ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 07 Ιούλ 2020, 22:01

Γάταρος έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 21:18
Κι εγώ θυμάμαι ότι το έβριζαν όλοι τον Μαστοράκη εκείνη την εποχή, άσχετα από τη στάση τους απέναντι στη χούντα, επειδή δεν τολμούσε να πάρει συνέντευξη από την Ηλένια.
ωραιος!!!
συνετευξη για την ηλενια εδωσε ενας φιλος της ομως,
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 07 Ιούλ 2020, 22:03

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 21:45
Beria έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 20:42
Nandros έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 20:36
.

.
Ήμουν 12 ετών όταν την είδα αυτήν την συνέντευξη κι ακόμα θυμάμαι την αηδία που προκαλούσε ο σκατανθρωπος
αηδια στους ηλθιους οχι στους σοβαρους.και εγω την θυμαμαι πολυ καλα την εκπομπη.
και θελεις κατι;
την αλλη μερα της εισβολης στο πολυτεχνειο γυριζα στην ομονοια ημουν φοιτητης τοτε με μουσια κτλ.ουδεις με ενοχλησε.
ουτε κανεναν αλλον αν και υπηρχαν πολλες κλουβες.
τι βλακεια και αυτη τι κομπλεξ ο καθε ενας βλακας να θελει να το παιζει ηρωας.
Δεν φταις εσύ, αλλά το πχόρουμ που σου δίνει χώρο να γράφεις τα ξεδιάντροπα ψέματα σου.
Την επομένη και για μερικές μέρες γύρω από το σύνταγμα κυκλοφορούσαν τεθωρακισμένα και πολυβολούσαν στον αέρα, αν και όλο και κάποιος την άρπαζε (από αδέσποτη;)
Μέχρι πριν χρόνια κυκλοφορούσε το βίντεο στο ΥΤ αλλά τώρα δεν υπάρχει. Κάποιοι φρόντισαν να τα εξαφανίσουν;

Ο ξάδελφος μου, που ήταν τότε λογιστής στο Ελιζέ, ακριβώς στην στάση του πράσινου, είχε τραβήξει μαζί με άλλους τραυματία από τον δρόμο!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 07 Ιούλ 2020, 22:07

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 21:59
Nandros έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 21:08
.
Και κάποιες πληροφορίες για όσους ενδιαφέρονται (όχι για στρατηγούς της πολυθρόνας, αυτοί "ξέρουν")

Το αντάρτικο ήταν πάντα μια αμφιλεγόμενη κατάσταση. Ο κατέχων την εξουσία τους θεωρούσε τρομοκράτες και τους εκτελούσε με συνοπτικές διαδικασίες, χωρίς καν τυπική δίκη.
Στους αντάρτες/ παρτιζάνους δεν αναγνωρίζονταν δικαιώματα αιχμαλώτου πολέμου, που είχαν οι κανονικοί μάχιμοι σύμφωνα με την Συνθήκη της Γενεύης.

Οι πράξεις των ανταρτών προκαλούσαν αντιδράσεις και την ζημιά την πλήρωναν οι άμαχοι της περιοχής, αφού οι πρώτοι το είχαν ήδη σκάσει.
Οι αντάρτες ήθελαν τα αντίποινα, αφού έτσι ενίσχυαν τις γραμμές τους με αμάχους που επιθυμούσαν εκδίκηση.
Ή απλά έβαζαν τις ζωές των αμάχων σε δεύτερη μοίρα σε σύγκριση με τα αποτελέσματα των αψιμαχιών τους με τον εχθρό.

Ειδικά οι Γερμανοί, από την εποχή των πρωσικών πολέμων, θεωρούσαν τρομοκράτη οποιονδήποτε ένοπλο συνελάμβαναν, που δεν φορούσε αναγνωρισμένη στρατιωτική στολή.
Περισσότερες πληροφορίες εδώ: Francs-tireurs

Όλα αυτά άλλαξαν με τις αλλαγές που έγιναν στην Συνθήκη μετά τον Β'ΠΠ.
.
φιλε ολα τα ανταρτικα της ευρωπης δεν εκαναν τιποτα.αναλωθηκαν οι ανταρτες σε μαχες μεταξυ τους και δεν τολμουσαν να τα βαλουν με τους γερμανους.
ουτε ο τιτο ,ουτε οι εν ελλαδι κομμουνιστες εκαναν κατι.ουτε φυσικα και οι εθνικιστες αφου και να ηθελαν ,ειχαν στρατιωτικους στις ταξεις τους δεν μπορουσαν διοτι τους εσφαζαν οι κομμουνιστες και εδω και στην γιουγκοσλαβια.
κατι πηγε να κανει ο κοκκινος στρατος που αφησε δικους του σαν ανταρτες στην ουκρανια αλλα οι γερμανοι εβαλαν ελευθερους σκοπευτες που θηρευαν παρανομα στα δαση της γερμανιας και τους ξεκλαρισαν.
τι λενε οι ηλιθιοι που οραματιχονται ..ηρωικες ...αντι ναζιστικες αντιστασεις δεν με ενδιαφερει,
ηλιθιοι ειναι οτι θελουν λενε,
και για την ιστορια.το μονο ανταρτικο στην ιστορια που πετυχε ηταν των ισπανων κατα του ναπολεοντα αλλα αυτο οργανωθηκε και χρηματοδοτηθηκε και διευθυνθηκε απο τους αγγλους.
μην ακουτε τι λενε.
κανενα ανταρτικο δεν ενοχλησε σοβαρα τους γερμανους σε ολη την κατεχομενη ευρωπη.
αλλη υποθεση η κατασκοπεια,τα σαμποταζ απο κομαντος κτλ.
Πανάθλιο ποστ που μαγαρίζει το δικό μου και διαγράφεται ως ανάξιο απάντησης. :011:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 07 Ιούλ 2020, 22:18

Αντιζαίος.
Πολλά από τα σκωπτικά προσωνύμια για τον Σύριζα αποδίδονται σ' αυτόν, όπως το "πρώτη φορά φασιστερά".
Είναι βέβαια υπερενεντηκοντούτης τώρα αλλά το κακό μ' αυτόν είναι ότι το παίζει υπέρ το δέον και καλά αντιχουντικός τώρα.
Αφού ήταν ο άνθρωπος της 21st of April τώρα τι να λαίμαι ; Έπρεπε να βγαίνει ευθαρσώς και να το λέει.
Έβγαλε και το παραμύθι ότι ... διεκόπη η συναυλία των Ρολλινγκστόουνς το 1967, που φυσικά δεν συνέβη ποτέ.
Το "χουντικό μπίνγκο" όπως το είδα εγώ δεν έλεγε και πολλά πράγματα, χουντικώς πως. Δεν διέφερε σε τίποτα από ένα τυπικό tv panel της σημερινής εποχής, που συνεζητείτο π.χ. η πορεία του διαγωνισμού με τα βοσκοτόπια, την εποχή που γινόταν αυτός ο διαγωνισμός. Κάποιες τυπικότητες που επέβαλε το τηλεοπτικό στάτους κβο της εποχής έπρεπε να τηρηθούν βέβαια. Έλεγαν για παράδειγμα "η κυβέρνησις" - δεν γινόταν να πουν "η χούντα". Αλλά μέχρι εκεί.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 07 Ιούλ 2020, 22:19

δηλαδη σε αυτο εδω το φορουμ πρεπει να γραφει ο καθε βαρεμενος που την εχει δει ηρωας κατα της χουντας και οχι οι υπολοιποι;
ρε ασε μας ησυχους .
εγω δεν τα εζησα απλως τα γεγονοτα αλλα πηρα μερος σε αυτα και μονο κομπλεξικοι λενε οτι εκαναν αντισταση και κουραφεξαλα.
πυροβολισμοι ακουγοταν την αλλη μερα ουδεις μεχρι σημερα γνωριζει ποιοι πυροβολουσαν και οι νεκροι υπηρχαν την αλλη μερα ασφαλως και τραυματιες.αυτο δεν σημαινει ομως οτι πρεπει να πιστευουμε τις βλακειες του καθε πικραμενου.
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 07 Ιούλ 2020, 22:21

Nandros έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 22:07
ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 21:59
Nandros έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 21:08
.
Και κάποιες πληροφορίες για όσους ενδιαφέρονται (όχι για στρατηγούς της πολυθρόνας, αυτοί "ξέρουν")

Το αντάρτικο ήταν πάντα μια αμφιλεγόμενη κατάσταση. Ο κατέχων την εξουσία τους θεωρούσε τρομοκράτες και τους εκτελούσε με συνοπτικές διαδικασίες, χωρίς καν τυπική δίκη.
Στους αντάρτες/ παρτιζάνους δεν αναγνωρίζονταν δικαιώματα αιχμαλώτου πολέμου, που είχαν οι κανονικοί μάχιμοι σύμφωνα με την Συνθήκη της Γενεύης.

Οι πράξεις των ανταρτών προκαλούσαν αντιδράσεις και την ζημιά την πλήρωναν οι άμαχοι της περιοχής, αφού οι πρώτοι το είχαν ήδη σκάσει.
Οι αντάρτες ήθελαν τα αντίποινα, αφού έτσι ενίσχυαν τις γραμμές τους με αμάχους που επιθυμούσαν εκδίκηση.
Ή απλά έβαζαν τις ζωές των αμάχων σε δεύτερη μοίρα σε σύγκριση με τα αποτελέσματα των αψιμαχιών τους με τον εχθρό.

Ειδικά οι Γερμανοί, από την εποχή των πρωσικών πολέμων, θεωρούσαν τρομοκράτη οποιονδήποτε ένοπλο συνελάμβαναν, που δεν φορούσε αναγνωρισμένη στρατιωτική στολή.
Περισσότερες πληροφορίες εδώ: Francs-tireurs

Όλα αυτά άλλαξαν με τις αλλαγές που έγιναν στην Συνθήκη μετά τον Β'ΠΠ.
.
φιλε ολα τα ανταρτικα της ευρωπης δεν εκαναν τιποτα.αναλωθηκαν οι ανταρτες σε μαχες μεταξυ τους και δεν τολμουσαν να τα βαλουν με τους γερμανους.
ουτε ο τιτο ,ουτε οι εν ελλαδι κομμουνιστες εκαναν κατι.ουτε φυσικα και οι εθνικιστες αφου και να ηθελαν ,ειχαν στρατιωτικους στις ταξεις τους δεν μπορουσαν διοτι τους εσφαζαν οι κομμουνιστες και εδω και στην γιουγκοσλαβια.
κατι πηγε να κανει ο κοκκινος στρατος που αφησε δικους του σαν ανταρτες στην ουκρανια αλλα οι γερμανοι εβαλαν ελευθερους σκοπευτες που θηρευαν παρανομα στα δαση της γερμανιας και τους ξεκλαρισαν.
τι λενε οι ηλιθιοι που οραματιχονται ..ηρωικες ...αντι ναζιστικες αντιστασεις δεν με ενδιαφερει,
ηλιθιοι ειναι οτι θελουν λενε,
και για την ιστορια.το μονο ανταρτικο στην ιστορια που πετυχε ηταν των ισπανων κατα του ναπολεοντα αλλα αυτο οργανωθηκε και χρηματοδοτηθηκε και διευθυνθηκε απο τους αγγλους.
μην ακουτε τι λενε.
κανενα ανταρτικο δεν ενοχλησε σοβαρα τους γερμανους σε ολη την κατεχομενη ευρωπη.
αλλη υποθεση η κατασκοπεια,τα σαμποταζ απο κομαντος κτλ.
Πανάθλιο ποστ που μαγαρίζει το δικό μου και διαγράφεται ως ανάξιο απάντησης. :011:
τωρα μαλιστα.πηρες φορα και μας τα εκλασες,
τι ηλιθιοτητα υπερχει θεε μου.
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 07 Ιούλ 2020, 22:23

το θεμα μας ειναι ο στρατηγος κραιπε και οχι ο καθε ηλιθιος που νομιζει οτι εκανε αντισταση κατα της χουντας,καπιταλισμου,ιμπεριαλισμου κτλ.
οσοι δεν μπορειτε να συμμετασχετε τον πουλο,δεν θελω να ασχολουμαι με ηλιθιους.
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 07 Ιούλ 2020, 22:26

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 22:19
δηλαδη σε αυτο εδω το φορουμ πρεπει να γραφει ο καθε βαρεμενος που την εχει δει ηρωας κατα της χουντας και οχι οι υπολοιποι;
ρε ασε μας ησυχους .
εγω δεν τα εζησα απλως τα γεγονοτα αλλα πηρα μερος σε αυτα και μονο κομπλεξικοι λενε οτι εκαναν αντισταση και κουραφεξαλα.
πυροβολισμοι ακουγοταν την αλλη μερα ουδεις μεχρι σημερα γνωριζει ποιοι πυροβολουσαν και οι νεκροι υπηρχαν την αλλη μερα ασφαλως και τραυματιες.αυτο δεν σημαινει ομως οτι πρεπει να πιστευουμε τις βλακειες του καθε πικραμενου.
Δυστυχώς και για σένα και για μένα όλοι ήταν με τον Άντριους Παπάντριους εκείνον τον καιρό.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Γιάννης

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 07 Ιούλ 2020, 22:30

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 19:01
Γιάννης έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 16:20

Δυνατός χαφιές και γλίτσας είναι, τίποτα παραπάνω.
δεν το εγραψα εγω αυτο.
Έχεις δίκιο, λάθος, εγώ το έγραψα.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 07 Ιούλ 2020, 22:31

Ο στρατηγός Κράϊπε ήταν στα τελευταία του όταν τον έφεραν στην εκπομπή του θείου Μαστ.
Ο τύπος δεν είχε προλάβει να γίνει διοικητής Κρήτης, μερικές μέρες μόνο. Έτσι δεν χαρακτηρίστικε εγκληματίος πολέμος, ενώ πιό πριν στην πολιορκία του Λένινγκραντ στην οποία είχε λάβει μέρος δεν υπήρχαν καταγγελίες εναντίον του για εκτελέσεις χωρικών και τέτοια που έκαναν οι άλλοι.
Ο προκάτοχος του Κράϊπε στην Κρήτη ήταν ο εγκληματίος πολέμος που εκτελέστηκε μετά τον πόλεμο νομίζω.
Ο Κράϊπε ήταν ο πιό τυχερός Γερμανός του 1944. Θα είχε φάει οβίδα από τους Ρώσους και θα είχε θρυμματισθεί αλλά τον πήραν στη Μέση Ανατολή και την έβγαλε σε VIP camp.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 07 Ιούλ 2020, 22:33

wooded glade έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 22:26
ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 22:19
δηλαδη σε αυτο εδω το φορουμ πρεπει να γραφει ο καθε βαρεμενος που την εχει δει ηρωας κατα της χουντας και οχι οι υπολοιποι;
ρε ασε μας ησυχους .
εγω δεν τα εζησα απλως τα γεγονοτα αλλα πηρα μερος σε αυτα και μονο κομπλεξικοι λενε οτι εκαναν αντισταση και κουραφεξαλα.
πυροβολισμοι ακουγοταν την αλλη μερα ουδεις μεχρι σημερα γνωριζει ποιοι πυροβολουσαν και οι νεκροι υπηρχαν την αλλη μερα ασφαλως και τραυματιες.αυτο δεν σημαινει ομως οτι πρεπει να πιστευουμε τις βλακειες του καθε πικραμενου.
Δυστυχώς και για σένα και για μένα όλοι ήταν με τον Άντριους Παπάντριους εκείνον τον καιρό.
δυστυχως τον ψηφισα και εγω.τοσο μυαλο ειχα.
μετα το πανεπηστημιο βρηκα δουλεια σε μεγαλη πολυεθνικη με καλο μισθο αριστη συμπεριφορα,καλες συνθηκες εργασιας και λογω βλακειας καναμε απεργειες με συνθημα φυγουν οι πολυεθνικες!!!δηλαδη να μεινουμε ανεργοι.ευτυχως η συγκεκριμενη δεν εφυγε καποια αλλοι ομως μοουχτησε με τις απεργειες πηρε το εργοστασιο της πηγε τουρκια και εμειναν 160 ατομα ανεργα και το κκε που υποκινουσε ολα αυτα ελεγε στους ανεργους οτι ο αγωνας θελει θυσιες.ρε ουστ.
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 07 Ιούλ 2020, 22:43

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 22:19
δηλαδη σε αυτο εδω το φορουμ πρεπει να γραφει ο καθε βαρεμενος που την εχει δει ηρωας κατα της χουντας και οχι οι υπολοιποι;
ρε ασε μας ησυχους .
εγω δεν τα εζησα απλως τα γεγονοτα αλλα πηρα μερος σε αυτα και μονο κομπλεξικοι λενε οτι εκαναν αντισταση και κουραφεξαλα.
πυροβολισμοι ακουγοταν την αλλη μερα ουδεις μεχρι σημερα γνωριζει ποιοι πυροβολουσαν και οι νεκροι υπηρχαν την αλλη μερα ασφαλως και τραυματιες.αυτο δεν σημαινει ομως οτι πρεπει να πιστευουμε τις βλακειες του καθε πικραμενου.
Εγώ σου απάντησα ότι λες ασύστολα ψέματα.
Δεν το έπαιξα ήρωας και βαρεμένος και κομπλεξικός είσαι και φαίνεσαι.

Τίποτα δεν έζησες, ήσουν αγέννητος και μας τα έχεις κάνει ζέπελιν με τα ψέματα σου.

Να σου πω εγώ ποιοι πυροβολούσαν: Οι φοιτητές του πολυτεχνείου με βαρύ οπλισμό και οι κομμουνιστές που έβγαλαν τα κρυμμένα όπλα από τον συμμοριτοπόλεμο! :g030:
Τα τεθωρακισμένα και οι μπάτσοι δεν πολυβολούσαν, αλλά ψέκαζαν τα πλήθη με ροδόνερο! :smt077:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 07 Ιούλ 2020, 22:43

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 22:33
wooded glade έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 22:26
ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 22:19
δηλαδη σε αυτο εδω το φορουμ πρεπει να γραφει ο καθε βαρεμενος που την εχει δει ηρωας κατα της χουντας και οχι οι υπολοιποι;
ρε ασε μας ησυχους .
εγω δεν τα εζησα απλως τα γεγονοτα αλλα πηρα μερος σε αυτα και μονο κομπλεξικοι λενε οτι εκαναν αντισταση και κουραφεξαλα.
πυροβολισμοι ακουγοταν την αλλη μερα ουδεις μεχρι σημερα γνωριζει ποιοι πυροβολουσαν και οι νεκροι υπηρχαν την αλλη μερα ασφαλως και τραυματιες.αυτο δεν σημαινει ομως οτι πρεπει να πιστευουμε τις βλακειες του καθε πικραμενου.
Δυστυχώς και για σένα και για μένα όλοι ήταν με τον Άντριους Παπάντριους εκείνον τον καιρό.
δυστυχως τον ψηφισα και εγω.τοσο μυαλο ειχα.
μετα το πανεπηστημιο βρηκα δουλεια σε μεγαλη πολυεθνικη με καλο μισθο αριστη συμπεριφορα,καλες συνθηκες εργασιας και λογω βλακειας καναμε απεργειες με συνθημα φυγουν οι πολυεθνικες!!!δηλαδη να μεινουμε ανεργοι.ευτυχως η συγκεκριμενη δεν εφυγε καποια αλλοι ομως μοουχτησε με τις απεργειες πηρε το εργοστασιο της πηγε τουρκια και εμειναν 160 ατομα ανεργα και το κκε που υποκινουσε ολα αυτα ελεγε στους ανεργους οτι ο αγωνας θελει θυσιες.ρε ουστ.
Μπα ;
Είσαι κι εσύ εκ των παροικούντων την Ιερουσαλήμ ;
Revelation είναι αυτό.
Αλλά δεν θα υπήρχε Τζωρτζ χωρίς την Andre de Papandre - mania.
Ή, αν υπήρχε, η κυβέρνησις της 22ας Απριλίου 1967 δεν θα κήρυττε κανένα στρατιωτικό νόμο.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 07 Ιούλ 2020, 23:03

Nandros έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 22:43
ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 22:19
δηλαδη σε αυτο εδω το φορουμ πρεπει να γραφει ο καθε βαρεμενος που την εχει δει ηρωας κατα της χουντας και οχι οι υπολοιποι;
ρε ασε μας ησυχους .
εγω δεν τα εζησα απλως τα γεγονοτα αλλα πηρα μερος σε αυτα και μονο κομπλεξικοι λενε οτι εκαναν αντισταση και κουραφεξαλα.
πυροβολισμοι ακουγοταν την αλλη μερα ουδεις μεχρι σημερα γνωριζει ποιοι πυροβολουσαν και οι νεκροι υπηρχαν την αλλη μερα ασφαλως και τραυματιες.αυτο δεν σημαινει ομως οτι πρεπει να πιστευουμε τις βλακειες του καθε πικραμενου.
Εγώ σου απάντησα ότι λες ασύστολα ψέματα.
Δεν το έπαιξα ήρωας και βαρεμένος και κομπλεξικός είσαι και φαίνεσαι.

Τίποτα δεν έζησες, ήσουν αγέννητος και μας τα έχεις κάνει ζέπελιν με τα ψέματα σου.

Να σου πω εγώ ποιοι πυροβολούσαν: Οι φοιτητές του πολυτεχνείου με βαρύ οπλισμό και οι κομμουνιστές που έβγαλαν τα κρυμμένα όπλα από τον συμμοριτοπόλεμο! :g030:
Τα τεθωρακισμένα και οι μπάτσοι δεν πολυβολούσαν, αλλά ψέκαζαν τα πλήθη με ροδόνερο! :smt077:
.
αντε ρε βλαμμενε.που θα μας υποδειξεις πως ζησαμε σαν αυτοπτες μαρτυρες τα γεγονοτα.
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 07 Ιούλ 2020, 23:07

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 23:03
Nandros έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 22:43
ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 22:19
δηλαδη σε αυτο εδω το φορουμ πρεπει να γραφει ο καθε βαρεμενος που την εχει δει ηρωας κατα της χουντας και οχι οι υπολοιποι;
ρε ασε μας ησυχους .
εγω δεν τα εζησα απλως τα γεγονοτα αλλα πηρα μερος σε αυτα και μονο κομπλεξικοι λενε οτι εκαναν αντισταση και κουραφεξαλα.
πυροβολισμοι ακουγοταν την αλλη μερα ουδεις μεχρι σημερα γνωριζει ποιοι πυροβολουσαν και οι νεκροι υπηρχαν την αλλη μερα ασφαλως και τραυματιες.αυτο δεν σημαινει ομως οτι πρεπει να πιστευουμε τις βλακειες του καθε πικραμενου.
Εγώ σου απάντησα ότι λες ασύστολα ψέματα.
Δεν το έπαιξα ήρωας και βαρεμένος και κομπλεξικός είσαι και φαίνεσαι.

Τίποτα δεν έζησες, ήσουν αγέννητος και μας τα έχεις κάνει ζέπελιν με τα ψέματα σου.

Να σου πω εγώ ποιοι πυροβολούσαν: Οι φοιτητές του πολυτεχνείου με βαρύ οπλισμό και οι κομμουνιστές που έβγαλαν τα κρυμμένα όπλα από τον συμμοριτοπόλεμο! :g030:
Τα τεθωρακισμένα και οι μπάτσοι δεν πολυβολούσαν, αλλά ψέκαζαν τα πλήθη με ροδόνερο! :smt077:
αντε ρε βλαμμενε.που θα μας υποδειξεις πως ζησαμε σαν αυτοπτες μαρτυρες τα γεγονοτα.
Ο ξάδελφος μου ήταν, εσύ όχι.
Ήσουν αγέννητος τότε, ψεύδεσαι και το βλαμμένος στα μούτρα σου! :g030:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών