Ενα μπραβο στη κυβέρνηση:ο απεργος πείνας και δίψας, Βασίλης Δημάκης θα μπορεί να έχει πρόσβαση στην γνώση..

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Ενα μπραβο στη κυβέρνηση:ο απεργος πείνας και δίψας, Βασίλης Δημάκης θα μπορεί να έχει πρόσβαση στην γνώση..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 30 Απρ 2020, 22:44

foscilis έγραψε:
30 Απρ 2020, 22:06
Beria έγραψε:
30 Απρ 2020, 21:02
Lord Brum έγραψε:
30 Απρ 2020, 21:00


σοβαρά τώρα αυτό? Εγώ για ληστείες διάβασα, κλασικές συριζοκαταστάσεις.
Δηλαδή ο τύπος είναι όχι μόνο θεωρητικός αλλά και πρακτικός της πατριαρχίας, βλέπει τη γυναίκα (αδερφή του) ως κτήση του και δεν την αφήνει να διαθέσει την εαυτή της όπως εκείνη επιθυμεί αλλά θέλει να έχει λόγο στη ζωή και στις ερωτικές της επιλογές. Και αυτόν τον κύριο, το ποστερμποι της πατριαρχίας και μίας νοοτροπίας ελληνικών ταινιών του 1960 τον υποστηρίζουν οι ζαίοι. Οποία έκπληξις
19 ετών ήταν όταν έγινε το έγκλημα ρε συ
Θέλω να πιστεύω ότι έγινε καλύτερος άνθρωπος, ότι έχει σκυλομετανιώσει για το φόνο και καταλάβει ότι όλα όσα θεωρούσε τότε ιδανικά ήταν στην πραγματικότητα μια αποκρουστική ταλιμπανικού τύπου σκατίλα.

Ωστόσο ο φόνος είναι φόνος. Τι πάει να πει "19 ετών ήταν". Ο άλλος πέθανε λιγότερο;
Το ελαφρυντικό της μετεφηβικής ηλικίας που λένε. Αν σε σκοτώσω στις 23:55 της 31ης Δεκεμβρίου που είμαι στα 19 μου είμαι ακόμα ανώριμος, δεν έχει πήξει ακόμα το μυαλό μου, παρασύρθηκα απ' τον αυθορμητισμό μου και σ' έφαγα πάνω στην κακιά την ώρα. Άρα φταίω λιγότερο απ' ότι αν σε σκότωνα στις 00:05 της 1ης Ιανουαρίου, έχοντας κλείσει τα 20 μου, κοτζάμ μαντράχαλος, με εγκέφαλο που έχει ωριμάσει πλέον, με πλήρη συναίσθηση των πράξεων μου και πλήρη καταλογισμό.
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ενα μπραβο στη κυβέρνηση:ο απεργος πείνας και δίψας, Βασίλης Δημάκης θα μπορεί να έχει πρόσβαση στην γνώση..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 30 Απρ 2020, 22:50

Von Mackensen έγραψε:
30 Απρ 2020, 22:38
πατησιωτης έγραψε:
30 Απρ 2020, 22:19
Αναμορφώθηκε μετά την προσχώρήσή του στις προοδευτικές δυνάμεις.
Δεν αναμορφωθηκε, μεταμορφωθηκε σε αριστούχο φοιτητή.
Για να γίνω και λίγο καχύποπτος
Δεν γνωρίζουμε το τι δοσοληψίες είχε κάτω από το τραπέζι με την αρμόδιο εισαγγελέα η με τις αστυνομικές αρχές ,όχι μόνον ο συγκεκριμένος αλλά και άλλοι σαν κι αυτόν
Ας μην νομίζουμε ότι το κράτος πιέζεται η κάνει χαρές χωρίς ανταλλάγματα :wink

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25187
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ενα μπραβο στη κυβέρνηση:ο απεργος πείνας και δίψας, Βασίλης Δημάκης θα μπορεί να έχει πρόσβαση στην γνώση..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 30 Απρ 2020, 23:12

foscilis έγραψε:
30 Απρ 2020, 22:06
Beria έγραψε:
30 Απρ 2020, 21:02

19 ετών ήταν όταν έγινε το έγκλημα ρε συ
Θέλω να πιστεύω ότι έγινε καλύτερος άνθρωπος, ότι έχει σκυλομετανιώσει για το φόνο και καταλάβει ότι όλα όσα θεωρούσε τότε ιδανικά ήταν στην πραγματικότητα μια αποκρουστική ταλιμπανικού τύπου σκατίλα.

Ωστόσο ο φόνος είναι φόνος. Τι πάει να πει "19 ετών ήταν". Ο άλλος πέθανε λιγότερο;
Εννοώ ότι έμεινε 22 χρόνια στη φυλακή και σε αυτή την ηλικία αποφάσισε να σπουδάσει
Τίποτε άλλο
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20977
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ενα μπραβο στη κυβέρνηση:ο απεργος πείνας και δίψας, Βασίλης Δημάκης θα μπορεί να έχει πρόσβαση στην γνώση..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 10 Μάιος 2020, 22:30

Ξανά σε απεργία πείνας και δίψας ο Βασίλης Δημάκης https://www.efsyn.gr/node/242715 ......επαναμετατωγή του κρατούμενου Βασίλη Δημάκη από τις φυλακές Γρεβενών στις φυλακές Κορυδαλλού, αλλά όχι στο κελί του :o .....Οταν πατήσω το πόδι μου στο κελί μου, στην Δ πτέρυγα του Κορυδαλλού, όπως ενδείκνυται για μένα ως το πλέον κατάλληλο επί 3 χρόνια περιβάλλον, για την απρόσκοπτη κ επιτυχή συνέχιση των μέχρι τώρα σπουδών μου, τότε θα διακόψω την απεργία....
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ενα μπραβο στη κυβέρνηση:ο απεργος πείνας και δίψας, Βασίλης Δημάκης θα μπορεί να έχει πρόσβαση στην γνώση..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 14 Μαρ 2022, 13:57

Κάθισα και έψαξα ποιος είναι αυτός και τι έχει κάνει.

Παρακαλώ τους αρμόδιους φαν των σελέμπριτι τέτοιου τύπου να έχουν έτοιμη μια λίστα με το who is who των "αγωνιστών", ώστε να μπορεί να ανατρέχει κανείς και να μαθαίνει ποιοι είναι. Ακόμη και η μάνα τους.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών