Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48031
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Ιουν 2018, 14:30

εκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια
5/6/2018 12:55:36 μμ | Κοινωνία

Υπέκυψε στα τραύματά της, η 77χρονη γυναίκα, η οποία κακοποιήθηκε πριν από τρεις μήνες, μέσα στο σπίτι της στα Εξάρχεια, από αδίστακτους ληστές που την είχαν αφήσει δεμένη και φιμωμένη για πέντε ημέρες!

Μέχρι να εγκαταλείψουν το σπίτι, οι δράστες κακοποίησαν τη γυναίκα σβήνοντας τσιγάρα στα γεννητικά της όργανα, ενώ η ίδια υπέστη οξεία νεφρική ανεπάρκεια αλλά και διαβητικό σοκ.

Την κινητοποίηση της οικογένειας της και της Αστυνομίας προκάλεσε το ενδιαφέρον μίας γειτόνισσας, η οποία τηλεφώνησε στον αδελφό της λέγοντας του ότι τα παράθυρα στο σπίτι της 77χρονης είναι διαρκώς ανοιχτά επί ημερόνυχτα.

Τελικά η άτυχη γυναίκα δεν μπόρεσε να κερδίσει τη μάχη και σύμφωνα με όσα δήλωσε στον ΑΝΤ1 και στο "Καλημέρα Ελλάδα" ο αδελφός της, άφησε την τελευταία της πνοή στο νοσοκομείο.
http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?p ... 92&catID=3

Και φυσικά οι Άπλυτοι έχουν μεγάλη ευθύνη για την κατάσταση ανομίας που επικραεί στα Εξάχρεια, με συμμορίες από πρεζέμπορους να κάνουν κουμάντο.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

ksmyrn
Δημοσιεύσεις: 1569
Εγγραφή: 21 Μάιος 2018, 16:16

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksmyrn » 05 Ιουν 2018, 19:23

Την μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν αυτοί που πληρώνονται (και έχουν ορκιστεί) για να τηρούν τον Νόμο. Οι άπλυτοι βρίσκουν και κάνουν.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48031
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Ιουν 2018, 19:25

ksmyrn έγραψε:
05 Ιουν 2018, 19:23
Την μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν αυτοί που πληρώνονται (και έχουν ορκιστεί) για να τηρούν τον Νόμο. Οι άπλυτοι βρίσκουν και κάνουν.
Σαφώς, και στην αστυνομία θα πρέπει κάποια στιγμή να γίνει μια κάθαρση και να βρεθούν εκείνοι που θέτουν σε κίνδυνο τη ζωή των Ελλήνων, ή που δρούν αντεθνικά (όπως για παράδειγμα με τις "λάθος" μετρήσεις του κόσμου στα συλλαλλητήρια Θεσσαλονίκης και Αθήνας).
Δεν γίνεται να υπάρχουν αστυνομικοί που θέλουν πλατείες χωρίς Έλληνες:
Ανάρτηση Αξιωματικού ΕΛΑΣ για «ένα υπέροχο Μοναστηράκι χωρίς Ελληνες»
http://www.tovima.gr/society/article/?aid=956351
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 05 Ιουν 2018, 19:59

Εσείς που μιλάτε απαξιωτικά για την Πλατεία, μάλλον δεν έχετε πατήσει το πόδι σας. Έχει και καλές ταβέρνες και είναι μια χαρά για διασκέδαση. Εγώ δεν είδα κανέναν τρόμο ζωγραφισμένο στα μάτια των κατοίκων, ούτε έκνομες πράξεις. Αντιθέτως από την άλλη μεριά είδα σκατόφατσες και λαμόγια επιχειρηματίες. Ναι στην Πλατεία Κολωνακίου αναφέρομαι.
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48031
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Ιουν 2018, 20:03

MiGiSukhoI έγραψε:
05 Ιουν 2018, 19:59
Εσείς που μιλάτε απαξιωτικά για την Πλατεία, μάλλον δεν έχετε πατήσει το πόδι σας. Έχει και καλές ταβέρνες και είναι μια χαρά για διασκέδαση. Εγώ δεν είδα κανέναν τρόμο ζωγραφισμένο στα μάτια των κατοίκων, ούτε έκνομες πράξεις. Αντιθέτως από την άλλη μεριά είδα σκατόφατσες και λαμόγια επιχειρηματίες. Ναι στην Πλατεία Κολωνακίου αναφέρομαι.


Α, μπά, απλά τρέχουν να σωθούν. Ε, ρε μια φάση τέτοια δεν θα πετύχω καμιά φορά?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 05 Ιουν 2018, 20:07

Άμα είναι σαν εσένα σκιαγμένοι έχοντας φάει πλύση εγκεφάλου από τα ΜΜΕ.

Δυό φορές μου έτυχε "Καταδρομική" από την Στουρνάρα στην Πατησίων, δεν είδα κανέναν να τρέχει πανικόβλητος. Ίσια, ίσια που κάποιοι σήκωναν και τα μπουκάλια και τα ποτήρια ψηλά εις υγείαν των κομάντο που χτυπάνε τους Πραιτωριανούς των Αστών.
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48031
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Ιουν 2018, 20:15

MiGiSukhoI έγραψε:
05 Ιουν 2018, 20:07
Άμα είναι σαν εσένα σκιαγμένοι έχοντας φάει πλύση εγκεφάλου από τα ΜΜΕ.

Δυό φορές μου έτυχε "Καταδρομική" από την Στουρνάρα στην Πατησίων, δεν είδα κανέναν να τρέχει πανικόβλητος. Ίσια, ίσια που κάποιοι σήκωναν και τα μπουκάλια και τα ποτήρια ψηλά εις υγείαν των κομάντο που χτυπάνε τους Πραιτωριανούς των Αστών.
Πω πω, τί λες βρε παιδί μου, κάνανε "καταδρομικές" μεγάλο κατόρθωμα κάνανε.
Είπαμε και η αναρχοδικηγορίνα σήκωνε τα ποτήρια ψηλά, και έλεγε για "φασίστες μπάτσους", μέχρι που έφαγε τη φωτοβολίδα στο πόδι από τα φιλαράκια της.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 05 Ιουν 2018, 20:17

Την έφαγε αλλά δεν άλλαξε άποψη.
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48031
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Ιουν 2018, 20:55

MiGiSukhoI έγραψε:
05 Ιουν 2018, 20:17
Την έφαγε αλλά δεν άλλαξε άποψη.
Είσαι βέβαιος? Νομίζω οτι τους είχε ευχαριστήσει που την σώσανε. Ευχαρίστησε τους "φασίστες"?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 05 Ιουν 2018, 21:05

MiGiSukhoI έγραψε:
05 Ιουν 2018, 19:59
Έχει και καλές ταβέρνες
Επανάσταση του πληκτρολογίου κάνεις αλλά μερικές φορές γίνεσαι άθλιος. Μία γριά πέθανε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48031
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Ιουν 2018, 22:18

http://www.star.gr/ellada/394237/emfyli ... -dikhgoros

Eδώ η αναρχοδικηγορίνα που είχε φάει τη φωτοβολίδα. Εμφύλιος μεταξύ αναρχικών, λέει.
Ευχόμαστε καλή τύχη και στις 2 πλευρές στον πόλεμο.
:lol:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 05 Ιουν 2018, 22:36

Δεν αναφέρθηκα στην ατυχήσασα.
Εγκλήματα γίνονται και σε άλλες περιοχές.

Δεν θέλω να το παινευτώ, δεν το έχω αναφέρει ξανά, γιατί πολλοί μπορεί να βρούνε τα πραγματικά μου στοιχεία, αλλά στις Μαθητικές Κινητοποιήσεις του 1998 ήμουν στην πρώτη γραμμή και με συμμετοχή σε εκπομπή καναλιού Πανελλήνιας εμβέλειας για το θέμα.

Οπότε ψάξε για άλλους του πληκτρολογίου.
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

κοολααασηηηη
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 03:55
Επικοινωνία:

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κοολααασηηηη » 05 Ιουν 2018, 22:39

SuperRogue έγραψε:
05 Ιουν 2018, 21:05
MiGiSukhoI έγραψε:
05 Ιουν 2018, 19:59
Έχει και καλές ταβέρνες
Επανάσταση του πληκτρολογίου κάνεις αλλά μερικές φορές γίνεσαι άθλιος. Μία γριά πέθανε.
Νομίζετε πραγματικά οτι αν ήθελε το "κράτος" δεν μειωνε την εγκληματικότητα; νομίζετε οτι είναι δύσκολο λόγω λαϊκής αντιδρασης να καθαρίσει απο αργοσχολα τσογλανια μια περιοχή; Οτι στις υπόλοιπες περιοχές που δεν ειναι αβατα, δεν συμβαίνουν τα λυπηρα αυτα περιστατικά; κλέψε και ρημαξε ρε καθικι, πρέπει να βασανίζεις τον αλλον; και να τον παρατήσεις δεμένο;

Αδιαφορία, ανικανότητα και άλλες βλεψεις στην ιεραρχία στόχων της εξουσίας. Και αστυνομικοί που φαγανε σφαίρες σε μπλόκα /ελεγχους, αλλαξανε πόλη υπηρεσίας για αντίποινα οικογενειακώς και αντί για μπράβο, ακούσαμε ΜΑΣ ΕΜΠΛΕΞΕΣ ΟΛΟΥΣ

Και καλα δεν εχουμε λεφτα για νέες φυλακές. Για ολα τα αλλα είχαμε. Και οχι, δεν φταίμε εμείς που τους ψηφιζαμε. Ωραία ψηφίσαμε αλλους, τι άλλαξε. Και οχι, επειδή είμαστε εκ φύσεως ξεφραγκο αμπέλι, δεν χρειαζόμαστε συνεχώς ανανέωση ανθρωπινου δυναμικου/επενδυτές. Εδω δεν μπορούμε να διαχειριστούμε τα δικά μας φυντανια.

Συλλυπητήρια στην οικογένεια του θυματος
[42] έγραψε:
02 Απρ 2018, 15:36
τι να πούμε και μεις που δουλεύουμε σε φάμπρικα!

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29392
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 05 Ιουν 2018, 22:52

MiGiSukhoI έγραψε:
05 Ιουν 2018, 22:36
Δεν αναφέρθηκα στην ατυχήσασα.
Εγκλήματα γίνονται και σε άλλες περιοχές.

Δεν θέλω να το παινευτώ, δεν το έχω αναφέρει ξανά, γιατί πολλοί μπορεί να βρούνε τα πραγματικά μου στοιχεία, αλλά στις Μαθητικές Κινητοποιήσεις του 1998 ήμουν στην πρώτη γραμμή και με συμμετοχή σε εκπομπή καναλιού Πανελλήνιας εμβέλειας για το θέμα.

Οπότε ψάξε για άλλους του πληκτρολογίου.
:smt005:

δεν θέλω να το παινευτώ λέει και αναφέρει μαθητική κινητοποίηση. Λες και ήταν λεγεωνάριος στην Σομαλία ή πράκτορας της CIA σε μπλακ οπερέισον.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Νεκρή η ηλικιωμένη που κακοποίησαν στα Εξάρχεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Ιουν 2018, 22:59

Otto Weininger έγραψε:
05 Ιουν 2018, 22:52
MiGiSukhoI έγραψε:
05 Ιουν 2018, 22:36
Δεν αναφέρθηκα στην ατυχήσασα.
Εγκλήματα γίνονται και σε άλλες περιοχές.

Δεν θέλω να το παινευτώ, δεν το έχω αναφέρει ξανά, γιατί πολλοί μπορεί να βρούνε τα πραγματικά μου στοιχεία, αλλά στις Μαθητικές Κινητοποιήσεις του 1998 ήμουν στην πρώτη γραμμή και με συμμετοχή σε εκπομπή καναλιού Πανελλήνιας εμβέλειας για το θέμα.

Οπότε ψάξε για άλλους του πληκτρολογίου.
:smt005:

δεν θέλω να το παινευτώ λέει και αναφέρει μαθητική κινητοποίηση. Λες και ήταν λεγεωνάριος στην Σομαλία ή πράκτορας της CIA σε μπλακ οπερέισον.
Αχ, τι θα ήταν το πχώρουμ χωρίς αυτούς τους ήρωες, ένα τίποτα θα ήτανε.
(:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών