Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ζιτανιτα
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 23 Ιαν 2020, 19:51

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ζιτανιτα » 05 Ιούλ 2020, 13:48

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:46
Ούτε τον λόγο των τρομοκρατικών επιθέσεων από τους μπάτσους δεν θεώρησε σκόπιμο η κυβέρνηση Μητσοτάκη να μοιραστεί. Μια δικαιολογία ρε παιδί μου, να πει "βαρέσαμε γι' αυτό και γι' αυτό".
Ούτε οι κατηγορίες για τις συλλήψεις θεωρήθηκε σκόπιμο να γίνουν γνωστές. "Τους συλλάβαμε γιατί ξέρουμε, εσείς μόκο".

Αυτή είναι η δεξιά. Όποιος ψήφιζε Βορίδη, Γεωργιάδη και Χρυσοχοΐδη ήξερε πολύ καλά πού πηγαίνει την χώρα.
Να τα χαίρεστε.
Ευχαριστούμε να 'σαι καλά

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 05 Ιούλ 2020, 13:49

Οταν τα ελεγε κοροιδευατε.

Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Ιούλ 2020, 13:50

Επαναλαμβάνω: δεν ξέρετε καν τον λόγο.
Απλά κάθε φορά που βλέπετε βία γουστάρετε. Αυτό δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Νομίζω ότι ο θεραπευτής πια δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα. Μόνο στο άσυλο μπορείτε να θεραπευτείτε.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7845
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 05 Ιούλ 2020, 13:52

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:46
Ούτε τον λόγο των τρομοκρατικών επιθέσεων από τους μπάτσους δεν θεώρησε σκόπιμο η κυβέρνηση Μητσοτάκη να μοιραστεί. Μια δικαιολογία ρε παιδί μου, να πει "βαρέσαμε γι' αυτό και γι' αυτό".
Ούτε οι κατηγορίες για τις συλλήψεις θεωρήθηκε σκόπιμο να γίνουν γνωστές. "Τους συλλάβαμε γιατί ξέρουμε, εσείς μόκο".

Αυτή είναι η δεξιά. Όποιος ψήφιζε Βορίδη, Γεωργιάδη και Χρυσοχοΐδη ήξερε πολύ καλά πού πηγαίνει την χώρα.
Να τα χαίρεστε.
Τρομοκρατική επίθεση είναι η πυρπόληση της μαρφιν. Στην αστυνομική επέμβαση που βλέπουμε στο βίντεο, γίνεται εξύβριση κατά αστυνομικών οργάνων και ρίψη μολότοφ. Όλα αυτά είναι αρκετά για τις συλλήψεις.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7845
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 05 Ιούλ 2020, 13:54

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:50
Επαναλαμβάνω: δεν ξέρετε καν τον λόγο.
Απλά κάθε φορά που βλέπετε βία γουστάρετε. Αυτό δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Νομίζω ότι ο θεραπευτής πια δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα. Μόνο στο άσυλο μπορείτε να θεραπευτείτε.
Τα ίδια και τα ίδια θα γράφουμε;
Απόπειρα ανακατάληψης κτιρίων στα Εξάρχεια - Επτά συλλήψεις

Σε δέκα προσαγωγές, εκ των οποίων οι επτά μετατράπηκαν σε συλλήψεις, προχώρησε η Αστυνομία τις πρώτες πρωινές ώρες έπειτα από επεισόδια στην περιοχή των Εξαρχείων.

Ειδικότερα, σύμφωνα με την ΕΛΑΣ, νεαρά άτομα προσπάθησαν να επανακαταλάβουν δύο κτίρια στην οδό Δερβενίων, τα οποία εκκενώθηκαν και σφραγίστηκαν πριν από λίγες ημέρες, κατά τη διάρκεια αστυνομικής επιχείρησης.

Μόλις πλησίασαν στο σημείο αστυνομικές δυνάμεις, λίγη ώρα μετά τα μεσάνυχτα, τα άτομα αυτά επιτέθηκαν εναντίον τους με μολότοφ, πέτρες και άλλα αντικείμενα.

Ακολούθησαν οι προσαγωγές και στη συνέχεια οι συλλήψεις.

https://www.kathimerini.gr/1085981/arti ... -syllhyeis
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
ζιτανιτα
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 23 Ιαν 2020, 19:51

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ζιτανιτα » 05 Ιούλ 2020, 13:56

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:50
Επαναλαμβάνω: δεν ξέρετε καν τον λόγο.
Απλά κάθε φορά που βλέπετε βία γουστάρετε. Αυτό δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Νομίζω ότι ο θεραπευτής πια δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα. Μόνο στο άσυλο μπορείτε να θεραπευτείτε.
Τον είπαμε τον λόγο, παράνομη συγκέντρωση χωρίς να έχουν ειδοποιηθεί πρώτα οι αρχές και χωρίς υπεύθυνο διοργανωτή. Ξέρεις εσύ καλύτερα από τον Κύριο Υπουργό ΠΡΟ.ΠΟ;

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29741
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 05 Ιούλ 2020, 13:57

Καλή ήταν η φάση αλλά δεν συγκρίνεται με αυτή



"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 05 Ιούλ 2020, 13:58

Otto Weininger έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:57
Καλή ήταν η φάση αλλά δεν συγκρίνεται με αυτή

Παρέλαση καμμενων εγκεφάλων

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Ιούλ 2020, 13:59

ζιτανιτα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:56
Τον είπαμε τον λόγο, παράνομη συγκέντρωση χωρίς να έχουν ειδοποιηθεί πρώτα οι αρχές και χωρίς υπεύθυνο διοργανωτή. Ξέρεις εσύ καλύτερα από τον Κύριο Υπουργό ΠΡΟ.ΠΟ;
Σίγουρα δεν ξέρω καλύτερα το πώς ο Χρυσοχοΐδης μπορεί να εξυπηρετήσει καλύτερα τα συμφέροντα του κεφαλαίου εις βάρος της τάξης μου. Αυτοί το έχουν σπουδάσει, εγώ πώς να ξέρω;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7845
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 05 Ιούλ 2020, 14:04

Otto Weininger έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:57
Καλή ήταν η φάση αλλά δεν συγκρίνεται με αυτή

Το πρόσθεσα στ' αγαπημένα του yt.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7845
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 05 Ιούλ 2020, 14:06

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:59
Σίγουρα δεν ξέρω καλύτερα το πώς ο Χρυσοχοΐδης μπορεί να εξυπηρετήσει καλύτερα τα συμφέροντα του κεφαλαίου εις βάρος της τάξης μου. Αυτοί το έχουν σπουδάσει, εγώ πώς να ξέρω;
Εικόνα

:smt005:
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 05 Ιούλ 2020, 14:07

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:50
Επαναλαμβάνω: δεν ξέρετε καν τον λόγο.
Απλά κάθε φορά που βλέπετε βία γουστάρετε. Αυτό δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Νομίζω ότι ο θεραπευτής πια δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα. Μόνο στο άσυλο μπορείτε να θεραπευτείτε.
«Η βία είναι η μαμή της ιστορίας» έλεγε ο Μαρξ. Χρειαζόταν και αυτός ψυχιατρικό εγκλεισμό;


Κάθε φορά που σας βλέπω να μιλάτε «κατα της βίας», νοιώθω σαν να βλέπω κάτι τέτοιο:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ζιτανιτα
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 23 Ιαν 2020, 19:51

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ζιτανιτα » 05 Ιούλ 2020, 14:11

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:59
ζιτανιτα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:56
Τον είπαμε τον λόγο, παράνομη συγκέντρωση χωρίς να έχουν ειδοποιηθεί πρώτα οι αρχές και χωρίς υπεύθυνο διοργανωτή. Ξέρεις εσύ καλύτερα από τον Κύριο Υπουργό ΠΡΟ.ΠΟ;
Σίγουρα δεν ξέρω καλύτερα το πώς ο Χρυσοχοΐδης μπορεί να εξυπηρετήσει καλύτερα τα συμφέροντα του κεφαλαίου εις βάρος της τάξης μου. Αυτοί το έχουν σπουδάσει, εγώ πώς να ξέρω;
Αν τα συμφέροντα της τάξης σου είναι να σπάει τις περιουσίες των εργαζομένων, να καίει ανθρώπους ζωντανούς στην Μαρφίν, να δολοφονεί ανήλικους άστεγους και περαστικούς με βόμβες, να κλείνει τις τράπεζες με γελοία δημοψηφίσματα και να δημιουργεί παρακράτος με σκοπό την υφαρπαγή των αρμών της εξουσίας και την εγκαθίδρυση χούντας, συγνώμη αλλά αυτό είναι ενάντια στα συμφέροντα της δικιάς μου τάξης, που είναι και η πλειοψηφία. Θα σας σταματήσουμε.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Ιούλ 2020, 14:15

ζιτανιτα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 14:11
Αν τα συμφέροντα της τάξης σου είναι να σπάει τις περιουσίες των εργαζομένων, να καίει ανθρώπους ζωντανούς στην Μαρφίν, να δολοφονεί ανήλικους άστεγους και περαστικούς με βόμβες, να κλείνει τις τράπεζες με γελοία δημοψηφίσματα και να δημιουργεί παρακράτος με σκοπό την υφαρπαγή των αρμών της εξουσίας και την εγκαθίδρυση χούντας, συγνώμη αλλά αυτό είναι ενάντια στα συμφέροντα της δικιάς μου τάξης, που είναι και η πλειοψηφία. Θα σας σταματήσουμε.
Αχταρμάς...
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Ιούλ 2020, 14:18

Εν τω μεταξύ ούτε είμαι θαμώνας Εξαρχείων, ούτε ανήκω στο τάργκετ γκρουπ. Στα Εξάρχεια βρίσκεις περισσότερους αντικομμουνιστές απ' ότι στον Άγιο Παντελεήμονα. Απλά όταν βλέπω τόση αστυνομική βία μου γυρνάει το στομάχι. Δεν είναι πολιτική θέση, είναι η αυτόματη αντίδραση ενός υγιούς, μη διεστραμμένου, ανθρώπου.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών