Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 31 Μάιος 2020, 03:34

hellegennes έγραψε:
31 Μάιος 2020, 03:28
Το ίδιο συμβαίνει και με την μουσική. Η αναπαραγωγή του έργου τους χρησιμοποιεί υλικά και δομές του δικού μου χώρου.
Δεν αναφέρθηκα στην αναπαραγωγή του έργου αλλά στο έργο.
Η κατοχύρωση ενός έργου δεν μπορεί να γίνει σε ξένη ιδιοκτησία.
Η αναπαραγωγή του έργου μπορεί να γίνει οπουδήποτε, και πληρώνεται ανάλογα με τη χρήση.
Το δε έργο τους διαφημίζεται από το άκουσμά του στον χώρο μου, δηλαδή κερδίζουν ούτως ή άλλως.
Σε ευχαριστούν αλλά προτιμούν να τους πληρώσεις για τη χρήση ή απλά να μην τους ...διαφημίζεις, εφόσον το φαντάζεσαι κάπως έτσι.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 31 Μάιος 2020, 03:36

hellegennes έγραψε:
31 Μάιος 2020, 03:31
Πολλά πράγματα δεν έχουν αντίκτυπο στα έσοδα της επιχείρησης αλλά υπάρχουν για άλλους λόγους.
Αυτό είναι πρόβλημα του επιχειρηματία.
Αν θέλει να κάνει χρήση ή να αγοράζει ή να μισθώνει κλπ, για οποιονδήποτε λόγο, οτιδήποτε, είναι αναφαίρετό του δικαίωμα.
Αυτό το κάτι έχει ένα αντίτιμο και συγκεκριμένους όρους χρήσης.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 31 Μάιος 2020, 03:49

Φυσικά και η κατοχύρωση ενός έργου μπορεί να γίνει σε ξένη ιδιοκτησία. Πού νομίζεις ότι γράφουν τα έργα τους οι δημιουργοί; Στο γκαράζ τους;

Πολλά πράγματα δεν έχουν αντίκτυπο στα έσοδα της επιχείρησης αλλά υπάρχουν για άλλους λόγους. Η απάντησή σου είναι παντελώς ασύνδετη με αυτό που λέω. Δεν υπάρχει κανένας ειρμός στα λεγόμενά σου. Απλά λες πράγματα. Η αιτίασή σου για να απομυζεί χρήματα ο Κραουνάκης από την δουλειά των άλλων είναι ότι αυτοί βγάζουν χρήματα από τον Κραουνάκη (άσχετα αν τον ακούνε ή όχι). Φυσικά και δεν βγάζουν χρήματα από τον Κραουνάκη, απλά μπορεί να τους αρέσει να τον ακούνε. Και πληρώνουν γι' αυτό έτσι κι αλλιώς είτε με αγορά των CD/mp3 του είτε ακούγοντας διαφημίσεις στο ραδιόφωνο. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να δίνουν μέρος των εσόδων τους στον Κραουνάκη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 31 Μάιος 2020, 03:59

hellegennes έγραψε:
31 Μάιος 2020, 03:49
Φυσικά και η κατοχύρωση ενός έργου μπορεί να γίνει σε ξένη ιδιοκτησία.
Δηλαδή πιστεύεις ότι μπορείς να κατοχυρώσεις δική σου πατέντα αυτοκινήτου με κινητήρα της FIAT, λάστιχα της Goodyear και λάδια της Motor Oil; :D
Πού νομίζεις ότι γράφουν τα έργα τους οι δημιουργοί; Στο γκαράζ τους;
Το έργο τους δεν έχει σχέση με το μέσο στο οποίο αποτυπώνεται. Είτε το δεις γραμμένο σε παρτιτούρα, είτε το ακούσεις σε CD, είτε το ακούσεις live, είναι το ίδιο έργο. Εφόσον επιλέγουν να το αποτυπώσουν σε οπτικοακουστικό μέσο, η εταιρία, στην οποία ανήκει ο χώρος και το υλικό, απολαμβάνουν επίσης μέρος του δικαιώματος.

Το έργο του διακοσμητή έχει σχέση με το χώρο. Ο χώρος είναι από μόνος του το αντικείμενο του έργου της διακόσμησης.
Πολλά πράγματα δεν έχουν αντίκτυπο στα έσοδα της επιχείρησης αλλά υπάρχουν για άλλους λόγους.
Κι αυτό θα πρέπει να με συγκλονίσει;
Καθένας επιλέγει τί θα χρησιμοποιήσει στην επιχείρησή του και κατ' επέκταση από ποιον θα το προμηθευτεί.

Αυτό το "δεν μου είναι χρήσιμο/απαραίτητο" που ταυτόχρονα δεν μπορείς να το αποχωριστείς με τίποτα θυμίζει κλάψα ανατολίτη...
Η αιτίασή σου για να απομυζεί χρήματα ο Κραουνάκης από την δουλειά των άλλων είναι ότι αυτοί βγάζουν χρήματα από τον Κραουνάκη (άσχετα αν τον ακούνε ή όχι). Φυσικά και δεν βγάζουν χρήματα από τον Κραουνάκη, απλά μπορεί να τους αρέσει να τον ακούνε.
Ο κάθε δημιουργός εισπράττει για τα δικαιώματα των έργων του. Η κατανάλωση προϊόντων κάθε μορφής πληρώνεται.
Και πληρώνουν γι' αυτό έτσι κι αλλιώς είτε με αγορά των CD/mp3 του είτε ακούγοντας διαφημίσεις στο ραδιόφωνο.
Με την αγορά του CD πληρώνεις την εταιρία παραγωγης των CDs, και την δισκογραφική.
Ο καλλιτέχνης πληρώνεται με βάση τα δικαιώματά του από εσένα και την δισκογραφική και κάθε άλλον που χρησιμοποιεί τα δημιουργήματά του με οποιονδήποτε τρόπο.
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να δίνουν μέρος των εσόδων τους στον Κραουνάκη.
Όσο δεν το διαβάζεις θα στο κάνω copy paste...

Δεν πληρώνεις συγκεκριμένο καλλιτέχνη. Πληρώνεις το Συλλογικό Φορέα Διαχείρισης Δικαιωμάτων. Εκείνος διανέμει τα έσοδα με βάση το καταστατικό του ή τη συμφωνία με τους καλλιτέχνες-δημιουργούς. Κανείς δεν πρόκειται να στηθεί 365 μέρες το χρόνο σε κάθε κατάστημα και να καταμετρήσει πόσες φορές έπαιξες Πάολα και πόσες Μπιθικώτση.

Φαντάσου, αντίστοιχα, να συνασπιστούν όλοι οι δικηγόροι σε ενιαίο σύλλογο διαχείρισης, ο οποίος θα είναι υπεύθυνος για την τιμολόγηση των νομικών υπηρεσιών προς τρίτους. Αυτό θα σήμαινε ότι θα αρκούσε να ζητήσεις συμβουλή από έναν εξ αυτών, ώστε να πληρώσεις τον σύλλογο, ανεξάρτητα από το πως θα μοίραζε αργότερα τα χρήματα ο σύλλογος προς τα μέλη του.

Προσπαθώ με κάθε τρόπο να σου δείξω ότι από τη στιγμή που συνασπίστηκαν σε ενιαίο Φορέα διαχείρισης, δεν έχει σημασία ποιον από όλους ακούς και ποιο κομμάτι του. Αρκεί που ακούς έστω κι ένα από τη λίστα προστατευόμενων κομματιών.

Αποφασίζεις αν το κατάστημά σου θα εκθέτει σε τρίτους τραγούδια προστατευόμενων δικαιωμάτων ή όχι. Στην πρώτη περίπτωση μπαίνεις στον τιμοκατάλογο υπηρεσιών του φορέα διαχείρισης. Στην δεύτερη επικοινωνείς με τον ΟΠΙ για να ξεκαθαρίσετε τον τρόπο με τον οποίο θα εξασφαλίσεις ότι δεν θα γίνει χρήση προστατευόμενων έργων στο κατάστημά σου. Η αθέτηση της υπεύθυνης δήλωσης συνιστά αστικό και ποινικό αδίκημα, αφενός προς την πολιτεία κι αφετέρου προς τον φορέα τον οποίο παραπλάνησες για προσωπικό όφελος.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 31 Μάιος 2020, 04:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 31 Μάιος 2020, 04:05

Παπαγαλίζεις τις ίδιες ασυναρτησίες, ενώ η ουσία είναι μία. Είναι η μόνη κατηγορία ανθρώπων που απαιτούν μέρος των κερδών των άλλων για μηδενική παραγωγή έργου, απλώς και μόνο επειδή κάποτε ξόδεψαν μια ώρα για να γράψουν κάτι, σε αντίθεση με όλα τα άλλα επαγγέλματα που δεν έχουν δικαιώματα στα κέρδη άλλων για την δική τους εργασία.

Όλα τα άλλα που λες είναι εκτός θέματος και ουσίας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 31 Μάιος 2020, 04:08

Αναπαράγεις την ίδια ανοησία από μουλαρίσιο πείσμα και μόνο.
Δεν είσαι υποχρεωμένος να παίξεις προστατευόμενη μουσική στο κατάστημα.
Μπορείς να πάρεις μία κιθάρα και να τραγουδάς τα άπαντα του Hellegennes.
Αν χρησιμοποιήσεις στο κατάστημα προστατευόμενη μουσική, την πληρώνεις. Δεν θα εργάζεται ο υπόλοιπος κόσμος για τη δική σου ευχαρίστηση και τη δική σου επιχείρηση.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 31 Μάιος 2020, 04:55

Κανείς δεν εργάζεται απλήρωτος για την δική μου επιχείρηση. Επίσης δεν συζητάμε τι λέει η νομοθεσία. Ξέρω ένα δισεκατομμύριο φορές καλύτερα από σένα τι λέει η νομοθεσία για τα δικαιώματα και το έχω αποδείξει και σ' αυτό το νήμα. Συζητάμε για το γεγονός ότι είναι αισχρή νομοθεσία που πρέπει να αλλάξει. Είναι χυδαία αλητεία να εκμεταλλεύεται κάποιος τον κόπο του άλλου χωρίς να έχει κάνει ο ίδιος τίποτα, επειδή του το επιτρέπει ο νόμος.

Κάθε κατάστημα πρέπει να είναι ελεύθερο να παίζει μουσική όπως παίζει ο καθένας στο σπίτι του και στο αυτοκίνητό του. Οτιδήποτε άλλο είναι ακριβώς ότι είναι οι αληθινοί νταβατζήδες. Απαιτούν δηλαδή πληρωμή μόνο γιατί υπάρχουν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20151
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 27 Ιουν 2021, 16:00

H Άλκηστις Πρωτοψάλτη μιλάει για ΟΛΑ.


https://www.lifo.gr/culture/music/den-a ... ei-gia-ola

Εικόνα
Εικόνα

Θέλεις να μου πεις τι έγινε με το φορτηγό, όταν τραγούδησες στην Αθήνα μετά από 47 μέρες καραντίνας; Φαντάζομαι δεν σου έχει ξανασυμβεί, ήταν σαν πόλεμος.

Φυσικά θα την πω όλη την ιστορία. Όπως όλοι μας, έβλεπα ειδήσεις, νοσοκομεία, αυτές τις φοβερές σκηνές που βλέπαμε πρώτη φορά στη ζωή μας, και σκέφτηκα «Αυτοί δεν μπορούν τώρα να έρθουν σε εμένα. Τόσα χρόνια έφταναν σε έμενα, ας σκεφτώ πώς θα πάω εγώ σε αυτούς». Το λέω στην Τώνια Δραγούνη, την παραγωγό μου, μου λέει «Σε ποιον δήμο θες να το κάνεις;». Λέω «Θέλω να ανέβω σε ένα φορτηγό να γυρίσω την Αθήνα».



Μιλήσαμε με τον δήμαρχο, του είπα «Θέλω μια πλατφόρμα, να μη σταματάμε πουθενά, να έχουμε μεταξύ μας αποστάσεις, να μη γίνει συνωστισμός». Μου έδωσαν τα εχέγγυα και είπα «πάμε». Τρεις ώρες όρθια στον δρόμο σε μια πλατφόρμα που δεν θα σταματήσουμε πουθενά, κανονίστε εσείς τη διαδρομή. Ήρθε το τηλεφώνημα, κάναμε μια πρόβα με μυστικότητα μέσα στο Γκάζι. Έκανα ένα μικρό sound check με τη γεννήτρια και έβλεπα κεφαλάκια έξω από τα κάγκελα να σταματάνε και να κοιτάζουν. Αυτή η εικόνα είναι ανεξίτηλη στο μυαλό μου.



Ξεκινάμε λοιπόν, είχε μια καταπληκτική μέρα, πήραμε τον δρόμο, αρχίσαμε να παίζουμε και άρχισε να βγαίνει και ο κόσμος στα μπαλκόνια, νέοι, ηλικιωμένοι, παιδιά. Τους άκουγα από τις ταράτσες να λένε «Έλα να δεις την Πρωτοψάλτη, ρε, δεν είναι ηχεία, είναι ζωντανή». Έκλαιγα εγώ, οι μουσικοί, ερχόταν ένα ωστικό κύμα από τα μπαλκόνια, δεν μπορώ να το περιγράψω. Να βλέπεις τώρα τον παππού και τη γιαγιά να βγαίνουν με τη ρόμπα, κόβανε από τη γλάστρα ό,τι είχανε, φυλλαράκια, λουλούδια, και μας πετάγανε, με ευχές, με αγάπη.



Ήταν οι ωραιότερες στιγμές της ζωής μου, επί τρεις ώρες όρθια, δεν με ένοιαζε τίποτα, έκλεισε η φωνή μου, ήταν από τα ωραιότερα πράγματα που έχω κάνει για τον κόσμο, χωρίς να περιμένω τίποτα και χωρίς καμία πολιτική χροιά, αυτό το τονίζω.

— Και μετά;

Μετά περάσαμε από την Ηρώδου Αττικού, βγήκε ο πρωθυπουργός να μας χαιρετήσει και να μας ευχαριστήσει, και για αυτά τα 128 δευτερόλεπτα υπέστην ένα bullying που δεν πίστευα στα μάτια μου ούτε στα αυτιά μου.



— Μπορούσες να φανταστείς ότι θα συνέβαινε;

Μπορούσα να φανταστώ όλο το προηγούμενο, γιατί τα κύματα αγάπης που εισέπραξα, τα χιλιάδες μηνύματα, τελικά αναχαίτισαν όλο το υπόλοιπο, το οποίο δεν φανταζόμουν. Ξέρω ότι κάποιους μπορεί να τους ενόχλησε αυτή η κίνηση, έχουμε δημοκρατία και ο καθένας μπορεί και πρέπει να διατυπώσει την αντίρρησή του. Αλλά τελικά κατέληξα ότι ο καθένας βλέπει αυτό που έχει μέσα του.



— Θα ξανάκανες ακριβώς το ίδιο;

Θα το ξανάκανα γιατί δεν είμαι άνθρωπος που φοβάται, :smt023 ξεκινάω με καθαρές προθέσεις και δεν υπάρχει τίποτα σκοτεινό, κανένα σκουπιδάκι στον φακό της ζωής μου και στον φακό του γεγονότος. Δεν θα το άλλαζα, αυτό που έζησα και εισέπραξα ήταν από τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή μου. Και θα έκανα ακριβώς την ίδια διαδρομή και θα πέρναγα και με όποιον πρωθυπουργό. Τελεία. Για να το ξεκαθαρίσουμε μια για πάντα, επειδή έγινε πολιτικό.



Σε απογοήτευσαν άνθρωποι που πίστευες ότι σε ήξεραν; Εξεπλάγης;

Πάρα πολύ, μα πάρα πολύ. Εννοείται ότι εξεπλάγην από ανθρώπους που με ξέρουν. Δηλαδή, λες, δεν γίνεται, με ξέρει τριάντα, σαράντα, πενήντα χρόνια, δεν είναι δυνατόν. Αλλά επειδή είμαι αθλήτρια και μάλιστα στα 400 μέτρα εμπόδια, έχω μάθει να ξεπερνάω τις λακκούβες και τα εμπόδια και την αποτυχία. Δεν μένω στα περιφερειακά γεγονότα, αλλά σε αυτά που καταγράφει το μέσα μου. Με έκανε πιο δυνατή αυτό, γιατί, αν έχεις καθαρή ψυχή, δεν σε ακουμπάνε αυτά.

— Είναι η πρώτη φορά που σου συνέβη κάτι τέτοιο;

Πρώτη φορά στα 47 χρόνια. Αυτό το κύμα της κακίας, αυτή η μαζική επίθεση, ναι, πρώτη φορά, ήταν κάτι πρωτόγνωρο. Εγώ τα ξεπερνάω όλα αυτά, δεν με ενδιαφέρουν. Κρατάω ότι σε μια πολύ δύσκολη εποχή μπόρεσα και έδωσα ένα ελάχιστο, αυτό που μπορούσα, και ότι ήταν ένα συγκλονιστικό συναίσθημα, δεν περιγράφεται. Για όλους όσοι ήμασταν στο φορτηγό, όχι μόνο για μένα. Δηλαδή τι να μου πουν τα μηνύματα τα περίεργα, όταν σταθήκαμε έξω από το «Σωτηρία», τον «Ευαγγελισμό», και έβγαιναν οι άνθρωποι και οι γιατροί στα μπαλκόνια με δάκρυα; Και μετά από είκοσι χρόνια μπορούμε να κάτσουμε και να σου περιγράψω λεπτό λεπτό όσα έγιναν επί τρεις ώρες που τραγούδαγα με το κεφάλι ψηλά προς τα μπαλκόνια, στην καρότσα.



Είμαι ευτυχισμένη που το έκανα και είναι από τις ωραιότερες ιδέες μου, γιατί δική μου ήταν η ιδέα, και αυτό που είδα δεν το διανοείται κανένας. Τελικά ήταν και μια αποκάλυψη χαρακτήρων για ανθρώπους που έχουμε τοποθετήσει στην καρδιά μας και στη ζωή μας και ξαφνικά ανοίγει μια χαράδρα και πέφτουν μέσα.



— Και πώς το αντιμετώπισες;

Ψυχρά. Με πόνο ψυχής αλλά εν τέλει, για να φτάσουμε σε αυτό το σημείο, έτσι έπρεπε να γίνει. Και μπαίνει ένα Χ, αλλά αυτό το Χ είναι οριστικό.



Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20151
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Δεκ 2021, 17:34

Ξέσπασε..... :-?


Εικόνα

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20151
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Δεκ 2021, 17:54

Βέβαια βλέποντας το βίντεο της συνέντευξης του.....

πέρα από τους τίτλους του αντιπολιτευόμενου τύπου

Βαξεβάνη+Χίου ή αν θέλετε Χίου+Βαξεβανη :8)

ο άνθρωπος ούτε αντιεμβολιαστής ειναι και στον Πετράκο τα χώνει.... :102:

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32121
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Κραουνάκης:αυτο για μενα ειναι βιασμός ....του πνευματικού μου δικαιώματος.Θα διεκδικήσω 100.000-120.000 ευρω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Δεκ 2021, 19:45

georgebi έγραψε:
02 Δεκ 2021, 17:54
Βέβαια βλέποντας το βίντεο της συνέντευξης του.....

πέρα από τους τίτλους του αντιπολιτευόμενου τύπου

Βαξεβάνη+Χίου ή αν θέλετε Χίου+Βαξεβανη :8)

ο άνθρωπος ......
εχμ, οχι ακριβως. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών