Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20981
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Ιουν 2020, 12:38

Ο Τσίπρας προειδοποιεί το κομματικό ακροατήριο για νέο «βρώμικο '89» και ο Κουβέλης, υπουργός Δικαιοσύνης του βρώμικου ’89, τον χειροκροτεί από κάτω κατενθουσιασμένος! https://www.protagon.gr/apopseis/o-poii ... 4342077331
Εικόνα
..............Αν αυτό ήταν σκηνή από κωμωδία της Τσινετσιτά του 1970, στο επόμενο πλάνο θα εισέβαλαν μέσα στην αίθουσα δυο τύποι με άσπρες ιατρικές μπλούζες και θα μπουζούριαζαν κανονικά τον χειροκροτητή δια τα περαιτέρω. Επειδή όμως είμαστε σε κωμωδία του ΣΥΡΙΖΑ Προοδευτική Συμμαχία του 2020, η συνεδρίαση συνεχίστηκε κανονικά χωρίς εισβολές και παρατράγουδα. ............Τουλάχιστον τα μέλη του 20ου Συνεδρίου του Κομμουνιστικού Κόμματος της Σοβιετικής Ένωσης, όταν τον Φεβρουάριο του 1956 άκουσαν από τον Νικίτα Χρουστσόφ να περιγράφει από το βήμα τα εγκλήματα του Στάλιν (και τα δικά τους συνακόλουθα), προτίμησαν να σιωπήσουν ή να λιποθυμήσουν (περί τα 120 μέλη της Κεντρικής Επιτροπής έπεσαν ξερά κατά την διάρκεια της ομιλίας). Δεν τόλμησαν πάντως να χειροκροτήσουν. Εδώ χειροκρότησαν άπαντες, με τον κυρ-Φώτη πρώτο-πρώτο. «Where is my mind?» που ρωτούσαν κι οι παλιοί ροκάδες. [ΤΡΑ-ΓΟΥ-ΔΑ-ΡΑ ] Oπως με την ίδια ζέση χειροκρότησαν τον αρχηγό Αλέξη όταν είπε «στην πραγματικότητα εγώ είμαι ο στόχος τους, αν έχουν τα κότσια και δεν είναι θρασύδειλοι, εγώ είμαι εδώ». Νόμισαν ότι χειροκροτούν έναν ήρωα που βάζει μπροστά το στήθος του για να υπερασπιστεί τους συντρόφους του, και δεν ήξεραν -οι άφρονες- ότι χειροκροτούσαν έναν αντιγραφέα του αισχίστου είδους. Ήταν πάλι τα ο 1989, που ο Ανδρέας Παπανδρέου είχε πει σε συνέντευξη Τύπου «θρασύδειλοι, μην χτυπάτε την Δήμητρα, χτυπήστε εμένα». ........Τι διάολο, μόνο όταν αναφέρεται σε λιποθυμίες παιδιών και σε μαγκάλια ξεδιπλώνεται το ταλέντο του παγκόσμιου ηγέτη, σ’ όλα τα υπόλοιπα πρέπει να τυμβωρυχεί; Κι αφού είναι τόσο πιστός αντιγραφέας του Ανδρέα, γιατί τον αντιγράφει a la card; Ας δει τι έκανε τότε ο Ανδρέας στον Μένιο, για να πράξει κι αυτός αναλόγως στον Παππά και τον Παπαγγελόπουλο…
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 28 Ιουν 2020, 12:48

πατησιωτης έγραψε:
28 Ιουν 2020, 07:29
Lugozzi έγραψε:
28 Ιουν 2020, 01:41
πατησιωτης έγραψε:
27 Ιουν 2020, 16:26
Ο Κοττάκης κάνει έκκληση να σταματήσουν όλα στο όνομα της "παράταξης". :lol:

https://www.estianews.gr/apopseis/mallo ... atediokse/
Αληταραδες κατεστρεψαν την ΕΣΤΙΑ
https://www.liberal.gr/politics/den-mil ... lo-/309744
ετσι ειναι

#aljawn
#perseus
#PolemarchOfTheGod
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30670
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 28 Ιουν 2020, 12:49

georgebi έγραψε:
28 Ιουν 2020, 12:38
Ήταν πάλι τα ο 1989, που ο Ανδρέας Παπανδρέου είχε πει σε συνέντευξη Τύπου «θρασύδειλοι, μην χτυπάτε την Δήμητρα, χτυπήστε εμένα»

αυτό δεν το έκανε ο Τσίπρας, το έκανε ο Κούλης που δήλωσε σπαραξικάρδια "μη χτυπάτε την εν διαστάσει γυναίκα μου, χτυπήστε εμένα"
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 28 Ιουν 2020, 13:11

georgebi έγραψε:
28 Ιουν 2020, 12:38
Ο Τσίπρας προειδοποιεί το κομματικό ακροατήριο για νέο «βρώμικο '89» και ο Κουβέλης, υπουργός Δικαιοσύνης του βρώμικου ’89, τον χειροκροτεί από κάτω κατενθουσιασμένος!
ο Δραγασάκης χειροκρότησε;
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 28 Ιουν 2020, 14:34

Περί ισοποστακηδων:

https://www.star.gr/eidiseis/politiki/4 ... apostaseis
Ο πρωθυπουργός τόνισε στον ΓΓ του ΝΑΤΟ ότι αδικούν την Ελλάδα οι ίσες αποστάσεις στο θέμα των παράνομων ενεργειών της Τουρκίας καθώς πρόκειται για ζήτημα παραβίασης του Διεθνούς Δικαίου.

«Παρουσίασα και την κατάσταση στο Αιγαίο. Κάθε συμπεριφορά εκτός διεθνούς δικαίου είναι άγονη και επικίνδυνη
Παραφραζοντας τα λόγια του Πρωθυπουργου, ΑΛΛΑ όχι την ουσια:
Κάθε παράβαση του Δικαίου, απ όπου κι αν προέρχεται, είναι επικινδυνη.
Συνεπως, τα εκατοντάδες σκάνδαλα των κομμάτων απ όπου κι αν προέρχονται, ΝΔ, Σύριζα, ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ κλπ είναι επικίνδυνα κα καταδικαστέα και τον λόγο έχει η δικαιοσύνη.

Δικαιοσύνη και για τους νέοδημοκράτες, που παράνομησαν ή θα παράνομησουν.
Όχι εκεί, καλύπτουμε τους φίλους μας.

Ίσες αποστάσεις κρίνοντας το παράνομο.
Ίσες αποστάσεις κρίνοντας το νόμιμο.
Όχι ίσες αποστάσεις κρίνοντας ηθικους και λαμογια.
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 28 Ιουν 2020, 14:45

Γαληνός έγραψε:
28 Ιουν 2020, 14:34
Περί ισοποστακηδων:

https://www.star.gr/eidiseis/politiki/4 ... apostaseis
Ο πρωθυπουργός τόνισε στον ΓΓ του ΝΑΤΟ ότι αδικούν την Ελλάδα οι ίσες αποστάσεις στο θέμα των παράνομων ενεργειών της Τουρκίας καθώς πρόκειται για ζήτημα παραβίασης του Διεθνούς Δικαίου.

«Παρουσίασα και την κατάσταση στο Αιγαίο. Κάθε συμπεριφορά εκτός διεθνούς δικαίου είναι άγονη και επικίνδυνη
Παραφραζοντας τα λόγια του Πρωθυπουργου, ΑΛΛΑ όχι την ουσια:
Κάθε παράβαση του Δικαίου, απ όπου κι αν προέρχεται, είναι επικινδυνη.
Συνεπως, τα εκατοντάδες σκάνδαλα των κομμάτων απ όπου κι αν προέρχονται, ΝΔ, Σύριζα, ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ κλπ είναι επικίνδυνα κα καταδικαστέα και τον λόγο έχει η δικαιοσύνη.

Δικαιοσύνη και για τους νέοδημοκράτες, που παράνομησαν ή θα παράνομησουν.
Όχι εκεί, καλύπτουμε τους φίλους μας.

Ίσες αποστάσεις κρίνοντας το παράνομο.
Ίσες αποστάσεις κρίνοντας το νόμιμο.
Όχι ίσες αποστάσεις κρίνοντας ηθικους και λαμογια.
Είπε τέτοια πράγματα το kouli; Με συγκίνησε ο φούστης, και έχω να συγκινηθώ τόσο πολύ, από τότε που έφαγα τυλιχτό με κοντοσούβλι (προχθές βράδυ).

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 28 Ιουν 2020, 14:48

Η ουσία στο διάλογο αφορά ένα άλλο κομμάτι του, περί Ισραήλ.
Στο τι πήρε και τι έδωσε ο Τσίπρας αντίστοιχα στους ισραηλινούς
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 28 Ιουν 2020, 14:50

Yochanan έγραψε:
28 Ιουν 2020, 12:48
πατησιωτης έγραψε:
28 Ιουν 2020, 07:29
Lugozzi έγραψε:
28 Ιουν 2020, 01:41

Αληταραδες κατεστρεψαν την ΕΣΤΙΑ
https://www.liberal.gr/politics/den-mil ... lo-/309744
ετσι ειναι

#aljawn
#perseus
#PolemarchOfTheGod
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η ΕΣΤΙΑ δεν είναι στην λίστα πέτσα. :smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 28 Ιουν 2020, 14:53

Αλζαζων τι κανει ο πολεμαρχος?
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30670
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 28 Ιουν 2020, 15:00

aljawn έγραψε:
28 Ιουν 2020, 14:50
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η ΕΣΤΙΑ δεν είναι στην λίστα πέτσα. :smt005::smt005::smt005:
ε, γράφτηκε στο μητρώο? δε γράφτηκε...

http://www.avgi.gr/article/10811/112008 ... tas-petsa-
Наше дело правое - победа будет за нами!

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24764
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 28 Ιουν 2020, 15:01

georgebi έγραψε:
28 Ιουν 2020, 12:38
Ο Τσίπρας προειδοποιεί το κομματικό ακροατήριο για νέο «βρώμικο '89» και ο Κουβέλης, υπουργός Δικαιοσύνης του βρώμικου ’89, τον χειροκροτεί από κάτω κατενθουσιασμένος! https://www.protagon.gr/apopseis/o-poii ... 4342077331
Εικόνα
..............Αν αυτό ήταν σκηνή από κωμωδία της Τσινετσιτά του 1970, στο επόμενο πλάνο θα εισέβαλαν μέσα στην αίθουσα δυο τύποι με άσπρες ιατρικές μπλούζες και θα μπουζούριαζαν κανονικά τον χειροκροτητή δια τα περαιτέρω. Επειδή όμως είμαστε σε κωμωδία του ΣΥΡΙΖΑ Προοδευτική Συμμαχία του 2020, η συνεδρίαση συνεχίστηκε κανονικά χωρίς εισβολές και παρατράγουδα. ............Τουλάχιστον τα μέλη του 20ου Συνεδρίου του Κομμουνιστικού Κόμματος της Σοβιετικής Ένωσης, όταν τον Φεβρουάριο του 1956 άκουσαν από τον Νικίτα Χρουστσόφ να περιγράφει από το βήμα τα εγκλήματα του Στάλιν (και τα δικά τους συνακόλουθα), προτίμησαν να σιωπήσουν ή να λιποθυμήσουν (περί τα 120 μέλη της Κεντρικής Επιτροπής έπεσαν ξερά κατά την διάρκεια της ομιλίας). Δεν τόλμησαν πάντως να χειροκροτήσουν. Εδώ χειροκρότησαν άπαντες, με τον κυρ-Φώτη πρώτο-πρώτο. «Where is my mind?» που ρωτούσαν κι οι παλιοί ροκάδες. [ΤΡΑ-ΓΟΥ-ΔΑ-ΡΑ ] Oπως με την ίδια ζέση χειροκρότησαν τον αρχηγό Αλέξη όταν είπε «στην πραγματικότητα εγώ είμαι ο στόχος τους, αν έχουν τα κότσια και δεν είναι θρασύδειλοι, εγώ είμαι εδώ». Νόμισαν ότι χειροκροτούν έναν ήρωα που βάζει μπροστά το στήθος του για να υπερασπιστεί τους συντρόφους του, και δεν ήξεραν -οι άφρονες- ότι χειροκροτούσαν έναν αντιγραφέα του αισχίστου είδους. Ήταν πάλι τα ο 1989, που ο Ανδρέας Παπανδρέου είχε πει σε συνέντευξη Τύπου «θρασύδειλοι, μην χτυπάτε την Δήμητρα, χτυπήστε εμένα». ........Τι διάολο, μόνο όταν αναφέρεται σε λιποθυμίες παιδιών και σε μαγκάλια ξεδιπλώνεται το ταλέντο του παγκόσμιου ηγέτη, σ’ όλα τα υπόλοιπα πρέπει να τυμβωρυχεί; Κι αφού είναι τόσο πιστός αντιγραφέας του Ανδρέα, γιατί τον αντιγράφει a la card; Ας δει τι έκανε τότε ο Ανδρέας στον Μένιο, για να πράξει κι αυτός αναλόγως στον Παππά και τον Παπαγγελόπουλο…
Ο τσιπρας πήγε 11 άτομα σε έλεγχο ανάμεσα τους 2 πριν πρωθυπουργός και προειδ, οποιεί για νέο 89. Ο τσιπρας;

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30670
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 28 Ιουν 2020, 15:07

καλά λέτε ρε, τι συναίνεση? χαζαμάρες γράφει και η Εστία,
δεν υπάρχει ούτε θα υπάρξει καμία συναίνεση με τα λυσσασμένα σκυλιά που πληρώνει ο Κούλης, τους τρόφιμους της λίστας Πέτσα,
τους επαγγελματίες της διαφημιστικής που παριστάνει την κυβέρνηση και κόβει για τον εαυτό της τα έξοδα παραστάσεως
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 28 Ιουν 2020, 20:25

πουσταραδες νεοδημορατες ,#psofokarioles

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15048
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 28 Ιουν 2020, 20:29

perseus έγραψε:
28 Ιουν 2020, 20:25
πουσταραδες νεοδημορατες
Κρύβε λόγια ρε παπάρα, μόλις πήρατε μεταγραφή τον Γκλέτσο :lol:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Πρωτη φορα κυβερνηση Κοζα Νοστρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 28 Ιουν 2020, 20:36

Σενέκας έγραψε:
28 Ιουν 2020, 20:29
perseus έγραψε:
28 Ιουν 2020, 20:25
πουσταραδες νεοδημορατες
Κρύβε λόγια ρε παπάρα, μόλις πήρατε μεταγραφή τον Γκλέτσο :lol:
πουσταρα νεοδημοκρατη λεω και εμφανιζεσαι εσυ,πα μαλ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών