Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 18 Μαρ 2020, 14:46

Papa John έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:38
Δεν είσαι σωστή εδώ.
Εάν η ανοχή κάποιου συμφορουμίτη εξαντλείται γρήγορα επειδή για πρώτη φορά νιώθει τι θα πει αγγούρι,ας μην γράφει.
Μερικοί πρέπει να ζούσαν σε συννεφάκι πριν συμβεί αυτή η (τεχνητή) κρίση.
Δεν φταίει ο Έθνι και ο κάθε Έθνι γι'αυτό.
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:40
Έλα ρε συ τι σου έκανε; Μια χαρά λέει τη γνώμη του ο άνθρωπος.
Πολύ σωστή έως φοβερά ανεκτική είναι με το flaming της πούτσας ενώ όλος ο κόσμος είναι σπίτι του και μερικοί έχουν φρικάρει.

Από μια περσόνα που αυτό το εξάμηνο ζητάει ναζισμό και ινσελισμό (?) ενώ τα προηγούμενα χρόνια λεγόταν εθνικοφιλελές μέχρι να αρχίσει ανήκει σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες και να τον παρατήσει η γκόμενα.

Μην της σπάτε τα αρχίδια, η γυναίκα έχει να κάνει με περιπτώσεις που θεωρούνται βαριές ακόμα και για τα Παρατράγουδα
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29822
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 18 Μαρ 2020, 14:48

Papa John έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:38


Δεν είσαι σωστή εδώ.
Εάν η ανοχή κάποιου συμφορουμίτη εξαντλείται γρήγορα επειδή για πρώτη φορά νιώθει τι θα πει αγγούρι,ας μην γράφει.
Μερικοί πρέπει να ζούσαν σε συννεφάκι πριν συμβεί αυτή η (τεχνητή) κρίση.
Δεν φταίει ο Έθνι και ο κάθε Έθνι γι'αυτό.
Κανεις λάθος.
Όταν όλα είναι ήρεμα, μπορείς να δείξεις αν θες μεγαλύτερη ανοχή σε προβληματικούς ανθρώπους. Γιατί αυτό είναι ο Εθνι. Μια βόλτα στα ποστ/καρμπόν θα σε πείσει.

Σε ακραίες συνθήκες όπως οι τωρινές η προβληματικές συμπεριφορές γίνονται πιο έντονες και ταυτόχρονα η υπομονή μειώνεται.

Το αυτό και για την ανοχή προς την βλακεία/ασχετοσύνη.

Δεν είναι δυνατόν να ανοίγει μόνο μαλακισμενα νήματα, να γράφει τις ίδιες εκφράσεις όλη την ώρα σε κάθε θέμα, να βάζει τα ίδια ηλίθια εμοτικον κάθε φορά νομίζοντας ότι λέει κάτι έξυπνο. Δεν γίνεται πως να το κάνουμε.
Ειδικά όταν αυτές οι βλακείες προέρχονται από ένα τύπο που εδώ και κοντά δέκα χρόνια στο φόρουμ υποδύεται κάθε τόσο και ένα διαφορετικό ρόλο έχοντας πάντα το ίδιο στυλ.

Άλλοι, όπως εγώ τον μπλοκάρουν, άλλοι θα τον βρίζουν.
Και η ευθύνη είναι δικιά του.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29716
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 18 Μαρ 2020, 14:51

Papa John έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:38
Gherschaagk έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:33

Παλικάρι εν μέσω χοντρής κρίσης η ανοχή των συμπχορουμιτών σου εξαντλείται γρήγορα. Προσαρμόσου ανάλογα.

Άντε μάτια μου.
Δεν είσαι σωστή εδώ.
Εάν η ανοχή κάποιου συμφορουμίτη εξαντλείται γρήγορα επειδή για πρώτη φορά νιώθει τι θα πει αγγούρι,ας μην γράφει.
Μερικοί πρέπει να ζούσαν σε συννεφάκι πριν συμβεί αυτή η (τεχνητή) κρίση.
Δεν φταίει ο Έθνι και ο κάθε Έθνι γι'αυτό.
Δεν χρεώνω τίποτα δε κανέναν.

Από κει και πέρα θα μιλήσω για μένα και θα πω πως μετά από μια δεκαετία χοντρής πίεσης εκεί που είπαμε πως θα πάρουμε ανάσα, η κατάσταση από το κακό πήγε στο χειρότερο. Τώρα αυτό πως το μεταφράζεις εσύ ή ο οποιοσδήποτε άλλος δεν με ενδιαφέρει, συννεφάκια κι αγγούρια. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να περάσουμε από όλο αυτό με όσο το δυνατόν μικρότερο κόστος, που δεν το βλέπω, αλλά το εύχομαι.
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:40
Gherschaagk έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:33
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:30


υφακι εχει οποιος τονιζει την συνδεση πολιτικων λιτοτητας με την αδυναμια διαχειρισης της διπλης κρισης? :102:
Παλικάρι εν μέσω χοντρής κρίσης η ανοχή των συμπχορουμιτών σου εξαντλείται γρήγορα. Προσαρμόσου ανάλογα.

Άντε μάτια μου.
Έλα ρε συ τι σου έκανε; Μια χαρά λέει τη γνώμη του ο άνθρωπος.
Εμένα τίποτα αν και υπονοεί πως είμαι άχρηστη εκτός από αναίσθητη που όταν ο κόσμος χάνεται εγώ ξύνομαι.

Σε άλλους έχει σπάσει τα νεύρα και του τα χώνουν ή κάνουν αναφορές και παραπονιούνται για το υφάκι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Μαρ 2020, 14:55

Awesomatic έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:43
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
18 Μαρ 2020, 12:38
προς το παρον αυτο που βλεπουμε ειναι τους φιλελεδες να κλαιγονται και να παρακαλουν για γιγαντιαια κρατικη επισχυση και πολλοι απο αυτους να υβριζουν οσους τους υπενθυμιζουν τις αρχες της ελευθερας οικονομιας που οι ιδιοι με λυσσα στηριξαν και υποστηριξαν πολιτικα :102:

ποσο πιο κομμουνιστικη ειναι η παρεμβαση του κρατος τερατος που παρεμβαινει στα παντα?

ας αφησουμε την αγορα να αυτορυθμιστει επιτελους απο το αορατο χερι της αγορας :102:
Εγώ είμαι συνεπής. Εφόσον το κράτος επιβάλλει το κλείσιμο το κράτος οφείλει να κάνει και το bailout. Και μάλιστα σε όλους γιατί όλους τους επηρέασε, όχι επιλεκτικά. Αυτό σημαίνει και σε επιχειρήσεις και σε Ελ. Επαγγελματίες που επιδεικτικά αγνοεί και εξαιρεί από όλα τα μέτρα.
δεν το κανει το κρατος (το οποιο δεν εχει ουδετερο χαρακτηρα) ,αναγκαζεται το καπιταλιστικο κρατος να αναστειλει την λειτουργια των επιχειρησεων λογω πανδημιας

οπως εξαναγκαστηκε το καπιταλιστικο κρατος να υποστηριξει τις τραπεζες προκειμενου να τις διατηρησει εν ζωη και να συνεχιστει η καπιταλιστικη δομη της παραγωγης και η ιδιοκτησια των μεσως παραγωγης απο ιδιωτες

αν το κρατος ακολουθουσε τις φιλελε αρχες θα επρεπε να αφησει τις τραπεζες να χρεωκοπησουν οπως αφησε και εκατομμυρια εργαζομενους και συνταξιουχους να αντιμετωπισουν τις συνεπειες της καπιταλιστικης κρισης ειτε αβοηθητοι ειτε με συντετριμενο βιοτικο επιπεδο ετσι αντιστοιχα δεν πρεπει να παρεμβει ενισχυοντας τις επιχειρησεις που κλεινουν

βασικη αρχη του καπιταλισμου δεν ειναι το ρισκο και οι απροβλεπτες συνθηκες?

ε τι να κανουμε στον καπιταλισμο λειτουργουν οι κανονες της ελευθερης αγορας και του αορατου χεριου που την αυτορυθμιζει και αναδιαρθρωνει ας το αφησουμε να λειτουργησει επιτελους :102:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eθνικοκοινωνιστης την 18 Μαρ 2020, 14:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 18 Μαρ 2020, 14:55

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:55
ε τι να κανουμε στον καπιταλισμο λειτουργουν οι κανονες της ελευθερης αγορας και του αορατου χεριου που την αυτορυθμιζει και αναδιαρθρωνει ας το αφησουμε να λειτουργησει επιτελους :102:
Μακάρι :wink:e045:
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 18 Μαρ 2020, 14:57

Otto Weininger έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:48
Papa John έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:38


Δεν είσαι σωστή εδώ.
Εάν η ανοχή κάποιου συμφορουμίτη εξαντλείται γρήγορα επειδή για πρώτη φορά νιώθει τι θα πει αγγούρι,ας μην γράφει.
Μερικοί πρέπει να ζούσαν σε συννεφάκι πριν συμβεί αυτή η (τεχνητή) κρίση.
Δεν φταίει ο Έθνι και ο κάθε Έθνι γι'αυτό.
Κανεις λάθος.
Όταν όλα είναι ήρεμα, μπορείς να δείξεις αν θες μεγαλύτερη ανοχή σε προβληματικούς ανθρώπους. Γιατί αυτό είναι ο Εθνι. Μια βόλτα στα ποστ/καρμπόν θα σε πείσει.

Σε ακραίες συνθήκες όπως οι τωρινές η προβληματικές συμπεριφορές γίνονται πιο έντονες και ταυτόχρονα η υπομονή μειώνεται.

Το αυτό και για την ανοχή προς την βλακεία/ασχετοσύνη.

Δεν είναι δυνατόν να ανοίγει μόνο μαλακισμενα νήματα, να γράφει τις ίδιες εκφράσεις όλη την ώρα σε κάθε θέμα, να βάζει τα ίδια ηλίθια εμοτικον κάθε φορά νομίζοντας ότι λέει κάτι έξυπνο. Δεν γίνεται πως να το κάνουμε.
Ειδικά όταν αυτές οι βλακείες προέρχονται από ένα τύπο που εδώ και κοντά δέκα χρόνια στο φόρουμ υποδύεται κάθε τόσο και ένα διαφορετικό ρόλο έχοντας πάντα το ίδιο στυλ.

Άλλοι, όπως εγώ τον μπλοκάρουν, άλλοι θα τον βρίζουν.
Και η ευθύνη είναι δικιά του.
Τον παρακολουθώ και εγώ όπως και εσύ εδώ και χρόνια,τι γράφει,πως εκφράζεται κλπ
Την επιλογή "δεν διαβάζω τα ποστ του" την έχεις σκεφτεί ;
Και για να είμαστε ειλικρινείς,μόνο ο Έθνι έχει σπαστικό στυλάκι ή υφάκι ;
Μπορώ να σου απαριθμήσω επιτόπου πάνω από 10 χρήστες που είναι όλο ειρωνεία,απαξίωση,κακεντρέχεια.
Δεν υπάρχει όμως λόγος να το κάνω,ή δεν τους διαβάζω ή,αν τους διαβάζω,λέω "πάμε παρακάτω".

Νομίζω ότι δίνουμε μεγάλη σημασία ενώ δεν θα έπρεπε.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Μαρ 2020, 15:01

elchav έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:55
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:55
ε τι να κανουμε στον καπιταλισμο λειτουργουν οι κανονες της ελευθερης αγορας και του αορατου χεριου που την αυτορυθμιζει και αναδιαρθρωνει ας το αφησουμε να λειτουργησει επιτελους :102:
Μακάρι :wink:e045:
τοτε γιατι γαυγιζετε για κρατικες ενισχυσεις αντικρατιστες μου? :giggle:

δεν ενστερνιζεστε με λυσσα το δογμα survival of the fittest,τα περι ηθικου κινδυνου και την αγαπη σας για το ρισκο? :102:

κομμουνισται και εσεις? :e040:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 18 Μαρ 2020, 15:02

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
18 Μαρ 2020, 15:01
elchav έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:55
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:55
ε τι να κανουμε στον καπιταλισμο λειτουργουν οι κανονες της ελευθερης αγορας και του αορατου χεριου που την αυτορυθμιζει και αναδιαρθρωνει ας το αφησουμε να λειτουργησει επιτελους :102:
Μακάρι :wink:e045:
τοτε γιατι γαυγιζετε για κρατικες ενισχυσεις αντικρατιστες μου? :giggle:

δεν ενστερνιζεστε με λυσσα το δογμα survival of the fittest,τα περι ηθικου κινδυνου και την αγαπη σας για το ρισκο? :102:

κομμουνισται και εσεις? :e040:
Εγώ αλλάζω γνώμη, αφού ειρωνεύεσαι τις κρατικές ενισχύσεις σε περίπτωση πανδημίας, σου αξίζει survival of the fittest.

Μαόνι ή κόντρα πλακέ;
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 18 Μαρ 2020, 15:03

elchav έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:46
Papa John έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:38
Δεν είσαι σωστή εδώ.
Εάν η ανοχή κάποιου συμφορουμίτη εξαντλείται γρήγορα επειδή για πρώτη φορά νιώθει τι θα πει αγγούρι,ας μην γράφει.
Μερικοί πρέπει να ζούσαν σε συννεφάκι πριν συμβεί αυτή η (τεχνητή) κρίση.
Δεν φταίει ο Έθνι και ο κάθε Έθνι γι'αυτό.
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:40
Έλα ρε συ τι σου έκανε; Μια χαρά λέει τη γνώμη του ο άνθρωπος.
Πολύ σωστή έως φοβερά ανεκτική είναι με το flaming της πούτσας ενώ όλος ο κόσμος είναι σπίτι του και μερικοί έχουν φρικάρει.

Από μια περσόνα που αυτό το εξάμηνο ζητάει ναζισμό και ινσελισμό (?) ενώ τα προηγούμενα χρόνια λεγόταν εθνικοφιλελές μέχρι να αρχίσει ανήκει σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες και να τον παρατήσει η γκόμενα.

Μην της σπάτε τα αρχίδια, η γυναίκα έχει να κάνει με περιπτώσεις που θεωρούνται βαριές ακόμα και για τα Παρατράγουδα
Μπορεί να σου απαντήσει η ίδια η Γκέρσααγκ αν της έχω σπάσει τα αρχίδια ή όχι.
Αλλά η απάντηση είναι,όχι.
Άσε τον Έθνι να ζητάει ό,τι θέλει,ελευθερία άποψης έχουμε,ή κάνω λάθος ;

Το ότι όλος ο κόσμος είναι σπίτι του και έχει φρικάρει ποσώς με ενδιαφέρει.Εγώ που είμαι δηλαδή,στην καφετέρια ;
Ας μάθουν να ζούνε όπως ζούνε χιλιάδες συμπολίτες μας (άνεργοι κυρίως) εδώ και κάποια χρόνια,μπας και καταλάβουν πως είναι και η άλλη πλευρά.Δεν είναι πάντα διασκέδαση η ζωή,για πολλούς είναι αγώνας.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 18 Μαρ 2020, 15:03

Κι εσύ ρε Έθνι,έλεος,γράψε ένα ποστ χωρίς να βάζεις εμότικον.Τόσο δύσκολο πια ;;;

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 18 Μαρ 2020, 15:05

Gherschaagk έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:51

Δεν χρεώνω τίποτα δε κανέναν.

Από κει και πέρα θα μιλήσω για μένα και θα πω πως μετά από μια δεκαετία χοντρής πίεσης εκεί που είπαμε πως θα πάρουμε ανάσα, η κατάσταση από το κακό πήγε στο χειρότερο. Τώρα αυτό πως το μεταφράζεις εσύ ή ο οποιοσδήποτε άλλος δεν με ενδιαφέρει, συννεφάκια κι αγγούρια. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να περάσουμε από όλο αυτό με όσο το δυνατόν μικρότερο κόστος, που δεν το βλέπω, αλλά το εύχομαι.
Δεν είσαι η μόνη που βρίσκει τοίχο.Αυτό σου λέω.Εγώ νομίζεις -όπως και πάμπολλοι άλλοι συνάνθρωποί μας- είμαστε καλλίτερα ;

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29822
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 18 Μαρ 2020, 15:06

Papa John έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:57

Και για να είμαστε ειλικρινείς,μόνο ο Έθνι έχει σπαστικό στυλάκι ή υφάκι ;
Δεν καταλαβαίνεις. Δεν μιλάμε για υφάκι ή στυλάκι.
Μιλάμε για κάποιον που :

1. Έχει μια γκάμα 10 φρασεων και 2 εμοτικον που χρησιμοποιεί σε κάθε νήμα ο,τι και αν πραγματεύεται.
2. Έχει αλλάξει ένα σωρό ρόλους που υποδύεται αυτά τα χρόνια και κάθε φορά παριστάνει ότι κατέχει την αλήθεια από διαφορετική σκοπιά.

Αυτό είναι προβληματική συμπεριφορά. Ούτε υφάκι, ούτε στυλάκι.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29716
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 18 Μαρ 2020, 15:07

Papa John έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:57
Τον παρακολουθώ και εγώ όπως και εσύ εδώ και χρόνια,τι γράφει,πως εκφράζεται κλπ
Την επιλογή "δεν διαβάζω τα ποστ του" την έχεις σκεφτεί ;
Και για να είμαστε ειλικρινείς,μόνο ο Έθνι έχει σπαστικό στυλάκι ή υφάκι ;
Μπορώ να σου απαριθμήσω επιτόπου πάνω από 10 χρήστες που είναι όλο ειρωνεία,απαξίωση,κακεντρέχεια.
Δεν υπάρχει όμως λόγος να το κάνω,ή δεν τους διαβάζω ή,αν τους διαβάζω,λέω "πάμε παρακάτω".

Νομίζω ότι δίνουμε μεγάλη σημασία ενώ δεν θα έπρεπε.
Έχω αναφορά στο πρώτο ποστ που ζητάει να σταματήσουμε αυτόν τον εμετό με τα χαμόγελα.

Θα την κλείσω και θα συνεχίσω τη ζωή μου.

Όταν του απαντήσει όμως ο συγκεκριμένος χρήστης ή ο οποιοσδήποτε άλλος και τον βρίσει, θα πέσει αναφορά και θα πρέπει να κρατήσω τις ισορροπίες.

Αυτά.

Καλή συνέχεια. :wave:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 18 Μαρ 2020, 15:07

Otto Weininger έγραψε:
18 Μαρ 2020, 15:06
Papa John έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:57

Και για να είμαστε ειλικρινείς,μόνο ο Έθνι έχει σπαστικό στυλάκι ή υφάκι ;
Δεν καταλαβαίνεις. Δεν μιλάμε για υφάκι ή στυλάκι.
Μιλάμε για κάποιον που :

1. Έχει μια γκάμα 10 φρασεων και 2 εμοτικον που χρησιμοποιεί σε κάθε νήμα ο,τι και αν πραγματεύεται.
2. Έχει αλλάξει ένα σωρό ρόλους που υποδύεται αυτά τα χρόνια και κάθε φορά παριστάνει ότι κατέχει την αλήθεια από διαφορετική σκοπιά.

Αυτό είναι προβληματική συμπεριφορά. Ούτε υφάκι, ούτε στυλάκι.
Ε,ωραία,είναι τόσο τραγικό αυτό ;

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Αδωνις: 400 ευρω ειναι αρκετα οσο καθεσαι σπιτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Μαρ 2020, 15:11

Papa John έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:57
Otto Weininger έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:48
Papa John έγραψε:
18 Μαρ 2020, 14:38


Δεν είσαι σωστή εδώ.
Εάν η ανοχή κάποιου συμφορουμίτη εξαντλείται γρήγορα επειδή για πρώτη φορά νιώθει τι θα πει αγγούρι,ας μην γράφει.
Μερικοί πρέπει να ζούσαν σε συννεφάκι πριν συμβεί αυτή η (τεχνητή) κρίση.
Δεν φταίει ο Έθνι και ο κάθε Έθνι γι'αυτό.
Κανεις λάθος.
Όταν όλα είναι ήρεμα, μπορείς να δείξεις αν θες μεγαλύτερη ανοχή σε προβληματικούς ανθρώπους. Γιατί αυτό είναι ο Εθνι. Μια βόλτα στα ποστ/καρμπόν θα σε πείσει.

Σε ακραίες συνθήκες όπως οι τωρινές η προβληματικές συμπεριφορές γίνονται πιο έντονες και ταυτόχρονα η υπομονή μειώνεται.

Το αυτό και για την ανοχή προς την βλακεία/ασχετοσύνη.

Δεν είναι δυνατόν να ανοίγει μόνο μαλακισμενα νήματα, να γράφει τις ίδιες εκφράσεις όλη την ώρα σε κάθε θέμα, να βάζει τα ίδια ηλίθια εμοτικον κάθε φορά νομίζοντας ότι λέει κάτι έξυπνο. Δεν γίνεται πως να το κάνουμε.
Ειδικά όταν αυτές οι βλακείες προέρχονται από ένα τύπο που εδώ και κοντά δέκα χρόνια στο φόρουμ υποδύεται κάθε τόσο και ένα διαφορετικό ρόλο έχοντας πάντα το ίδιο στυλ.

Άλλοι, όπως εγώ τον μπλοκάρουν, άλλοι θα τον βρίζουν.
Και η ευθύνη είναι δικιά του.
Τον παρακολουθώ και εγώ όπως και εσύ εδώ και χρόνια,τι γράφει,πως εκφράζεται κλπ
Την επιλογή "δεν διαβάζω τα ποστ του" την έχεις σκεφτεί ;
Και για να είμαστε ειλικρινείς,μόνο ο Έθνι έχει σπαστικό στυλάκι ή υφάκι ;
Μπορώ να σου απαριθμήσω επιτόπου πάνω από 10 χρήστες που είναι όλο ειρωνεία,απαξίωση,κακεντρέχεια.
Δεν υπάρχει όμως λόγος να το κάνω,ή δεν τους διαβάζω ή,αν τους διαβάζω,λέω "πάμε παρακάτω".

Νομίζω ότι δίνουμε μεγάλη σημασία ενώ δεν θα έπρεπε.
μαλλον δεν γνωριζεις την συμπεριφορα συγκεκριμενων χρηστων οι οποιοι αφου τραμπουκισουν λεκτικα τον συνομιλητη τους αρχιζουν τους προσωπικους χαρακτηρισμους μολις βρεθει καποιος να εκθεσει με επιχειρηματα τον χωρο στον οποιον οπαδικο προσκεινται και χαιρουν ασυλιας

ο συγκεκριμενος χρηστης π.χ. με εχει αποκλεισει προφανως γιατι δεν αντεχει τον διαλογο και την αντιθετη αποψη χαρακτηριστικο των χωρων στους οποιους κινειται

το οτι δινουν μεγαλη σημασια μην σου προξενει εντυπωση αφου συμπεριφερονται και λειτουργουν οπαδικα απ'ανεκαθεν

το βλεπεις και απο πως πουλανε τρελιτσα σε καθε περιπτωση και βιαζουν την λογικη

τωρα το παιζει και ψυχολογος-ψυχιατρος :smt005:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eθνικοκοινωνιστης την 18 Μαρ 2020, 15:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών