Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21422
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 19 Μάιος 2020, 11:46

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
19 Μάιος 2020, 11:35
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
19 Μάιος 2020, 11:30
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
19 Μάιος 2020, 11:25


Θα σου πω την μικρή εμπειρία μου με τα ελληνικά δικαστήρια για να καταλάβεις, για να πάρεις μια ιδέα. Πριν καμιά δεκαριά χρόνια είχα απανωτές επιδρομές γύφτων στο μαγαζί μου. Έκλεψαν από χρηματοκιβώτια μέχρι χλοοκοπτικά και μπαταρίες αυτοκινήτου. Επειδή ήταν τακτικοί επισκέπτες κάποια στιγμή μετά από αστυνομικό κυνήγι, τους κυνηγούσα με το αυτοκίνητο ενώ παράλληλα μιλούσα με την αστυνομία, και μετά τον τραυματισμό ενός μπάτσου τους πιάσανε.

Η δίκη ορίστηκε αν θυμάμαι καλά για μετά από ένα χρόνο. Πήρε αναβολή. Δεύτερη φορά. Ξανά αναβολή. Μην τα πολυλογώ, τρίτη, τέταρτη, πέμπτη φορά, αναβολές. Τώρα θα πεις οκ ρε μαλάκα έχασες 4-5 μεροκάματα. Δεν είναι τόσο απλό. Μαζί μου έχασαν τέσσερα πέντε μέρες δουλειάς και οι 5 μπάτσοι που θα παρουσιάζονταν σαν μάρτυρες.
Είχαν περάσει κάπου 5 χρόνια και την τελευταία φορά δεν πάτησα στο δικαστήριο. Δεν έχω ιδέα τι έγινε. Μετά από κάποιους μήνες μου ήρθε πρόστιμο 270 €.

Οπότε καταλήγουμε στους φωστήρες του δικαστικού μας συστήματος. Αφού ρε μαλάκες το ξέρετε ότι στις 35 δίκες που έχετε προγραμματισμένες για μια μέρα είναι ζήτημα να φτάσετε στις 20 γιατί μας ταλαιπωρείτε;

Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος ειδικός να το απαντήσει και αυτό.
ου μπλέξεις
η έννοια της δικαιοσύνης στην Ελλάδα αποτελεί ένα συντομότατο ανέκδοτο
Πριν κάποιους μήνες μπήκαν ξανά κάτι γύφτοι και πήραν κάτι παλιές λαμαρίνες έξω από το μαγαζί. Ένας υπάλληλος φωτογράφησε το φορτηγάκι και φαινόταν ξεκάθαρα η πινακίδα. Πορφύριε μου λέει. Έχω εδώ τον αριθμό του αυτοκινήτου. Σβήστο του λέω. Πάλι θα πληρώνουμε.
ξέχασέ το, δεν βρίσκεις το δίκιο σου
ειδικά για τέτοια μικροεγκλήματα
γι'αυτό και κάποιοι έχουν απαυδήσει και αντιδρούν
ο νόμος σε αυτούς είναι πιο σκληρός, βλέπε περιστατικό Χίου
σου λέω, είναι να μην σου τύχει, δεν σε προστατεύει κανείς
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 19 Μάιος 2020, 11:57

Θα πω το φαλλοκρατικό μου αλλά από τότε που οι γυναίκες είναι πλειοψηφία στο δικαστικό σώμα(πάνω από 70% ) πάμε από το κακό στο χειρότερο.
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 19 Μάιος 2020, 12:05

nowhere έγραψε:
19 Μάιος 2020, 11:40
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
19 Μάιος 2020, 11:25
Θα σου πω την μικρή εμπειρία μου με τα ελληνικά δικαστήρια για να καταλάβεις, για να πάρεις μια ιδέα. Πριν καμιά δεκαριά χρόνια είχα απανωτές επιδρομές γύφτων στο μαγαζί μου. Έκλεψαν από χρηματοκιβώτια μέχρι χλοοκοπτικά και μπαταρίες αυτοκινήτου. Επειδή ήταν τακτικοί επισκέπτες κάποια στιγμή μετά από αστυνομικό κυνήγι, τους κυνηγούσα με το αυτοκίνητο ενώ παράλληλα μιλούσα με την αστυνομία, και μετά τον τραυματισμό ενός μπάτσου τους πιάσανε.

Η δίκη ορίστηκε αν θυμάμαι καλά για μετά από ένα χρόνο. Πήρε αναβολή. Δεύτερη φορά. Ξανά αναβολή. Μην τα πολυλογώ, τρίτη, τέταρτη, πέμπτη φορά, αναβολές. Τώρα θα πεις οκ ρε μαλάκα έχασες 4-5 μεροκάματα. Δεν είναι τόσο απλό. Μαζί μου έχασαν τέσσερα πέντε μέρες δουλειάς και οι 5 μπάτσοι που θα παρουσιάζονταν σαν μάρτυρες.
Είχαν περάσει κάπου 5 χρόνια και την τελευταία φορά δεν πάτησα στο δικαστήριο. Δεν έχω ιδέα τι έγινε. Μετά από κάποιους μήνες μου ήρθε πρόστιμο 270 €.

Οπότε καταλήγουμε στους φωστήρες του δικαστικού μας συστήματος. Αφού ρε μαλάκες το ξέρετε ότι στις 35 δίκες που έχετε προγραμματισμένες για μια μέρα είναι ζήτημα να φτάσετε στις 20 γιατί μας ταλαιπωρείτε;

Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος ειδικός να το απαντήσει και αυτό.
λάθος κίνηση εξαρχής.ακόμα και να γινόταν η δίκη κανονικά χωρίς αναβολές πάλι χαμένος θα έβγαινες
To κατάλαβα. Σε γείτονα μπήκαν πάλι γύφτοι (όχι ότι έχω κάτι με τους ανθρώπους αλλά σε αυτή την περιοχή συνήθως γύφτοι βουλγαρόγυφτοι κλέβουν). Περήφανος αυτός πάει στην αστυνομία με τα βίντεο και τις κάμερες που είχε εγκαταστήσει. Μάγκας σου λέει, εδώ τους έχω. Τα δείχνει στους μπάτσους. Τον κοιτάει ένας. Θες να σου πω κάτι; του λέει. Άστο καλύτερα, θα βρεις το μπελά σου κι αν θες και κάτι άλλο ποτέ μην έχεις χρηματοκιβώτιο στο μαγαζί σου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Μάιος 2020, 12:09

Και τι θέτε δηλαδή;

Να μπαίνουν μέσα μια χαρά παιδιά και να βγαίνουν εγκληματικά στοιχεία;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 19 Μάιος 2020, 12:10

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
19 Μάιος 2020, 11:25
nowhere έγραψε:
19 Μάιος 2020, 11:07
δεν ξέρω και τεχνικά πως το καταφέρνουν αυτό.σε τόσα χρόνια άλλος βγαίνει στη σύνταξη άλλος πεθαίνει άλλος δεν θυμάται χριστό
Θα σου πω την μικρή εμπειρία μου με τα ελληνικά δικαστήρια για να καταλάβεις, για να πάρεις μια ιδέα. Πριν καμιά δεκαριά χρόνια είχα απανωτές επιδρομές γύφτων στο μαγαζί μου. Έκλεψαν από χρηματοκιβώτια μέχρι χλοοκοπτικά και μπαταρίες αυτοκινήτου. Επειδή ήταν τακτικοί επισκέπτες κάποια στιγμή μετά από αστυνομικό κυνήγι, τους κυνηγούσα με το αυτοκίνητο ενώ παράλληλα μιλούσα με την αστυνομία, και μετά τον τραυματισμό ενός μπάτσου τους πιάσανε.

Η δίκη ορίστηκε αν θυμάμαι καλά για μετά από ένα χρόνο. Πήρε αναβολή. Δεύτερη φορά. Ξανά αναβολή. Μην τα πολυλογώ, τρίτη, τέταρτη, πέμπτη φορά, αναβολές. Τώρα θα πεις οκ ρε μαλάκα έχασες 4-5 μεροκάματα. Δεν είναι τόσο απλό. Μαζί μου έχασαν τέσσερα πέντε μέρες δουλειάς και οι 5 μπάτσοι που θα παρουσιάζονταν σαν μάρτυρες.
Είχαν περάσει κάπου 5 χρόνια και την τελευταία φορά δεν πάτησα στο δικαστήριο. Δεν έχω ιδέα τι έγινε. Μετά από κάποιους μήνες μου ήρθε πρόστιμο 270 €.

Οπότε καταλήγουμε στους φωστήρες του δικαστικού μας συστήματος. Αφού ρε μαλάκες το ξέρετε ότι στις 35 δίκες που έχετε προγραμματισμένες για μια μέρα είναι ζήτημα να φτάσετε στις 20 γιατί μας ταλαιπωρείτε;

Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος ειδικός να το απαντήσει και αυτό.

Θα μπορουσες ανετα και θα ειχες καθε δικαιωμα να τους τιναξεις τα μυαλα με μια καραμπινα που εχει φυσιγγια με σκαγια
για αγριογουρουνα.Λιγοτερη ταλαιπωρια θα ειχες στα δικαστηρια και θα ειχες απαλλαγει απο πεντε καθαρματα.
Βεβαια κατι αναρχοαπλυτοι και αρρωστεροι σκιζοκαλτσονακηδες θα ελεγαν ααααααα οουουουουουουουου κοιταξτε τον φονια
σκοτωσε πεντε αθωους ρομα θα ειχες ομως το πανελληνιο με το μερος σου γιατι ολοι θα ηξεραν οτι εχεις ξεπαστρεψει πεντε
βρωμιαρηδες γυφταραιους και στο τελος τελος θα την εβγαζες καθαρη. :wave:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Μάιος 2020, 12:26

Το κυρίως πρόβλημα είναι ότι οι ρομά είναι μεγάλη ψηφοθηρική πελατεία.

Και πέρα από τις πολιτικαλικορεκτίστικες παπαριές και τους φορείς, τις δράσεις κλπ που μια χαρά εξυπηρετούνται από τα σχετικά κονδύλια, ουδείς τόλμησε και κατά τα φαινόμενα, δεν θα τολμήσει να πάρει ποτέ σοβαρά μέτρα.

Από τη στιγμή που κάποιοι είναι αναγνωρισμένοι ως ευάλωτοι, είναι σαφές ότι θα έχουν πάντα σταθερά ελαφρυντικά δεδομένα. Και φυσικά, το αντίστοιχο θράσος για την αξιοποίηση αυτής της "ανεκτικότητας".


Αναφορικά με την δυσφορία που παράγει αυτή η τακτική και την αντίστοιχη απαξίωση ως προς τη δικαιοσύνη, τα αποτελέσματα είναι σαφή και αντί να αποτρέπουν, απλώς ενθαρρύνουν τις τάσεις αυτοδικίας.

Γιατί όποιος θεωρεί ότι η υπερπαραγωγή ελαφρυντικών θα είναι ανασταλτικός παράγοντας για την αυτοδικία, κάνει λάθος. Ελαφρυντικά θα έχει και όποιος αυτοδικεί, έτσι δεν είναι; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 19 Μάιος 2020, 12:28

OANNHSEA έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:01
ΞεσπάΤην αγανάκτησή της για την ποινή που επιβλήθηκε στους δύο δολοφόνους της κόρης της εξέφρασε τη Κυριακή Τοπαλούδη.

Η μητέρα της αδικοχαμένης Ελένης, μιλώντας στον Alpha έδωσε όρκο να κάνει ό,τι περνάει από το χέρι της για να αλλάξει τον Ποινικό Κώδικα, όσον αφορά στους βιασμούς.

Η ίδια τόνισε ότι δεν είναι ικανοποιημένη από την απόφαση του δικαστηρίου, που επέβαλε στους δύο κατηγορούμενους ισόβια κάθειρξη για τη δολοφονία της κόρης της και ακόμη 15 έτη φυλάκισης για τον βιασμό της, ενώ δεν τους αναγνώρισε κανένα ελαφρυντικό.

«Όχι, δεν είμαι ικανοποιημένη. Τα 25 χρόνια μπορεί να γίνουν οκτώ. Όλοι μου λένε σε οκτώ χρόνια θα βγουν! Πόση ικανοποίηση να αισθανθώ. Η Ελένη μου έφυγε και δεν θα ξανάρθει. Όταν δεν υπάρχει αυστηρή τιμωρία, μας κοροϊδεύουν αυτοί που νομοθετούν. Να πω κι ευχαριστώ; Όχι, δεν είμαι. Ζητώ αλλαγές στον Ποινικό Κώδικα. Φτάνει ο εμπαιγμός, φθάνει η κοροϊδία. Όλο αυτό το σύστημα, ο ΠΚ, ευνοεί δολοφόνους» ανέφερε η ίδια εξοργισμένη.

Η κ. Τοπαλούδη συνέχισε λέγοντας: «Γέμισε η ζωή μας από δολοφόνους και βιαστές. Μου λένε μάνες που έχασαν παιδιά, ‘ντρεπόμαστε γι’ αυτούς τους νόμους. Ορκίστηκα στην ψυχή του παιδιού μου, κάθε φορά που πάω στον τάφο της και οδύρομαι και ξεμαλλιάζομαι, να πολεμήσω γι’ αυτούς τους νόμους, να γίνουν πιο αυστηροί και να μην θρηνήσουμε καμιά άλλη Ελένη. Να είναι μόνο η Ελένη της Κούλας, που έφυγε τόσο αποτρόπαια, τόσο ντροπιαστικά, σαδιστικά, σατανιστικά. Πολτοποιήσανε το παιδί μου. Το στραγγάλισαν. Του έκοψαν το αριστερό αφτί. Το βιάσανε. Οι βρωμίλοι της Ρόδου. Ούτε ο Χριστός δεν έζησε τέτοια βασανιστήρια. Δεινοπάθησε στα χέρια μισογύνηδων, βαρβάρων, τυράννων», ξέσπασε η μητέρα της Ελένης, ενώ είπε ότι το παιδί της πέθανε στα χέρια «τεράτων».

Η ίδια πρόσθεσε πως: «Δίνουν συγχώρεση στον βιαστή. Να ντρεπόμαστε. Ντρέπομαι που γεννήθηκα Ελληνίδα σε αυτή τη χώρα που με προδίδει. Αν η Ελένη ήταν δικό τους παιδί, απευθύνομαι σε όλο τον πολιτικό κόσμο, τι θα κάνανε; Δεν πήρα απάντηση μέχρι σήμερα. Όλοι τους αγωνίζονται για την καρέκλα τους», τόνισε.

Όσον αφορά στην εισαγγελέα, η οποία συγκλόνισε με την αγόρευσή της, η κ. Τοπαλούδη, υποκλίνεται:

«Η κ. Αριστοτελεία της καρδιάς μας ξεπερνάει τις λέξεις και μας γεμίζει με ελπίδα για μια καλύτερη Ελλάδα. Εκανε χιλιάδες ερωτήσεις. Προσπαθούσε να βγάλει αλήθειες. (…) Εισαγγελέας, με κεφαλαία γράμματα. Υποκλίνομαι σε αυτή τη γυναίκα. Δεν τους άρεσε που ήταν γυναίκα;».

«Η Ελλάδα πάντα προδίδει υψηλά άτομα γιατί δεν μπορεί να τους φθάσει στο ανάστημα γιατί είναι κοντοί στο ανάστημα αυτοί που τους κατηγορούν» είπε στο τέλος. η μητέρα της Τοπαλούδη: «Ντρέπομαι που είμαι Ελληνίδα»

Πηγή:
https://www.in.gr/2020/05/18/greece/kse ... -ellinida/
Όταν εδώ και πολλά χρόνια κάποιοι από εμάς λέμε ότι το δικαστικό και νομικό μας σύστημα έχει μετασκευαστεί ώστε να τρώνε μόνο οι νομικοί χωρίς να υπάρχει δικαιοσύνη, κάποιοι μας λένε ηλίθιους....
Μόνο όταν τους μπει το καυλί στον κώλο και αρχίσουν να θρηνούν για δικούς τους ανθρώπους το θυμούνται!!!

Η πλάκα είναι ότι φτάνει στο σημείο να λέει ότι θα προσπαθήσει να αλλάξει τους νόμους!!! :smt005::smt005::smt005:
Νομίζει ότι απέναντι της είναι άνθρωποι!!! :smt005:
Θα ξυπνήσει πολύ απότομα όταν καταλάβει ότι απέναντι της έχει μόνο νομικούς βρυκόλακες που ζουν πίνοντας το αίμα μας!!!

.
Δεν είναι απίθανο στο συγκεκριμένο να αλλάξουν όντως οι νόμοι αποκλειστικά όμως εις βάρος των αντρών επειδή και καλά με βάση την τρέχουσα προοδευτική θεωρία εγκληματούν σε αδικημένη "μειονότητα" τις γύναίκες . όχι αυστηροποίηση ποινών γενικώς και κατάργηση νόμων που βγαίνει κόσμος και κοσμάκης στα γρήγορα έξω . Έκαναν άτομα που θα σου υπερασπίζονταν τον τελευταίο λάθρο που έσφαξε για 10 ευρώ ως απλή στατιστική τον κακό χαμό για ένα έγκλημα που κανείς δεν δικαιολόγησε και δεν υπερασπίστηκε. Ήδη γίνεται κάτι ανάλογο με τον αντιρατσιστικό όπου το πνεύμα και η εφαρμογή του νόμου είναι μόνο κατά των γηγενών. Ηλιθιότητες νουδούληδων και άλλων φλωροδεξιών ότι ανοίγεται και καλά πεδίο για μηνύσεις σε αρνητές ολοκαυτωμάτων Ποντίων, σε όσους υβρίζουν την χριστιανική θρησκεία φυσικά ήταν παραμύθια για να καταποιούν και αυτό το νόμο της νουδούλας
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 19 Μάιος 2020, 12:29

plouf έγραψε:
19 Μάιος 2020, 12:10
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
19 Μάιος 2020, 11:25
nowhere έγραψε:
19 Μάιος 2020, 11:07
δεν ξέρω και τεχνικά πως το καταφέρνουν αυτό.σε τόσα χρόνια άλλος βγαίνει στη σύνταξη άλλος πεθαίνει άλλος δεν θυμάται χριστό
Θα σου πω την μικρή εμπειρία μου με τα ελληνικά δικαστήρια για να καταλάβεις, για να πάρεις μια ιδέα. Πριν καμιά δεκαριά χρόνια είχα απανωτές επιδρομές γύφτων στο μαγαζί μου. Έκλεψαν από χρηματοκιβώτια μέχρι χλοοκοπτικά και μπαταρίες αυτοκινήτου. Επειδή ήταν τακτικοί επισκέπτες κάποια στιγμή μετά από αστυνομικό κυνήγι, τους κυνηγούσα με το αυτοκίνητο ενώ παράλληλα μιλούσα με την αστυνομία, και μετά τον τραυματισμό ενός μπάτσου τους πιάσανε.

Η δίκη ορίστηκε αν θυμάμαι καλά για μετά από ένα χρόνο. Πήρε αναβολή. Δεύτερη φορά. Ξανά αναβολή. Μην τα πολυλογώ, τρίτη, τέταρτη, πέμπτη φορά, αναβολές. Τώρα θα πεις οκ ρε μαλάκα έχασες 4-5 μεροκάματα. Δεν είναι τόσο απλό. Μαζί μου έχασαν τέσσερα πέντε μέρες δουλειάς και οι 5 μπάτσοι που θα παρουσιάζονταν σαν μάρτυρες.
Είχαν περάσει κάπου 5 χρόνια και την τελευταία φορά δεν πάτησα στο δικαστήριο. Δεν έχω ιδέα τι έγινε. Μετά από κάποιους μήνες μου ήρθε πρόστιμο 270 €.

Οπότε καταλήγουμε στους φωστήρες του δικαστικού μας συστήματος. Αφού ρε μαλάκες το ξέρετε ότι στις 35 δίκες που έχετε προγραμματισμένες για μια μέρα είναι ζήτημα να φτάσετε στις 20 γιατί μας ταλαιπωρείτε;

Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος ειδικός να το απαντήσει και αυτό.

Θα μπορουσες ανετα και θα ειχες καθε δικαιωμα να τους τιναξεις τα μυαλα με μια καραμπινα που εχει φυσιγγια με σκαγια
για αγριογουρουνα.Λιγοτερη ταλαιπωρια θα ειχες στα δικαστηρια και θα ειχες απαλλαγει απο πεντε καθαρματα.
Βεβαια κατι αναρχοαπλυτοι και αρρωστεροι σκιζοκαλτσονακηδες θα ελεγαν ααααααα οουουουουουουουου κοιταξτε τον φονια
σκοτωσε πεντε αθωους ρομα θα ειχες ομως το πανελληνιο με το μερος σου γιατι ολοι θα ηξεραν οτι εχεις ξεπαστρεψει πεντε
βρωμιαρηδες γυφταραιους και στο τελος τελος θα την εβγαζες καθαρη. :wave:
Δεν θα σου πω ότι αυτό ακριβώς με τα ίδια λόγια μου είπαν πως έπρεπε να κάνω και οι πέντε μπάτσοι γιατί αυτό θα ήταν προτροπή σε έγκλημα. Μακριά από μένα τέτοια πράγματα.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21422
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 19 Μάιος 2020, 12:29

hades έγραψε:
19 Μάιος 2020, 11:57
Θα πω το φαλλοκρατικό μου αλλά από τότε που οι γυναίκες είναι πλειοψηφία στο δικαστικό σώμα(πάνω από 70% ) πάμε από το κακό στο χειρότερο.
https://www.dikastiko.gr/e%CE%B9%CE%B4% ... -gynaikes/
θεωρώ πάντως πως οι γυναίκες συνήθως είναι πιο σκληρές από τους άντρες σε τέτοιες θέσεις
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 19 Μάιος 2020, 12:31

Dorian έγραψε:
19 Μάιος 2020, 12:28
OANNHSEA έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:01
ΞεσπάΤην αγανάκτησή της για την ποινή που επιβλήθηκε στους δύο δολοφόνους της κόρης της εξέφρασε τη Κυριακή Τοπαλούδη.

Η μητέρα της αδικοχαμένης Ελένης, μιλώντας στον Alpha έδωσε όρκο να κάνει ό,τι περνάει από το χέρι της για να αλλάξει τον Ποινικό Κώδικα, όσον αφορά στους βιασμούς.

Η ίδια τόνισε ότι δεν είναι ικανοποιημένη από την απόφαση του δικαστηρίου, που επέβαλε στους δύο κατηγορούμενους ισόβια κάθειρξη για τη δολοφονία της κόρης της και ακόμη 15 έτη φυλάκισης για τον βιασμό της, ενώ δεν τους αναγνώρισε κανένα ελαφρυντικό.

«Όχι, δεν είμαι ικανοποιημένη. Τα 25 χρόνια μπορεί να γίνουν οκτώ. Όλοι μου λένε σε οκτώ χρόνια θα βγουν! Πόση ικανοποίηση να αισθανθώ. Η Ελένη μου έφυγε και δεν θα ξανάρθει. Όταν δεν υπάρχει αυστηρή τιμωρία, μας κοροϊδεύουν αυτοί που νομοθετούν. Να πω κι ευχαριστώ; Όχι, δεν είμαι. Ζητώ αλλαγές στον Ποινικό Κώδικα. Φτάνει ο εμπαιγμός, φθάνει η κοροϊδία. Όλο αυτό το σύστημα, ο ΠΚ, ευνοεί δολοφόνους» ανέφερε η ίδια εξοργισμένη.

Η κ. Τοπαλούδη συνέχισε λέγοντας: «Γέμισε η ζωή μας από δολοφόνους και βιαστές. Μου λένε μάνες που έχασαν παιδιά, ‘ντρεπόμαστε γι’ αυτούς τους νόμους. Ορκίστηκα στην ψυχή του παιδιού μου, κάθε φορά που πάω στον τάφο της και οδύρομαι και ξεμαλλιάζομαι, να πολεμήσω γι’ αυτούς τους νόμους, να γίνουν πιο αυστηροί και να μην θρηνήσουμε καμιά άλλη Ελένη. Να είναι μόνο η Ελένη της Κούλας, που έφυγε τόσο αποτρόπαια, τόσο ντροπιαστικά, σαδιστικά, σατανιστικά. Πολτοποιήσανε το παιδί μου. Το στραγγάλισαν. Του έκοψαν το αριστερό αφτί. Το βιάσανε. Οι βρωμίλοι της Ρόδου. Ούτε ο Χριστός δεν έζησε τέτοια βασανιστήρια. Δεινοπάθησε στα χέρια μισογύνηδων, βαρβάρων, τυράννων», ξέσπασε η μητέρα της Ελένης, ενώ είπε ότι το παιδί της πέθανε στα χέρια «τεράτων».

Η ίδια πρόσθεσε πως: «Δίνουν συγχώρεση στον βιαστή. Να ντρεπόμαστε. Ντρέπομαι που γεννήθηκα Ελληνίδα σε αυτή τη χώρα που με προδίδει. Αν η Ελένη ήταν δικό τους παιδί, απευθύνομαι σε όλο τον πολιτικό κόσμο, τι θα κάνανε; Δεν πήρα απάντηση μέχρι σήμερα. Όλοι τους αγωνίζονται για την καρέκλα τους», τόνισε.

Όσον αφορά στην εισαγγελέα, η οποία συγκλόνισε με την αγόρευσή της, η κ. Τοπαλούδη, υποκλίνεται:

«Η κ. Αριστοτελεία της καρδιάς μας ξεπερνάει τις λέξεις και μας γεμίζει με ελπίδα για μια καλύτερη Ελλάδα. Εκανε χιλιάδες ερωτήσεις. Προσπαθούσε να βγάλει αλήθειες. (…) Εισαγγελέας, με κεφαλαία γράμματα. Υποκλίνομαι σε αυτή τη γυναίκα. Δεν τους άρεσε που ήταν γυναίκα;».

«Η Ελλάδα πάντα προδίδει υψηλά άτομα γιατί δεν μπορεί να τους φθάσει στο ανάστημα γιατί είναι κοντοί στο ανάστημα αυτοί που τους κατηγορούν» είπε στο τέλος. η μητέρα της Τοπαλούδη: «Ντρέπομαι που είμαι Ελληνίδα»

Πηγή:
https://www.in.gr/2020/05/18/greece/kse ... -ellinida/
Όταν εδώ και πολλά χρόνια κάποιοι από εμάς λέμε ότι το δικαστικό και νομικό μας σύστημα έχει μετασκευαστεί ώστε να τρώνε μόνο οι νομικοί χωρίς να υπάρχει δικαιοσύνη, κάποιοι μας λένε ηλίθιους....
Μόνο όταν τους μπει το καυλί στον κώλο και αρχίσουν να θρηνούν για δικούς τους ανθρώπους το θυμούνται!!!

Η πλάκα είναι ότι φτάνει στο σημείο να λέει ότι θα προσπαθήσει να αλλάξει τους νόμους!!! :smt005::smt005::smt005:
Νομίζει ότι απέναντι της είναι άνθρωποι!!! :smt005:
Θα ξυπνήσει πολύ απότομα όταν καταλάβει ότι απέναντι της έχει μόνο νομικούς βρυκόλακες που ζουν πίνοντας το αίμα μας!!!

.
Δεν είναι απίθανο στο συγκεκριμένο να αλλάξουν όντως οι νόμοι αποκλειστικά όμως εις βάρος των αντρών επειδή και καλά με βάση την τρέχουσα προοδευτική θεωρία εγκληματούν σε αδικημένη "μειονότητα" τις γύναίκες . όχι αυστηροποίηση ποινών γενικώς και κατάργηση νόμων που βγαίνει κόσμος και κοσμάκης στα γρήγορα έξω . Έκαναν άτομα που θα σου υπερασπίζονταν τον τελευταίο λάθρο που έσφαξε για 10 ευρώ ως απλή στατιστική τον κακό χαμό για ένα έγκλημα που κανείς δεν δικαιολόγησε και δεν υπερασπίστηκε. Ήδη γίνεται κάτι ανάλογο με τον αντιρατσιστικό όπου το πνεύμα και η εφαρμογή του νόμου είναι μόνο κατά των γηγενών. Ηλιθιότητες νουδούληδων και άλλων φλωροδεξιών ότι ανοίγεται και καλά πεδίο για μηνύσεις σε αρνητές ολοκαυτωμάτων Ποντίων, σε όσους υβρίζουν την χριστιανική θρησκεία φυσικά ήταν παραμύθια για να καταποιούν και αυτό το νόμο της νουδούλας
Δηλαδή πάλι οι άντρες βιαστές δολοφόνοι θα την πληρώσουν; Όχι ρε πούστη μου. Καταραμένη κι άδικη κοινωνία. Καμιά δικαιοσύνη για μένα που με πότισε και μετά με εκμεταλλεύτηκε ένα μπάζο και το μόνο αντάλλαγμα που είχα ήταν ένα ωραίο πρωινό.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 19 Μάιος 2020, 12:39

Και εμενα ,εχω πιει 2 μπουκάλια βοτκα και ξυπναω και ηταν μια καβαλα και με βιαζε .

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34756
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 19 Μάιος 2020, 12:45

plouf έγραψε:
19 Μάιος 2020, 12:10
βρωμιαρηδες γυφταραιους και στο τελος τελος θα την εβγαζες καθαρη.
Μην είσαι σίγουρος.Θα δούμε τι θα γίνει με την υπόθεση Ζακ.Προς το παρόν το κοσμηματοπωλείο που λήστεψε έκλεισε,μουτζούρωσαν τα στόρια και κάθε λίγο και λιγάκι κάνουν διαδηλώσεις.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 19 Μάιος 2020, 13:08

πατησιωτης έγραψε:
19 Μάιος 2020, 12:45
plouf έγραψε:
19 Μάιος 2020, 12:10
βρωμιαρηδες γυφταραιους και στο τελος τελος θα την εβγαζες καθαρη.
Μην είσαι σίγουρος.Θα δούμε τι θα γίνει με την υπόθεση Ζακ.Προς το παρόν το κοσμηματοπωλείο που λήστεψε έκλεισε,μουτζούρωσαν τα στόρια και κάθε λίγο και λιγάκι κάνουν διαδηλώσεις.
Εις την πουτσαν μας.Ο καταστηματαρχης μπορει να ανοιξει αλλου καταστημα.
Τα τριχωτα αρχιδια θα του κλασουν.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Μόνο όταν πονέσει ο κώλος μας ξυπνάμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 19 Μάιος 2020, 13:13

perseus έγραψε:
19 Μάιος 2020, 12:39
Και εμενα ,εχω πιει 2 μπουκάλια βοτκα και ξυπναω και ηταν μια καβαλα και με βιαζε .
Τι θράσος που έχουν κάποιες γκόμενες. Εγώ τις προάλλες πάω και τρέχω γυμνός σε ένα δασάκι που συνηθίζω γιατί δεν έχει ποτέ κόσμο και μ' αρέσει να κάνω 3-4 χλμ γυμνός. Βλέπω ένα φορτηγάκι της πυροσβεστικής, πλησιάζει, μέσα είναι δυο μουνάρες σκέτη φωτιά, φοράνε μαύρα γυαλιά και χαμογελάνε. Σταματούν δίπλα μου. Σίγουρα δεν έχεις τίποτα εύφλεκτο επάνω σου γλυκό αγόρι; Μου λέει η μία και η άλλη γελάει. Δηλαδή το θράσος που έχουν κάποιες μουνάρες. Ήμαρτον. Τελικά τις γάμησα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών