Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 17 Σεπ 2020, 17:34

John Brown Gun Club έγραψε:
17 Σεπ 2020, 14:26
Ασέβαστος έγραψε:
17 Σεπ 2020, 14:16
John Brown Gun Club έγραψε:
17 Σεπ 2020, 13:01
Δικιο εχει. Κι εγω θα το καιγα το μπουρδελο, ειδικα εαν ηξερα πως θελουν να το μετατρεψουν σε φυλακη.
ρισκαροντας να καψεις και καμποσους ανθρωπους;
Αν και δεν καηκε κανεις στις πυρκαγιες, και η απωλεια ανθρωπινης ζωης δεν ειναι κατι που θα επιδιωκα, θα το αποδεχομουν ωστοσο. Τα στρατοπεδα συγκεντρωσης ειναι κι αυτα μερος του ευρυτερου πολεμικου μηχανισμου του οποιου αυτοι οι ανθρωποι ειναι τα θυματα.
φασιστικη νοοτροπια απαξιωσης της ανθρωπινης ζωης.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 17 Σεπ 2020, 17:35

Fluffy έγραψε:
17 Σεπ 2020, 14:36
κατα πάσα πιθανότητα αυτοι που επιτελους έκαψαν το κολλαστηριο της μοριας έχουν βιαστεί πάμπολλες φορες και η ίδια τους η ύπαρξη είχε ξεσηκωθεί με την κατασταση.
απειρως πιθανοτερο να ειχαν βιασει, παρα να ειχαν βιαστει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 17 Σεπ 2020, 17:41

Ασέβαστος έγραψε:
17 Σεπ 2020, 17:34
John Brown Gun Club έγραψε:
17 Σεπ 2020, 14:26
Ασέβαστος έγραψε:
17 Σεπ 2020, 14:16

ρισκαροντας να καψεις και καμποσους ανθρωπους;
Αν και δεν καηκε κανεις στις πυρκαγιες, και η απωλεια ανθρωπινης ζωης δεν ειναι κατι που θα επιδιωκα, θα το αποδεχομουν ωστοσο. Τα στρατοπεδα συγκεντρωσης ειναι κι αυτα μερος του ευρυτερου πολεμικου μηχανισμου του οποιου αυτοι οι ανθρωποι ειναι τα θυματα.
φασιστικη νοοτροπια απαξιωσης της ανθρωπινης ζωης.
κατι αναλογο θα ελεγε κανας χατζηαβατης για τους αγωνιστες του 21.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 17 Σεπ 2020, 17:41

John Brown Gun Club έγραψε:
17 Σεπ 2020, 14:06
Σενέκας έγραψε:
17 Σεπ 2020, 13:54
John Brown Gun Club έγραψε:
17 Σεπ 2020, 13:47


γιατι, μηπως δρουν τιποτα ομαδες ταλιμπαν που ξεκληριζουν ολοκληρα χωρια για πλακα στη μυτιληνη; Μηπως τους βομβαρδιζουν τακτικα ολες οι μεγαλες αεροποριες του κοσμου, συμπεριλαμβανομενης και της δικης τους;

Μην τα ισοπεδωνουμε ολα με ακυρες συγκρισεις λοιπον. Οι μεν παλευουν για την ζωη τους, οι δε για την συνεχιση του τροπου ζωης τους.
Συνεχίζεις να υιθετείς το αφήγημα του πρόσφυγα ενώ έχουμε δεν έχουμε πλέον 2015, είναι άτοπο απ'όπου και αν το πιάσεις, και όπως είπα παραπάνω, η ΓΓ γραμματέας μετανάστευσης δηλώνει πλέον ενυπόγραφα ότι πρόκειται για μετανάστες που έρχονται απο μια ασφαλή χώρα, που είναι η Τουρκία και όχι για πρόσφυγες.

Νομίζω βέβαι αυτό δεν είναι το πρόβλημα σου. Το βασικότερο είναι τέτοια η εμμονή σου(και άλλων) να διαχωρίζεις τον κόσμο σε καταπιεστές, που είναι εξορισμού οι κακοί. και καταπιεσμένους, που είναι εξ ορισμού ηθικά αγνοί σαν το περιστέρι και κάθε πράξη τους δικαιολογείται. Οπότε εφόσον έχει βάλεις τους νησιώτες του ανατολικού Αιγαίου ξερω γω στην κατηγορία "καταπιεστές", ο,τι και να να τους συμβεί δε σε απασχολεί, ενώ οι β, που είναι οι καταπιεζόμενοι, έχουν πλήρη ηθική ελευθερία να κυνηγήσουν οποιονδήποτε στόχο τους χωρίς συνέπειες.

Αυτό εμένα μου φαίνεται εντελώς ρηχή και παιδιάστικη σκέψη. Αφελής και ίσως και επικίνδυνη
Κοφτην πρωτοκοσμικη μιρλα ρε μαλακα, δε σου παει. Η Τουρκια εχει κοντα στα 4 μυρια προσφυγες, ειναι γελοιο να θεωρεις πως η Ελλαδα με τις μερικες δεκαδες χιλιαδες της εχει στ αληθεια προβλημα, οπως και να συγκρινεις τη ζωη ενος εγκλειστου στη Μορια με αυτην ενος ντοπιου.
Οσο για τα υπολοιπα που γραφεις, περι καταπιεσμενων και καταπιεστων, πεφτεις σε επιπεδο 4τσανικου τρολλ. Με λυπεις.
μερικες χιλιαδες στην ελλαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ρε ζαγαρ μετρας τους φετινούς???

λαθρομετανάστες που αποικιζουν την ελλαδα ερχονται από το 1991
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 17 Σεπ 2020, 17:43

και όπως παντα για τους ανθέλληνες ισλαμολαγνους τουρκολατρες και τα ρεστα βαρατε τα νταουλια να χορευουν

τουρκογυφτικα

απανουτσ ωρε ελληνες
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 17 Σεπ 2020, 17:44

Να θυμηθουμε οτι ο ζαιος Λιακος εχει προτεινει να λυθει το δημογραφικο με το να παρουμε ακομα 1 εκ "προσφυγες".
Αυτη ειναι η ελληνοφωνη αριστερα ρε σεις.Τωρα θα τους μαθετε ;
Μια ζωη απεναντι στον Ελληνισμο.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 17 Σεπ 2020, 17:49

δηλ ο κυρ... καθηγητης είναι μαζι με τους πρακτορες ,αφγανους της ΜΙΤ??

ποιοι αναγνωριζουν τουρκικη μειονοτητα στη θρακη κκε συριζα κτλ κτλ

ποιοι καταπινουν τον εθνικισμο των τουρκων που ζητουν να φυγουν οι ελληνες των νησιων

και σκουζνι για ελληνικο εθνικισμο ετσι να δικαιολογουν την θλιβερη υπαρξη τους

ως μοαδικοι εν ευρωπη βροντόσαυροι πεθανων ιδεολογιων

και όπως ειπαμε βαρατε νταουλιερηδες στα χανουμακια
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 17 Σεπ 2020, 17:51

run έγραψε:
17 Σεπ 2020, 17:41
John Brown Gun Club έγραψε:
17 Σεπ 2020, 14:06
Σενέκας έγραψε:
17 Σεπ 2020, 13:54


Συνεχίζεις να υιθετείς το αφήγημα του πρόσφυγα ενώ έχουμε δεν έχουμε πλέον 2015, είναι άτοπο απ'όπου και αν το πιάσεις, και όπως είπα παραπάνω, η ΓΓ γραμματέας μετανάστευσης δηλώνει πλέον ενυπόγραφα ότι πρόκειται για μετανάστες που έρχονται απο μια ασφαλή χώρα, που είναι η Τουρκία και όχι για πρόσφυγες.

Νομίζω βέβαι αυτό δεν είναι το πρόβλημα σου. Το βασικότερο είναι τέτοια η εμμονή σου(και άλλων) να διαχωρίζεις τον κόσμο σε καταπιεστές, που είναι εξορισμού οι κακοί. και καταπιεσμένους, που είναι εξ ορισμού ηθικά αγνοί σαν το περιστέρι και κάθε πράξη τους δικαιολογείται. Οπότε εφόσον έχει βάλεις τους νησιώτες του ανατολικού Αιγαίου ξερω γω στην κατηγορία "καταπιεστές", ο,τι και να να τους συμβεί δε σε απασχολεί, ενώ οι β, που είναι οι καταπιεζόμενοι, έχουν πλήρη ηθική ελευθερία να κυνηγήσουν οποιονδήποτε στόχο τους χωρίς συνέπειες.

Αυτό εμένα μου φαίνεται εντελώς ρηχή και παιδιάστικη σκέψη. Αφελής και ίσως και επικίνδυνη
Κοφτην πρωτοκοσμικη μιρλα ρε μαλακα, δε σου παει. Η Τουρκια εχει κοντα στα 4 μυρια προσφυγες, ειναι γελοιο να θεωρεις πως η Ελλαδα με τις μερικες δεκαδες χιλιαδες της εχει στ αληθεια προβλημα, οπως και να συγκρινεις τη ζωη ενος εγκλειστου στη Μορια με αυτην ενος ντοπιου.
Οσο για τα υπολοιπα που γραφεις, περι καταπιεσμενων και καταπιεστων, πεφτεις σε επιπεδο 4τσανικου τρολλ. Με λυπεις.
μερικες χιλιαδες στην ελλαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ρε ζαγαρ μετρας τους φετινούς???

λαθρομετανάστες που αποικιζουν την ελλαδα ερχονται από το 1991
Καλα, τους αλβανους εγω τους λογαριαζω για ελληνες πια. Με στοιχεια του ΟΗΕ, εχουμε 50.000 προσφυγες, απο τους οποιους 10.000 ειναι στα νησια.
Η Τουρκια εχει δεχθει 4 εκατομμυρια.
4 εκατομμυρια.
Τι δεν καταλαβαινεις δηλαδη;
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 17 Σεπ 2020, 17:54

κι ο κυρ...καθηγητης ξεφυτρωσε όταν κκε και αριστερα περασαν στη δουλεψη των ααμερικανων από το 1991 και εντευθεν

το μονο παρηγορο είναι πως τους τελειωνει ο χρονος και το σιμιτισταν παιζει το τελευταιο χαρτι

το ζητημα εινααι να μη γινει ζημια όμως γιατι αμα οι τουρκοι παρουν τοπο ελληνικο δεν τον ξανδινουν

για αυτό απαντες οι τοιούτοι...καθηγητές νααα βγουν στη συνταξη ετσι κι αλλιως παντελως αχρηστοι ειναι
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 17 Σεπ 2020, 17:56

John Brown Gun Club έγραψε:
17 Σεπ 2020, 17:51
run έγραψε:
17 Σεπ 2020, 17:41
John Brown Gun Club έγραψε:
17 Σεπ 2020, 14:06


Κοφτην πρωτοκοσμικη μιρλα ρε μαλακα, δε σου παει. Η Τουρκια εχει κοντα στα 4 μυρια προσφυγες, ειναι γελοιο να θεωρεις πως η Ελλαδα με τις μερικες δεκαδες χιλιαδες της εχει στ αληθεια προβλημα, οπως και να συγκρινεις τη ζωη ενος εγκλειστου στη Μορια με αυτην ενος ντοπιου.
Οσο για τα υπολοιπα που γραφεις, περι καταπιεσμενων και καταπιεστων, πεφτεις σε επιπεδο 4τσανικου τρολλ. Με λυπεις.
μερικες χιλιαδες στην ελλαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ρε ζαγαρ μετρας τους φετινούς???

λαθρομετανάστες που αποικιζουν την ελλαδα ερχονται από το 1991
Καλα, τους αλβανους εγω τους λογαριαζω για ελληνες πια. Με στοιχεια του ΟΗΕ, εχουμε 50.000 προσφυγες, απο τους οποιους 10.000 ειναι στα νησια.
Η Τουρκια εχει δεχθει 4 εκατομμυρια.
4 εκατομμυρια.
Τι δεν καταλαβαινεις δηλαδη;
ξανα μανα

τι ειπες ρε ζαγαρ τι προσφυγες λες από το 1996 και εντευθεν οι τουρκοι στελνουν κάθε χρονο πανω 100.000 ασιατες κααι αφρικανους μουσουλμάνους

και συ λες για 50.000
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Σεπ 2020, 17:57

John Brown Gun Club έγραψε:
17 Σεπ 2020, 16:31
Εικόνα
:lol:

Ακόμη μία θρασύτατη και ηλίθια προσπάθεια προσομοίωσης των ναζιστικών στρατοπέδων και των γκούλαγκ με τους καταυλισμούς.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 17 Σεπ 2020, 17:59

και ζαγαρ τ ους αλβαανους τους ρώτησες αμα θελουν ναα γινουν ελληνες??

επειδή τα οπαδα κκε και συριζα συν το κακο συναπαντημα είναι οι μοναδικοι στα βαλκανια που υποστηριζουν αλβανους σκοπιανούς τουρκους θα βρεις αντιστοιχους υποστηρικτες της ελλαδας

αμα δεν υπαρχουν
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34824
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 17 Σεπ 2020, 18:00

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Σεπ 2020, 16:07
λελέ πετσόκομμα στον γυφτοζαίο (πλεονασμός)

Κατ αρχήν να παρατηρήσω ότι ο Χρυσοχοίδης και το καθηγητής (νυν γυφτοζαίος) τη δεκαετία του 90 ήσαν όχι απλώς στο ίδιο κόμμα (ΠΑΣΟΚ) αλλά και στην ίδια τάση (Σημίτης). :8)
Γιατί όμως σήμερα ο Λιάκος μιλάει για τα "χέρια του Χρυσοχοίδη" σα να πρόκειται για κάτι φοβερό.Τι έκανε ο Χρυσοχοίδης και έγινε κακός;
Η απάντηση ανάγεται πάλι στην εποχή εκείνη : ο Χρυσοχοίδης είναι κακός επειδή συνέλαβε τους εγκληματίες της 17Ν.Αυτό δείχνει και το ποιόν του ανθρώπου που είναι ο Λιάκος και τον λόγο για τον οποίο σήμερα λέει ότι θα ήταν και ο ίδιος εμπρηστής.Τον πιστεύουμε.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 17 Σεπ 2020, 18:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Σεπ 2020, 17:57
John Brown Gun Club έγραψε:
17 Σεπ 2020, 16:31
Εικόνα
:lol:

Ακόμη μία θρασύτατη και ηλίθια προσπάθεια προσομοίωσης των ναζιστικών στρατοπέδων και των γκούλαγκ με τους καταυλισμούς.
τετοια κανουν τα οπαδα κκε συριζα κτλ να δικαιολογουν την θλιβερη υπαρξη τους
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14890
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Λιάκος (ΣΥΡΙΖΑ): Κι εγώ φωτιά θα έβαζα στη Μόρια -Να υπερασπιστούμε τους νεαρούς Αφγανούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 17 Σεπ 2020, 18:42

Κι αλλος για την βάρκα yaros express μας


Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών