Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 05 Απρ 2020, 11:44

Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου άνδρα που κατέληξε έπειτα από μάχη με τον κορονοϊό στο νοσοκομείο «Αττικόν» την Παρασκευή.
«Όλο ζωή ήταν. Μανούλα μου πρόσεχε μη μου αρρωστήσεις, μανούλα μου πρόσεχε. Έτσι έλεγε, πού να φανταστεί το παιδί μου ότι θα φύγει»
είπε η μητέρα του άτυχου άνδρα στο STAR.

«Ψήθηκε στον πυρετό, τον έφαγε ο πυρετός. Είκοσι μέρες είχε πυρετό, πήγαινε στο νοσοκομείο, τον έδιωχναν. Τελικά με χίλια παρακάλια του κάνανε το τεστ, βγήκε θετικός και τον κρατήσανε στο Αττικόν», ανέφερε.

Ο 52χρονος είχε απευθυνθεί και σε ιδιώτη γιατρό ο οποίος όπως φαίνεται τον καθησύχαζε.
«Υποψιαζόταν ότι έχει κολλήσει κορονοϊό και παρακαλούσε να κάνει τεστ και του έλεγε ο γιατρός δε χρειάζεται θα πέσει ο πυρετός, θα πέσει ο πυρετός» δήλωσε η μητέρα του. Σύμφωνα με την ίδια ο γιος δεν αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας, ενώ αποκαλύπτει το τελευταίο μήνυμα που της έστειλε. «Πρόσεχε μανούλα μου έλεγε. Ο ίδιος με πήρε από το σπίτι, δεν μπορούσε να μιλήσει και μου μίλαγε ο γιος του. Και μου έστειλε μήνυμα "μάνα δεν μπορώ να σου μιλήσω" στα τελευταία, πριν φύγει τελευταία μέρα» είπε συντετριμμένη η μητέρα του 52χρονου.


https://www.enikos.gr/society/711812/sy ... noio-to-te
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !


Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5838
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 05 Απρ 2020, 11:48

Μια μάνα χαροκαμένη ότι και να πει έχει δίκιο!
Δεν θα μπορούσα ποτέ να λογοκρίνω μια μάνα χαροκαμένη, πολλούς άλλους ναι, την μάνα που χασε παιδί όχι.
Ανάμεσα σε αυτούς που μπορώ να λογοκρίνω είναι και όλους τους λαϊκιστές που θα τρέξουν τέτοιες στιγμές να της κάνουν τον πόνο της χειρότερα.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8358
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 05 Απρ 2020, 12:56

Εάν ο πυρετός διαρκεί πάνω από 5 ημέρες, είναι εξαιρετικά ύποπτο για οτιδήποτε.

Ντροπή για τους γιατρούς που λένε "εντάξει θα σου περάσει".

Έχω φίλο που το 5χρονο παιδί του είχε φτάσει στην 9η μέρα πυρετού, και ο παιδίατρος συνεχώς τον καθησυχαζε. Με τα πολλά πήγε στο νοσοκομείο, το παιδί είχε υποψία Καβασάκι και έκανε θεραπεία με γ-σφαιρινη. Εάν δεν πήγαινε θα πέθαινε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Απρ 2020, 13:01

«Ψήθηκε στον πυρετό, τον έφαγε ο πυρετός. Είκοσι μέρες είχε πυρετό, πήγαινε στο νοσοκομείο, τον έδιωχναν. Τελικά με χίλια παρακάλια του κάνανε το τεστ, βγήκε θετικός και τον κρατήσανε στο Αττικόν», ανέφερε.
Aμα ήτανε κανένας λαθρομετανάστης, θα του είχαν κάνει το τέστ από τις πρώτες ώρες. Δυστυχώς γι' αυτόν, ήταν Έλληνας στην Ελλάδα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Μαύρο Πρόβατο
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: 27 Ιαν 2020, 21:59

Re: Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαύρο Πρόβατο » 05 Απρ 2020, 13:13

Kauldron έγραψε:
05 Απρ 2020, 13:01
«Ψήθηκε στον πυρετό, τον έφαγε ο πυρετός. Είκοσι μέρες είχε πυρετό, πήγαινε στο νοσοκομείο, τον έδιωχναν. Τελικά με χίλια παρακάλια του κάνανε το τεστ, βγήκε θετικός και τον κρατήσανε στο Αττικόν», ανέφερε.
Aμα ήτανε κανένας λαθρομετανάστης, θα του είχαν κάνει το τέστ από τις πρώτες ώρες. Δυστυχώς γι' αυτόν, ήταν Έλληνας στην Ελλάδα.
Δυστυχως εχεις απολυτο δικιο...

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2365
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 05 Απρ 2020, 13:17

Δε ντρέπεσαι ρε σιχαμερό κνιτομποτ να πολιτικοποιείς ένα ανθρώπινο δράμα; Παλιοπαπάρα!!

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23293
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Απρ 2020, 13:28

Bandit59 έγραψε:
05 Απρ 2020, 13:17
Δε ντρέπεσαι ρε σιχαμερό κνιτομποτ να πολιτικοποιείς ένα ανθρώπινο δράμα; Παλιοπαπάρα!!
Τσίπα και κομμουνισμός δε δύναται να συμπορευτούν
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2756
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 05 Απρ 2020, 13:29

Bandit59 έγραψε:
05 Απρ 2020, 13:17
Δε ντρέπεσαι ρε σιχαμερό κνιτομποτ να πολιτικοποιείς ένα ανθρώπινο δράμα; Παλιοπαπάρα!!
Που έχει άδικο; πολιτική επιλογή είναι η διαχείριση με αυτό τον τρόπο τον φιλελεύθερο της επιδημίας. Σπίτια και όποιος την βγάλει.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24548
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Απρ 2020, 13:34

Να δεχτώ ότι υπήρξε κάποιο ιατρικό λάθος. Αν και πιο ακριβές είναι να παρατηρήσουμε ότι ο κοροναϊός είναι μια εντελώς πρωτόγνωρη αρρώστια που ακόμα μαθαίνουμε την συμπεριφορά της και οι γιατροί οι οποίοι καθησύχαζαν έναν 52χρονο με λίγες μέρες πυρετού χωρίς επαφή με γνωστά κρούσματα ένα μήνα πριν έπαιρναν την καλύτερη δυνατή απόφαση με τα ως τότε δεδομένα, παρ' όλο που η απόφαση αυτή με τα νέα δεδομένα αποδείχτηκε λανθασμένη.

Ο Μητσοτάκης και τα ψηφαλάκια πού ακριβώς κολλάνε;

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17019
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 05 Απρ 2020, 13:38

Πάντως αυτό με τον υψηλό πυρετό το έχω ζήσει και είναι τρομακτικό.
Δεν έχεις ούτε ρίγος ούτε πονοκέφαλο, απλά επειδή το σώμα σταματά να αντιδρά, σαν να έχουν αρχίσει να πέφτουν μία-μία οι ασφάλειες και πας να πέσει και ο γενικός διακόπτης.
Το point of no return για όσους κατά τα άλλα χαίρουν άκρας υγείας, είναι γύρω στο 42 γιατί τότε απενεργοποιούνται τα ένζυμα που καταλύουν τις χημικές αντιδράσεις του οργανισμού. Για όσους έχουν θέματα υγείας, υποθέτω πως είναι σε πιο χαμηλή θερμοκρασία.
Τα έμαθα γιατί το έψαξα μετά. Μου είχε κάνει εντύπωση που ήμουν εντελώς χάλια με λιγότερο πυρετό και μετά πέρασαν όλα, είχα όμως αίσθημα επικείμενου θανάτου.
Δεν μπορώ να το εξηγήσω, απλώς ενώ φαινόμουν καλά, ήξερα πως δεν είμαι. Με ρώτησαν οι δικοί μου αν έπεσε ο πυρετός, είπα ναι (αφού είχαν υποχωρήσει τα άλλα συμπτώματα), αλλά νομίζω πως πεθαίνω. Ευτυχώς με πήγαν αμέσως στο νοσοκομείο: 40,1!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 05 Απρ 2020, 13:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24548
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Απρ 2020, 13:39

Dorian έγραψε:
05 Απρ 2020, 13:29
Bandit59 έγραψε:
05 Απρ 2020, 13:17
Δε ντρέπεσαι ρε σιχαμερό κνιτομποτ να πολιτικοποιείς ένα ανθρώπινο δράμα; Παλιοπαπάρα!!
Που έχει άδικο; πολιτική επιλογή είναι η διαχείριση με αυτό τον τρόπο τον φιλελεύθερο της επιδημίας. Σπίτια και όποιος την βγάλει.
Φίλε μου γενικά ισχύει το "όποιος τη βγάλει". Δηλαδή αν ο άλλος έχει μόνο πυρετό που επιμένει για ποιον ακριβώς λόγο πρέπει να είναι σε νοσοκομείο; Έχει πιο ωραία γεύση το ίδιο ακριβώς ντεπόν που θα πάρει και στο σπίτι; Ή μήπως νομίζεις ότι στο νοσοκομείο μπορούν να σου κάνουν κανένα μαγικό και να μην πάει ο ιός κάτω στα πνευμόνια;

Όπως προκύπτει αυτός ο άνθρωπος όταν απέκτησε σοβαρότερα συμπτώματα του κάνανε εισαγωγή. Και αργότερα διασωληνώθηκε και εντατική και απ' όλα. Στην εντατική πέθανε όχι στο σπίτι του. Αν όντως καταλάμβανε ένα κρεβάτι κάθε άτομο με πυρετό και θετική ένδειξη στον COIVD19, τότε είναι που θα πέθανε ο κόσμος σπίτι του γιατί πολύ απλά δε θα υπήρχαν κρεβάτια.


Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 05 Απρ 2020, 13:43

foscilis έγραψε:
05 Απρ 2020, 13:34
Να δεχτώ ότι υπήρξε κάποιο ιατρικό λάθος. Αν και πιο ακριβές είναι να παρατηρήσουμε ότι ο κοροναϊός είναι μια εντελώς πρωτόγνωρη αρρώστια που ακόμα μαθαίνουμε την συμπεριφορά της και οι γιατροί οι οποίοι καθησύχαζαν έναν 52χρονο με λίγες μέρες πυρετού χωρίς επαφή με γνωστά κρούσματα ένα μήνα πριν έπαιρναν την καλύτερη δυνατή απόφαση με τα ως τότε δεδομένα, παρ' όλο που η απόφαση αυτή με τα νέα δεδομένα αποδείχτηκε λανθασμένη.

Ο Μητσοτάκης και τα ψηφαλάκια πού ακριβώς κολλάνε;
Έλα ντε.

Οπότε ας πω και εγώ το άσχετο της ημέρας.

Ο 52χρονος ήταν ο ισχυρός άνδρας της Goodyear .

Πέραν δηλαδή από τους Καμπουριδη , Μαρινάκη, πολιτικούς, δημοσιογράφους , εφοπλιστές, ηθοποιούς κλπ που νοσησαν, ομοίως και μέσα στους νεκρούς η αναλογία ελίτ/πόπολο είναι επίσης περίεργη.

Θυμίζω ότι από τους πρώτους νεκρούς ήταν και ο δρυτής της trekking hellas.

Ενστικτωδώς, πιστεύω ότι αυτό δεν είναι τυχαιο
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Μητσοτακη ο κοσμος πεθαινει αλλα εσυ τα ψηφαλακια - Συγκλονίζει η μητέρα του 52χρονου που πέθανε από κορονοϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 05 Απρ 2020, 13:45

Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών