Εισαγγελέας υπάρχει;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
xaris87
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 15 Μαρ 2020, 13:54

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xaris87 » 15 Μαρ 2020, 14:37

96 συλλήψεις σήμερα και ο αλλος λεει οτι δεν εχει υπάρξει κυβερνητική απαγόρευση.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Μαρ 2020, 14:38

sys3x έγραψε:
15 Μαρ 2020, 13:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Μαρ 2020, 13:13
sys3x έγραψε:
15 Μαρ 2020, 13:08
Βλήμα, έκανες το καθήκον σου;
Δεν ξέρω τι έκανε το βλήμα και ούτε με ενδιαφέρει. Το θέμα είναι τι κάνουν οι αρχές.

Γιατί δεν μπορεί να γίνονται συνέχεια ανακοινώσεις για την ανάγκη αποφυγής των συναθροίσεων σε νέους και γέρους και να βλέπουν κάποιοι αυτό το αίσχος.

Αυτοί οι ηλίθιοι δεν αντιλαμβάνονται τι μπορούν να προκαλέσουν στην κοινωνία του νησιού;
Τόσο στους κατοίκους όσο και σ' αυτούς που είναι στους καταυλισμούς.
Καλή μου χρυσή μου Γαλή, σίγουρα κανείς μας δεν περίμενε αυτό το πράμα για να καταλάβει περί τίνος πρόκειται αλλά μη σε συνεπαίρνει ο ενθουσιασμός των προηγουμένων ημερών, σε κρατικό επίπεδο πάνω κάτω τα ίδια σκατά είμαστε πέρα από τις όποιες "αυτονόητες" ενέργειες στις οποίες προέβει η κυβέρνησις μας.
Ο ενθουσιασμός αφορούσε στην άμεση και σταθερή στάση της Ελλάδας στο θέμα των συνόρων. Αναφορικά με τα διαδικαστικά που αφορούν στα εσωτερικά θέματα διοίκησης/τοπικής αυτοδιοίκησης κλπ δεν έχω την παραμικρή ελπίδα ουσιαστικής αλλαγής. Απλώς γιατί δεν γίνεται.

Είχα ήδη ακούσει τον Μηταράκη να αναφέρεται για τα προβλήματα που υπάρχουν σε "κάποιο νησί" αναφορικά με την αδυναμία ελέγχου και αντιμετώπισης πολλών κρουσμάτων.

Κατά τα άλλα, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι διάολο κάνουν οι "γιατροί του κόσμου" που είναι εκεί. Εκτός αν έχουν μείνει διοικητικοί, μεταφραστές, ναυαγοσώστες, καλλιτέχνες και λοιποί και οι καθ' ύλην υπεύθυνοι παίρνουν μέρος σε πορείες ή την έκαναν για Αφρική.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8716
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 15 Μαρ 2020, 14:43

xaris87 έγραψε:
15 Μαρ 2020, 14:37
96 συλλήψεις σήμερα και ο αλλος λεει οτι δεν εχει υπάρξει κυβερνητική απαγόρευση.
Συλλήψεις Καταστηματαρχων που λειτούργησαν τα μαγαζιά τους ενώ έχει απαγορευθεί η λειτουργία τους.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8716
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 15 Μαρ 2020, 14:43

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Μαρ 2020, 14:36
Philip Mortimer έγραψε:
15 Μαρ 2020, 14:34
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Μαρ 2020, 14:27
Εικόνα

υπαρχει? :102:
Για ποιο πράγμα να παρέμβει εισαγγελέας και στη μία και στην άλλη περίπτωση; Το θέμα είναι ότι δεν έχει υπάρξει κυβερνητική απαγόρευση αλλά παρακλήσεις...
ποιος ειπαμε οτι ειναι ο ρολος του εισαγγελεα? :102:
Για ποιο πράγμα να παρέμβει εισαγγελέας αφού δεν υπάρχει αδίκημα;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Μαρ 2020, 14:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Μαρ 2020, 14:38
sys3x έγραψε:
15 Μαρ 2020, 13:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Μαρ 2020, 13:13


Δεν ξέρω τι έκανε το βλήμα και ούτε με ενδιαφέρει. Το θέμα είναι τι κάνουν οι αρχές.

Γιατί δεν μπορεί να γίνονται συνέχεια ανακοινώσεις για την ανάγκη αποφυγής των συναθροίσεων σε νέους και γέρους και να βλέπουν κάποιοι αυτό το αίσχος.

Αυτοί οι ηλίθιοι δεν αντιλαμβάνονται τι μπορούν να προκαλέσουν στην κοινωνία του νησιού;
Τόσο στους κατοίκους όσο και σ' αυτούς που είναι στους καταυλισμούς.
Καλή μου χρυσή μου Γαλή, σίγουρα κανείς μας δεν περίμενε αυτό το πράμα για να καταλάβει περί τίνος πρόκειται αλλά μη σε συνεπαίρνει ο ενθουσιασμός των προηγουμένων ημερών, σε κρατικό επίπεδο πάνω κάτω τα ίδια σκατά είμαστε πέρα από τις όποιες "αυτονόητες" ενέργειες στις οποίες προέβει η κυβέρνησις μας.
Ο ενθουσιασμός αφορούσε στην άμεση και σταθερή στάση της Ελλάδας στο θέμα των συνόρων. Αναφορικά με τα διαδικαστικά που αφορούν στα εσωτερικά θέματα διοίκησης/τοπικής αυτοδιοίκησης κλπ δεν έχω την παραμικρή ελπίδα ουσιαστικής αλλαγής. Απλώς γιατί δεν γίνεται.

Είχα ήδη ακούσει τον Μηταράκη να αναφέρεται για τα προβλήματα που υπάρχουν σε "κάποιο νησί" αναφορικά με την αδυναμία ελέγχου και αντιμετώπισης πολλών κρουσμάτων.

Κατά τα άλλα, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι διάολο κάνουν οι "γιατροί του κόσμου" που είναι εκεί. Εκτός αν έχουν μείνει διοικητικοί, μεταφραστές, ναυαγοσώστες, καλλιτέχνες και λοιποί και οι καθ' ύλην υπεύθυνοι παίρνουν μέρος σε πορείες ή την έκαναν για Αφρική.
Ναι ρε, το ξέρω σε τι αφορούσε ο ενθουσιασμός (μας - στα ίδια μήκη κύματος είμαστε) και κακώς πιστεύεις ότι δεν γίνεται, γίνεται αλλά πολύ πολύ δύσκολα που πάνω κάτω το λες και δεν γίνεται αλλά γαμώ την πουτάνα μου γίνεται.
Τι δε καταλαβαίνεις, δε βλέπεις πόσο ιδεοληπτικά καθάρματα είναι τα μουνόπανα;
Το παπαδαριό φυσικά δεν πάει καθόλου πίσω αλλά τουλάχιστον δε το παίζουν και επιστήμονες γιατί σίγουρα αυτά τα μουνόπανα ουδεμία σχέση έχουν με επιστήμη.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Μαρ 2020, 14:51

η εκθεση σε κινδυνο η θανατο δεν ειναι αδικημα? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 15 Μαρ 2020, 14:52

Τι να πρωτοκανει ο εισαγγελεας σε αυτη τη χωρα...Συλληψη ανθρωπων σημαινει αυξηση πληθυσμου σε κεντρα κρατησης αρα κινδυνο διασπορας του ιου..Αυτοφωρα κλπ σημαινει εμφανιση σε δημοσιο ακροατηριο δηλαδη επισης κινδυνο διασπορας..

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τους κραξεις και μετα να τους αφησεις να φυγουνε.
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 15 Μαρ 2020, 15:25

sys3x έγραψε:
15 Μαρ 2020, 13:08
Βλήμα, έκανες το καθήκον σου;
:smt018
Otto Weininger έγραψε:
15 Μαρ 2020, 10:11
Στη συγκέντρωση μεταξύ άλλων συμμετείχαν γιατροί, νοσηλευτές, εργαζόμενοι σε ΜΚΟ, κόμματα της Αριστεράς όπως η ΑΝΤΑΡΣΥΑ και πλήθος κατοίκων του νησιού.
Δεν είμαι τίποτα από αυτά.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 15 Μαρ 2020, 15:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Μαρ 2020, 13:13
sys3x έγραψε:
15 Μαρ 2020, 13:08
Βλήμα, έκανες το καθήκον σου;
Δεν ξέρω τι έκανε το βλήμα και ούτε με ενδιαφέρει. Το θέμα είναι τι κάνουν οι αρχές.

Γιατί δεν μπορεί να γίνονται συνέχεια ανακοινώσεις για την ανάγκη αποφυγής των συναθροίσεων σε νέους και γέρους και να βλέπουν κάποιοι αυτό το αίσχος.

Αυτοί οι ηλίθιοι δεν αντιλαμβάνονται τι μπορούν να προκαλέσουν στην κοινωνία του νησιού;
Τόσο στους κατοίκους όσο και σ' αυτούς που είναι στους καταυλισμούς.
Οι περισσότεροι που ακολουθούν δεν το σκέφτονται. Τους υποκινητές δεν τους ενδιαφέρει, βγάζουν πολλά φράγκα στην πλάτη των κατατρεγμένων και των νησιωτών.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Γιάννης

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 15 Μαρ 2020, 15:36

Otto Weininger έγραψε:
15 Μαρ 2020, 10:11
Χθες εν μέσω καραντίνας είχαμε την πορεία υπέρ της λαθρομεταναστευσης στην Λέσβο.

https://www.protothema.gr/greece/articl ... -mutilini/


Την οποία οργάνωσαν οι κάτωθι:
Στη συγκέντρωση μεταξύ άλλων συμμετείχαν γιατροί, νοσηλευτές, εργαζόμενοι σε ΜΚΟ, κόμματα της Αριστεράς όπως η ΑΝΤΑΡΣΥΑ και πλήθος κατοίκων του νησιού.

Τώρα θέλει να οργανώσει δεύτερη πορεία στο κέντρο της Αθήνας.


[img]https://i.postimg.cc/D0Sv8NdY/FB-I ... .jpg[/img]
Θέλουν ξύλο αυτοί.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 15 Μαρ 2020, 15:43

Βλήμα έγραψε:
15 Μαρ 2020, 15:25
Otto Weininger έγραψε:
15 Μαρ 2020, 10:11
Στη συγκέντρωση μεταξύ άλλων συμμετείχαν γιατροί, νοσηλευτές, εργαζόμενοι σε ΜΚΟ, κόμματα της Αριστεράς όπως η ΑΝΤΑΡΣΥΑ και πλήθος κατοίκων του νησιού.
Δεν είμαι τίποτα από αυτά.
Γιατροί και νοσηλευτές όντως υπήρχαν ή είναι από αυτά που γράφονται έτσι για να δίνεται κύρος στη συγκέντρωση;

Γενικά ο κόσμος ασχολείται καθόλου με τον ιό και προσέχει ή γενικά είναι σε φάση Άνοιξης;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 15 Μαρ 2020, 15:57

ST48410 έγραψε:
15 Μαρ 2020, 15:43
Βλήμα έγραψε:
15 Μαρ 2020, 15:25
Otto Weininger έγραψε:
15 Μαρ 2020, 10:11
Στη συγκέντρωση μεταξύ άλλων συμμετείχαν γιατροί, νοσηλευτές, εργαζόμενοι σε ΜΚΟ, κόμματα της Αριστεράς όπως η ΑΝΤΑΡΣΥΑ και πλήθος κατοίκων του νησιού.
Δεν είμαι τίποτα από αυτά.
Γιατροί και νοσηλευτές όντως υπήρχαν ή είναι από αυτά που γράφονται έτσι για να δίνεται κύρος στη συγκέντρωση;

Γενικά ο κόσμος ασχολείται καθόλου με τον ιό και προσέχει ή γενικά είναι σε φάση Άνοιξης;
Εγώ αντιμετωπίζω τον ιό με το να μην βγαίνω από το σπίτι (δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερη αντιμετώπιση), αλλά αυτό δεν μου επιτρέπει να έχω εικόνα για το τι κάνουν οι άλλοι. Δεδομένου ότι εδώ και μια εβδομάδα δεν μου έχει τηλεφωνήσει κανείς, μάλλον κι οι φίλοι μου έχουν κλειδαμπαρωθεί.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 15 Μαρ 2020, 16:14

Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Veni Vidi Vici
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: 14 Μαρ 2020, 10:25

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Veni Vidi Vici » 15 Μαρ 2020, 16:17

Η επιστήμη θα πρέπει να πάψει να μελετά την ευφυΐα των ζώων και να αρχίσει να ερευνά την ηλιθιότητα των ανθρώπων.
Αlea jacta est

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Εισαγγελέας υπάρχει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Μαρ 2020, 16:28

Covid-19 έγραψε:
15 Μαρ 2020, 16:17
Η επιστήμη θα πρέπει να πάψει να μελετά την ευφυΐα των ζώων και να αρχίσει να ερευνά την ηλιθιότητα των ανθρώπων.
Λες να γίνει πόλεμος τελικά;
Με την Τούρκιε εννοάω.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών