: 53

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 27 Φεβ 2020, 12:52

foscilis έγραψε:
21 Φεβ 2020, 22:18
[ΟΚ. Πιθανόν νομίζεις ότι κατάφερες να με παρασύρεις σε κάποιου είδους διανοητική τρικλοποδιά αλλά το μόνο που κατάφερες ήταν να μπερδέψεις τόσο πολύ τον εαυτό σου με όλες αυτές τις γελοιότητες που έχεις καταλήξει να σκιαμαχείς με ανεμόμυλους. Τα "θεμελιώδη βιολογικά χαρακτηριστικά" τα είπα απλά σαν υποθετικό παράδειγμα απαντώντας στο γιατί δε θεωρώ επιστημονικό τον ρατσισμό, κάτι για το οποίο εσύ με ρώτησες. Είσαι τελείως μαλάκας που αρπάζεσαι από αυτό.
Καθρεφτάκι.

foscilis έγραψε:
21 Φεβ 2020, 22:18
Εγώ λέω ότι είστε αντιδημοκράτες γιατί ενώ πρόκειται για ξεκάθαρα πολιτικές απόψεις, τις θεωρείτε υπεράνω κριτικής από τους απλούς ανθρώπους και τους αμύητους (ενώ οι πολιτικές απόψεις εξ ορισμού υπόκεινται στην αρχή της πλειοψηφίας και της ισότητας της ψήφου σε μια δημοκρατική κοινωνία). Και ακόμα και οι μυημένοι με διαφορετική γνώμη υφίστανται λογοκρισία, εργασιακή εξόντωση, ακόμα και απειλές από ιντερνετικούς όχλους. Κάποιοι θέλουν το ελεύθερο να περνάνε πολιτικές απόψεις σαν απόλυτες αλήθειες επειδή ειδικά οι δικές τους πολιτικές απόψεις είναι "επιστημονικά ορθές" με το φοβερό και τρομερό κριτήριο επιστημονικότητας ότι τις παραδέχεται η πλειοψηφία των "επιστημόνων" δηλαδή... οι ίδιοι, με όποιον διαφωνεί να έχει εξοστρακιστεί!
Θα ρωτούσα ποιοι είμαστε εμείς αλλά βαριέμαι το άνευ κοντεξτ copy paste από τα greatest hits της βιομηχανίας αγανάκτησης που θα ακολουθήσει.

Φαίνεται cop out να απαξιώσω τα παραπάνω σαν γενικολογίες, αλλά περί αυτού πρόκειται. Όσοι φέρνετε στο μυαλό σας συγκεκριμένες περιπτώσεις και επιχαίρετε σαν ρουβίτσες είναι επειδή ψωνίζετε από το ίδιο ιδεολογικό μαγαζί και βλέπετε τα ίδια copy paste. Αλλιώς έχουμε να κάνουμε με σειρά ατόμων που είτε δικαιώθηκαν και αποζημιώθηκαν, είτε υπήρχαν άλλοι συντρέχοντες λόγοι, είτε για την par for the course σοσιαλμηδική τοξικότητα που δεν σας χαλάει καθόλου όταν την υπόκειται η «άλλη» πλευρά, βλέπε και το gamergate.

Αν έδειξαν άδικα την πόρτα στον αγαπημένο σας ακαδημαϊκό, είμαι σίγουρος ότι διορθώνεται. Εννοώ, αν ο ογκόλιθος του αντιπολιτικαλικορεκτισμού είναι αυτή τη στιγμή πρόεδρος των ΗΠΑ, οι ιντερνετικοί πωλητές του ζάμπλουτοι, και πάλι κλαίγεστε, ε κάτι δε στέκει στο πως βλέπετε τα πράγματα.

Οπότε ναι, γενικολογίες για ορθοπολιτική καταπίεση του επιστημονικού ρατσισμού (επειδή αυτό είναι το διακύβευμα και το cause celebre σου τα τραβέλια στην κοινωνική ιεραρχία απλά η πρόφαση, αν όχι και το gateway για τα πιο βαριά).

Σίγουρα όλα αυτά στο μυαλό σου τα έχεις μπλέξει και με το σουτ του Ριτσαρντ Σταλμαν με κάποιο τρόπο.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 27 Φεβ 2020, 12:55

foscilis έγραψε:
27 Φεβ 2020, 12:47
Στο θέμα μας: κάθεται και λέει ο Μικέιους το αυτονόητο, ότι δηλαδή η πρωτόγονη ζωή ήταν πιο βίαιη από την πολιτισμένη. Θα περίμενε κανείς άτομα που βασίζουν την ευζωία τους σε ένα πανάκριβο σύστημα το οποίο είναι το μόνο που στέκεται ανάμεσα σε αυτούς και σε τουλάχιστον οχτώ εβδομάδες απόλυτα δικαιολογημένου βρωμόξυλου με τελική κατάληξη κάποιο ορυχείο όπου θα τσαπίζουν, να διάκεινται θετικά απέναντι σε αυτόν τον ισχυρισμό. Αμ δε.
Νταξ, τώρα κάνεις αυτό που κάνουν στην θρησκειολογία στο νήμα για την εξέλιξη, ότι αν κάτι γράφτηκε πριν πέντε σελίδες παύει να ισχύει και πρέπει να απαντηθεί από την αρχή.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Φεβ 2020, 12:58

Stalker έγραψε:
27 Φεβ 2020, 11:13
foscilis έγραψε:
27 Φεβ 2020, 10:58
Stalker έγραψε:
27 Φεβ 2020, 09:11

Το κείμενο που παραπέμπεις είναι 99% σάλτσες για να κάνεις πιο εύπεπτη την τελική διαπίστωσή σου ότι αφού εξέλιξη, τότε μυαλό προϊόν αυτής, άρα οι ναζί είχαν δίκιο.
Απ' ό,τι βλέπω το Affilia δέχτηκε για δημοσίευση ολόκληρο το κεφάλαιο 12 του Mein Kampf με μοναδικές αλλαγές Εβραίοι -> privilege και εθνικοσοσιαλισμός -> φεμινισμός.

Άρα κάποιοι άλλοι φαίνεται να είναι της σχολής "οι ναζί είχαν δίκιο".
Εκτός και αν χάνω κάτι σημαντικό, αυτό δεν δικαιώνει τον αιχμήτη. Ομοίως, δεν νομίζω ότι υποστήριξα ότι το affiliction είναι αλάθητο ή ότι γενικά δεν επιδέχεται βελτίωση το quality control του, βασικά ούτε το ξέρω, ή έχω άποψη για το standing του.

Ορίστε περιστατικό με μουφοσυγγράμματα στον τομέα της πυρηνικής φυσικής, με την λογική σου νομίζω τώρα μπορούμε την απορρίψουμε σαν legit πεδίο μελέτης.

Γενικά τι παίζει, ήμουν random αφορμή για να βγάλεις άσχετα απωθημένα ή διάβασες το πόνημα του αιχμήτη και σου άρεσε;
Σόρι, αλλά αυτό που γράφεις είναι υπέρτατη παπαριά. Τα συγγράμματα για τα οποία μιλάς, αν και κενά περιεχομένου, είχαν τα απαραίτητα συστατικά για να φαίνονται σαν αληθινές μελέτες και φυσικά είχαν ιδέες που ήταν αυθεντικές, δηλαδή όχι κόπιες. Το ότι κατάφεραν να περάσουν την διαδικασία σε 2-3 περιοδικά, από τα 50 στα οποία κατέθεσαν τις εργασίες τους, δεν λέει τίποτα, πολύ περισσότερο που τους την έπεσε όλη η επιστημονική κοινότητα σχεδόν αμέσως και στην επιστήμη αυτό που μετράει είναι η αποδοχή, που βασίζεται στην επαληθευσιμότητα και επαναληψιμότητα. Ούτε απαρατήρητο πέρασε ούτε μιλάμε για σπουδαία αποδοχή ούτε επρόκειτο για αντιγραφή ή ξεκάθαρα βλακείες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Φεβ 2020, 13:02

Stalker έγραψε:
27 Φεβ 2020, 12:52
Αν έδειξαν άδικα την πόρτα στον αγαπημένο σας ακαδημαϊκό, είμαι σίγουρος ότι διορθώνεται. Εννοώ, αν ο ογκόλιθος του αντιπολιτικαλικορεκτισμού είναι αυτή τη στιγμή πρόεδρος των ΗΠΑ, οι ιντερνετικοί πωλητές του ζάμπλουτοι, και πάλι κλαίγεστε, ε κάτι δε στέκει στο πως βλέπετε τα πράγματα.
Αν εσύ δεν βλέπεις ως κατάντια την πόλωση στον βαθμό που η κοινωνία χωρίζεται στα δύο και ο ένας καταντάει να υποστηρίζει έναν γέρο, ημίτρελο μπαμπουίνο, επειδή η άλλη πλευρά είναι εφιαλτικά ολοκληρωτική και χωρίς διάθεση για κριτική σκέψη, διάλογο και επιστήμη, δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να πω.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 27 Φεβ 2020, 13:02

Stalker έγραψε:
27 Φεβ 2020, 11:13


Ορίστε περιστατικό με μουφοσυγγράμματα στον τομέα της πυρηνικής φυσικής, με την λογική σου νομίζω τώρα μπορούμε την απορρίψουμε σαν legit πεδίο μελέτης.


Τουλάχιστον τύπε το καταλαβαίνουν οι παραλήπτες πως είναι μούφα :102:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 27 Φεβ 2020, 13:05

hellegennes έγραψε:
27 Φεβ 2020, 13:02
Stalker έγραψε:
27 Φεβ 2020, 12:52
Αν έδειξαν άδικα την πόρτα στον αγαπημένο σας ακαδημαϊκό, είμαι σίγουρος ότι διορθώνεται. Εννοώ, αν ο ογκόλιθος του αντιπολιτικαλικορεκτισμού είναι αυτή τη στιγμή πρόεδρος των ΗΠΑ, οι ιντερνετικοί πωλητές του ζάμπλουτοι, και πάλι κλαίγεστε, ε κάτι δε στέκει στο πως βλέπετε τα πράγματα.
Αν εσύ δεν βλέπεις ως κατάντια την πόλωση στον βαθμό που η κοινωνία χωρίζεται στα δύο και ο ένας καταντάει να υποστηρίζει έναν γέρο, ημίτρελο μπαμπουίνο, επειδή η άλλη πλευρά είναι εφιαλτικά ολοκληρωτική και χωρίς διάθεση για κριτική σκέψη, διάλογο και επιστήμη, δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να πω.
Αυτοί που βλέπετε τον φοσικι ως ευδιάθετο για κριτική σκέψη διάλογο και επιστήμη
, να το κοιτάξετε.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 27 Φεβ 2020, 13:06

foscilis έγραψε:
27 Φεβ 2020, 10:58
Stalker έγραψε:
27 Φεβ 2020, 09:11

Το κείμενο που παραπέμπεις είναι 99% σάλτσες για να κάνεις πιο εύπεπτη την τελική διαπίστωσή σου ότι αφού εξέλιξη, τότε μυαλό προϊόν αυτής, άρα οι ναζί είχαν δίκιο.
Απ' ό,τι βλέπω το Affilia δέχτηκε για δημοσίευση ολόκληρο το κεφάλαιο 12 του Mein Kampf με μοναδικές αλλαγές Εβραίοι -> privilege και εθνικοσοσιαλισμός -> φεμινισμός.

Άρα κάποιοι άλλοι φαίνεται να είναι της σχολής "οι ναζί είχαν δίκιο".
ή πολυ απλα, κανενας απο τους αξιολογητες του κειμενου δεν αναγνωρισε τα χωρια του Μαιν Καμπφ γιατι δεν το ειχε διαβασει ποτε, επειδη ομολογουμενως ειναι πολυ μαπα βιβλιο.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 27 Φεβ 2020, 13:08

hellegennes έγραψε:
27 Φεβ 2020, 12:58
Σόρι, αλλά αυτό που γράφεις είναι υπέρτατη παπαριά. Τα συγγράμματα για τα οποία μιλάς, αν και κενά περιεχομένου, είχαν τα απαραίτητα συστατικά για να φαίνονται σαν αληθινές μελέτες και φυσικά είχαν ιδέες που ήταν αυθεντικές, δηλαδή όχι κόπιες. Το ότι κατάφεραν να περάσουν την διαδικασία σε 2-3 περιοδικά, από τα 50 στα οποία κατέθεσαν τις εργασίες τους, δεν λέει τίποτα, πολύ περισσότερο που τους την έπεσε όλη η επιστημονική κοινότητα σχεδόν αμέσως και στην επιστήμη αυτό που μετράει είναι η αποδοχή, που βασίζεται στην επαληθευσιμότητα και επαναληψιμότητα. Ούτε απαρατήρητο πέρασε ούτε μιλάμε για σπουδαία αποδοχή ούτε επρόκειτο για αντιγραφή ή ξεκάθαρα βλακείες.
Α δεν ήξερα, αν είναι καλή απάτη δεν πειράζει δηλαδή;
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 27 Φεβ 2020, 13:12

hellegennes έγραψε:
27 Φεβ 2020, 13:02
Stalker έγραψε:
27 Φεβ 2020, 12:52
Αν έδειξαν άδικα την πόρτα στον αγαπημένο σας ακαδημαϊκό, είμαι σίγουρος ότι διορθώνεται. Εννοώ, αν ο ογκόλιθος του αντιπολιτικαλικορεκτισμού είναι αυτή τη στιγμή πρόεδρος των ΗΠΑ, οι ιντερνετικοί πωλητές του ζάμπλουτοι, και πάλι κλαίγεστε, ε κάτι δε στέκει στο πως βλέπετε τα πράγματα.
Αν εσύ δεν βλέπεις ως κατάντια την πόλωση στον βαθμό που η κοινωνία χωρίζεται στα δύο και ο ένας καταντάει να υποστηρίζει έναν γέρο, ημίτρελο μπαμπουίνο, επειδή η άλλη πλευρά είναι εφιαλτικά ολοκληρωτική και χωρίς διάθεση για κριτική σκέψη, διάλογο και επιστήμη, δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να πω.
Ποιες είναι αυτές οι πλευρές, εγώ και ο φοσίλης; Οι mainstream κοινωνιολόγοι και βιολόγοι και ο αιακίδης αιχμήτης;

Προσπαθώ τόση ώρα να πάρω ίσες αποστάσεις και έχω ζαλιστεί, εσύ πως τα καταφέρνεις;
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 27 Φεβ 2020, 13:12

Μέχρι να φέρει ο Mikeius αδιάσειστα στοιχεία για τους ισχυρισμούς του, θα αντιμετωπίζουμε με υγιή σκεπτικισμό τα λεγόμενα του.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 27 Φεβ 2020, 13:13

foscilis έγραψε:
26 Φεβ 2020, 19:04
στην καθεαυτό πολιτική όμως και τα ήθη, όλοι αυτοί οι κοπρίτες δεν υπολόγισαν ότι για μεγάλη τους δυστυχία δεν πρόκειται να πάψει να ισχύει 1 man - 1 vote ούτε ότι οι "πολύχρωμοι" άνθρωποι είναι κατά μέσο όρο πολύ πιο συντηρητικοί απ' ό,τι οι αυτόκλητοι υπερασπιστές τους. Τους πέρασε για καμιά πενταετία και τώρα οι δημοκρατίες η μία μετά την άλλη ξεζαλισμένες αντεπιτίθενται.
Κι οριστε πως αντεπιτιθενται οι δημοκρατιες
Εικόνα
ή πως αλλιως να πεις τα ιδια ακριβως πραγματα οπως ο φοσκιλις αλλα με πιο λαικο και χυμα τροπο.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Φεβ 2020, 13:27

Stalker έγραψε:
27 Φεβ 2020, 13:08
hellegennes έγραψε:
27 Φεβ 2020, 12:58
Σόρι, αλλά αυτό που γράφεις είναι υπέρτατη παπαριά. Τα συγγράμματα για τα οποία μιλάς, αν και κενά περιεχομένου, είχαν τα απαραίτητα συστατικά για να φαίνονται σαν αληθινές μελέτες και φυσικά είχαν ιδέες που ήταν αυθεντικές, δηλαδή όχι κόπιες. Το ότι κατάφεραν να περάσουν την διαδικασία σε 2-3 περιοδικά, από τα 50 στα οποία κατέθεσαν τις εργασίες τους, δεν λέει τίποτα, πολύ περισσότερο που τους την έπεσε όλη η επιστημονική κοινότητα σχεδόν αμέσως και στην επιστήμη αυτό που μετράει είναι η αποδοχή, που βασίζεται στην επαληθευσιμότητα και επαναληψιμότητα. Ούτε απαρατήρητο πέρασε ούτε μιλάμε για σπουδαία αποδοχή ούτε επρόκειτο για αντιγραφή ή ξεκάθαρα βλακείες.
Α δεν ήξερα, αν είναι καλή απάτη δεν πειράζει δηλαδή;
Πρώτα απ' όλα δεν ήταν ακριβώς απάτη. Δεύτερον, ο λόγος που πέρασαν τον έλεγχο σε 2-3 από τα 50 περιοδικά ήταν πως φαινομενικά θα μπορούσαν να είναι επιστημονικά κείμενα του πεδίου. Τρίτον, σαφώς δεν έχει τόσο σημασία, όταν στην αληθινή επιστήμη ένα σύγγραμμα έχει βάρος μόνο και μόνο αν περάσει την βάσανο της επαλήθευσης είτε πρόκειται για μοντέλο είτε για παρατήρηση. Πολλές φορές δημοσιεύονται κείμενα με επιφυλάξεις από το περιοδικό, άλλοτε εκπεφρασμένες και άλλοτε κρυφές ή έμμεσα διατυπωμένες.

Αν κάτι καταφέρει να περάσει από τα επιστημονικά φίλτρα των περιοδικών (και για κάθε μελέτη που περνάει, απορρίπτονται εκατοντάδες) και είναι μαλακία, θα καταρριφθεί σε χρόνο dt. Έτσι έγινε και με το σχετικά πρόσφατο paper με τα FTL νετρίνα.

Φυσικά, στα μη επιστημονικά πεδία, όπως στις «μελέτες φύλου», δεν υπάρχει κανένα απολύτως φίλτρο. Ούτε στην δημοσίευση ούτε στην επαλήθευση και αποδοχή.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 27 Φεβ 2020, 13:36

hellegennes έγραψε:
27 Φεβ 2020, 13:27
Stalker έγραψε:
27 Φεβ 2020, 13:08
Α δεν ήξερα, αν είναι καλή απάτη δεν πειράζει δηλαδή;
Πρώτα απ' όλα δεν ήταν ακριβώς απάτη. Δεύτερον, ο λόγος που πέρασαν τον έλεγχο σε 2-3 από τα 50 περιοδικά ήταν πως φαινομενικά θα μπορούσαν να είναι επιστημονικά κείμενα του πεδίου. Τρίτον, σαφώς δεν έχει τόσο σημασία, όταν στην αληθινή επιστήμη ένα σύγγραμμα έχει βάρος μόνο και μόνο αν περάσει την βάσανο της επαλήθευσης είτε πρόκειται για μοντέλο είτε για παρατήρηση. Πολλές φορές δημοσιεύονται κείμενα με επιφυλάξεις από το περιοδικό, άλλοτε εκπεφρασμένες και άλλοτε κρυφές ή έμμεσα διατυπωμένες.

Αν κάτι καταφέρει να περάσει από τα επιστημονικά φίλτρα των περιοδικών (και για κάθε μελέτη που περνάει, απορρίπτονται εκατοντάδες) και είναι μαλακία, θα καταρριφθεί σε χρόνο dt. Έτσι έγινε και με το σχετικά πρόσφατο paper με τα FTL νετρίνα.
Αυτό λέω κι εγώ.

hellegennes έγραψε:
27 Φεβ 2020, 13:27
Φυσικά, στα μη επιστημονικά πεδία, όπως στις «μελέτες φύλου», δεν υπάρχει κανένα απολύτως φίλτρο. Ούτε στην δημοσίευση ούτε στην επαλήθευση και αποδοχή.
Αυτό το γράφεις σαν βετεράνος αναγνώστης journal του χώρου φαντάζομαι.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Φεβ 2020, 13:58

blackpaint έγραψε:
27 Φεβ 2020, 13:06

ή πολυ απλα, κανενας απο τους αξιολογητες του κειμενου δεν αναγνωρισε τα χωρια του Μαιν Καμπφ γιατι δεν το ειχε διαβασει ποτε, επειδη ομολογουμενως ειναι πολυ μαπα βιβλιο.
το αξιολογησε ως σωστο, ομως.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: alt right master race

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 27 Φεβ 2020, 14:01

Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2020, 13:58
blackpaint έγραψε:
27 Φεβ 2020, 13:06

ή πολυ απλα, κανενας απο τους αξιολογητες του κειμενου δεν αναγνωρισε τα χωρια του Μαιν Καμπφ γιατι δεν το ειχε διαβασει ποτε, επειδη ομολογουμενως ειναι πολυ μαπα βιβλιο.
το αξιολογησε ως σωστο, ομως.
δεν ειχανε βαλει τα πιο πιπερατα κομματια του Μαιν Καμπφ ομως, κατι γενικολογες παραγραφους δεξια κι αριστερα ειχαν προσθεσει. Και δεν το αξιολογησαν ολοι, οχι ως σωστο, αλλα ως αξιο να δημοσιευτει: οι περισσοτεροι εκδοτες το απερριψαν.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών