Το αντκορονοϊακικό κίνημα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Το αντκορονοϊακικό κίνημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 24 Αύγ 2020, 15:44

Στην αρχή φαινόταν ότι ήταν κάποιοι λίγοι εξόχως ψωνισμένοι που το αποτελούσαν.
Επίσης νομίζαμε ότι βλέποντας την κατάσταση που είχε δημιουργηθεί στην Ιταλία και στην Ισπανία θα το εγκατέλειπαν και θα το έραβαν με φερμουάρ ζάμα.
Όμως ζουν και βασιλεύουν και μάλιστα τώρα που μας έχει πιάσει το δεύτερο κύμα !
Πολύ περίεργο.

Υπάρχουν κάποια παρόμοια κινήματα, moonlanding conspiracy, flat earth society, Σώρρας, Wilhelm Reich αλλά αυτά έχουν λίγους οπαδούς και είναι αβλαβή. Ποιόν έχει πειράξει η flat earth society ;
Υπάρχουν ή υπήρχαν και μεγαλύτερα. Το ΚΚΕ είναι ένα, οι pacifists της Αγγλίας του 1940 ήταν ένα άλλο.
Αλλά δεν διακινδύνευαν τη ζωή τους τόσο οι του ΚΚΕ όσο και οι pacifists. Για να ακριβολογούμε όσοι εκ του ΚΚΕ ενεπλάκησαν στην ανταρσία και ανέβηκαν στο Γράμμο όταν έπεφταν τα Ναπάλμ διακινδύνευσαν βέβαια τη ζωή τους, αλλά σαν σκέτοι οπαδοί ενός συστήματος ΚΚΕ δεν διακινδύνευαν. Πίστευαν ότι είναι καλά να τρώμε καλαμπόκι όλοι και το πιστεύουν ακόμα. Οι δε pacifists κι αυτοί δεν διακινδύνευαν. Απλά έλεγαν "αφήστε βρε τη Γερμανιούλα να κυριαρχήσει στην Ευρώπη, τι μας νοιάζει εμάς ;".

Εδώ τώρα όμως όποιος πιάσει το κορονοβιρούτι κινδυνεύει, είτε είναι μέλος του αντικορονοϊακικού κινήματος, είτε όχι !
Θα αρρωστήσει γερά και -στη χειρότερη- θα του γυρίσει σε αιμορραγική πνευμονία και πάπαλα.

Θέλω μία εξήγηση.
Εγώ ο ίδιος ξέρω τρία member του αντικορονοϊακικού αγώνα:

Το πρώτο - Οπαδός των μαντάμ Μάο - Πολ Ποτ, τώρα ψηφίζει Σύριζα διότι λέει δεν αξίζει η διασπάθιση της ψήφου μεταξύ ΜΛΚΚΕ-ΚΚΕΜΛ-πιλαφέρος κλπ και Σύριζα - πρέπει να βγει μιά αριστερή κυβέρνηση έστω της μορφής Σύριζα. Πιστεύει ότι με μερικές χιλιάδες θύματα θα πέσει ο Μητσοτάκης, προσπαθεί να καλλιεργήσει στον κόσμο την αδιαφορία για τον κορονοϊό, που "δεν υπάρχει".

Το δεύτερο - Ερωτοτροπούσε με τα αβγά, τώρα είναι Βελό. Λέει περίπου τα ίδια με τον προηγούμενο (και λέει βέβαια και ότι πρέπει να βουλιάξουμε το Ορούτς Ρέϊς).

Το τρίτο - Καλλιτέχνης, μετρίως γνωστός αλλά όχι χωρίς ικανότητες στον τομέα του. Ανένταχτος "αγανακτισμένος" τα τελευταία χρόνια, έχει γίνει τώρα φανατικός του αντικορονοϊακικού.

Ξέρω κι άλλους, από το facebook κυρίως, αλλά καλά αυτά τα τρία άτομα.
Τι συμπέρασμα βγάζετε ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wooded glade την 24 Αύγ 2020, 16:40, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18916
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Το αντκορονοϊακικό κίνημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Αύγ 2020, 16:29

Σίγουρα κάποια βίδα δεν είναι 100% στην θέση της, δεν μπορεί να εξηγηθεί αλλιώς. Μάλλον ο εγκέφαλος αδυνατεί να κάνει κάποιες απλές για τους υπόλοιπους λογικές συνδέσεις χωρίς αυτό να σημαίνει ότι πρόκειται περί βλακείας. Έχω γνωρίσει πολύ έξυπνους ανθρώπους με τέτοιες εμμονές.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών