Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 10 Ιουν 2018, 18:42

ritzeri έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:31
Μαύρα του έδωσες;
Οχι, χαρισα στον εοπυυ.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

ritzeri

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 10 Ιουν 2018, 18:47

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:34
Τι λε ρε ; Κλαίγεστε κάθε μέρα για το οτιδήποτε, στα φαρμακεία μέσα είστε κυρίες και μετά θα πρέπει στα φόρα να εξηγώ ότι δεν είμαι ελέφαντας ή να απαντάω στο κάθε ritzeri με μηδενικό κοινωνικό πρόσημο σε ο,τι καταπιάνεται, που θεωρεί ότι πρέπει να πληρώνω εγώ νταβατζιλίκια ;
Το μόνο που απομένει είναι να μπει κανας χρήστης που του άφησε ο πατέρας του καμιά σαρανταρια διαμερίσματα να διαμαρτυρηθεί για τον ΕΝΦΙΑ

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιουν 2018, 18:51

Οκ, δεν έχει νόημα. Η ζήλια είναι κακό πράγμα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


ritzeri

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 10 Ιουν 2018, 18:59

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:51
Οκ, δεν έχει νόημα. Η ζήλια είναι κακό πράγμα.
Η ζήλια και το μάτι φίλε μου.
Να προσέχεις μη σε ματιασουν και πάει 0,9%

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιουν 2018, 19:08

ritzeri έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:59
Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:51
Οκ, δεν έχει νόημα. Η ζήλια είναι κακό πράγμα.
Η ζήλια και το μάτι φίλε μου.
Να προσέχεις μη σε ματιασουν και πάει 0,9%
Η ζήλια δεν με απασχολεί, δεν την έχω. Εσύ όμως πρέπει την καταπνίγεις και να την αφήνεις έξω από κουβέντες.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 10 Ιουν 2018, 19:23

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
10 Ιουν 2018, 17:21
lyna έγραψε:
10 Ιουν 2018, 16:08
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
10 Ιουν 2018, 14:18


Ακούτε εδώ μόντα, ακούτε μηχανή. Με τη γίδα στην πλάτη πιάστηκε ο άλλος και μας λέει ότι αδερφέ μόνο ένα πέντε τα εκατό μασούλησα σύμφωνα με τα δικά μου στοιχεία :smt005::011:

Γλυκέ πατερούλη βόλφγκανγκ, στοργικιά μανούλα άντζελα μη μας αφήσετε ποτέ από την ζεστή σας αγκάλη :hebit:
χωρίς να θελω να υπερασπιστώ τον κανένα, σφάλεις οταν κατηγορείς εμπορους οτι "δεν κανουν σωστά τη δουλειά τους".
ακριβώς αυτό οφείλει να κάνει ο καθε φαρμακοποιος , να πουλά ότι προμοτάρει περισσότερο. γιατί because.
Οτι οι σανελς , οι Ελς, και όσοι ζουν ελλάδα (*) ειναι αγράμματα γίδια περι γενοσημων και δραστικής ουσίας δεν δικαιοδοτεί κανέναν Τσίπρα να επιβάλει χαρατσια επι του εμπορευματος τη στιγμή που ούτε επάρκεια γενοσήμων έχει ούτε brands , σαν χώρα.
Δλδ συγκρίνεις τώρα τους Ντατς με τους Ελς; Ελεος δλδ. Εκει πάνω εχετε μυαλό . Εδώ νομίζουν οτι τους δίνεις σκατά να πούμε όταν τους συνταφογραφείς sulfomethoxazole αντί για bactrimel.

(*) Φιλοι ελ, οι χαρακτηρισμοί ειναι για τους υπολοιπους ελς, οχι για εσας. :oops:
Κοίτα, κατ' αρχήν δεν επιχείρησα σύγκριση ολλανδίας - ελλάδας. Απλά απάντησα σε ένα ερώτημα του αλεκχίνε και μετά μου την έπεσαν οι χαίτες.

Έχοντας γράψει αυτό, το να είναι κάποιος έμπορας δεν αποτελεί λευκή επιταγή για την δημιουργία καρτέλ σε πλήρη συμπαιγνία, μάλιστα, με προμηθευτές. Ειδικά για μια αγορά όπως αυτή του φαρμάκου όπου υπάρχει ντε φάκτο χαοτική ασυμμετρία πληροφόρησης εις βάρος του καταναλωτή. Και επειδής τον φιλελευθερισμό τον ζούμε στα στενά δεκαπέντε χρόνια τώρα, και δεν τον συναντήσαμε πρώτη φορά στα σχόλια των άρθρων του φαήλου στο αντινιούζ ή στη σελίδα του διεσύ/c18 στο φμπ, μετά το πρωινό άρμεγμα αιγοπροβάτων, ακριβώς αυτός είναι ο ρυθμιστικός ρόλος του κράτους και της Αγίας ΕΕ. Να προστατεύει τον έλληνα φορολογούμενο από τα αρπακτικά, όπως επισημαίνει στο βίντεο που εσπάμαρα ο αντιπρόεδρος της νέας δημοκρατίας, κύριος άδωνις γεωργιάδης
Καλά. Οι ζαιοι σου θα εφαρμόσουν το μέτρο για 5 βλακείες γτ θα κριθεί αντί συνταγματική η μλκια με το 0,8% λόγω υπέρ φορολογισης του προϊόντος κ θα τους χαρίσουν κι άλλη αβαντα οι εισαγωγείς κ όλα καλά.

Μα ειλικρίνα, περιμένεις οι ζαιοι να κάνουν φιλελευθερισμό;

Αντιπαρερχομαι τα περί αντινιουζ κ φμπ γτ σου γράφω από την ουρά του ΟΑΕΔ για κουπόνι για δωρεάν ίντερνετ ,επί σαμμυ. :lol:
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 10 Ιουν 2018, 19:31

lyna έγραψε:
10 Ιουν 2018, 19:23


Καλά. Οι ζαιοι σου θα εφαρμόσουν το μέτρο για 5 βλακείες γτ θα κριθεί αντί συνταγματική η μλκια με το 0,8% λόγω υπέρ φορολογισης του προϊόντος κ θα τους χαρίσουν κι άλλη αβαντα οι εισαγωγείς κ όλα καλά.

Μα ειλικρίνα, περιμένεις οι ζαιοι να κάνουν φιλελευθερισμό;

Αντιπαρερχομαι τα περί αντινιουζ κ φμπ γτ σου γράφω από την ουρά του ΟΑΕΔ για κουπόνι για δωρεάν ίντερνετ ,επί σαμμυ. :lol:
Καλά κάνεις και τα αντιπαρέρχεσαι γιατί δεν πηγαίνανε σε σενα αυτά για το άντι. Ξέρουν αυτοί. Και το ξέρουν ότι ξέρω ότι ξέρουν :50aris:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 10 Ιουν 2018, 19:33

Otto Weininger έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:27
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ θα απαντήσεις στην ερώτηση ή πάλι το παπί ;
Δεν έχω τέτοιου είδους πληροφόρηση, πού θα μπορούσα να τη βρω, δεν είμαι στο ίνταστρι. Εάν εσύ έχεις κάποια αξιόπιστη/ ανεξάρτητη έρευνα να τη συζητήσουμε. Όχι όμως σε φάση σύμφωνα με τα στοιχεία που έγω συνέλεξα έκλεβα μόνο με πέντε τα εκατό άρα ο σώυμπλε σκοτώνει τα όνειρά μας
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 10 Ιουν 2018, 19:39

Juno έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:16
ritzeri έγραψε:
10 Ιουν 2018, 18:12
Λες να με βρει τέτοια συμφορά;

Αν είναι έτσι παρατάω τα πάντα και πες μου ώρα και μέρος να έρθω κι εγώ να αγωνιστώ δίπλα σας.

Σπαρασσεται η καρδιά μου με το δράμα της κλίκας σας
Άσε το δράμα της κλίκα τους και πιάσε το δικό μας. Από ό,τι ακούω υπάρχουν λίγα καλά γενόσημα, αλλά τα περισσότερα είναι από άχρηστα έως επικίνδυνα. Άντε βρες ποιο είναι το καλό.
Επίσης άλλο χάπι για την πίεση πιάνει τον έναν, άλλο πιάνει τον άλλον. Μην πάμε και στα γενόσημα των ψυχιατρικών φαρμάκων.
Αν κάποιοι φαρμακοποιοί που ήδη τους χρωστάει επιστροφές μηνών το δημόσιο, αποφασίσουν να κάνουν αυτό που τους συμφέρει, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.
Και γιατί να μην έχεις τη δυνατότητα να πάρεις όποιο φάρμακο θέλεις;
Με αφορμή αυτό αλλά και άλλα ποστς σε αυτό το νήμα, αξίζει να επισημανθεί για ακόμη μία φορά η στράτευση των χρυσαυγιτών (αλλά και των πρόβειων και λοιπών εθνολαϊκιστών) με τα πλεόν αντιδραστικά αιτήματα κλικών που παρασιτούν εις βάρος του γενικότερου πληθυσμού. Θυμίζω αντίστοιχες ιστορίες με ταρίφες, φορτηγατζήδες και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιουν 2018, 19:48

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
10 Ιουν 2018, 19:33


Δεν έχω τέτοιου είδους πληροφόρηση, πού θα μπορούσα να τη βρω, δεν είμαι στο ίνταστρι. Εάν εσύ έχεις κάποια αξιόπιστη/ ανεξάρτητη έρευνα να τη συζητήσουμε. Όχι όμως σε φάση σύμφωνα με τα στοιχεία που έγω συνέλεξα έκλεβα μόνο με πέντε τα εκατό άρα ο σώυμπλε σκοτώνει τα όνειρά μας
1. Δεν είπα ότι έκλεβα εγώ το 5%. Είπα ότι τα φαρμακεία είχαν συμμετοχή στο πάρτυ το πολύ 5% διότι δεν θα μπορούσε να γίνει και αλλιώς. Και όχι όλα τα φαρμακεία φυσικά,αλλά ένα μικρό μέρος αυτών. Και είναι κάτι που αποδεικνύεται πρώτα και κύρια από τα αιτούμενα των συνταγών. Αυτό, ως απάντηση στις γενικόλογες χυδαιότητες του στυλ αφαιμάξατε τον γκοζμάκι. Μην παριστάνεις τον χαζό γιατί δεν είσαι. Οπότε σταμάτα συμπεριφέρεσαι σαν ούγκανο που απλά επαναλαμβάνει πράγματα τα οποία αν κληθεί να τα αποδείξει θα βρεθεί προ -δυσάρεστης- εκπλήξεως.

2. Οι τιμές αυξήθηκαν όλες. Από λίγο έως πάρα πολύ.Και αλλάζουν συνεχώς, διότι πλέον έχουν δικαίωμα οι εταιρίες να καθορίζουν αυτές τιμή. Άρα πάει στράφι το αφήγημα για τον γκοζμάκι.
Αλλά και το πιο απλό, για να μιλήσω για όσα μόνο έχασαν κουπόνι που εκτινάχθηκε η τιμή τους. Μόνο ο ΦΠΑ που άλλαξε από το 6% στο 24% (από την στιγμή που χάνουν το κουπόνι) θα σήμαινε αυτομάτως αύξηση τιμής, ακόμα και αν οι εταιρίες την άφηναν ίδια (όχι ότι την άφησαν). Αλλά μουγκανίζατε και σε αυτό όταν τα λέγαμε.

3. Ο Σόιμπλε δεν σκοτώνει τα όνειρά μας. Επίσης δεν δικαιούσαι να ομιλείς περί συντεχνιών και κάστας και ταυτόχρονα να μιλάς για Σοιμπλε, Γερμανίες, Ολλανδίες και λοιπή Ε.Ε. διότι εκεί όλα είναι απείρως πιο κλειστά, πιο προστατευμένα κλπ. διότι υπάρχει σκεπτικό από πίσω.
Αλλά εσύ εκεί, να τρολάρεις και να αφηνιάζεις ταυτόχρονα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 10 Ιουν 2018, 20:02

Εσύ είπες για πέντε τα εκατό της μπάζας τόσων ετών, εγώ θα πρέπει να το αποδείξω; :lol: Καλά, αυτό για τον φπα ασχολίαστο... Λοίπον, κοίτα πως έχουν τα πράγματα: οι εταιρείες αναπτύσσουν φάρμακα, παίρνουν πατέντες για το πέιμπακ συν ένα περιθώριο, οι πατέντες εκπίπτουν σε κάποια δόση, βγαίνουν γενόσημα, τα οποία και θα πουλάτε. Το πάρτυ για σας τελείωσε (και έπονται και άλλοι). Άκου τί λέγει ο νουνεχής αντιπρόεδρος της νέας δημοκρατίας και πρώην υπουργός υγείας κύριος άδωνις γεωργιάδης στο βίντεο που εσπάμαρα προηγουμένως
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 10 Ιουν 2018, 20:02

Έμπολα πάντως όταν αγορευεις είσαι ένας μικρός θεουλης :romance-hearteyes:
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 10 Ιουν 2018, 20:21

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
10 Ιουν 2018, 20:02
Εσύ είπες για πέντε τα εκατό της μπάζας τόσων ετών, εγώ θα πρέπει να το αποδείξω; :lol: Καλά, αυτό για τον φπα ασχολίαστο... Λοίπον, κοίτα πως έχουν τα πράγματα: οι εταιρείες αναπτύσσουν φάρμακα, παίρνουν πατέντες για το πέιμπακ συν ένα περιθώριο, οι πατέντες εκπίπτουν σε κάποια δόση, βγαίνουν γενόσημα, τα οποία και θα πουλάτε. Το πάρτυ για σας τελείωσε (και έπονται και άλλοι). Άκου τί λέγει ο νουνεχής αντιπρόεδρος της νέας δημοκρατίας και πρώην υπουργός υγείας κύριος άδωνις γεωργιάδης στο βίντεο που εσπάμαρα προηγουμένως
Λοιπόν κοίτα εσύ πως έχουν τα πράγματα : γύρνα πάλι στο δημοτικό και μάθε ανάγνωση και κατανόηση κειμένου. Διότι αν δεν έχεις πρόβλημα ανάγνωσης, τότε πιθανότατα το πρόβλημά σου περιλαμβάνεται στα ψυχικά.

Δεν έχει σημασία τι σου γράφει ο άλλος, αρκεί να πεις την πίπα σου έτσι ; Θεωρείς μάλιστα για κάποιο λόγο ότι έχεις και το μπακράουντ να το κάνεις. Ε δεν το έχεις, αποδέξου το και κοίτα να ενημερωθείς.

Μου γράφεις για τον ΦΠΑ ασχολίαστο και δεν ντρέπεσαι. Λες και η λιανική είναι άσχετη με τον ΦΠΑ. Και μετά μου αναλύεις τις πατέντες και το πότε λήγουν και τα γενόσημα και δεν ξέρω εγώ τι.
Λες και το νήμα μιλάει για άρνηση πώλησης γενόσημων. Μαλάκα μου το σταματάω εδώ γιατί δεν θέλω να πω τίποτα χειρότερο.

Κρίμα γιατί σε είχα για άλλη φάση. Θεωρούσα ότι τρολάρεις από επιλογή και όχι από αδυναμία.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14894
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 10 Ιουν 2018, 20:37

ΣΕ ιν φουλ
Εικόνα
Μοουντ
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αλητεία με τα πρωτότυπα φάρμακα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 10 Ιουν 2018, 20:48

Καλά κάνεις και το σταματάς γιατί είσαι έκθετος. Μακάρι η περίπτωσή σας να λειτουργήσει παραδειγματικά για άλλους. Γιατί αυτή είναι η μοίρα όσων εναγκαλίζονται τον εθνολαϊκισμό. Πήρε αυτό που ήθελε από εσάς ο ποκοπίκος και σας πέταξε χωρίς καν να αφήσει ένα εικοσάρικο στο κομοδίνο. Βέβαια, αυτή η μοίρα σας δεν ήταν ποτέ στα χέρια του. Ήταν προδιαγεγραμμένη από τους άθλους και την γενναιότητα πολύ μεγαλύτερων ανδρών που πραγματώσαν την πολιτική, οικονομική και νομισματική ένωση με τη ευρώπη και τον δυτικό κόσμο
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών