1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8456
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 13 Ιουν 2020, 20:31

Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιουν 2020, 20:22
OANNHSEA έγραψε:
13 Ιουν 2020, 20:04
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιουν 2020, 18:10


ναι ξέρεις κάποιο θέλουν να γίνουν νομικοί, φιλόλογοι, ιστορικοί, θεολόγοι κτλ Δεν θα γίνουν όλοι φυσιοκμαθηματικοί και φυσικά δεν θα γράφουν όλοι προγράμματα
Εκτός από ιστορικούς και αρχαιολόγους όλα τα υπόλοιπα είναι άχρηστα...
Π.χ. έχουμε πάρα πολλούς φιλολόγους που βάζουν το πτυχίο στον κώλο τους και κάνουν τον ντελιβερά...
Οπότε ας κλείσουμε και τις μισές από τις άχρηστες σχολές!!!

.
Και αν τις κλείσεις δηλαδή τις σχολές που εσύ τις θεωρείς άχρηστες όσοι είναι καλοί στα θεωρητικά μαθήματα ξαφνικά θα μπορέσουν να τελειώσουν πολυτεχνείο;
Όχι...
Αλλά δεν κάνουμε σπατάλες και δεν θα έχουμε θεολόγους ντελιβεράδες...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24763
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιουν 2020, 20:35

OANNHSEA έγραψε:
13 Ιουν 2020, 20:31
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιουν 2020, 20:22
OANNHSEA έγραψε:
13 Ιουν 2020, 20:04


Εκτός από ιστορικούς και αρχαιολόγους όλα τα υπόλοιπα είναι άχρηστα...
Π.χ. έχουμε πάρα πολλούς φιλολόγους που βάζουν το πτυχίο στον κώλο τους και κάνουν τον ντελιβερά...
Οπότε ας κλείσουμε και τις μισές από τις άχρηστες σχολές!!!

.
Και αν τις κλείσεις δηλαδή τις σχολές που εσύ τις θεωρείς άχρηστες όσοι είναι καλοί στα θεωρητικά μαθήματα ξαφνικά θα μπορέσουν να τελειώσουν πολυτεχνείο;
Όχι...
Αλλά δεν κάνουμε σπατάλες και δεν θα έχουμε θεολόγους ντελιβεράδες...

.
τη μόρφωση που έχει ο καθένας μπορεί να την χρησιμοποιήσει ποικηλοτρόπως. Δεν είδα κανέναν που να έχει τελειώσει θεολογία ή πάντειο να έχει τήψεις που πήγε. Επίσης όλα αυτά είναι άσχετα με τα μαθήματα του γυμνασίου και τον κάθε καμένο που νομίζει ότι ο προγραμματισμός είναι μάθημα γενικής παιδείας

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8456
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 13 Ιουν 2020, 20:42

Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιουν 2020, 20:35
τη μόρφωση που έχει ο καθένας μπορεί να την χρησιμοποιήσει ποικηλοτρόπως. Δεν είδα κανέναν που να έχει τελειώσει θεολογία ή πάντειο να έχει τήψεις που πήγε. Επίσης όλα αυτά είναι άσχετα με τα μαθήματα του γυμνασίου και τον κάθε καμένο που νομίζει ότι ο προγραμματισμός είναι μάθημα γενικής παιδείας
Ναι, μόνο που εμείς πληρώνουμε για τα χρόνια των σπουδών του.
Και εσύ μπορεί να είσαι βιτσιόζος και να γουστάρεις να πληρώνεις μερικές δεκάδες χιλιάδες ευρώ το χρόνο για κάθε μαλάκα που σπουδάζει και δεν θα χρησιμοποιήσει το χαρτί που θα πάρει.
Όμως εγώ δεν έχω την δικιά σου ψυχασθένεια.
Εγώ θεωρώ ότι εάν θέλει να σπουδάσει για να πάρει ένα χαρτί που δεν θα χρησιμοποιήσει, να το κάνει με τα δικά του χρήματα - όχι με τα δικά μου!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24763
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 14 Ιουν 2020, 00:03

OANNHSEA έγραψε:
13 Ιουν 2020, 20:42
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιουν 2020, 20:35
τη μόρφωση που έχει ο καθένας μπορεί να την χρησιμοποιήσει ποικηλοτρόπως. Δεν είδα κανέναν που να έχει τελειώσει θεολογία ή πάντειο να έχει τήψεις που πήγε. Επίσης όλα αυτά είναι άσχετα με τα μαθήματα του γυμνασίου και τον κάθε καμένο που νομίζει ότι ο προγραμματισμός είναι μάθημα γενικής παιδείας
Ναι, μόνο που εμείς πληρώνουμε για τα χρόνια των σπουδών του.
Και εσύ μπορεί να είσαι βιτσιόζος και να γουστάρεις να πληρώνεις μερικές δεκάδες χιλιάδες ευρώ το χρόνο για κάθε μαλάκα που σπουδάζει και δεν θα χρησιμοποιήσει το χαρτί που θα πάρει.
Όμως εγώ δεν έχω την δικιά σου ψυχασθένεια.
Εγώ θεωρώ ότι εάν θέλει να σπουδάσει για να πάρει ένα χαρτί που δεν θα χρησιμοποιήσει, να το κάνει με τα δικά του χρήματα - όχι με τα δικά μου!!!

.
και πως θα γίνει αυτό χωρίς ιδιωτικά πανεπιστήμια τα οποία η χώρα έχει σύνταγμα που δεν τα επιτρέπει;
Επίσης ξαναλέω το ότι εσύ βρίσκεις μια σχολή άχρηστη δεν πάει να πει ότι είναι κι όλας. Σε όλο το πολιτισμένο κόσμο με κρατικά πανεπιστήμια υπάρχουν και σχολές φιλολογίας και ιστορίας και θεολογίας και κοινωνιολογίας και ότι τέλος πάντων υπάρχει και στην Ελλάδα.

independent_44
Δημοσιεύσεις: 2501
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 00:25
Phorum.gr user: independent_44

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent_44 » 14 Ιουν 2020, 00:12

Πως και δεν έχουν βαλει ακόμα "Γνωριμία με τους τρανς"

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 14 Ιουν 2020, 00:18

υπουργος θρησκοληψιας-κατηχητικου :102:

αυτη η χωρα πασχει απο την επικρατουσα θρησκεια που δεν ειναι εχει καν σχεση με τον ελληνισμο

ειμαστε υποδουλοι απο το -145 π.Χ. δυστυχως :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10813
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 14 Ιουν 2020, 00:29

Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιουν 2020, 18:10
SuperRogue έγραψε:
13 Ιουν 2020, 18:08
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιουν 2020, 18:05
ανθρωπιστικές επιστήμες
:o
ναι ξέρεις κάποιο θέλουν να γίνουν νομικοί, φιλόλογοι, ιστορικοί, θεολόγοι κτλ Δεν θα γίνουν όλοι φυσιοκμαθηματικοί και φυσικά δεν θα γράφουν όλοι προγράμματα


Εικόνα

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24763
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 14 Ιουν 2020, 00:35

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 00:29
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιουν 2020, 18:10
SuperRogue έγραψε:
13 Ιουν 2020, 18:08


:o
ναι ξέρεις κάποιο θέλουν να γίνουν νομικοί, φιλόλογοι, ιστορικοί, θεολόγοι κτλ Δεν θα γίνουν όλοι φυσιοκμαθηματικοί και φυσικά δεν θα γράφουν όλοι προγράμματα


Εικόνα
Και

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 14 Ιουν 2020, 00:39

Αυτόν τον καθηγητή τον είχατε πάρει πρέφα; Ο τύπος μπορεί να αξίζει και ξεχωριστό νήμα.

«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8456
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 14 Ιουν 2020, 09:17

Δημοκράτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 00:03
OANNHSEA έγραψε:
13 Ιουν 2020, 20:42
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιουν 2020, 20:35
τη μόρφωση που έχει ο καθένας μπορεί να την χρησιμοποιήσει ποικηλοτρόπως. Δεν είδα κανέναν που να έχει τελειώσει θεολογία ή πάντειο να έχει τήψεις που πήγε. Επίσης όλα αυτά είναι άσχετα με τα μαθήματα του γυμνασίου και τον κάθε καμένο που νομίζει ότι ο προγραμματισμός είναι μάθημα γενικής παιδείας
Ναι, μόνο που εμείς πληρώνουμε για τα χρόνια των σπουδών του.
Και εσύ μπορεί να είσαι βιτσιόζος και να γουστάρεις να πληρώνεις μερικές δεκάδες χιλιάδες ευρώ το χρόνο για κάθε μαλάκα που σπουδάζει και δεν θα χρησιμοποιήσει το χαρτί που θα πάρει.
Όμως εγώ δεν έχω την δικιά σου ψυχασθένεια.
Εγώ θεωρώ ότι εάν θέλει να σπουδάσει για να πάρει ένα χαρτί που δεν θα χρησιμοποιήσει, να το κάνει με τα δικά του χρήματα - όχι με τα δικά μου!!!

.
και πως θα γίνει αυτό χωρίς ιδιωτικά πανεπιστήμια τα οποία η χώρα έχει σύνταγμα που δεν τα επιτρέπει;
Επίσης ξαναλέω το ότι εσύ βρίσκεις μια σχολή άχρηστη δεν πάει να πει ότι είναι κι όλας. Σε όλο το πολιτισμένο κόσμο με κρατικά πανεπιστήμια υπάρχουν και σχολές φιλολογίας και ιστορίας και θεολογίας και κοινωνιολογίας και ότι τέλος πάντων υπάρχει και στην Ελλάδα.
Μα δεν είπα να κλείσουν όλες τις σχολές - να τις περιορίσουν έγραψα!!!
Από την άλλη θα μπορούμε να ανοίξουμε περισσότερες σχολές σε ειδικότητες που τώρα φεύγουν στο εξωτερικό όπως ιατρική ή και σχολές ειδίκευσης στην ιατρική, όπως ρομποτική ιατρική ή ιολογία...

Επίσης εάν κάποιος θέλει πολύ να σπουδάσει μία ειδικότητα που δεν θα χρησιμοποιήσει, μπορεί άνετα να πάει στο εξωτερικό.
Τι στο διάολο... Τόσοι πηγαίνουν για να σπουδάσουν μία ειδικότητα για να βρουν δουλειά, κάνοντας το σκατό τους παξιμάδι, και δεν το κάνει αυτό, κάποιος που θέλει να σπουδάσει για την πλάκα του;;;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24763
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 14 Ιουν 2020, 13:06

OANNHSEA έγραψε:
14 Ιουν 2020, 09:17
Δημοκράτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 00:03
OANNHSEA έγραψε:
13 Ιουν 2020, 20:42


Ναι, μόνο που εμείς πληρώνουμε για τα χρόνια των σπουδών του.
Και εσύ μπορεί να είσαι βιτσιόζος και να γουστάρεις να πληρώνεις μερικές δεκάδες χιλιάδες ευρώ το χρόνο για κάθε μαλάκα που σπουδάζει και δεν θα χρησιμοποιήσει το χαρτί που θα πάρει.
Όμως εγώ δεν έχω την δικιά σου ψυχασθένεια.
Εγώ θεωρώ ότι εάν θέλει να σπουδάσει για να πάρει ένα χαρτί που δεν θα χρησιμοποιήσει, να το κάνει με τα δικά του χρήματα - όχι με τα δικά μου!!!

.
και πως θα γίνει αυτό χωρίς ιδιωτικά πανεπιστήμια τα οποία η χώρα έχει σύνταγμα που δεν τα επιτρέπει;
Επίσης ξαναλέω το ότι εσύ βρίσκεις μια σχολή άχρηστη δεν πάει να πει ότι είναι κι όλας. Σε όλο το πολιτισμένο κόσμο με κρατικά πανεπιστήμια υπάρχουν και σχολές φιλολογίας και ιστορίας και θεολογίας και κοινωνιολογίας και ότι τέλος πάντων υπάρχει και στην Ελλάδα.
Μα δεν είπα να κλείσουν όλες τις σχολές - να τις περιορίσουν έγραψα!!!
Από την άλλη θα μπορούμε να ανοίξουμε περισσότερες σχολές σε ειδικότητες που τώρα φεύγουν στο εξωτερικό όπως ιατρική ή και σχολές ειδίκευσης στην ιατρική, όπως ρομποτική ιατρική ή ιολογία...

Επίσης εάν κάποιος θέλει πολύ να σπουδάσει μία ειδικότητα που δεν θα χρησιμοποιήσει, μπορεί άνετα να πάει στο εξωτερικό.
Τι στο διάολο... Τόσοι πηγαίνουν για να σπουδάσουν μία ειδικότητα για να βρουν δουλειά, κάνοντας το σκατό τους παξιμάδι, και δεν το κάνει αυτό, κάποιος που θέλει να σπουδάσει για την πλάκα του;;;

.
Ότι δηλαδή η Ελλάδα δεν παράγει αρκετούς γιατρούς lol πόσο νομίζεις οιτ είναι το κόστος μιας σχολής φιλολογίας;

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8456
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 14 Ιουν 2020, 13:12

Δημοκράτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 13:06
Ότι δηλαδή η Ελλάδα δεν παράγει αρκετούς γιατρούς lol πόσο νομίζεις οιτ είναι το κόστος μιας σχολής φιλολογίας;
Το να παράγεις κάτι άχρηστο κοστίζει πολύ περισσότερο από όσο νομίζεις...

Επίσης δεν έγραψα ότι η Ελλάδα δεν παράγει πολλούς γιατρούς - παράγει αρκετούς. Μόνο...
Ξέρεις υπάρχει ένα πρόβλημα: η υπόλοιπη γη δεν παράγει αρκετούς γιατρούς ακραίων ειδικοτήτων και πανεπιστημιακούς νοσηλευτές - ή μερικές άλλες ειδικότητες όπως πιλότους...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
ammophila
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 29 Μαρ 2020, 13:19
Phorum.gr user: Alamo

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ammophila » 14 Ιουν 2020, 13:14

αν δεν αθροίζω λάθος... βγαινουν 22 / week?
στην ε' η δημοτικού κάναμε φυσική πειραματική τρεις ωρες τη βδόμαδα το 74
µυρµηκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν.

Zhukov
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: 17 Μάιος 2020, 10:07

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zhukov » 14 Ιουν 2020, 13:17

ammophila έγραψε:
14 Ιουν 2020, 13:14
αν δεν αθροίζω λάθος... βγαινουν 22 / week?

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ammophila
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 29 Μαρ 2020, 13:19
Phorum.gr user: Alamo

Re: 1 ώρα Χημεία, Φυσική, Βιολογία 2 ώρες Θρησκευτικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ammophila » 14 Ιουν 2020, 13:20

α.. τώρα εβαλες τα ρέστα της διάρροιας.
µυρµηκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών