Covid-19 Δημοσκόπηση.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Τι θα έπρεπε να κάνει η κυβέρνηση ;

Να μην κάνει καραντίνα καθόλου.
12
23%
Να συνεχίσει την καραντίνα μέχρι το τέλος του έτους ή μέχρι να βγει εμβόλιο. Λεφτά υπάρχουν.
7
13%
Συμφωνώ με τους χειρισμούς της 100%
34
64%
 
Σύνολο ψήφων: 53

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 24 Μάιος 2020, 16:12

Όχι 100% αλλά το 3.
Θεωρώ ότι το lockdown έπρεπε νωρίτερα και πολύ αυστηρότερα
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 24 Μάιος 2020, 16:12

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 16:03
Έχεις χάσει κάθε επαφή με τη λογική, έτσι; :lol:


Έπεσες διάνα στους κωδικούς που έχω αναφέρει.
Ή εγώ ή εσύ.


Τέλος πάντων, εδώ είμαστε, δεν έχει χρησιμότητα να το κουράζουμε άλλο, λίγοι μήνες είναι η θερινή περίοδος, θα έρθει ώρα που θα γίνει ο απολογισμός. Κάποιοι θα αποδειχτούν σωστοί και θα έρθουν να ξεφτυλίσουν όσους ήταν σίγουροι για την άποψή τους, ενώ οι υπόλοιποι θα αποδειχθούν άκυροι και, αν έχουν την παραμικρή αξιοπρέπεια, θα οφείλουν να κρυφτούν ντροπιασμένοι στα λαγούμια τους για τις επηρμένες μαλακίες που έλεγαν. Ειλικρινά ελπίζω να είμαι από τους δεύτερους διότι δεν εύχομαι ανθρώπινα θύματα ώστε να μπορώ να το παίξω έξυπνος.

Εκτός κι αν προβλέπονται εκλογές σύντομα και χρειάζεται να γίνει η ανασκόπηση της κατάστασης κι η αξιολόγηση του Κούλη πριν ξεκαθαρίσει η κατάσταση :roll:
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 24 Μάιος 2020, 16:24

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 16:03
Έχεις χάσει κάθε επαφή με τη λογική, έτσι; :lol:


Έπεσες διάνα στους κώδικες που έχω αναφέρει.
Όμως έχω περιέργεια στο τι περίεργο κι απραγματοποίητο βλέπεις στην απάντησή μου.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Μάιος 2020, 16:59

Βλήμα έγραψε:
24 Μάιος 2020, 16:24
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 16:03
Έχεις χάσει κάθε επαφή με τη λογική, έτσι; :lol:


Έπεσες διάνα στους κώδικες που έχω αναφέρει.
Όμως έχω περιέργεια στο τι περίεργο κι απραγματοποίητο βλέπεις στην απάντησή μου.
Στο ότι είναι δεδομένο ότι θα υπήρχαν περισσότερα θύματα χωρίς μέτρα. Μέτρα που να καλύπτουν την κοστουμιά του καθενός, που θέλει μόνον να καλύψει τον κώλο του, θεωρώντας παράπλευρες απώλειες τους άλλους, δεν υπάρχουν.

Και αυτό που σου διαφεύγει είναι δύο πράγματα:

1. Ακόμη και οι νεοδημοκράτες υποστηρίζουν ότι θα ήταν χίλιες φορές προτιμότερες οι αφίξεις μετά από τεστ. Το επίσης σίγουρο δεδομένο είναι ότι αυτό ήταν κάτι που μπορεί να ήταν πρόταση της κυβέρνησης αλλά η απάντηση δεν ήταν απορριπτική μόνον για την Ελλάδα αλλά για όλες τις χώρες της εε. Είναι κοινοτική οδηγία. Οπότε, το μόνον που μπορεί να γίνει είναι ξεχωριστές συμφωνίες με το κάθε κράτος. Διαφορετικά έπρεπε να πούμε "όχι, από τη στιγμή που δεν θα γίνονται τεστ, δεν δεχόμαστε κανέναν ατεστάριστο τουρίστα" και να αρκεστούμε στον εσωτερικό τουρισμό για φέτος ή όσο κρατήσει η πανδημία χωρίς να παίξει εμβόλιο.

Το να το λέει κάποιος που είναι εκτός τουριστικών υπηρεσιών, είναι πανεύκολο.
Το θέμα όμως είναι τι θα έλεγαν οι εργαζόμενοι στις τουριστικές υπηρεσίες.

2. Από τις συζητήσεις που έχουν γίνει μέχρι τώρα, φαίνεται να υπάρχει η αίσθηση ότι θα πήξουμε στους τουρίστες που θα έρθουν χωρίς τεστ. Δεν είναι ακριβώς έτσι. Απ' ό,τι διαβάζω, οι μεγάλες αεροπορικές εταιρίες που θα ξαναρχίσουν τις πτήσεις τους, έχουν στους αρχικούς τους προορισμούς την Ελλάδα αλλά όχι όλες τις περιοχές που εξυπηρετούσαν μέχρι "χθές". Θα κάνουν πτήσεις σε επιλεγμένα τουριστικά μέρη. Η Lufthansa παραδείγματος χάριν, θα ξεκινήσει πτήσεις σε Ρόδο και Κρήτη. Οπότε, προς το παρόν τουλάχιστον, οι άλλες περιοχές δεν κινδυνεύουν. Το αν αυτό είναι καλό ή κακό, δεν το ξέρω.

Κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον, οι επιχειρήσεις που θα δουλέψουν περισσότερο και θα είναι περισσότερο ελκυστικές θα είναι αυτές που μπορούν να διασφαλίζουν τις αποστάσεις και κάποιους συγκεκριμένους κανόνες υγιεινής. Γιατί παίζει και το αντίστροφο σκεπτικό. Ελάχιστοι έχουν όρεξη να φύγουν από τη χώρα τους και να περάσουν τον χρόνο των διακοπών τους σε καραντίνα, επειδή υπήρξε κρούσμα στο περιβάλλον τους.

Αυτό φυσικά ισχύει και για τους Έλληνες και κάπου φαίνεται να το ξεχνάμε.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3927
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 24 Μάιος 2020, 17:02

Ωραία δημοσκόπηση. Οι περισσότεροι ψηφίζουν το 3, αλλά ρητά δηλώνουν ότι δεν συμφωνούν με το 3. Συμπεριλαμβανομένου και του δημιουργού της δημοσκόπησης. Seems legit.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Μάιος 2020, 17:06

stella έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:02
Ωραία δημοσκόπηση. Οι περισσότεροι ψηφίζουν το 3, αλλά ρητά δηλώνουν ότι δεν συμφωνούν με το 3. Συμπεριλαμβανομένου και του δημιουργού της δημοσκόπησης. Seems legit.
Δηλαδή αν έλεγαν ότι συμφωνούν ρητώς με το 80% ή 90% θα άλλαζε κάτι; :lol:


Προτείνω στον Otto να κάνει την αλλαγή (αν γίνεται) γιατί πέσαμε σε τελειομανείς.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 24 Μάιος 2020, 17:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 16:59
Βλήμα έγραψε:
24 Μάιος 2020, 16:24
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 16:03
Έχεις χάσει κάθε επαφή με τη λογική, έτσι; :lol:


Έπεσες διάνα στους κώδικες που έχω αναφέρει.
Όμως έχω περιέργεια στο τι περίεργο κι απραγματοποίητο βλέπεις στην απάντησή μου.
Στο ότι είναι δεδομένο ότι θα υπήρχαν περισσότερα θύματα χωρίς μέτρα. Μέτρα που να καλύπτουν την κοστουμιά του καθενός, που θέλει μόνον να καλύψει τον κώλο του, θεωρώντας παράπλευρες απώλειες τους άλλους, δεν υπάρχουν.
Μα δεν πήρα δεδομένο τίποτα.
Δεν έχω όλα τα δεδομένα γι' αυτό πήρα υποπεριπτώσεις.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3927
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 24 Μάιος 2020, 17:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:06
stella έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:02
Ωραία δημοσκόπηση. Οι περισσότεροι ψηφίζουν το 3, αλλά ρητά δηλώνουν ότι δεν συμφωνούν με το 3. Συμπεριλαμβανομένου και του δημιουργού της δημοσκόπησης. Seems legit.
Δηλαδή αν έλεγαν ότι συμφωνούν ρητώς με το 80% ή 90% θα άλλαζε κάτι; :lol:


Προτείνω στον Otto να κάνει την αλλαγή (αν γίνεται) γιατί πέσαμε σε τελειομανείς.
Θα μπορούσα να το ψηφίσω κι εγώ τότε!!! Δεν έχει να κάνει με τελειομανία, με την πραγματικότητα περισσότερο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Μάιος 2020, 17:11

stella έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:06
stella έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:02
Ωραία δημοσκόπηση. Οι περισσότεροι ψηφίζουν το 3, αλλά ρητά δηλώνουν ότι δεν συμφωνούν με το 3. Συμπεριλαμβανομένου και του δημιουργού της δημοσκόπησης. Seems legit.
Δηλαδή αν έλεγαν ότι συμφωνούν ρητώς με το 80% ή 90% θα άλλαζε κάτι; :lol:


Προτείνω στον Otto να κάνει την αλλαγή (αν γίνεται) γιατί πέσαμε σε τελειομανείς.
Θα μπορούσα να το ψηφίσω κι εγώ τότε!!! Δεν έχει να κάνει με τελειομανία, με την πραγματικότητα περισσότερο.
Νομίζω ότι από τη στιγμή που γίνεται η διευκρίνηση από τους περισσότερους, ότι δεν συμφωνούν απολύτως αλλά στις γενικές γραμμές τα μέτρα ήταν στη σωστή κατεύθυνση, η πραγματικότητα είναι ήδη καταγεγραμμένη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3927
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 24 Μάιος 2020, 17:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:11
stella έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:06


Δηλαδή αν έλεγαν ότι συμφωνούν ρητώς με το 80% ή 90% θα άλλαζε κάτι; :lol:


Προτείνω στον Otto να κάνει την αλλαγή (αν γίνεται) γιατί πέσαμε σε τελειομανείς.
Θα μπορούσα να το ψηφίσω κι εγώ τότε!!! Δεν έχει να κάνει με τελειομανία, με την πραγματικότητα περισσότερο.
Νομίζω ότι από τη στιγμή που γίνεται η διευκρίνηση από τους περισσότερους, ότι δεν συμφωνούν απολύτως αλλά στις γενικές γραμμές τα μέτρα ήταν στη σωστή κατεύθυνση, η πραγματικότητα είναι ήδη καταγεγραμμένη.
Φαντάζεσαι όμως τι παίζει με τέτοια "κενά" στις δημοσκοπήσεις;

Γενικά μιλώντας, ως pattern.

Τέλος πάντων, κανείς δεν μπορεί να ισχυριστεί ότι δεν έπραξε προς την σωστή κατεύθυνση η κυβέρνηση, αλίμονο. Νομίζω και η αντιπολίτευση το παραδέχθηκε ομόφωνα ότι επράχθη το αυτονόητο. Τώρα που αρχίζουν τα δύσκολα στην οικονομία, για να δούμε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Μάιος 2020, 17:22

stella έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:11
stella έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:07


Θα μπορούσα να το ψηφίσω κι εγώ τότε!!! Δεν έχει να κάνει με τελειομανία, με την πραγματικότητα περισσότερο.
Νομίζω ότι από τη στιγμή που γίνεται η διευκρίνηση από τους περισσότερους, ότι δεν συμφωνούν απολύτως αλλά στις γενικές γραμμές τα μέτρα ήταν στη σωστή κατεύθυνση, η πραγματικότητα είναι ήδη καταγεγραμμένη.
Φαντάζεσαι όμως τι παίζει με τέτοια "κενά" στις δημοσκοπήσεις;

Γενικά μιλώντας, ως pattern.

Τέλος πάντων, κανείς δεν μπορεί να ισχυριστεί ότι δεν έπραξε προς την σωστή κατεύθυνση η κυβέρνηση, αλίμονο. Νομίζω και η αντιπολίτευση το παραδέχθηκε ομόφωνα ότι επράχθη το αυτονόητο. Τώρα που αρχίζουν τα δύσκολα στην οικονομία, για να δούμε.
Τι ακριβώς θα δούμε;

Το αυτονόητο; Σαφώς και έχουν ανοίξει πληγές που θα χρειαστεί χρόνος να επουλωθούν.

Από εκεί και πέρα, το αν υπάρχει μια γενική συμφωνία ότι τα μέτρα ήταν στη σωστή κατεύθυνση αλλά αν γίνουν εμφανείς οι δυσμενείς επιπτώσεις στην οικονομία, θα σημαίνει ότι τα μέτρα ήταν στη λάθος κατεύθυνση... τι να πω;

Απλώς σηκώνω τα χέρια ψηλά και ανοίγω τα δάχτυλα. :lol:

Δεν εννοώ εσένα, έτσι;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3927
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 24 Μάιος 2020, 17:25

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 17:22

Τι ακριβώς θα δούμε;

Το αυτονόητο;

Από εκεί και πέρα, το αν υπάρχει μια γενική συμφωνία ότι τα μέτρα ήταν στη σωστή κατεύθυνση αλλά αν γίνουν εμφανείς οι δυσμενείς επιπτώσεις στην οικονομία, θα σημαίνει ότι τα μέτρα ήταν στη λάθος κατεύθυνση... τι να πω;

Απλώς σηκώνω τα χέρια ψηλά και ανοίγω τα δάχτυλα. :lol:

Δεν εννοώ εσένα, έτσι;
Όχι δεν εννοούσα αυτό, απλά θα δούμε πώς θα το χειριστεί η κυβέρνηση τότε το όλο τζέρτζελο. Δεν αναιρείται η πρότερη καλή συμπεριφορά, ούτε βέβαια εκ προοιμίου κρίνεται ως επιτυχημένη η μέλλουσα συμπεριφορά.

ΥΓ: Εννοείται, no worries!!! :wave:

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 24 Μάιος 2020, 21:22

OANNHSEA έγραψε:
24 Μάιος 2020, 14:20


Την πείνα θα την δεις με τα μάτια σου - και δεν θα το πιστεύεις!!!
Θα το ζήσεις, θα το γευτείς, θα το νιώσεις πολύ καλά μια και είσαι στη Βρετανία...
Εδώ θα είμαστε, θα βλέπουμε τα γεγονότα και θα κατουριέμαι στο γέλιο!!!

Βέβαια, λογική δεν υπάρχει σε κανέναν από εσάς και νομίζετε ότι όλα μπορούν να γίνουν όπως παλιά χωρίς κόστος...
Για πές μας τι ποσό αναλογεί σε κάθε έναν από εσάς στη Βρετανία, από τους καινούριους φόρους;;;
Για πες μας, πόσοι από τους Βρετανούς θα μπορέσουν να έρθουν του χρόνου διακοπές;;;

Την ίδια λογική την έχετε βιάσει και στο θέμα του ιού - πανδημία δεν είναι μερικές χιλιάδες νεκροί από ιό!!!
Αλλιώς τι είναι 5000 νεκροί από το κάπνισμα κάθε χρόνο ΜΟΝΟ στην Ελλάδα;;;
Τι είναι 650.000 κάθε χρόνο νεκροί σε όλο τον πλανήτη από τη γρίπη ΚΑΘΕ χρόνο;;;

ΥΓ
Κάνε ένα κόπο και φρεσκάρισε τις γνώσεις σου γύρω από τραύμα με αγχέμαχα, θλάσης ή πυροβόλα όπλα - θα σου χρειαστεί σε λίγο καιρό...

.
Πέραν του ότι δεν απάντησες σε τίποτα από αυτά που σου είπα,ότι δηλαδή η κρίση θα ερχόταν ακόμα και αν στην Ελλάδα είχαμε μηδέν καραντίνα και μηδέν κρούσματα, πόσο μάλλον έχοντας χιλιάδες κρούσματα και νεκρούς, με κάποιον με μπερδεύεις μιας εγώ δεν έχω καμία σχέση με Βρετανία.
Ελλάδα είμαι, στον πανέμορφο Πειραιά.

Επίσης έχεις ένα θεματάκι με το πως λειτουργούν τα συστήματα υγείας, το οποίο πρέπει πρώτα να λύσεις διαβάζοντας και μετά να ξαναπιάσουμε την κουβέντα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 24 Μάιος 2020, 21:43

Otto Weininger έγραψε:
24 Μάιος 2020, 21:22
Πέραν του ότι δεν απάντησες σε τίποτα από αυτά που σου είπα,ότι δηλαδή η κρίση θα ερχόταν ακόμα και αν στην Ελλάδα είχαμε μηδέν καραντίνα και μηδέν κρούσματα, πόσο μάλλον έχοντας χιλιάδες κρούσματα και νεκρούς, με κάποιον με μπερδεύεις μιας εγώ δεν έχω καμία σχέση με Βρετανία.
Ελλάδα είμαι, στον πανέμορφο Πειραιά.

Επίσης έχεις ένα θεματάκι με το πως λειτουργούν τα συστήματα υγείας, το οποίο πρέπει πρώτα να λύσεις διαβάζοντας και μετά να ξαναπιάσουμε την κουβέντα.
Πρώτον εδώ και καιρό γράφω ότι τελικά ο ιός είναι μία απατεωνιά. Όχι ότι δεν υπάρχει, ο τρόπος αντιμετώπισης του άλλα δείχνει...
Δεύτερον, ως νέος ιός είναι λάθος η αντιμετώπιση του - ακόμα και ποσοστά θανάτων του 1% είναι αποδεκτά...
Τρίτον, η χρήση μάσκας από την αρχή, χωρίς καραντίνα θα ήταν αρκετή. Θα είχαμε μερικές χιλιάδες θανάτους, αλλά:
Τέταρτον, δεν είχαμε την βαριά σφαλιάρα που θα έρθει τώρα από τον Οκτώβρη ίσως... Με λίγα λόγια ήταν βαριά ο ασθενής και η πολιτική ηγεσία του κόλλησε και μία βρονχοπνευμονία...

Επίσης τα συστήματα υγείας λειτουργούν με ένα καθορισμένο τρόπο, ο οποίος έχει δημιουργηθεί σε περιόδους μη κρίσης.
Όταν εμφανιστεί κρίση τα πάντα διαλύονται...
Πολιτικές μαρακίες δηλαδή όπως οι εφημερίες των νοσοκομείων.
Το έχω ξαναγράψει: η όλη καραντίνα του πλανήτη έχει δημιουργηθεί ως πρωτόκολλο από την δεκαετία του 1950-60 για περίπτωση βιολογικού πολέμου ή άκρως θανατηφόρου ιού. Όχι για για έναν απλό ιό όπως ο COV19!!! Ενδιαφέρων το πείραμα μεν, καταστροφικό δε για τις οικονομίες όλου του κόσμου...

ΥΓ1
Περίμενε να δεις πολλούς νεκρούς από την πείνα - και όχι μόνο...

ΥΓ2
Σε μπέρδεψα με τον talaiporos, μια και ήμουν και εγώ Πειραιώτης μέχρι πριν από λίγες ημέρες, αλλά τώρα ανοίγω τα πακέτα στην νέα μου τοποθεσία και πέφτει τρέλα... Ωραίος ο Πειραιάς ήταν, τώρα έχει γίνει ένας αχταρμάς...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16757
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 30 Μάιος 2020, 09:44

nowhere έγραψε:
24 Μάιος 2020, 15:47
Juno έγραψε:
24 Μάιος 2020, 14:32
... COVID-19 tests που θέλουμε τουρισμό χωρίς tests τρομάρα μας ...
μα αφού θα υπογράφουν στις αφίξεις ότι είναι καλά λέει
:-?:-?:-?
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών