Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20163
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 29 Απρ 2020, 12:11

https://www.iefimerida.gr/ellada/stamat ... rotopsalti Κραουνάκης για συναυλία Πρωτοψάλτη: Αυτό που έγινε είναι πολύ σιχαμερό, θα κινηθώ νομικά.Ενοχλημένος εμφανίζεται ο Σταμάτης Κραουνάκης για το γεγονός ότι η κινητή συναυλία της Άλκηστις Πρωτοψάλτη, το περασμένο Σάββατο, πέρασε από το Μέγαρο Μαξίμου.

Οπως υποστήριξε έπρεπε να έχει ερωτηθεί τόσο ο ίδιος όσο και η Λίνα Νικολακοπούλου «καθώς αυτό που έγινε ήταν πολύ σιχαμερό και τώρα έχω έναν νόμιμο δρόμο να ακολουθήσω».

Η δημοφιλής ερμηνεύτρια είχε την ιδέα να πραγματοποιήσει αφιλοκερδώς μια συναυλία πάνω σε ένα φορτηγό, με τίτλο «Από τον δρόμο με αγάπη», περιδιαβαίνοντας δρόμους και συνοικίες της πρωτεύουσας, μια ιδέα που στηρίχθηκε από τον δήμο Αθηναίων. Ετσι λοιπόν, το Σάββατο το πρωί, με αφετηρία την Τεχνόπολη, η Αλκηστις Πρωτοψάλτη πέρασε από πολλά σημεία της Αθήνας, όπως και από το Μέγαρο Μαξίμου με τον πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη να βγαίνει στον δρόμο για να ακούσει αλλά και να μιλήσει στην τραγουδίστρια.Το γεγονός αυτό ενόχλησε ιδιαίτερα τον Σταμάτη Κραουνάκη ο οποίος εξέφρασε τη δυσαρέσκειά του ενώ μιλώντας στο Κόκκινο τόνισε πώς «έπρεπε να έχει ερωτηθεί τόσο ο ίδιος όσο και η Λίνα Νικολακοπούλου καθώς αυτό που έγινε ήταν πολύ σιχαμερό και τώρα έχω έναν νόμιμο δρόμο να ακολουθήσω».

«Η Άλκηστις σε όλη την πορεία της ήταν άνθρωπος της περιπέτειας, δραστήριος, πρωτοστάτησε στην δημιουργία μίας νέας παρουσίασης για τα τραγούδια, με ρίσκο και κόστος, για να ανοίξει η ομπρέλα των συνεργατών, να υπάρξει μία νέα αισθητική. Αλλά αυτό που έγινε είναι πολύ σιχαμερό, δεν πρόκειται να το αφήσω έτσι, έγινε βιασμός του πνευματικού μου δικαιώματος, συνέχισε, όσο κι αν γράφουν τα τσιράκια της κυβέρνησης. Έγινε οργανωμένη παραγωγή από την Τεχνόπολη, οπωσδήποτε εν γνώσει του δημάρχου Αθηναίων Κ. Μπακογιάννη (αλλά και εν αγνοία του δημοτικού συμβουλίου). Και η Άλκηστη «τον έδωσε» τον Κ. Μητσοτάκη, ότι τηλεφώνησε ο Μητσοτάκης στον Μπακογιάννη να πάει το φορτηγό έξω από το Μαξίμου. Ηθικά, θα έπρεπε να έχω ερωτηθεί εάν θέλω το τραγούδι μου να παιχτεί έξω από το Μαξίμου σε κατάσταση πανδημίας μπροστά στον Μητσοτάκη που καθόλου δεν χωνεύω, είναι σαφές. Θα έπρεπε να έχω ερωτηθεί και εγώ και η Νικολακοπούλου. Τώρα, έχω έναν νόμιμο δρόμο που θα ακολουθήσω, είναι ήδη στα χέρια της δικηγόρου μου. Και Θα διεκδικήσω με κάθε τρόπο μέχρι τελευταία ρανίδα την αμοιβή των 100.000-120.000 εργαζόμενων του μουσικού χώρου που δεν εντάσσονται στο πλαίσιο που έχει φορμάρει η κυβέρνηση Μητσοτάκη», τόνισε ο Σταμάτης Κραουνάκης.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..


Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 29 Απρ 2020, 12:26

Η δηθεν εκπληξη στο μαξιμου εγινε με κλεμμενα τραγουδια;
Ενα τετοιο σοου θα πρεπει να ειναι καλυμμενο απο πνευματικα δικαιωματα

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 29 Απρ 2020, 12:26

Εχει κόψει αλυσίδα ο Κραουνακης
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 29 Απρ 2020, 12:27

Ξέχασε το ρε αγόρι μου να πάμε παρακάτω.
Ότι ιερότερο υπήρχε το κατάργησαν οι γαλάζιοι αμόρφωτοι, ο υπουργός φράγκικου κατσαπλιαδισμού, ας μην ζητάμε ρέστα τις δεκάρες σου .
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
κορόιδο
Δημοσιεύσεις: 1845
Εγγραφή: 28 Μαρ 2020, 14:51

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κορόιδο » 29 Απρ 2020, 12:36

Άλλος ένας που τρέφει αγαστά αισθήματα για τον Κούλη.
Κι αυτή η στάση μπροστά στον Μητσοτάκη για να βγουν οι φωτογραφίες και τα βίντεο, ήταν ανοησία της Πρωτοψάλτη.
Έπρεπε να πάει σε ένα νοσοκομείο ακόμα να τραγουδήσει για τους γιατρούς που απέλυσε ο Κούλης.
Περαστικά αν και ο ρατσισμός είναι συνώνυμο της ασκεψίας και δεν βλέπω να έιναι περαστικός

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 29 Απρ 2020, 12:38

Πόσο αληθινή και στο τραγούδι και στη ζωή η Μοσχολιού.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22411
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 29 Απρ 2020, 12:45

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Απρ 2020, 12:38
Πόσο αληθινή και στο τραγούδι και στη ζωή η Μοσχολιού.
Χριστιανοπληκτο χουντοσουργελο ήταν. Το ότι ήταν από τις 5 μεγαλύτερες φωνές της Ελλάδας, δε λέει κάτι. Ο Καζαντζίδης πχ ήταν εντελώς ότι να ναι. Και ο κραουνακης τεράστιος συνθέτης είναι, αλλά πλέον το έχει κάψει. Από καλλιτέχνες απλά ακούς τραγούδια. Τα άλλα είναι αδιάφορα.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 29 Απρ 2020, 12:57

Κλασσικός αριστερός.
Ξετσιπωτος και άνανδρος προσπαθεί με πουστικο τρόπο να βγάλει φράγκα.

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2150
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 29 Απρ 2020, 12:58

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
29 Απρ 2020, 12:45
Και ο κραουνακης τεράστιος συνθέτης είναι, αλλά πλέον το έχει κάψει.
Έλα Χριστέ και μπούκωνε, όχι και "τεράστιος"!
Ως συνθέτη τον βρίσκω πολύ μέτριο, αλλά γούστα είναι αυτά.

Ότι το έχει "κάψει", όντως! Πού πήγε εκείνη η άλλοτε νοημοσύνη, απορώ...
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Ντρές
Δημοσιεύσεις: 557
Εγγραφή: 12 Μαρ 2020, 03:16

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ντρές » 29 Απρ 2020, 13:03

georgebi έγραψε:
29 Απρ 2020, 12:11
https://www.iefimerida.gr/ellada/stamat ... rotopsalti . Και Θα διεκδικήσω με κάθε τρόπο μέχρι τελευταία ρανίδα την αμοιβή των 100.000-120.000 εργαζόμενων του μουσικού χώρου που δεν εντάσσονται στο πλαίσιο που έχει φορμάρει η κυβέρνηση Μητσοτάκη», τόνισε ο Σταμάτης Κραουνάκης.
Μου φαινεται ότι άλλο λεει ο Κραουνάκης και οχι για 100-120.000 ευρω. Πιο πολυ καταλαβαινω ότι αναφερει τους μουσικους που δεν εχουν μπει στο σχεδιασμο στο να πάρουν το 800αρι

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 29 Απρ 2020, 13:05

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
29 Απρ 2020, 12:58
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
29 Απρ 2020, 12:45
Και ο κραουνακης τεράστιος συνθέτης είναι, αλλά πλέον το έχει κάψει.
Έλα Χριστέ και μπούκωνε, όχι και "τεράστιος"!
Ως συνθέτη τον βρίσκω πολύ μέτριο, αλλά γούστα είναι αυτά.

Ότι το έχει "κάψει", όντως! Πού πήγε εκείνη η άλλοτε νοημοσύνη, απορώ...
ωραια φωτογραφια - ενας Συριανος δασκαλος δεν ειναι ;
κατι ειχα διαβασει αλλα δεν θυμαμαι που

με τον κραουνακη δεν ασχολουμαι
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 29 Απρ 2020, 13:07

Γιατί μπήκαν δύο διαφορετικά θέματα στην ίδια ανάρτηση; Δεν σου έφτανε ο χώρος ή θέλεις να υπονοήσεις ότι αφού έκανε αυτό με την Μοσχολιού στερείται δικαιωμάτων που δεν θα στερούνταν αν δεν το είχε κάνει;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20163
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 29 Απρ 2020, 13:09

Σταμάτης Κραουνάκης: Προσφέρει τα «Κόκκινα Γυαλιά» του για τα παιδιά θύματα του COVID-19 :smt038:smt038https://www.protothema.gr/life-style/ar ... -covid-19/ Πρόκειται για την αγγλόφωνη version του τραγουδιού, με τίτλο «Wonderland» - Η ενίσχυση θα γίνεται μέσω του διεθνούς οργανισμού «Save The Children»
Ο Σταμάτης Κραουνάκης με τον αγαπημένο φίλο του και παραγωγό Μάριο Στυλιανάκη, ετοίμασαν ένα καινούργιο video clip του τραγουδιού «Wonderland» («Κόκκινα Γυαλιά») για την ενίσχυση των παιδιών σε ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ :o που έχουν προσβληθεί από τον κορωνοϊό.
Η παραγωγή και οι στίχοι στα αγγλικά είναι του Μάριου Στυλιανάκη που εδώ και χρόνια ζει μόνιμα στο Λος Άντζελες. Το τραγούδι ερμηνεύεται από την Καναδή τραγουδίστρια Rachael Owens η οποία επίσης ζει μόνιμα στο Λος Άντζελες. Στο video clip συνεργάστηκε η ομάδα animation, www.sgny.com.


Η ενίσχυση θα γίνεται μέσω του διεθνούς οργανισμού «Save The Children». Όσοι θέλουν να προσφέρουν, στο video clip από κάτω υπάρχει το link, όπου μπορούν να επιλέξουν το ποσό. Απ τα σχολια:Λυπάμαι κ. Κραουνακη, αλλά δεν μπορώ να ακούσω το τραγούδι, γιατί φοβάμαι μήπως κατηγορηθω για βιασμό του πνευματικού σας δικαιώματος... Όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν έχω και λεφτά για δικηγόρο... δεν ξερω εαν μπορω να ακουσω το τραγουδι εγω , ειμαι δεξιος
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2150
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 29 Απρ 2020, 13:13

Αγις έγραψε:
29 Απρ 2020, 13:05
ωραια φωτογραφια - ενας Συριανος δασκαλος δεν ειναι ;
κατι ειχα διαβασει αλλα δεν θυμαμαι που
Ναι για τη φωτό. Μόνο εσύ μπορούσες να το "πιάσεις"!
Πολύ με εκφράζει όλη της η σημειολογία, από την έκφρασή του, το ντύσιμό του, το βάθος πεδίου με τη βιβλιοθήκη, όλα, όλα...

Με παραπέμπει και σε ένα ανθρωπολογικό νεοελληνικό υβρίδιο που έχω κατά νου: δηλ. ΚΑΙ Σεφέρης ΚΑΙ Τσιτσάνης...
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών