Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

ΣΥΡΙΖΑ
2
7%
ΝΔ
6
21%
Χρυσή Αυγή
8
29%
Κίνημα Αλλαγής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΚΕ
2
7%
ΛΑ.Ο.Σ. / Ελληνική Λύση / Νέο κόμμα Μπαλτάκου / Νέα Δεξιά
8
29%
Ένωση Κεντρώων
1
4%
Λαφαζάνης / Κωνσταντοπούλου / Βαρουφάκης
1
4%
 
Σύνολο ψήφων: 28

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 21 Ιουν 2018, 08:59

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Ιουν 2018, 08:45
wooded glade έγραψε:
21 Ιουν 2018, 08:17
Στην πρώτη φάση οι μισοί περίπου μετακινήθηκαν προς την ΝΔ του Σαμαρά (Ιούνιος 2012).
Προς τον Τσίπρα τότε.

Ο ΠτΘ θα συνεχίσει σαν Παύλος Μελάς. Στο πάρε δώσε που υπάρχει κάθε φορά, όσοι φύγουν θα μοιραστουν σε Καρατζαφερη και Χ.Α. οι πιο συνειδητοποιημένοι σε ΕΠΑΜ.
Ο Κούλης δεν τσιμπά ούτε ψήφο.
Όχι βέβαια.
Ο Τσίπρας βασικά πήρε το εναπομείναν βαθύ που δεν ψήφισε την πρώτη φορά.
Εγώ τώρα τους κόβω για Λεβέντη και ίσως κάποιοι να πάνε προς τα πιλαφικά.
Αν ήταν για Κούλη - ΧΑ σίγουρα θα είχαν πάει ήδη. Κάποιοι λίγοι να πάνε προς μπαλτακέρος, παίζει.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 21 Ιουν 2018, 09:09

wooded glade έγραψε:
21 Ιουν 2018, 08:59


Όχι βέβαια.
Ο Τσίπρας βασικά πήρε το εναπομείναν βαθύ που δεν ψήφισε την πρώτη φορά.
Εγώ τώρα τους κόβω για Λεβέντη και ίσως κάποιοι να πάνε προς τα πιλαφικά.
Αν ήταν για Κούλη - ΧΑ σίγουρα θα είχαν πάει ήδη. Κάποιοι λίγοι να πάνε προς μπαλτακέρος, παίζει.
Ελα μλκ σταμάτα, πιο Αν.Ελ. από εμένα δεν υπήρξε, όλος ο κύκλος μου το 12 την πρωτη φορά ψήφισε ΠτΘ, την 2η Τσίπρα. Και εγώ ο ίδιος προετρεπα προς ΣΥΡΙΖΑ και δημόσια, μόνο που δεν αντέξα να το κάνω ο ίδιος γιατί αισθανθηκα ένα μουδιασμα μέσα στην κάλπη.
Στις β εκλογές του 15 όταν είχα πάει να ακούσω τον Καζακη, στο ακροατήριο από κάτω είδα τα μισά στελέχη των Αν.Ελ. ,φυσικά άλλο στην πλατιά μάζα.
Τωρα είναι όπως τα γράφω, κάποιοι,οι περισσότεροι στον Καρατζαφερη, κάποιοι στην Χ.Α. Αν.Ελιτης που θα ψηφίσει Κούλη δεν υπάρχει.
Για τον Μπαλτάκο δεν το βλέπω να κατεβαίνει. Είναι σοβαρός άνθρωπος και ρεαλιστής, μόνο αν δαγκώσει τους νεοδημοκρατες, πως ντεμεκ θα αποκτήσει σοβαρή εξωκοινοβουλευτικη δυναμική που έμμεσα θα τους ωφελήσει και μπει στην επιχορήγηση. 1000 ψήφους δεν πιάνει με την καμία.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 21 Ιουν 2018, 09:12

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Ιουν 2018, 09:09
wooded glade έγραψε:
21 Ιουν 2018, 08:59


Όχι βέβαια.
Ο Τσίπρας βασικά πήρε το εναπομείναν βαθύ που δεν ψήφισε την πρώτη φορά.
Εγώ τώρα τους κόβω για Λεβέντη και ίσως κάποιοι να πάνε προς τα πιλαφικά.
Αν ήταν για Κούλη - ΧΑ σίγουρα θα είχαν πάει ήδη. Κάποιοι λίγοι να πάνε προς μπαλτακέρος, παίζει.
Ελα μλκ σταμάτα, πιο Αν.Ελ. από εμένα δεν υπήρξε, όλος ο κύκλος μου το 12 την πρωτη φορά ψήφισε ΠτΘ, την 2η Τσίπρα. Και εγώ ο ίδιος προετρεπα προς ΣΥΡΙΖΑ και δημόσια, μόνο που δεν αντέξα να το κάνω ο ίδιος γιατί αισθανθηκα ένα μουδιασμα μέσα στην κάλπη.
Στις β εκλογές του 15 όταν είχα πάει να ακούσω τον Καζακη, στο ακροατήριο από κάτω είδα τα μισά στελέχη των Αν.Ελ. ,φυσικά άλλο στην πλατιά μάζα.
Τωρα είναι όπως τα γράφω, κάποιοι,οι περισσότεροι στον Καρατζαφερη, κάποιοι στην Χ.Α. Αν.Ελιτης που θα ψηφίσει Κούλη δεν υπάρχει.
Για τον Μπαλτάκο δεν το βλέπω να κατεβαίνει. Είναι σοβαρός άνθρωπος και ρεαλιστής, μόνο αν δαγκώσει τους νεοδημοκρατες, πως ντεμεκ θα αποκτήσει σοβαρή εξωκοινοβουλευτικη δυναμική που έμμεσα θα τους ωφελήσει και μπει στην επιχορήγηση. 1000 ψήφους δεν πιάνει με την καμία.
Και Σώρρας μπορεί να παίζει.
Αλλά περίμενε να δεις που θα πάνε τα ποσοστά του Λεβέντη.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69982
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Ιουν 2018, 09:17

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Ιουν 2018, 08:45
wooded glade έγραψε:
21 Ιουν 2018, 08:17
Στην πρώτη φάση οι μισοί περίπου μετακινήθηκαν προς την ΝΔ του Σαμαρά (Ιούνιος 2012).
Προς τον Τσίπρα τότε.

Ο ΠτΘ θα συνεχίσει σαν Παύλος Μελάς. Στο πάρε δώσε που υπάρχει κάθε φορά, όσοι φύγουν θα μοιραστουν σε Καρατζαφερη και Χ.Α. οι πιο συνειδητοποιημένοι σε ΕΠΑΜ.
Ο Κούλης δεν τσιμπά ούτε ψήφο.
:lol:

Ποιους εννοείς "συνειδητοποιημένους";
Αυτούς που δεν ψήφισαν τον Καζάκη ή τον Λαφαζάνη στο δεύτερο γύρο του 2015 και προτίμησαν τον Τσίπρα;
Ή αυτούς που δεν αναφέρουν καν τον Λαφαζάνη και την Κωνσταντοπούλου στις πιθανές επιλογές;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ίακχος
Δημοσιεύσεις: 4846
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:26

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίακχος » 21 Ιουν 2018, 09:53

Ελπίζω να έρθουν στο ΑΡΔΗΝ του Καραμπελιά...
Μερικοί θα πάνε στο ΕΠΑΜ και κάποιοι άλλοι σε ΛΑΟΣ, Ελληνική Λύση και κόμμα Φαήλου.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25524
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 21 Ιουν 2018, 10:31

Ίακχος έγραψε:
21 Ιουν 2018, 09:53
Ελπίζω να έρθουν στο ΑΡΔΗΝ του Καραμπελιά...
Μερικοί θα πάνε στο ΕΠΑΜ και κάποιοι άλλοι σε ΛΑΟΣ, Ελληνική Λύση και κόμμα Φαήλου.
Ακόμα ο Καραμπελιάς ρε παιδιά; Δε θα εμφανιστεί κανένας νέος πολιτικός; Κανένα νέο κίνημα;

Άβαταρ μέλους
Ίακχος
Δημοσιεύσεις: 4846
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:26

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίακχος » 21 Ιουν 2018, 10:35

Υδράργυρος έγραψε:
21 Ιουν 2018, 10:31
Ίακχος έγραψε:
21 Ιουν 2018, 09:53
Ελπίζω να έρθουν στο ΑΡΔΗΝ του Καραμπελιά...
Μερικοί θα πάνε στο ΕΠΑΜ και κάποιοι άλλοι σε ΛΑΟΣ, Ελληνική Λύση και κόμμα Φαήλου.
Ακόμα ο Καραμπελιάς ρε παιδιά; Δε θα εμφανιστεί κανένας νέος πολιτικός; Κανένα νέο κίνημα;
Eμένα μου αρέσει ο Καραμπελιάς. Καλός διανοητής, ειδικά στα Εθνικά Θέματα και με αριστερό παρελθόν.
Πάντως νέα κόμματα υπάρχουν. Ελληνική λύση, κόμμα Φαήλου και ετοιμάζει και ο Μπαλτάκος.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 21 Ιουν 2018, 10:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Ιουν 2018, 09:17
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Ιουν 2018, 08:45
wooded glade έγραψε:
21 Ιουν 2018, 08:17
Στην πρώτη φάση οι μισοί περίπου μετακινήθηκαν προς την ΝΔ του Σαμαρά (Ιούνιος 2012).
Προς τον Τσίπρα τότε.

Ο ΠτΘ θα συνεχίσει σαν Παύλος Μελάς. Στο πάρε δώσε που υπάρχει κάθε φορά, όσοι φύγουν θα μοιραστουν σε Καρατζαφερη και Χ.Α. οι πιο συνειδητοποιημένοι σε ΕΠΑΜ.
Ο Κούλης δεν τσιμπά ούτε ψήφο.
:lol:

Ποιους εννοείς "συνειδητοποιημένους";
Αυτούς που δεν ψήφισαν τον Καζάκη ή τον Λαφαζάνη στο δεύτερο γύρο του 2015 και προτίμησαν τον Τσίπρα;
Ή αυτούς που δεν αναφέρουν καν τον Λαφαζάνη και την Κωνσταντοπούλου στις πιθανές επιλογές;
Ο λαός των Αν.Ελ. ήταν ο πιο hardcore αντιμνη,μιλάω για την πρωτη μάζοξη του 12. Το 99% των ψηφοφόρων ήταν δραχμοφρονες.Τελευταία ούτε εγω τους είχα ψηφίσει, αλλά είμαι στο target group, όπως θεωρώ και οι περισσότεροι άλλοι. Τα φιλαράκια μου πήγαν μεταξυ ΕΠΑΜ,αποχής και Χ.Α.
Μια διευκρίνηση,η Αν.Ελ. από την αρχή δεν είχαν δεξιά χαρακτηριστικά, περισσότερο σε έναν λαικοπατριωτισμό κινούνταν παρά, σε εμφυλιοπολεμικές καταστάσεις. Εξ αρχής παρτενερ θεωρούσαμε τον ΣΥΡΙΖΑ.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 21 Ιουν 2018, 10:49

Ίακχος έγραψε:
21 Ιουν 2018, 10:35


Eμένα μου αρέσει ο Καραμπελιάς. Καλός διανοητής, ειδικά στα Εθνικά Θέματα και με αριστερό παρελθόν.
Πάντως νέα κόμματα υπάρχουν. Ελληνική λύση, κόμμα Φαήλου και ετοιμάζει και ο Μπαλτάκος.
Εμένα δεν μου αρέσει. Παρλαπίπας και διασπαστικός, δεν ξεχνω πως ήταν και ευρωλιγούρης, αφου θεωρούσε κάθε έξοδο εθνική καταστροφή ανάλογη με του 22. Αρα ρε μλκ Καραμπελιά τουμπέκιασε, στα δεδομένα σου μια χαρά τα πήγε ο Τσίπρας.
Ο Καζάκης λέει κάποια σωστά πράγματα και αρκετες μαλακίες, είναι και δύσκολος άνθρωπος, μπορεί να μαλώσει και με τον εαυτό του.
Ο Κόλμερ μου άρεσε αρκετα, όπως και ο Μαρκεζίνης.
Τες πάντων στο υπάρχον σκηνικό, δεν υπάρχει λύση. Για Βελόπουλο τι να πούμε, ορίζει την παπάτζα. Το 12 ενθυμούμε συστρατευτηκε με την ευρωπαικη παραταξη, μετά είπε να κάνει τον Δρ. Ζιβαγκο. Χειραψία να μου έκανε, θα κοιτούσα μην μου ψιρίσει το ρολόι.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69982
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Ιουν 2018, 10:59

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Ιουν 2018, 10:40
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Ιουν 2018, 09:17
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Ιουν 2018, 08:45

Προς τον Τσίπρα τότε.

Ο ΠτΘ θα συνεχίσει σαν Παύλος Μελάς. Στο πάρε δώσε που υπάρχει κάθε φορά, όσοι φύγουν θα μοιραστουν σε Καρατζαφερη και Χ.Α. οι πιο συνειδητοποιημένοι σε ΕΠΑΜ.
Ο Κούλης δεν τσιμπά ούτε ψήφο.
:lol:

Ποιους εννοείς "συνειδητοποιημένους";
Αυτούς που δεν ψήφισαν τον Καζάκη ή τον Λαφαζάνη στο δεύτερο γύρο του 2015 και προτίμησαν τον Τσίπρα;
Ή αυτούς που δεν αναφέρουν καν τον Λαφαζάνη και την Κωνσταντοπούλου στις πιθανές επιλογές;
Ο λαός των Αν.Ελ. ήταν ο πιο hardcore αντιμνη,μιλάω για την πρωτη μάζοξη του 12. Το 99% των ψηφοφόρων ήταν δραχμοφρονες.Τελευταία ούτε εγω τους είχα ψηφίσει, αλλά είμαι στο target group, όπως θεωρώ και οι περισσότεροι άλλοι. Τα φιλαράκια μου πήγαν μεταξυ ΕΠΑΜ,αποχής και Χ.Α.
Μια διευκρίνηση,η Αν.Ελ. από την αρχή δεν είχαν δεξιά χαρακτηριστικά, περισσότερο σε έναν λαικοπατριωτισμό κινούνταν παρά, σε εμφυλιοπολεμικές καταστάσεις. Εξ αρχής παρτενερ θεωρούσαμε τον ΣΥΡΙΖΑ.
Μα αυτό ακριβώς είχα γράψει. :D
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Ιουν 2018, 01:40
Οι περισσότεροι Ανελίτες ψήφισαν σύριζα στις δεύτερες εκλογές του 2015, οπότε θεωρούνται συριζαίοι.
Πιστεύω ότι από αυτούς δεν θα φύγει κανείς.
Κατά τα άλλα, το θέμα είναι πόσο γουστάρει τους λαϊκοπατριώτες ο σύριζα, όταν μπορεί να υποστηρίξει μόνον το λαϊκό σκέλος/ζητούμενο/αφήγημα που είναι πιο χαλαρό. Το άλλο μισό, τελείωσε οριστικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 21 Ιουν 2018, 11:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Ιουν 2018, 01:40
Οι περισσότεροι Ανελίτες ψήφισαν σύριζα στις δεύτερες εκλογές του 2015, οπότε θεωρούνται συριζαίοι.
Πιστεύω ότι από αυτούς δεν θα φύγει κανείς.
Αυτοί την πούλεψαν από τον Σεπτεμβρη του 15. Όσοι έμειναν, κάτι το Μακεδονικό και λιφοτερο το Τζεησον Αντιγόνη τους έστειλαν μακριά. Εξακολουθούν όμως να ανήκουν στο target group του ΠτΘ.
Μην ξεχνάμε πως οι περισσότεροι Έλληνες είναι γενικά ξενερωμενοι. Η προσεχή συμμετοχή θα είναι κοντα στο 50%, στις ευρωεκλογες και δημοτικές δε, θα δούμε ποσοστά Εσθονίας.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48588
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Ιουν 2018, 11:27

Οι περισσότεροι Ανελίτες ψήφισαν σύριζα στις δεύτερες εκλογές του 2015, οπότε θεωρούνται συριζαίοι.
Προσωπικά ψήφισα ΧΑ στις δεύτερες.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:44
Phorum.gr user: ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ » 21 Ιουν 2018, 14:31

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Ιουν 2018, 10:40
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Ιουν 2018, 09:17
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Ιουν 2018, 08:45

Προς τον Τσίπρα τότε.

Ο ΠτΘ θα συνεχίσει σαν Παύλος Μελάς. Στο πάρε δώσε που υπάρχει κάθε φορά, όσοι φύγουν θα μοιραστουν σε Καρατζαφερη και Χ.Α. οι πιο συνειδητοποιημένοι σε ΕΠΑΜ.
Ο Κούλης δεν τσιμπά ούτε ψήφο.
:lol:

Ποιους εννοείς "συνειδητοποιημένους";
Αυτούς που δεν ψήφισαν τον Καζάκη ή τον Λαφαζάνη στο δεύτερο γύρο του 2015 και προτίμησαν τον Τσίπρα;
Ή αυτούς που δεν αναφέρουν καν τον Λαφαζάνη και την Κωνσταντοπούλου στις πιθανές επιλογές;
Ο λαός των Αν.Ελ. ήταν ο πιο hardcore αντιμνη,μιλάω για την πρωτη μάζοξη του 12. Το 99% των ψηφοφόρων ήταν δραχμοφρονες.Τελευταία ούτε εγω τους είχα ψηφίσει, αλλά είμαι στο target group, όπως θεωρώ και οι περισσότεροι άλλοι. Τα φιλαράκια μου πήγαν μεταξυ ΕΠΑΜ,αποχής και Χ.Α.
Μια διευκρίνηση,η Αν.Ελ. από την αρχή δεν είχαν δεξιά χαρακτηριστικά, περισσότερο σε έναν λαικοπατριωτισμό κινούνταν παρά, σε εμφυλιοπολεμικές καταστάσεις. Εξ αρχής παρτενερ θεωρούσαμε τον ΣΥΡΙΖΑ.
Γνωστό πατριωτικό κόμμα ο ΣΥΡΙΖΑ, αναμενόμενο ότι θα αποτελούσε τον κατάλληλο παρτενερ.

Άβαταρ μέλους
ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:44
Phorum.gr user: ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ » 21 Ιουν 2018, 14:35

Ίακχος έγραψε:
21 Ιουν 2018, 09:53
ΑΡΔΗΝ του Καραμπελιά...
ΕΠΑΜ
Βλακείες και αερολογίες.
Ίακχος έγραψε:
21 Ιουν 2018, 09:53

ΛΑΟΣ, Ελληνική Λύση και κόμμα Φαήλου.
Φθαρμένα πρόσωπα και κόμματα



Ένα μεγάλο πατριωτικό ακροδεξιό κόμμα συλλαλητηρίων χρειάζεται μιξ χρυσή αυγή - λαοσίτες - συντηρητικοί νεοδημοκράτες, με άμεση επαφή με τον λαό όπως κάνει η χ.α.

Να χτυπήσει κανά τριαντάρι μπας και γλιτώσουμε

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σε ποιο κόμμα θα μετακινηθούν οι ψηφοφόροι των ΑΝΕΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 21 Ιουν 2018, 14:38

Εγώ ήξερα έναν σανελόβιο παλιά που δήλωνε θαυμαστής και της Χρυσής Αυγής.
Ένας άλλος που ήξερα δεν δήλωνε αλλά δήλωνε καραμανλικός αγανακτισμένος από την ΝΔ.
Σαν κόμμα πάντως εγώ τους βλέπω να εκφράζονται από τον Λεβέντη τώρα. Δευτερευόντως από πιλαφέρος και τριτευόντως από ΧΑ - Μπαλτάκ.
Για να πάει κανείς από ΑΝΕΛ προς ΝΔ - Σύριζα - Κινάλ, θα πρέπει να το αποφασίσει αυτό για άλλους λόγους. Δεν αποκλείεται τίποτα βέβαια, ο καθένας κάνει ότι θέλει, αλλά και δεν είναι το προφίλ τους.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών