Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 23 Αύγ 2020, 18:45

pylothess έγραψε:
23 Αύγ 2020, 18:37
Εγκλήματα και προδοσίες έχουν γίνει και από τις δύο πλευρές .
Έτσι είναι.

BlastFromThePast
Δημοσιεύσεις: 2481
Εγγραφή: 22 Ιουν 2020, 19:14

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BlastFromThePast » 23 Αύγ 2020, 18:55

Belisarius έγραψε:
23 Αύγ 2020, 16:55

Αυτό που όλη την ώρα λέτε για το Μελιγαλά ενώ οι δικοί σας έγιναν κάρβουνο από τις ναπάλμ αλλά και συμβατικά έφαγαν τόση σφαίρα και όλμο ώστε έχασαν το πόλεμο (που ήταν και όλο το point), είναι λίγο γελοίο.

Δηλαδή είναι σαν να σου πέφτει το σαπούνι στις φυλακές και ενώ τρως τον βιασμό να θυμάσαι και να περηφανεύεσαι χρόνια μετά ότι τους έκλασες τα @@. Σοβαρευτείτε.
O Μελιγαλάς έγινε με ίδιες δυνάμεις, οι ακροδεξιοί χαίρεστε μόνο για τις ναπάλμ που σας έφεραν απ' έξω.
Δηλαδή, για άλλη μια φορά, ό,τι κάνατε το κάνατε με ξένα @@ και υποσχόμενοι αιώνιο χατζηαβατισμό.
Υπάρχουν πιο αξιολύπητοι στην ιστορία; Δε νομίζω.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 23 Αύγ 2020, 18:58

Ακροδεξιοι και ακροαριστεροι στο διάολο να πάτε

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 23 Αύγ 2020, 19:00

Αν είχαν εκτελεστεί όλοι οι δωσίλογοι όπως στις Υπόλοιπες Δυτικές χώρες δεν θα μπορούσαμε να πούμε τίποτα.

Από την στιγμή που οι δωσίλογοι αποτέλεσαν οργανικά μέλη του μοναρχοφασιστικού μετώπου το ΚΚΕ έχει κάθε δικαίωμα να αντιδρά..

Ζήτω ο Στάλιν!
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Yannis
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 07 Αύγ 2020, 06:50
Phorum.gr user: Yannis87

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yannis » 23 Αύγ 2020, 19:02

Golden Age έγραψε:
23 Αύγ 2020, 16:53

Το ότι μπορείς και πας και ψηφίζεις ελεύθερα, το χρωστάς στα Τάγματα Ασφαλείας. Αυτοί έσωσαν τη δημοκρατία.

Νια, ο Μεταξάς κύρηξε παράνομους και περιθωριοποίησε κάποιους επίδοξους πραξικοπηματίες, οι οποίοι θα επέβαλλαν στην Ελλάδα μια πολύ σκληρή δικτατορία

Ο Μεταξάς ήταν φάρος ελευθερίας. Όμως αυτό δεν αφορά τις κυβερνήσεις του 46

Ο Σκόμπυ ήταν εδώ ως σύμμαχος. Είχαμε ακόμη Β' ΠΠ. Και ήταν πολύ πιο δημοκρατικός απο ότι οι Σοβιετικοί στην Ανατολική Ευρώπη. Υποστήριζε την συγκυβέρνησ με το ΚΚΕ. Αλλά το ΚΚΕ ήθελε να καταλάβει δια της βίας την εξουσία.

Οι Ταγματασφαλίτες, σ' αρέσει δεν σ' αρέσει, έσωσαν τη δημοκρατία.

Έτσι σώθηκε η δημοκρατία και δεν επεβλήθη κομμουνιστική δικτατορία

γλύτωσε την Ελλάδα απο εμφύλιο κι απο ένα κομμουνστικό καθεστώς τρόμου
Η θα κανεις αντιλογο ή θα πουλας τρελα....
Ο σκομπι εκτος απο συμμαχος ειχε και ρολο στα δεκεμβριανα...η αγγλια κ η αμερικη το ιδιο.... Εδωσαν στρατο,εξοπλισμο,λεφτα κ βασιλια στη 1 πλευρα που το παιζει κ εθνικη....πολυεθνικη

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΟΡΙΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΤΡΟΜΟΥ...που τρεμεις και δεν στηριζεις υποκριτη....
Η ποινικοποιηση του κομμουνισμου , η δηλωση πολιτικου φρονηματος, η περιθοριοποιηση υποψιας αρθστερου ακροναυπλιες μακρονησια ασφαλιες φυλακες και μετα παπανδρεου ,χουντα ηταν η δεν ηταν καθεστως φοβου στην ελλαδα;

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΟΡΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑι ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ που υποκριτικα επικαλεισαι....Ο μεταξας εκλεισε τη βουλη.... Απαγορευσε τον κομμουνισμο... Οι χουντεοι πιο μετα....εισαι δημοκρατης;εισαι φιλελευθερος;

ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑΣ;
ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΤΑΞΑ Η ΤΟΥΣ ΧΟΥΝΤΕΟΥΣ ΨΗΦΙΖΕΣ;

Τελος σε παρακαλω πολυ ορισε μου την Ελλαδα....
Τι ειναι για σενα η Ελλαδα;ειναι ο τοπος;το χωμα; οι ανθρωποι; το χρημα; Τα αξιωματα κ η ιεραρχια;
Ιεραρχια της μοναρχιας (βασιλειας) που υπερασπιζεσαι ;

Εισαι βασιλικος; αυτη τη στιγμη εισαι εναντιος στο εθνος κρατος της ελλαδας; (αντιπαλος της βασιλειας που μου ξεφουρνας) πες μου σε παρακαλω θες κρατος με συνταγμα ή βασιλεια;

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 23 Αύγ 2020, 19:03

MiGiSukhoI έγραψε:
23 Αύγ 2020, 19:00
Αν είχαν εκτελεστεί όλοι οι δωσίλογοι όπως στις Υπόλοιπες Δυτικές χώρες δεν θα μπορούσαμε να πούμε τίποτα.

Από την στιγμή που οι δωσίλογοι αποτέλεσαν οργανικά μέλη του μοναρχοφασιστικού μετώπου το ΚΚΕ έχει κάθε δικαίωμα να αντιδρά..

Ζήτω ο Στάλιν!
Ναι μωρέ , να πεθαίνουν οι απόγονοι και να το λέμε με χαρά ,δεν είμαι τόσο ηληθια


Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 23 Αύγ 2020, 19:12

Ψηφιζω ΚΚΕ ,ένα κόμμα που στηρίζεται στην ανταλλακτική οικονομία .. Θέλω να "γαμήσω" σπίτι . Ολόκληρη οικογένεια μάνα πατέρα και παιδιά
Θελάν να μου βάλουν φορες ντε από το ΚΚΕ ,όχι δεν ξεραν για τους παππούδες ξεραν μόνο ότι οι γονείς μου δούλευαν νύχτα .. Κατά τον ΚΚΕ χρειαζόμασταν αγωγιασμα χαχαχα ,θα σας κόψω εγώ την φωνουλα.
Θα φύγω μόλις με καταγγείλουν για κακοποίηση ανηλίκων μέσω συλλογικότητας .

Planis

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Planis » 23 Αύγ 2020, 19:14

Εικόνα

Κέρασε πολύ πόνο! Αιωνία η μνήμη του αν και Προτεστάντης· υπήρξε μέγας ευεργέτης της Ελλάδος!

Άβαταρ μέλους
περαστικος
Δημοσιεύσεις: 1528
Εγγραφή: 22 Δεκ 2019, 18:29

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστικος » 23 Αύγ 2020, 19:24

Εικόνα
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Οκτ 2020, 22:16
Το μόνο τραγούδι που αξίζει να ακουστεί για να τιμήσει το 21, θα είναι τα ουρλιαχτά των Τούρκων όταν θα πέφτουν στο κεφάλι τους τα πυρηνικά στις μεγαλύτερες τους πόλεις.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 23 Αύγ 2020, 19:40

Καριολακια των γραφείων δεν σας μοιαζουμε τα σκατά για μας έχουν γεύση σκατων .. Το να χεζουν για να φάνε λουκούμια ... με ξεπερνά . Το υπέροχο ΚΚΕ πέθανε νωρίς .

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8452
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 23 Αύγ 2020, 19:40

MiGiSukhoI έγραψε:
23 Αύγ 2020, 19:00
Αν είχαν εκτελεστεί όλοι οι δωσίλογοι όπως στις Υπόλοιπες Δυτικές χώρες δεν θα μπορούσαμε να πούμε τίποτα.

Από την στιγμή που οι δωσίλογοι αποτέλεσαν οργανικά μέλη του μοναρχοφασιστικού μετώπου το ΚΚΕ έχει κάθε δικαίωμα να αντιδρά..

Ζήτω ο Στάλιν!
Το πρόβλημα είναι ότι τότε το μεγάλο ποσοστό της Ελλάδας ήταν χριστιανοί και έτσι δεν ακολούθησαν τα ορθά βήματα της Ταϊβάν και της Νότιας Κορέας και δεν εκτέλεσαν μαζικά τους αριστερούς προδότες, μαζί με τις οικογένειες τους!!!
Θα ήταν πολύ διαφορετική η χώρα μας σήμερα εάν το είχαν κάνει αυτό!!!

Αλλά... Ποτέ δεν ξέρεις στο μέλλον...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 23 Αύγ 2020, 19:50

OANNHSEA έγραψε:
23 Αύγ 2020, 19:40
MiGiSukhoI έγραψε:
23 Αύγ 2020, 19:00
Αν είχαν εκτελεστεί όλοι οι δωσίλογοι όπως στις Υπόλοιπες Δυτικές χώρες δεν θα μπορούσαμε να πούμε τίποτα.

Από την στιγμή που οι δωσίλογοι αποτέλεσαν οργανικά μέλη του μοναρχοφασιστικού μετώπου το ΚΚΕ έχει κάθε δικαίωμα να αντιδρά..

Ζήτω ο Στάλιν!
Το πρόβλημα είναι ότι τότε το μεγάλο ποσοστό της Ελλάδας ήταν χριστιανοί και έτσι δεν ακολούθησαν τα ορθά βήματα της Ταϊβάν και της Νότιας Κορέας και δεν εκτέλεσαν μαζικά τους αριστερούς προδότες, μαζί με τις οικογένειες τους!!!
Θα ήταν πολύ διαφορετική η χώρα μας σήμερα εάν το είχαν κάνει αυτό!!!

Αλλά... Ποτέ δεν ξέρεις στο μέλλον...

.
Είμαι και χριστιανή και οι παππούδες και οι γιαγιάδες όλοι χριστιανοί . Ο πατέρας μου ήθελε να γίνει παππάς αλλά η μάνα μου πίστευε ότι είναι πιο χριστιανή και πιον ηθηκια και ότι για να γίνει παπαδιά θα έπρεπε λέει να γίνει ο πατέρας μου καλύτερος χριστιανός .. Τώρα που έβαλε υποψήφια στο ΚΚΕ εντάχθηκε στο ρέμα έβγαλε και τις εικόνες από το δωμάτιο. Δόξα το θεό γιατί είναι μπιτμπουλ ότι μαγκωσει δεν το αφήνει .
Την εσκιαξα λίγο την μιλαγα με την φωνή της γιαγιάς της και έτρεξε να μοιράσει των ψυχών

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 23 Αύγ 2020, 19:52

Εγώ μικρή ήθελα να γίνω καλόγρια

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Έχουν θράσος στο ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 23 Αύγ 2020, 19:53

Ο παππούς μου ήταν ψάλτης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών