Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Μάιος 2020, 19:03

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:54
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:46
και ποιος θα εξυπηρετήσει όλους όσους κατεβαίνουν κέντρο; τα αθηναϊκά ΜΜΜ; :smt005::smt005: έχετε επαφή;
έπειτα, είναι κυρίως αυτοί που πρέπει να περνούν από το κέντρο
που θα ανα-κατευθυνθούν όλοι αυτοί; θα συμφορίσουν τις υπόλοιπες κεντρικές αρτηρίες
όλα αυτά είναι παντελώς αχρείαστα στη προκειμένη συγκυρία
όλα τα 'χε η μαργιορή ο φερεντζές της έλειπε
Έχω απόλυτη επαφή τόσο με την περιοχή Εξαρχείων όσο και με την περιοχή Αθηνάς. Τις συγκεκριμένες περιοχές, τις ξέρω σαν την παλάμη μου.
δεν αμφιβάλω, επαφή με τα ΜΜΜ δεν ξέρω αν έχεις
Έχω καλή επαφή τόσο με μμε όσο και με ταξί. Το θετικό με τα ταξί είναι ότι δεν έχουν το πρόβλημα παρκαρίσματος που έχουν όσοι θεωρούν φυσικό να βρίσκουν και θέσεις για χαλαρό παρκάρισμα στο κέντρο. Το ότι κάποιοι οδηγάρες θεωρούν προσωπική προσβολή να χρησιμοποιήσουν κάτι που είναι φτηνότερο και πολύ πιο πρακτικό από τη δική τους εξάρτηση, είναι άλλο θέμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8057
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 18 Μάιος 2020, 19:04

Ως εργαζόμενος στο κέντρο της Αθήνας, στηρίζω πλήρως τις πεζοδρομήσεις, ελπίζω ο Μπακογιάννης να μην καμφθεί από τις αντιδράσεις.

Συμπληρώνω ότι χρησιμοποιώ καθημερινά ΜΜΜ και η κατάσταση δεν είναι τόσο κακή όσο παρουσιάζεται. Το μετρό είναι ΟΚ και το πρόβλημα εστιάζεται στα λεωφορεία, αλλά σε 2 χρόνια (όταν δλδ προχωρήσουν οι πεζοδρομήσεις) θα έχουμε στην Αττική εκατοντάδες νέα λεωφορεία σύμφωνα με τον προγραμματισμό.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 18 Μάιος 2020, 19:05

stella έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:55
Α ωραία, σούπερ, περπάτημα ή λεωφορείο, ηλεκτρικός και μετρό Ομόνοια - αν δε δουλεύεις, καλά είναι, αν δουλεύεις δε γίνεται να πεθάνεις στο commuting από το πρωί, κάτι πάει στραβά. Άσε που όπως σου ανέφερα, οι περισσότεροι ελεύθεροι επαγγελματίες που επιλέγουν το αυτοκίνητο, δεν το κάνουν γιατί είναι αντουανέτες. Δεν την παλεύουν διαφορετικά - έχεις κουβαλήσει εργαλεία στο μετρό; Ή έχεις πάει από ραντεβού σε ραντεβού, να πρέπει να είσαι στην πένα και με τον ιδρώτα και το μακιγιάζ (οκ, το τελευταίο δεν σε αφορά. hard luck) να τρέχουν; Έρχονται και σαραντάρια, Παναγιά μου.

Και μιλάμε εν μέσω ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ εν τω μεταξύ, με τον Τσιόδρα να επισημαίνει ακόμη "αποφεύγετε τα ΜΜΜ όπου μπορείτε". Κι όπως άκουσα, ΧΩΡΙΣ κλιματισμό. Αλλά δεν πειράζει, θα είναι όμορφη η Αθήνα μας, μπρος τα κάλλη τι είναι η ταλαιπωρία και το ρίσκο για την υγειούλα μας.
Θα φερνεις τον υδραυλικο οπως τον φερνεις και σημερα αν τον χρειαζεσαι στην Ερμου ή στην Αιολου.
Τα αλλα τα προσπερνω,ειναι αστεια.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21453
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 18 Μάιος 2020, 19:05

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:57
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:51
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:51
Αυτό το γράφω γιατί κάποιοι θεωρούν τεράστια ΥΒΡΙ τη χρήση των ΜΜΕ ακόμη και συνδυαστικά με το αυτοκίνητο. :lol:
τα αθηναϊκά ΜΜΜ αποτελούν προσβολή για την ανθρώπινη αξιοπρέπεια
και δεν υπερβάλω καθόλου
Οκ, τώρα γίνεσαι πιο σαφής.

Αν λοιπόν θεωρείς ότι το κυκλοφοριακό μιας πόλης πρέπει να έχει ως πρώτιστο μέλημα την εξάρτηση του κάθε τύπου από το αυτοκίνητο του, κάπου κάνεις λάθος.
ναι, εντάξει
θυμάμαι μια φορά, περίμενα το Β9 στην χαλκοκονδύλη 40 λεπτά (είναι και αφετηρία) και άπειρες άλλες μισή ώρα
το 608 στον Ευαγγελισμό για 15-20 λεπτά 7 το απόγευμα και να έρχεται σε τέτοια κατάσταση που να μην χωρούν να μπουν όλοι όσοι περιμένοουν
άσε, για 12 χρόνια τα έφαγα στη μάπα τα αθηναϊκά ΜΜΜ, δεν θέλω άλλη καθημερινή τριβή μαζί τους
αν εσύ εξαρτάσαι από τα ΜΜΜ, εγώ προτιμώ να εξαρτώμαι από το αυτοκίνητο
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21453
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 18 Μάιος 2020, 19:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:03
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:54


Έχω απόλυτη επαφή τόσο με την περιοχή Εξαρχείων όσο και με την περιοχή Αθηνάς. Τις συγκεκριμένες περιοχές, τις ξέρω σαν την παλάμη μου.
δεν αμφιβάλω, επαφή με τα ΜΜΜ δεν ξέρω αν έχεις
Έχω καλή επαφή τόσο με μμε όσο και με ταξί. Το θετικό με τα ταξί είναι ότι δεν έχουν το πρόβλημα παρκαρίσματος που έχουν όσοι θεωρούν φυσικό να βρίσκουν και θέσεις για χαλαρό παρκάρισμα στο κέντρο. Το ότι κάποιοι οδηγάρες θεωρούν προσωπική προσβολή να χρησιμοποιήσουν κάτι που είναι φτηνότερο και πολύ πιο πρακτικό από τη δική τους εξάρτηση, είναι άλλο θέμα.
και ταξί χρησιμοποιώ, όχι κάθε μέρα όμως
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 18 Μάιος 2020, 19:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:51
Αυτό το γράφω γιατί κάποιοι θεωρούν τεράστια ΥΒΡΙ τη χρήση των ΜΜΕ ακόμη και συνδυαστικά με το αυτοκίνητο. :lol:

Τα ΜΜΕ λίγο δυσκολο. :003:

Πέρα από την πλακα, το βασικό πρόβλημα δεν ειναι αυτοί που δουλεύουν στο Σύνταγμα και την Ομόνοια. Αυτοί ειδικα, πρέπει να είναι μαζοχες για να προτιμήσουν το αμάξι από το μέτρο. (Για τα υπόλοιπα μέσα έχει δίκιο ο Αλογομουρης. Είναι απλά άθλια. Για το μέτρο διαφωνώ)
Το βασικό πρόβλημα είναι αυτό που είπε η Stella. Το κέντρο χρησιμοποιηται και σαν αποσυμφόρηση. Δες τι γίνεται στους γύρω δρόμους όταν το κέντρο έχει πορεία η εχει έρθει κάποιος επισημος
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 18 Μάιος 2020, 19:09

kameron έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:04
Ως εργαζόμενος στο κέντρο της Αθήνας, στηρίζω πλήρως τις πεζοδρομήσεις, ελπίζω ο Μπακογιάννης να μην καμφθεί από τις αντιδράσεις.

Συμπληρώνω ότι χρησιμοποιώ καθημερινά ΜΜΜ και η κατάσταση δεν είναι τόσο κακή όσο παρουσιάζεται. Το μετρό είναι ΟΚ και το πρόβλημα εστιάζεται στα λεωφορεία, αλλά σε 2 χρόνια (όταν δλδ προχωρήσουν οι πεζοδρομήσεις) θα έχουμε στην Αττική εκατοντάδες νέα λεωφορεία σύμφωνα με τον προγραμματισμό.
Συμφωνώ.
Τα λεωφορεία έχουν πρόβλημα αλλά εφόσον μιλάμε για κέντρο το δίκτυο μετρο-ηλεκτρικου υπερκαλύπτει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Highlander την 18 Μάιος 2020, 19:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21453
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 18 Μάιος 2020, 19:09

Gewponos90 έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:07

Το βασικό πρόβλημα είναι αυτό που είπε η Stella. Το κέντρο χρησιμοποιηται και σαν αποσυμφόρηση. Δες τι γίνεται στους γύρω δρόμους όταν το κέντρο έχει πορεία η εχει έρθει κάποιος επισημος
:smt023
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Μάιος 2020, 19:10

stella έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:55
under έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:46
stella έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:32
Ναι, ε; Πώς πας Γαλάτσι με το Μετρό; Και μετά Βύρωνα; Ή αν είσαι υδραυλικός και θες να εξυπηρετήσεις εκεί, Πατήσια-Κολιάτσου-μετά να επιστρέψεις Άγιο Ιωάννη και Δάφνη; Να συνέλθουμε, είμαστε ευγνώμονες που δεν είμαστε Σαλονίκη, αλλά μέχρι ένα σημείο.
Απο Γαλατσι θα πας μεχρι πατησια,θα παρεις τον ηλεκτρικο και θα κατεβεις ομονοια.
Α ωραία, σούπερ, περπάτημα ή λεωφορείο, ηλεκτρικός και μετρό Ομόνοια - αν δε δουλεύεις, καλά είναι, αν δουλεύεις δε γίνεται να πεθάνεις στο commuting από το πρωί, κάτι πάει στραβά. Άσε που όπως σου ανέφερα, οι περισσότεροι ελεύθεροι επαγγελματίες που επιλέγουν το αυτοκίνητο, δεν το κάνουν γιατί είναι αντουανέτες. Δεν την παλεύουν διαφορετικά - έχεις κουβαλήσει εργαλεία στο μετρό; Ή έχεις πάει από ραντεβού σε ραντεβού, να πρέπει να είσαι στην πένα και με τον ιδρώτα και το μακιγιάζ (οκ, το τελευταίο δεν σε αφορά. hard luck) να τρέχουν; Έρχονται και σαραντάρια, Παναγιά μου.

Και μιλάμε εν μέσω ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ εν τω μεταξύ, με τον Τσιόδρα να επισημαίνει ακόμη "αποφεύγετε τα ΜΜΜ όπου μπορείτε". Κι όπως άκουσα, ΧΩΡΙΣ κλιματισμό. Αλλά δεν πειράζει, θα είναι όμορφη η Αθήνα μας, μπρος τα κάλλη τι είναι η ταλαιπωρία και το ρίσκο για την υγειούλα μας.
Επίσης εννοείται ότι δεν αναφερόμαστε σε φάσεις ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ αλλά μιας στοιχειώδους κανονικότητας.

Αναφορικά με τα επαγγελματικά ραντεβού, σαφώς και είναι ασφαλέστερο και πιο βολικό/γρήγορο μέσο το ταξί από το να ψάχνεσαι με μονοδρομήσεις κλπ σε περιοχές που δεν ξέρεις.

Όπως επίσης λύνει και πολλά προβλήματα σε αποστολές. Τα ραδιοταξί είναι πολύ πιο γρήγορα και οικονομικά από την οποιαδήποτε άλλη κούριερ υπηρεσία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 18 Μάιος 2020, 19:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7430
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 18 Μάιος 2020, 19:10

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:02

για να πάρω μετρό πρέπει πρώτα να πάρω ηλεκτρικό
και γενικά επειδή δεν μου αρέσει να σαρδελοποιούμαι τα αποφεύγω
προτιμώ να πάω με τα πόδια και ας περπατήσω μία ώρα - πράγμα που κάνω πολλές φορές
στη τελική σε μια ελεύθερη χώρα, έχω το δικαίωμα της επιλογής
αυτός ο αυταρχικός τρόπος με τον οποίο σου λένε πάρε ΜΜΜ μου δίνει στα νεύρα
επαναλαμβάνω, χρησιμοποιούσα τα ΜΜΜ καθημερινά μέχρι τα 30 μου
όχι άλλο, ευχαριστώ
κάνουν το δικό τους, και οι συνέπειες στον πούτσο τους, σάμπως ο Μπακογιάννης θα πηγαίνει στο δημαρχείο με ΜΜΜ;
Αν μπορείς να πας στη δουλειά με ηλεκτρικό-μέτρο που είναι μέσα σταθερής τροχιάς, είναι μαζοχισμός να θέλεις να πηγαίνεις με το αμάξι. Θα σε δικαιολογούσα αν έπρεπε να αλλάξεις δύο λεωφορεία.

Αυτό που θες να συνεχίσεις να κάνεις είναι αδιανόητο στις δυτικοευρωπαϊκές πόλεις. Με το αμάξι στο κέντρο του Λονδίνου ή του Παρισιού κατεβαίνουν CEO εταιριών και πληρώνουν για πάρκινγκ αδρά για αυτή την πολυτέλεια. Δε γίνεται σε πόλη 4 εκ. να κατεβαίνει ο καθένας κέντρο με το αμάξι του.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21453
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 18 Μάιος 2020, 19:13

mao mao έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:10
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:02

για να πάρω μετρό πρέπει πρώτα να πάρω ηλεκτρικό
και γενικά επειδή δεν μου αρέσει να σαρδελοποιούμαι τα αποφεύγω
προτιμώ να πάω με τα πόδια και ας περπατήσω μία ώρα - πράγμα που κάνω πολλές φορές
στη τελική σε μια ελεύθερη χώρα, έχω το δικαίωμα της επιλογής
αυτός ο αυταρχικός τρόπος με τον οποίο σου λένε πάρε ΜΜΜ μου δίνει στα νεύρα
επαναλαμβάνω, χρησιμοποιούσα τα ΜΜΜ καθημερινά μέχρι τα 30 μου
όχι άλλο, ευχαριστώ
κάνουν το δικό τους, και οι συνέπειες στον πούτσο τους, σάμπως ο Μπακογιάννης θα πηγαίνει στο δημαρχείο με ΜΜΜ;
Αν μπορείς να πας στη δουλειά με ηλεκτρικό-μέτρο που είναι μέσα σταθερής τροχιάς, είναι μαζοχισμός να θέλεις να πηγαίνεις με το αμάξι. Θα σε δικαιολογούσα αν έπρεπε να αλλάξεις δύο λεωφορεία.

Αυτό που θες να συνεχίσεις να κάνεις είναι αδιανόητο στις δυτικοευρωπαϊκές πόλεις. Με το αμάξι στο κέντρο του Λονδίνου ή του Παρισιού κατεβαίνουν CEO εταιριών και πληρώνουν για πάρκινγκ αδρά για αυτή την πολυτέλεια. Δε γίνεται σε πόλη 4 εκ. να κατεβαίνει ο καθένας κέντρο με το αμάξι του.
είναι πολυτέλεια να μην θέλω να μπω στον ηλεκτρικό στις 8μιση το πρωί
εντάξει
εγώ και οι Άγγλοι CEO λοιπόν
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 18 Μάιος 2020, 19:13

Για τους Έλληνες τις επαρχίας είναι καλό.
Θα ερχόμαστε για βόλτα στην Αθήνα. :D

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21453
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 18 Μάιος 2020, 19:14

κάτι μαρίες αντουανέτες να μην αφήνουν τον μπακογιάννη να μας κάνει λονδίνο ρε πούστη μου
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Μάιος 2020, 19:16

Gewponos90 έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 18:51
Αυτό το γράφω γιατί κάποιοι θεωρούν τεράστια ΥΒΡΙ τη χρήση των ΜΜΕ ακόμη και συνδυαστικά με το αυτοκίνητο. :lol:

Τα ΜΜΕ λίγο δυσκολο. :003:

Πέρα από την πλακα, το βασικό πρόβλημα δεν ειναι αυτοί που δουλεύουν στο Σύνταγμα και την Ομόνοια. Αυτοί ειδικα, πρέπει να είναι μαζοχες για να προτιμήσουν το αμάξι από το μέτρο. (Για τα υπόλοιπα μέσα έχει δίκιο ο Αλογομουρης. Είναι απλά άθλια. Για το μέτρο διαφωνώ)
Το βασικό πρόβλημα είναι αυτό που είπε η Stella. Το κέντρο χρησιμοποιηται και σαν αποσυμφόρηση. Δες τι γίνεται στους γύρω δρόμους όταν το κέντρο έχει πορεία η εχει έρθει κάποιος επισημος
Για το ΜΜΕ έχεις δίκιο. :lol:

Μουμουμού εννοούσα αλλά ας όψονται τα συστημικά βοθροκάναλα :lol: κλπ που έχουν γίνει ο εφιάλτης μας.

Το μπολντ, είναι άσχετο. Το ζητούμενο είναι το τι εξυπηρετεί καλύτερα τους εργαζόμενους στο κέντρο και τη δική τους καθημερινότητα και όχι η άνεση όσων θέλουν να πάνε να ρίξουν μια ματιά στις βιτρίνες της Ερμού ή στις λαϊκές αγορές της Αθηνάς. Οι αργόσχολοι γενικώς, είναι δεύτερη προτεραιότητα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 18 Μάιος 2020, 19:18

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:13

είναι πολυτέλεια να μην θέλω να μπω στον ηλεκτρικό στις 8μιση το πρωί
εντάξει
εγώ και οι Άγγλοι CEO λοιπόν
Ε δεν είναι;
Που είναι το κακο στο να μπεις στον ηλεκτρικό στις οκτωμισι;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών