Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 14 Μάιος 2020, 13:22

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
14 Μάιος 2020, 12:28
Με μέτρο οι γαργάρες κομμωτή :lol:
Καταλαβαμε γιδοβοσκε,τρομπονι. :wave:
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 14 Μάιος 2020, 16:56

Otto Weininger έγραψε:
14 Μάιος 2020, 09:16
Ίδιες τακτικές και μη συγκρίσιμα μεγέθη.

Περί τακτικών:

https://www.in.gr/2019/04/08/politics/k ... ou-syriza/
Δηλαδή, ο ΣΥΡΙΖΑ κάνει αυτό που καταδίκαζε στα άλλα κόμματα. Ρυθμίζει ένα προηγούμενο δάνειο με ενέχυρο μελλοντικές κρατικές επιχορηγήσεις και μάλιστα φροντίζοντας με «τροπολογία» να εξασφαλίσει ότι δεν θα χάσει αυτή την ευνοϊκή μεταχείριση!

https://www.capital.gr/arthra/3345290/t ... tou-suriza


Ως εγγύηση για την αναχρηματοδότηση ο κ. Τσίπρας ενεχυρίασε το ακίνητο του ΣΥΡΙΖΑ στην Κουμουνδούρου, το οποίο εκτιμήθηκε στα 2.700.000 ευρώ. Και για το υπόλοιπο ποσό, όπως αναγράφεται στη σύμβαση, ενεχυριάστηκε -ακούστε- η ετήσια τακτική επιχορήγηση που θα λάβει ο ΣΥΡΙΖΑ από το 2019 έως το 2023. Ό,τι ακριβώς γινόταν και στο παρελθόν... Λες και σήμερα μπορούμε να γνωρίζουμε τα ποσοστά του ΣΥΡΙΖΑ το 2023.


Καμία μα καμία διαφορά στον τρόπο, κάποιοι μαλιστα ζητούν και ευνοϊκότερη μεταχείριση.


1. Συγκρίνετε τώρα δάνεια κομμάτων που εναλλάσσονταν στην εξουσία κοντά τρεις δεκαετίες με ένα κόμμα που από σχεδόν εξωκοινοβουλευτικο μπήκε στο προσκήνιο μόλις το 2012.

2. Δάνεια που αυξήθηκαν βασικά λόγω επιτοκίων και τα οποία δόθηκαν με λάθος τρόπο αφού έβαζαν ως εγγυήσεις μελλοντικά ποσοστά/κρατικές επιχορηγήσεις.
Έναν λάθος τρόπο που ακολουθεί ο ΣΥΡΙΖΑ κανονικότατα. Απλα το κάνει για πολύ λιγότερα χρόνια αφού πριν δεν υπήρχε.


Αλλά λαϊκιστές, ζαίοι είστε. Τέτοια θα γράφετε.

Βασικά είσαι γαλάζιος ζαιος και γρονθοκοπείς ασύστολα την κοινή λογική. Εδω όμως δεν είναι χώρος κομματισμού και βόθρου για τους ροζ και γαλάζιους ζαιους.
Αλλά πάσχετε και από κοινή λογική και από έλλειμμα παιδείας ενώ πιο πολύ ετεροκαθορίζεστε οπότε δεν ωφελεί πρόσθετος διάλογος.


Η ουσία είναι πως το κόμμα που πρώτο από όλα θα όφειλε να είναι νοικοκυρεμένο εκτός από τα δημόσια οικονομικά της χώρας στο παρελθόν, εκτροχίασε τα δικά του οικονομικά.
Φυσικά σε αυτό δεν φέρει ευθύνη η τωρινή του ηγεσία αλλά οι προηγούμενοι.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 14 Μάιος 2020, 17:14

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
14 Μάιος 2020, 11:29
ΝΔ και ΠΑΣΟΚ έπαιρναν δάνεια με εγγύηση μελλοντικές επιχορηγήσεις. Σαν να λέω εγώ ότι εικάζω πως τα μελλοντικά κέρδη της επιχείρησής μου θα είναι τα ίδια και καλύτερα οπότε δώστε μου δάνεια. Πράγμα που απλούστατα δεν γίνεται και καμία τράπεζα στον κόσμο δεν πρόκειται να μου χορηγήσει δάνειο ή να μου κεράσει καφέ. Όταν το πράγμα έφτασε στο απροχώρητο φρόντισαν να νομοθετήσουν απαλλάσσοντας τα κόμματα τους και τους τραπεζίτες από τυχών ποινικές ευθύνες. Αυτό από μόνο του είναι εγκληματικό και γι' αυτό και μόνο θα έπρεπε να μαζέψουν όλους τους πολιτευτές της νδ και του πασόκ, να τους πάρουν ότι έχουν και δεν έχουν και να τους χώσουν μέσα.

Επίσης, κανείς δε γνωρίζει που έχουν πάει όλα αυτά τα λεφτά που έχουν πάρει αφού αντίθετα με όποια επιχείρηση τα κόμματα λειτουργούσαν με πλήρη αδιαφάνεια.

Παρόλα αυτά καλείται κάθε τόσο ο ελληνικός λαός να χώνει χρήμα σε κόμματα και τράπεζες γιατί λέει αν δεν το κάνει θα πτωχεύσουν. Στα αρχίδια μας. Ας πτωχεύσουν.
Να και μία μη κομματική τοποθέτηση. Και ο ΣΥΡΙΖΑ θα έχει ζήτημα αν τα ποσοστά του συρρικνωθούν.
Αλλά ένα κόμμα της κεντροδεξιάς οφείλει διπλά να είναι νοικοκυρεμένο, έτσι μάθαμε την πραγματική δεξιά στο απώτερο παρελθόν.

Να πούμε και ένα μυστικό που αφορά σύσσωμο το πολιτικό σύστημα; Ακόμα και ενδεχόμενη κυβέρνηση απόλυτης πλειοψηφίας Τζήμερου.

Όλη η δημοσιονομική προσαρμογή που έγινε από ΓΑΠ, Σαμαρά-Βενιζέλο, Τσίπρα-Καμμένο κλπ. έστω με υπερφορολόγηση, καθώς και κάποιες αποσπασματικές μεταρρυθμίσεις έγιναν κατά κανόνα εξαιτίας της πίεσης των δανειστών και των θεσμών.
Όταν οι Σημίτης(2001-04) και Καραμανλής σπαταλούσαν, στη θέση τους την περίοδο 2001-09 το ίδιο θα έκαναν και όλοι οι προαναφερθέντες, μερικοί ίσως και περισσότερο.
Μόνο όταν ετίθετο το ζήτημα του να έρθει η δόση άρχισε να συμμαζεύεται η κατάσταση αν και άγαρμπα.
Ουσιαστικά συνειδητά και απελευθερωμένοι από δανειστές, αν μπορούσαν όλοι αυτοί θα συνέχιζαν το πάρτι, και το προσπάθησαν στην αρχή αλλά δεν τους βγήκε.
Πως όμως θα πετύχεις την ευημερία όταν το κάθε κόμμα χρωστάει;
Τουλάχιστον οι κομμουνιστές αν και εκτέθηκαν, έκλεισαν τις επιχειρήσεις ή τις πούλησαν πληρώνοντας τις υποχρεώσεις τους.
Έδρασαν δηλαδή όπως θα όφειλαν οι συνεπείς καπιταλιστές.




Εικόνα
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Μάιος 2020, 17:19

Otto Weininger έγραψε:
13 Μάιος 2020, 20:00
πούτσα μας
Φυσικά, αφού θα τα φεσώσετε στον ελληνικό λαό μέσω των "ανακεφαλαιοποιήσεων των τραπεζών".
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Μάιος 2020, 17:21

under έγραψε:
14 Μάιος 2020, 10:36
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
14 Μάιος 2020, 10:33
Θα πληρώσετε ρε τα 300; Ναι ή Ού;
Εγω εισηγουμαι πιστολιασμα οπως εκανες εσυ γιδοβοσκε.
Πιστόλιασμα στον ελληνικό λαό, βέβαια.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 14 Μάιος 2020, 17:57

Αρχέλαος έγραψε:
14 Μάιος 2020, 17:14
Τουλάχιστον οι κομμουνιστές αν και εκτέθηκαν, έκλεισαν τις επιχειρήσεις ή τις πούλησαν πληρώνοντας τις υποχρεώσεις τους.
Οι κομμουνιστες δεν δεχονται ελεγχο στα οικονομικα τους.Δεν ξερουμε δηλαδη ποιοι τους χρηματοδοτουν και τι υποχρεωσεις εχουν.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Μάιος 2020, 17:59

under έγραψε:
14 Μάιος 2020, 17:57
Αρχέλαος έγραψε:
14 Μάιος 2020, 17:14
Τουλάχιστον οι κομμουνιστές αν και εκτέθηκαν, έκλεισαν τις επιχειρήσεις ή τις πούλησαν πληρώνοντας τις υποχρεώσεις τους.
Οι κομμουνιστες δεν δεχονται ελεγχο στα οικονομικα τους.Δεν ξερουμε δηλαδη ποιοι τους χρηματοδοτουν και τι υποχρεωσεις εχουν.
Ρε ξηλωθείτε εκεί να πληρώσετε κι αφήστε τους κομμουνιστές. Μια ζωή η μπάλα στην εξέδρα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 14 Μάιος 2020, 18:05

Kauldron έγραψε:
14 Μάιος 2020, 17:21
under έγραψε:
14 Μάιος 2020, 10:36
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
14 Μάιος 2020, 10:33
Θα πληρώσετε ρε τα 300; Ναι ή Ού;
Εγω εισηγουμαι πιστολιασμα οπως εκανες εσυ γιδοβοσκε.
Πιστόλιασμα στον ελληνικό λαό, βέβαια.
ναι αλλα τα αποπληρωνουν κανονικα

με πλανο δοσεων 500 ευρω το μηνα :giggle::giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Μάιος 2020, 18:07

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
14 Μάιος 2020, 18:05
Kauldron έγραψε:
14 Μάιος 2020, 17:21
under έγραψε:
14 Μάιος 2020, 10:36


Εγω εισηγουμαι πιστολιασμα οπως εκανες εσυ γιδοβοσκε.
Πιστόλιασμα στον ελληνικό λαό, βέβαια.
ναι αλλα τα αποπληρωνουν κανονικα

με πλανο δοσεων 500 ευρω το μηνα :giggle::giggle:
Aν δεν ήταν η νουδού θα 'χαμε πεθάνει από κορονοϊό, συριζαυγίτες!
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 14 Μάιος 2020, 18:34

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
14 Μάιος 2020, 18:05
ναι αλλα τα αποπληρωνουν κανονικα
με πλανο δοσεων 500 ευρω το μηνα :giggle::giggle:
Είπαμε ότι ο νοικοκύρης πληρώνει. Φυσικά σε καιρό κρίσης να του γίνει και μία διευθέτηση ή κούρεμα.
Ωστόσο οι προηγούμενες ηγεσίες της Νέας Δημοκρατίας και του ΠΑΣΟΚ λειτούργησαν καιροσκοπικά και χωρίς σύνεση.
Οι τωρινές οφείλουν να διαχειριστούν την κατάσταση και ίσως το έχουν πράξει μερικώς.
Σε κάθε περίπτωση ιδίως όμως για την δεξιά που γαλουχηθήκαμε στο παρελθόν με τη λογική της σύνεσης και της χρηστής διαχείρισης των οικονομικών, το ατόπημα είναι διπλό.
Για να καταλάβει κάποιος τον παραλογισμό είναι σαν ένας ιερέας Μεγάλη Παρασκευή να τρώει κρέας και να ισχυρίζεται ότι δεν έκανε κάτι αντίθετο στη θρησκεία.
Εντάξει μπορεί να κάνει και το άλλο ο ιερέας, που κάνουν κομματικοί ή νεοφώτιστοι-ζηλωτές του ΣΥΡΙΖΑ και της Νέας Δημοκρατίας:
Να βουτήξει το κρέας στο λάδι και να το βαφτίσει φασόλια.
Κοινώς στρίβειν δια του αρραβώνος ή η μπάλα στην εξέδρα.
Ωστόσο το γρονθοκόπημα της κοινής λογικής είτε αφορά την δικαιολόγηση του Παπαδημούλη είτε τα χρέη της Νέας Δημοκρατίας/ΠΑΣΟΚ είτε τον σταθμό Κόκκινο ή όπως λέγεται πάντοτε θα προσφέρονται προς αντεπιχειρήματα.

Ακόμα πιο απλά, όταν λες για κουλτούρα πληρωμής για τον πολίτη ή για νοικοκυριό δεν μπορεί να έχεις πολλά χρέη με τάση αύξησης και δόσεις Κωτσόβολου.
Είναι σαν ένας τζογαδόρος να εγκαλεί κάποιον άλλο για σπάταλο βίο.
Απλώς επειδή κάποιοι ενεργούν ως οπαδοί είναι πρόθυμοι αν ο ΣΥΡΙΖΑ εφαρμόζει μνημόνιο και αν η Νέα Δημοκρατία έχει τεράστια δάνεια με αυξητική τάση και δόσεις Κωτσόβολου ενώ ασκεί και κρατικίστικη πολιτική, να κάνουν αντίστοιχα την μέρα νύχτα.
Όπως ο οπαδός θα υποστηρίξει την ομάδα του ακόμα και αν κάνει στροφή 180 μοιρών.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29830
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 14 Μάιος 2020, 19:22

Kauldron έγραψε:
14 Μάιος 2020, 17:19
Otto Weininger έγραψε:
13 Μάιος 2020, 20:00
πούτσα μας
Φυσικά, αφού θα τα φεσώσετε στον ελληνικό λαό μέσω των "ανακεφαλαιοποιήσεων των τραπεζών".
Να σου θυμίσω μόνο οτι αυτά τα δάνεια πάρθηκαν σε εποχές που ΠΑΣΟΚ-ΝΔ έπαιρναν κοντά 90%. (Η αύξηση την τελευταία δεκαετία οφείλεται πιο πολύ σε επιτόκια).

Τότε που πάρθηκαν λοιπόν, το 90% ψήφιζε αυτά τα κόμματα,.μεταξύ αυτών και εσύ.
Αλλά τότε δε σας ένοιαζε. Ούτε τους πασοκους νυν ζαίους ένοιαζε.

Τις εποχές που γινόταν οικονομική ρεμούλα από όλους, όλοι ψήφιζαν δικομματισμό πλην κουμουνιων.
Και αρκετοι δεν ήθελαν να κοπεί καμία σπατάλη γι'αυτό πήγαν σε κόμματα που υποσχόταν λεφτοδεντρα (ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ).

Το ότι βρήκαν κάποιοι νέο πολιτικό ΑΦΜ για να παριστάνουν τους αμολυντους δε μου λέει τίποτα απολύτως.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Μάιος 2020, 19:42

Τότε που πάρθηκαν λοιπόν, το 90% ψήφιζε αυτά τα κόμματα,.μεταξύ αυτών και εσύ.
Α, φταίω κι εγώ ε? :lol:
Ήξερα εγώ τί έκανε η νουδού και τί δάνεια είχε και αν τα πλήρωνε. Μάλιστα.

Το ότι βρήκαν κάποιοι νέο πολιτικό ΑΦΜ για να παριστάνουν τους αμολυντους δε μου λέει τίποτα απολύτως.
Θα 'πρεπε. Εγώ τουλάχιστον κατάλαβα τί έκανα και έφυγα από 'κει. Άλλοι, που τα βλέπουν, πώς μένουν?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29830
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 14 Μάιος 2020, 20:22

Kauldron έγραψε:
14 Μάιος 2020, 19:42


Θα 'πρεπε. Εγώ τουλάχιστον κατάλαβα τί έκανα και έφυγα από 'κει. Άλλοι, που τα βλέπουν, πώς μένουν?

Για να είμαι ειλικρινής, δεν ξέρω γιατί έφυγες. Αν έφευγες στις καλές εποχές, θα είχε μια λογική. Σίγουρα πάντως δεν έφυγες γιατί ήθελες συμμάζεμα στα οικονομικά και δεν γινόταν.


ΥΓ: ρε παπάρα κάνε κανονικά παραθέσεις. Αφού αυτό το φόρουμ έχει την ειδοποίηση για να ξέρουμε, τι βγάζεις τα ονόματα από την παράθεση ;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Μάιος 2020, 22:41

Otto Weininger έγραψε:
14 Μάιος 2020, 20:22
Kauldron έγραψε:
14 Μάιος 2020, 19:42


Θα 'πρεπε. Εγώ τουλάχιστον κατάλαβα τί έκανα και έφυγα από 'κει. Άλλοι, που τα βλέπουν, πώς μένουν?

Για να είμαι ειλικρινής, δεν ξέρω γιατί έφυγες. Αν έφευγες στις καλές εποχές, θα είχε μια λογική. Σίγουρα πάντως δεν έφυγες γιατί ήθελες συμμάζεμα στα οικονομικά και δεν γινόταν.


ΥΓ: ρε παπάρα κάνε κανονικά παραθέσεις. Αφού αυτό το φόρουμ έχει την ειδοποίηση για να ξέρουμε, τι βγάζεις τα ονόματα από την παράθεση ;
Δε φαίνονται κι έτσι? Τεσπα, είχα την εντύπωση οτι φαίνονταν.
Έφυγα για τη μνημονιακή κωλοτούμπα του Σαμ, για την έλευση των λαοσάκηδων, και για τη σύλληψη της ΧΑ. Επίσης και για την επιστροφή του Σαμ στη ΝΔ. Στην προσωπική μου ζωή αν με προσβάλλει κάποιος δεν του ξαναμιλάω εκτός αν ζητήσει συγγνώμη (λίγοι το κάνουν). Ο Σαμ ήρθε στη νουδού ενώ είχε προσβάλει την παράταξη, όπως και το κάθε νούμερο που ήρθε απ' τον Παπατζαφέρη.
Και σε επίπεδο οπαδών, έφτασε η νουδού να έχει αυτόν τον σιχαμερό αρουραίο για οπαδό της (πέρα απ' τον βρωμερό πληρωμένο υπαλληλάκο του μπουμπούκου, που γλείφει εκεί που έχεζε) εδώ μέσα.
Κάτι άλλα ζούδια σαν τον κύριο με την πίπα, τα 'χεις δει και ο ίδιος. Ε, προσωπικά εγώ με κάτι τέτοιους δε μπορώ να συνυπάρχω σ' ένα κόμμα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11543
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Κατά 181 εκ. ευρώ αυξήθηκε το χρέος της ΝΔ στα χρόνια του μνημονίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 14 Μάιος 2020, 23:13

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
14 Μάιος 2020, 18:05
Kauldron έγραψε:
14 Μάιος 2020, 17:21
under έγραψε:
14 Μάιος 2020, 10:36


Εγω εισηγουμαι πιστολιασμα οπως εκανες εσυ γιδοβοσκε.
Πιστόλιασμα στον ελληνικό λαό, βέβαια.
ναι αλλα τα αποπληρωνουν κανονικα

με πλανο δοσεων 500 ευρω το μηνα :giggle::giggle:
Εικόνα

Μάντεψε ποιοι είναι στο κίνημα δεν πληρώνω...

Επίσης από τοτε που ανελαβε ο Μητσοτακης τα χρεη έφτασαν στα 308.665.292

Η χρεωκοπία και της χώρας είναι δεδομένη.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών