Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14721
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 05 Ιούλ 2020, 13:18

Ποιοί είσασταν εκεί τελικώς ;
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

LETO
Δημοσιεύσεις: 1957
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 00:49
Phorum.gr user: LETO

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LETO » 05 Ιούλ 2020, 13:19

οταν η κουλτουρα των χρυσοχοιδομπογδανων χτυπησει την πορτα του σπιτιου σας θα ειναι αργα για δακρυα


Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 05 Ιούλ 2020, 13:20

LETO έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:19
οταν η κουλτουρα των χρυσοχοιδομπογδανων χτυπησει την πορτα του σπιτιου σας θα ειναι αργα για δακρυα
Δεν είμαστε ούτε τρομοκράτες ούτε υποστηρικτές τρομοκρατών.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γάταρος την 05 Ιούλ 2020, 13:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 05 Ιούλ 2020, 13:21

georgebi έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:16
Αστυνομοτρομοκρατία... http://artinews.gr/%CE%B1%CF%83%CF%84%C ... CE%B1.html Ούτε ο πρώτος και δυστυχώς ούτε ο και ο τελευταίος...

Παρασκευή 3 Ιουλίου προς Σάββατο, ώρα 00:45, φτάνω Εξάρχεια να συναντήσω την παρέα μου. Στην Πλατεία Εξαρχείων, που λόγω συναυλίας είναι γεμάτη κόσμο, μπάτσοι σκάνε από το πουθενά, περικυκλώνουν τα τριγύρω στενά και αρχίζουν να μας επιτίθενται, σαν σε επίδειξη στρατηγικού σχεδιασμού. Ο κόσμος γύρω μου αρχίζει να τρέχει, το ίδιο κάνω κι εγώ που μόλις είχα φτάσει. Δεν πρόλαβα να καταλάβω τι συμβαίνει, όπως και κανένας μας άλλωστε. Από την Πλατεία πλήθος κόσμου (μέσα κι εγώ) φεύγει τρέχοντας στη Θεμιστοκλέους με κατεύθυνση προς Ομόνοια.
Οι μηχανές της αστυνομίας έρχονται γκαζωμένες από την πλατεία και κυριολεκτικά πατάνε κόσμο. Τελικά κάποιους μας περικυκλώνουν. Οι μπάτσοι πλέον είναι ένα βήμα πίσω μου. Στην πρώτη προσπάθεια διαφυγής μου, με πατάνε στο δεξί μου πόδι με τη ρόδα της μηχανής (είχα ανέβει στο πεζοδρόμιο για να γλιτώσω) και αφού πλέον δεν υπήρχε διέξοδος φωνάζω, σηκώνοντας τα χέρια "είμαι ακίνητος, είμαι ακίνητος" μη προβάλλοντας αντίσταση...
Το αποτέλεσμα ήταν να με χτυπήσουν στο κεφάλι με γκλοπ και να μου προκαλέσουν μεγάλη αιμορραγία. Όντας ζαλισμένος και με το αίμα –χωρίς υπερβολές- να λούζει το σώμα μου, καταφέρνω να φτάσω σε μαγαζί στην Κωλέττη (Μαύρος Γάτος). Οι θαμώνες εκεί μου σκουπίζουν τα αίματα, μου δίνουν πάγο και καλούν ασθενοφόρο. Καταφθάνει μισή ώρα αργότερα. Λίγο πρίν μπούμε στο ασθενοφόρο με την παρέα μου, έρχεται δεύτερη κατά μέτωπο επίθεση της αστυνομίας στην Κωλέττη: πετάνε δακρυγόνα και κρότου λάμψης, με τις μηχανές τους ρίχνουν κάτω τα τραπέζια των μαγαζιών, με τα γκλομπ χτυπάνε ανθρώπους που απλά είχαν βγει για διασκέδαση.

Έχασα πολύ αίμα και χρειάστηκα αρκετά ράμματα. «Σιγά το πράγμα», θα πει κανείς. «Έχουν γίνει και χειρότερα». «Δεν μπορεί, κάτι θα έκανε κι αυτός. Δεν γίνονται τέτοια πράγματα στα καλά καθούμενα»...

Λοιπόν, γίνονται. Και συμβαίνουν κυριολεκτικά στον οποιονδήποτε. Η τυφλή έννομη βία της αστυνομίας θα συνεχίσει να επιβάλλεται, ακόμα κι αν θεωρούμε ότι δεν πρόκειται να συμβεί σε εμάς κάτι τέτοιο, γιατί εμείς ούτε εγκληματίες είμαστε, ούτε μαφία, ούτε υποκινούμενοι χούλιγκανς. Τι πρέπει να κάνουμε λοιπόν για να προστατευτούμε από αυτούς που (υποτίθεται ότι) μας προστατεύουν; Να κρυφτούμε; Να μη βγαίνουμε έξω; Αυτό θέλουν; Ποιος μας εγγυάται πλέον ότι είμαστε ασφαλείς;
Πρέπει να αντιδράσουμε όλοι μας σε αυτή την αστυνομοτρομοκρατία.

Να μη μείνουμε άπραγοι.
Αυτή η ανεξέλεγκτη κατάσταση θα συνεχίσει μέχρις ότου να κλειδωθούμε στα διαμερίσματά μας και ποιος ξέρει... ίσως και τότε κάτι να σκαρφιστούν για να κάνουν ντου στα σπίτια μας.

Ζούμε σε μια εποχή που το να είσαι ένας απλός πολίτης που παρακολουθεί συναυλία στα Εξάρχεια αποτελεί δημόσιο κίνδυνο.
Η συναυλία γινόταν για τη στήριξη της εκκενωμένης κατάληψης της οδού Δερβενίων που στήριζε πρόσφυγες.
Τους "έπιασαν στον ύπνο" οι αστυνομικοί τους "αγωνιστές";

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20927
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Ιούλ 2020, 13:21

«Όλος ο κόσμος μισεί την αστυνομία» http://artinews.gr/%CE%8C%CE%BB%CE%BF%C ... CE%B1.html .......... Τα ξεγυμνώματα, η βία, ο σεξισμός, ο ρατσισμός κι ο φασισμός καλλιεργούνται σε όλο το θεσμικό και παραθεσμικό πλαίσιο της ΕΛ.ΑΣ. με τη συνειδητή πολιτική επιλογή της κυβέρνησης της ΝΔ και του αρμόδιου υπουργού Μ. Χρυσοχοΐδη. Εξάλλου, το δόγμα του «Νόμου και της Τάξης» είναι κοινό στον Τραμπ, τον Μπολσονάρου, τον Όρμπαν, τον Μακρόν, τον Μητσοτάκη…...... Ο πολίτης και ιδιαίτερα κοινωνικές κατηγορίες όπως οι πρόσφυγες, οι άστεγοι, οι ναρκομανείς, οι Ρομά, οι γυναίκες κ. ά. υφίστανται κάθε είδους ανέλεγκτη βία και ρατσιστικές προκαταλήψεις, σεξισμό, ομοφοβία… Η αστυνομική και γενικά η παραγωγή της κρατικής βίας θα συνεχίσει να αναπτύσσεται, καθώς συνιστά τη βάση του ελέγχου και της επιτήρησης των «κάτω» από τις δεξιές κυβερνήσεις. Το είδαμε για μία ακόμα φορά, χθες βράδυ, στα Εξάρχεια.............
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14721
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 05 Ιούλ 2020, 13:22

georgebi έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:16

Η συναυλία γινόταν για τη στήριξη της εκκενωμένης κατάληψης της οδού Δερβενίων που στήριζε πρόσφυγες.
Αφού ο αδιάβαστος γουστάρει λάθρο, μήπως έγινε γιά άλλο λόγο η φάση ;

:102:


Τύπε και τύποι ...
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14721
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 05 Ιούλ 2020, 13:23

LETO έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:19
οταν η κουλτουρα των χρυσοχοιδομπογδανων χτυπησει την πορτα του σπιτιου σας θα ειναι αργα για δακρυα
Εμάς μας έχουν γιά πλάκα δεμένους με τους κορωνοτέτοιους

:a040:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 05 Ιούλ 2020, 13:29

Αυτοί είναι που θα πολεμούσαν τον φασισμό; Μπαίνουν οι φασίστες οι μπάτσοι μέσα στα Εξάρχεια και τους σπάνε στο ξύλο. Κατάντια.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24749
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 05 Ιούλ 2020, 13:32

Μπίστης έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:11
Δημοκράτης έγραψε:
04 Ιούλ 2020, 21:00
Κάθε μέρα που περνάει εκτιμώ περισσότερο τον κ Χρυσοχοιδη
:a040:
Τον θεωρώ γιά τον πέο οπότε αποκλείεται να συμβαίνει κάτι καλό.
Νταξει εσύ θεωρείς Πιτ δεν υπάρχει και ο κοβιντ
Γενικά δεν είσαι και κανένα πρώτο μυλαο

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20927
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Ιούλ 2020, 13:33

Γάταρος έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:28
Είσαι αξιοκατάκριτος..... :e040:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 05 Ιούλ 2020, 13:39

Ο άλλος ανεβαζει τουιτ που λέει ότι ο κάθε μπάτσος είναι εχθρός και μετά κλαιγονται που έπεσε μια σφαλιάρα.
Έτσι θα πολεμήσουμε ρε αδέλφια;
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7034
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 05 Ιούλ 2020, 13:42

georgebi έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:33
Γάταρος έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:28
Είσαι αξιοκατάκριτος..... :e040:
Έτσι ξηγιέται ο Αντώνης... :8):romance-hearteyes::g030:

Άβαταρ μέλους
ζιτανιτα
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 23 Ιαν 2020, 19:51

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ζιτανιτα » 05 Ιούλ 2020, 13:45

georgebi έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 13:33
"Ντροπή ρε παιδιά ντροπή" "όχι με τα μηχανάκια" "αφήστε μας ποιος σας είπε να έρθετε" κατά τ' άλλα θέλουν να κάνουν και εμφύλιο τρομάρα τους

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ξυλο ξυλο ξυλο και αστυνομική αυθαιρεσία απ τους ρόμποκοπ του Χρυσοχοΐδη στα Εξάρχεια.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 05 Ιούλ 2020, 13:46

Ούτε τον λόγο των τρομοκρατικών επιθέσεων από τους μπάτσους δεν θεώρησε σκόπιμο η κυβέρνηση Μητσοτάκη να μοιραστεί. Μια δικαιολογία ρε παιδί μου, να πει "βαρέσαμε γι' αυτό και γι' αυτό".
Ούτε οι κατηγορίες για τις συλλήψεις θεωρήθηκε σκόπιμο να γίνουν γνωστές. "Τους συλλάβαμε γιατί ξέρουμε, εσείς μόκο".

Αυτή είναι η δεξιά. Όποιος ψήφιζε Βορίδη, Γεωργιάδη και Χρυσοχοΐδη ήξερε πολύ καλά πού πηγαίνει την χώρα.
Να τα χαίρεστε.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών