Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 09 Μαρ 2020, 13:23

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 12:58
Northern Spirit έγραψε:
09 Μαρ 2020, 12:15
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 12:11


Άσε τις παπαριές για το χαλιλέγκυο συνάφι σου. Δεν προτίθεμαι να χάνω χρόνο ψάχνοντας μηνύματα σου.

Και το τι δηλώνεις ή δεν δηλώνεις ό,τι είσαι, δεν μου λέει κάτι.

Είτε ως φιλελεύθερος είτε ως κουνουπίδι με ευρωπαϊκό πνεύμα, είσαι ένας ακόμη εμμονικός ΒΛΑΞ.
Το εμμονικος βλαξ στο επιστρεφω και μπορω να σε στολισω αναλογως αλλα δεν θα το κανω για να μην κατεβω επιπεδο...Μαθετε να συζητατε καποτε..
:lol:

Είτε κατέβεις είτε ανέβεις επίπεδο, θα παραμείνεις στο ίδιο σημείο.

Αυτό όμως θα το καταλάβαινες αν ΔΕΝ ήσουν βλαξ.
Θα απολαμβανω τοτε εσενα που συναγωνιζεσαι σε ευφυια tο σκυλο μου.
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11870
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 09 Μαρ 2020, 13:27

Northern Spirit έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:17
taliban έγραψε:
09 Μαρ 2020, 12:52
Northern Spirit έγραψε:
09 Μαρ 2020, 12:34



Σορυ που θα σε σοκαρω αλλα δεν πονταρω εγω οι αλλοι διαρκως βιντεο που ποσταρει ο καθε παπαρας ακεοδεξιος στο διαδικτυο..Ουτε γραφω εχω να βαλουνε ναρκες στα συνορα η να αφηνουνε δυναικοπαιδα να πνιγουνε..Ουτε χειροκροτω εγω τις φωτιες σε καταυλισμους στη Λεσβο..Η κυβερνηση για τις φωτιες τι κανει ακριβως;

Στο θεμα του Εβρου τους αναγνωριζω οτι προσπαθουνε να μην ξεφυγει η κατασταση τουλαχιστον απο τις δκες μας επισημες αρχες...Ολοι ομως αυτοι που εχουνε μαζευετει εκει δεν εχουνε τις ιδιες διαθεσεις...Εγω θα περιμενα ανακοινωση να αποσυρθουνε οσοι δεν ειναι μελη της αστυνομιας η του στρατου...

Δεν ειδα τιποτε επ'αυτου.
Αυτό είναι το ένα κομμάτι του προβλήματος που μπορεί να οδηγήσει σε αποσταθεροποίηση.
Το είπαμε αυτό,και τις προηγούμενες ημέρες ειδικά με την εμφάνιση του Λαγού στα σύνορα, αλλά δεν είναι μόνο εκεί το πρόβλημα.
Το άλλο είναι με ποιο τρόπο επιβάλλει ο Ερντογάν τον υβριδικό πόλεμο. Τα είπαμε και χθες.
Η προσπάθεια εισβολής από τους φράχτες είναι κλασσική περίπτωση εξαντλητικού πολέμου (και θα συνεχιστεί αρκετό καιρό ανεξαρτήτου τι θα πουν με την Ε.Ε )
Έχουν εκπαιδευτεί χρόνια σε αυτές τις καταστάσεις. Από Σομαλία μέχρι Γάζα.
Με μηδενικό κόστος από την πλευρά τους κάνει ότι κάνει. Εμείς επιβαρυνόμανστε σε πολλά επίπεδα. Αυτό είναι σοβαρό πρόβλημα.
Οι μετανάστες που χρησιμοποίησε και εξακολουθεί να χρησιμοποιεί είναι αναλώσιμοι σε μεγάλο βαθμό.
Δεν υπάρχει επομένως εξυπηρέτηση του Ερντογάν απ τους δεξιούς (που απ τον τίτλο που έβαλες τους τσουβαλιάζεις) ή απ τους αριστερούς συλλήβδην.
Αυτό που υπάρχει είναι μια εμμονή από εσένα και από άλλους εδώ μέσα επιλεκτικής εστίασης στα γεγονότα της Ελ πλευράς και ελάχιστη ως μηδενική αναφορά στην διαδικασία δράσης του ακροδεξιού φασίστα Ερντογάν πριν ξεκινήσει όλο αυτό και τώρα κατά την διάρκεια.
Μην εκνευρίζεσαι επομένως αν σε λένε πράκτορα.
Εγώ πάντως δεν σε θεωρώ ως τέτοιο.Εντάξει λάτρη της Οθωμανικής Εθνικιστικής Τακτικής ίσως.
Αλλά καλώς ή κακώς έμμεσα η τουρκική προπαγάνδα περνάει σε πολλά επίπεδα...από τα ΜΜΕ και το Ίντερνετ στην κοινή γνώμη που προσπαθεί να διαμορφωθεί αναλόγως.
Το ποιος την διευκολύνει και ποιος όχι ας κρίνει ο καθένας.
Μαθατε μια λεξη: υβριδικος πολεμος και την πιπιλατε διαρκως..Για να το αναλυσουμε λιγο αυτο.
Υβριδικος πολεμος σημαινει να στειλουνε προσφυγες που εχουνε σκοπο να μεινουνε στη χωρα και να να παιρνουνε εντολες απο την Τουρκιας; Βλεπεις πολλους που να θελουνε να μεινουνε;

Ποιοι εκπαιδευτηκαν ακριβως στην Σομαλια; Οι προσφυγες;

Τεκος δεν μιλαω για ολους τους δεξιους...Κουοταρα συγκεκριμενο κομματι της δεξιας με εκστρεμιστικες αποψεις..

Αυτοί που κρύφτηκαν ανάμεσα στους πρόσφυγες/μετανάστες και τους ώθησαν στα σύνορα και τους δίνουν εντολές. Ακροδεξιοί και πράκτορες της ΜΙΤ.
Υβριδικός πόλεμος=Απρόβλεπτες ενέργειες σε συνδυασμό με συμβατικές ή μη επιχειρήσεις. Χρόνια τώρα εκπαιδεύονται στις εμπόλεμες ζώνες αποσταθεροποιώντας τις χώρες που επιχειρούν οι Τούρκοι παρέα με τους Ρώσους.
Κάτι ανάλογο συμβαίνει τις τελευταίες ημέρες στα σύνορα μας.
Το ότι κάνεις ακριβώς τα στραβά μάτια σε αυτή ακριβώς την τακτική της Τουρκίας δείχνει αυτό που επιμελώς προσπαθείς να κρύψεις είτε κοροιδεύοντας είτε υποβαθμίζοντας το.
Είτε απλά είσαι άσχετος (που δεν το πιστεύω).

ΥΣ
Έβγαλα την μεγέθυνση που έκανες σε συγκεκριμένο μέρος του κειμένου σου η οποία είναι εκ του πονηρού!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μαρ 2020, 13:32

AlienWay έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:09
Και κάτι ακόμη. Πρέπει μερικοί να το πάρετε απόφαση ότι το 80% που διαβάζει τα γραφόμενά σας, είμαστε ΕΜΕΙΣ που συνομιλούμε μαζί σας. Αν τα γραφόμενά σας έχουν τον χαρακτήρα έμμισθης προπαγάνδας (και όχι απλής ιδεοληψίας) η οποία απευθύνεται στην κυρα-Σούλα που έβγαλε μόνο το Γυμνάσιο, σας έχω νέα: Η κάθε κυρα-Σούλα ΔΕΝ μπαίνει στο πχώρουμ για να ενημερωθεί.

Και με τον Αρίστο διαφωνώ κάθετα, αλλά τουλάχιστον ΞΕΡΕΙ σε ποιους απευθύνεται. Λίγο-πολύ γνωριζόμαστε. Δεν υπάρχουν λοβοτομημένοι για να πειστούν από επιχειρήματα τύπου "αν η Ελλάδα κλείνει τα σύνορα ρισκάρει τουρκική εισβολή και όσοι συμπλέουν με αυτή την απόφαση εξυπηρετούν την πολιτική του Ερντογάν".

Νισάφι πια!
Εδώ θέλω να διευκρινήσω κάτι. Προσωπικώς δεν θεωρώ ότι το 20% που αναφέρεις είναι έμμισθοι προπαγανδιστές. Η συντριπτική τους πλειοψηφία είναι ιδεοληπτικοί, που έχουν σαφέστατη εικόνα της πραγματικότητας αλλά προσπαθούν να την αλλοιώσουν με κουτοπονηριές. Ουδείς από αυτούς θα γούσταρε να ζει εν μέσω των δυστυχισμένων ανθρώπων που αναζητούν άσυλο κλπ. Απλώς έχουν αλλεργία στο οτιδήποτε παραπέμπει στο πρόσημο εθν- και θεωρούν την υπεράσπιση του ως μία κατάφωρη εθνικιστική και μισαλλόδοξη ενέργεια, ακόμη και αν αυτό έχει πλήρη νομική και θεσμική βάση.

Υπάρχουν και κάποιοι που είναι σε τόσο προχωρημένο στάδιο, ώστε είναι διατεθειμένοι ακόμη και να βαφτιστούν μουσουλμάνοι για να αμυνθούν στην εθνικιστική λαίλαπα, που απειλεί τις πολιτισμικές τους αξίες. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μαρ 2020, 13:33

Northern Spirit έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 12:58
Northern Spirit έγραψε:
09 Μαρ 2020, 12:15


Το εμμονικος βλαξ στο επιστρεφω και μπορω να σε στολισω αναλογως αλλα δεν θα το κανω για να μην κατεβω επιπεδο...Μαθετε να συζητατε καποτε..
:lol:

Είτε κατέβεις είτε ανέβεις επίπεδο, θα παραμείνεις στο ίδιο σημείο.

Αυτό όμως θα το καταλάβαινες αν ΔΕΝ ήσουν βλαξ.
Θα απολαμβανω τοτε εσενα που συναγωνιζεσαι σε ευφυια tο σκυλο μου.
Τι όνομα σου έδωσε ο σκύλος σου;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 09 Μαρ 2020, 13:34

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:32
Υπάρχουν και κάποιοι που είναι σε τόσο προχωρημένο στάδιο, ώστε είναι διατεθειμένοι ακόμη και να βαφτιστούν μουσουλμάνοι για να αμυνθούν στην εθνικιστική λαίλαπα, που απειλεί τις πολιτισμικές τους αξίες. :lol:
Εγώ το είχα σκεφτεί για να μπορώ να έχω πολλές νόμιμες γυναίκες. :D

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 09 Μαρ 2020, 13:36

taliban έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:27



Αυτοί που κρύφτηκαν ανάμεσα στους πρόσφυγες/μετανάστες και τους ώθησαν στα σύνορα και τους δίνουν εντολές. Ακροδεξιοί και πράκτορες της ΜΙΤ.
Υβριδικός πόλεμος=Απρόβλεπτες ενέργειες σε συνδυασμό με συμβατικές ή μη επιχειρήσεις. Χρόνια τώρα εκπαιδεύονται στις εμπόλεμες ζώνες αποσταθεροποιώντας τις χώρες που επιχειρούν οι Τούρκοι παρέα με τους Ρώσους.
Κάτι ανάλογο συμβαίνει τις τελευταίες ημέρες στα σύνορα μας.
Το ότι κάνεις ακριβώς τα στραβά μάτια σε αυτή ακριβώς την τακτική της Τουρκίας δείχνει αυτό που επιμελώς προσπαθείς να κρύψεις είτε κοροιδεύοντας είτε υποβαθμίζοντας το.
Είτε απλά είσαι άσχετος (που δεν το πιστεύω).

ΥΣ
Έβγαλα την μεγέθυνση που έκανες σε συγκεκριμένο μέρος του κειμένου σου η οποία είναι εκ του πονηρού!
Αυτοι που λες δεν κρυβονται...Οπως απο την δικη μας πλευρα των συνορων υπαρχει αστυνομια, στρατος και εθνοφυλακες ετσι υπαρχει και απο εκει. Τι περιμενατε δηλαδη να υπαρχουνε , μονο προσφυγες;

Τα υπολοιπα τωρα δεν μου εξηγησες τι ακριβως προσπαθουνε να πετυχουνε με τον υβριδικο πολεμο.
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11870
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 09 Μαρ 2020, 13:38

μίστερ μαξ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:17
taliban έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:04
Awesomatic έγραψε:
09 Μαρ 2020, 12:57
Ο Ερντογάν μπορεί και θα συνεχίσει να λέει τις ίδιες πίπες ακόμα και αν γεμίσουμε πέντε εκατομμύρια μετανάστες. Τότε θα λέει για τις συνθήκες διαβίωσης και θα βρίσκει πρόθυμους συνεργάτες στα αριστερά δημοσιεύματα και τους πληρωμένους των ΜΚΟ για να λεει "να, οι Έλληνες το παραδέχονται" όπως βρίσκει και τώρα στα σύνορα.

Μαθήματα ανθρωπισμού από εισβολείς και γενοκτόνους δεν δεχόμαστε.
Μα προς τα εκεί πάει η δουλειά.
Σε επόμενες διεκδικήσεις του θα είναι πολύ ευκολότερο να αποσταθεροποίηση την χώρα με αναταραχές στο εσωτερικό ανεξαρτήτου κυβερνήσεως.
Θα πάρει ότι ζητάει.
Οι Μ.Κ.Ο και κάποιες φυλλάδες εξ αριστερών και ακροδεξιών θα παίξουν βοηθητικό ρόλο σε εκείνη την φάση.

Η δουλειά είναι να μην μπουν στο εσωτερικό της χώρας για κανένα λόγο.-

Όποιος πιέζει για το αντίθετο στην παρούσα φάση ή αν τελικά η κυβέρνηση το κάνει (ήδη ετοιμάζονται κέντρα σε Σέρρες και Αττική) το έχουμε χάσει το παιχνίδι.
Γιαυτό και ήμουν κάθετος εξ αρχής με το να δεχτούμε τα χρήματα αυτά και όσα όλα θα μας δώσουν.

Η μοναδική λύση που θα έπρεπε να είχε εφαρμοστεί από καιρό και επί κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ (εντάξει το ξέρω ανέκδοτο είναι) ήταν η αυστηρή φύλαξη των συνόρων.
Τώρα που έγινε ως ένα βαθμό έχεις τις Μ.Κ.Ο, τους ανθρωπιστές ακροδεξιούς υποστηρικτές του Ερντογάν και τα ξένα ΜΜΕ να σε λοιδορούν.
Περίμενε, τοτε γιατι η Τουρκία να τους κρατήσει;
Εννοείς να τους στείλουμε πίσω στην Τουρκία;
Η Τουρκία όσους πήρε στο εσωτερικό της ένα τμήμα των προσφύγων ή μεταναστών τους εκπαίδευσε σε αντάρτικο πόλεων, υβριδικό πόλεμο και άλλες επιχειρήσεις.
Εγώ δεν θα έλεγα να τους κρατήσει η Τουρκία γιατί πάλι θα τους χρησιμοποιήσει.
Θα πρότεινα να πάνε πίσω στις χώρες τους δια μέσω Κύπρου-> Ισραήλ-> Μ.Ανατολή/Αφρική.
:D

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 09 Μαρ 2020, 13:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:33
Northern Spirit έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 12:58


:lol:

Είτε κατέβεις είτε ανέβεις επίπεδο, θα παραμείνεις στο ίδιο σημείο.

Αυτό όμως θα το καταλάβαινες αν ΔΕΝ ήσουν βλαξ.
Θα απολαμβανω τοτε εσενα που συναγωνιζεσαι σε ευφυια tο σκυλο μου.
Τι όνομα σου έδωσε ο σκύλος σου;

Δεν μου αεδωσε ονομα. ΕΙναι ομως ο μονος που προσηλωνεται στη οθονη οταν του δειχνω ποστ σου σαν αυτο :lol: :
Υπάρχουν και κάποιοι που είναι σε τόσο προχωρημένο στάδιο, ώστε είναι διατεθειμένοι ακόμη και να βαφτιστούν μουσουλμάνοι για να αμυνθούν στην εθνικιστική λαίλαπα, που απειλεί τις πολιτισμικές τους αξίες. :lol:
Σε νιωθει ενα πραγμα..
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μαρ 2020, 13:39

Μηχανικός έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:32
Υπάρχουν και κάποιοι που είναι σε τόσο προχωρημένο στάδιο, ώστε είναι διατεθειμένοι ακόμη και να βαφτιστούν μουσουλμάνοι για να αμυνθούν στην εθνικιστική λαίλαπα, που απειλεί τις πολιτισμικές τους αξίες. :lol:
Εγώ το είχα σκεφτεί για να μπορώ να έχω πολλές νόμιμες γυναίκες. :D
Κι ο Έθνι αυτό σκέφτεται αλλά το κόνσεπτ του είναι πολλές νόμιμες παλλακίδες. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μαρ 2020, 13:40

Northern Spirit έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:33
Northern Spirit έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:23


Θα απολαμβανω τοτε εσενα που συναγωνιζεσαι σε ευφυια tο σκυλο μου.
Τι όνομα σου έδωσε ο σκύλος σου;

Δεν μου αεδωσε ονομα. ΕΙναι ομως ο μονος που προσηλωνεται στη οθονη οταν του δειχνω ποστ σου σαν αυτο :lol: :
Υπάρχουν και κάποιοι που είναι σε τόσο προχωρημένο στάδιο, ώστε είναι διατεθειμένοι ακόμη και να βαφτιστούν μουσουλμάνοι για να αμυνθούν στην εθνικιστική λαίλαπα, που απειλεί τις πολιτισμικές τους αξίες. :lol:
Σε νιωθει ενα πραγμα..
Ε φυσικά με νοιώθει, αφού ξέρει να διαβάζει καλύτερα από σένα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 09 Μαρ 2020, 13:42

taliban έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:38
μίστερ μαξ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:17
taliban έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:04


Μα προς τα εκεί πάει η δουλειά.
Σε επόμενες διεκδικήσεις του θα είναι πολύ ευκολότερο να αποσταθεροποίηση την χώρα με αναταραχές στο εσωτερικό ανεξαρτήτου κυβερνήσεως.
Θα πάρει ότι ζητάει.
Οι Μ.Κ.Ο και κάποιες φυλλάδες εξ αριστερών και ακροδεξιών θα παίξουν βοηθητικό ρόλο σε εκείνη την φάση.

Η δουλειά είναι να μην μπουν στο εσωτερικό της χώρας για κανένα λόγο.-

Όποιος πιέζει για το αντίθετο στην παρούσα φάση ή αν τελικά η κυβέρνηση το κάνει (ήδη ετοιμάζονται κέντρα σε Σέρρες και Αττική) το έχουμε χάσει το παιχνίδι.
Γιαυτό και ήμουν κάθετος εξ αρχής με το να δεχτούμε τα χρήματα αυτά και όσα όλα θα μας δώσουν.

Η μοναδική λύση που θα έπρεπε να είχε εφαρμοστεί από καιρό και επί κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ (εντάξει το ξέρω ανέκδοτο είναι) ήταν η αυστηρή φύλαξη των συνόρων.
Τώρα που έγινε ως ένα βαθμό έχεις τις Μ.Κ.Ο, τους ανθρωπιστές ακροδεξιούς υποστηρικτές του Ερντογάν και τα ξένα ΜΜΕ να σε λοιδορούν.
Περίμενε, τοτε γιατι η Τουρκία να τους κρατήσει;
Εννοείς να τους στείλουμε πίσω στην Τουρκία;
Η Τουρκία όσους πήρε στο εσωτερικό της ένα τμήμα των προσφύγων ή μεταναστών τους εκπαίδευσε σε αντάρτικο πόλεων, υβριδικό πόλεμο και άλλες επιχειρήσεις.
Εγώ δεν θα έλεγα να τους κρατήσει η Τουρκία γιατί πάλι θα τους χρησιμοποιήσει.
Θα πρότεινα να πάνε πίσω στις χώρες τους δια μέσω Κύπρου-> Ισραήλ-> Μ.Ανατολή/Αφρική.
:D
Μάλιστα, αμα δεν εχεις απάντηση, το ριχνεις στις ψεκασμενιές.

Ο Ερντογάν ειναι στην ΕΕ και λέει: "γιατι να κρατήσω εγώ τοσα εκ. πρόσφυγες και όχι εσείς;"

Τι να του απαντήσουν οι Ευρωπαιοι ηγέτες;
α)Δεν μας κόφτει, κανε ότι θες
β)ελα Χ δισ και κράτα τους
γ)φέρε τους εδώ.
δ)Στείλε τους πίσω στις χώρες τους- μα δεν τους δεχονται.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μαρ 2020, 13:45

μίστερ μαξ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:42

δ)Στείλε τους πίσω στις χώρες τους- μα δεν τους δεχονται.
Ε και λοιπόν; Ούτε εδώ τους δεχόμαστε αλλά επιμένουν να μπουν.

Ας μπούνε παράνομα στη χώρα τους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 09 Μαρ 2020, 13:46

Σέλευκας έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:39
- ο Μπόικο Μπορίσωφ ανήκει πλέον στο τουρκικό άρμα και θα υπάρξουν εξελίξεις
Για να μας ευχαριστήσουν που τους βοηθήσαμε να μπουν στην Ευρωπαϊκή Ένωση

nemo
Δημοσιεύσεις: 7135
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 09 Μαρ 2020, 13:49

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:45
μίστερ μαξ έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:42

δ)Στείλε τους πίσω στις χώρες τους- μα δεν τους δεχονται.
Ε και λοιπόν; Ούτε εδώ τους δεχόμαστε αλλά επιμένουν να μπουν.

Ας μπούνε παράνομα στη χώρα τους.
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt023

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8982
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Πώς οι ελ δεξιοι εξυπηρετουνε τις πολιτικες του Ερντογαν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 09 Μαρ 2020, 13:51

Μηχανικός έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:46
Σέλευκας έγραψε:
09 Μαρ 2020, 13:39
- ο Μπόικο Μπορίσωφ ανήκει πλέον στο τουρκικό άρμα και θα υπάρξουν εξελίξεις
Για να μας ευχαριστήσουν που τους βοηθήσαμε να μπουν στην Ευρωπαϊκή Ένωση
όπως θα μας ευχαριστήσουν τα Σκοπια η Αλβανία κλπ
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών