Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69801
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Σεπ 2020, 17:11

Dwarven Blacksmith έγραψε:
29 Σεπ 2020, 17:05
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Σεπ 2020, 16:58
Ε, εδώ που τα λέμε δεν χρειαζόταν το τουίτ του Κύρτσου για να επιβεβαιωθεί ότι δεν είναι όλοι οι φερόμενοι ως ανήλικοι, ενήλικες.

Και με αυτήν ακριβώς τη λογική των ιαχών, οι περισσότεροι μπουλουμπουτζήδες και αλληλέγγυοι που έχουν έφεση στον "ψόφο των ....." είναι το ίδιο πολιτισμένοι.

Το ότι παθαίνετε πολιτισμικό σοκ με τους μεν και καταπίνετε αμάσητο τους δε, πρέπει να το προσέξετε. :lol:
Η διαφορά ίσως είναι ότι εγώ το περιορίζω σε αυτούς που όντως ήταν στο αλλαλάζον πλήθος, ενώ εσύ το επεκτείνεις σε "αλληλέγγυους", δηλαδή σε όλους όσους δε γουστάρεις. Επομένως εγώ έχω δίκιο, κι εσύ άδικο.
Καταπέλτης το επιχείρημα σου. :lol:

Εννοείς ότι αν σου ανεβάσω βιντεάκια με αλλαλάζοντα πλήθη μπουλουμουτζήδων και αλληλέγγυων, θα αποδεχθείς ότι είναι απολίτιστοι;

Ή ότι θα δυσκολευτώ να βρω αντίστοιχα "ευχολόγια" από αυτούς που εσύ γουστάρεις;


Σοβαρευτείτε λίγο και αφήστε αυτές τις τσαχπινιές γιατί κι εσείς σπάτε το κοντέρ της γραφικότητας με τέτοιες πιρουέτες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 29 Σεπ 2020, 17:12

Υδράργυρος έγραψε:
29 Σεπ 2020, 15:27

Υπήρχε πλήρη γλωσσική ελευθερία
:whp:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69801
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Σεπ 2020, 17:15

Papa John έγραψε:
29 Σεπ 2020, 17:12
Υδράργυρος έγραψε:
29 Σεπ 2020, 15:27

Υπήρχε πλήρη γλωσσική ελευθερία
:whp:
Γιατί τον βαρούτε κύριε;

Κι αυτό που έγραψε, συνέπεια της βαθιάς και πλέριας ελευθερίας στην έκφραση είναι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.


Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 29 Σεπ 2020, 17:21

Ελευθερος είναι ο Μπογιο να εχει την οποία γνώμη.

Και οι πολίτες είναι ελεύθεροι , όσοι συμφωνούν να αλλοιωθεί αυτός ο πολιτισμός να ψηφίσουν ΚΚΕ και όσοι διαφωνούν να ψηφίσουν τους αλλους
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 29 Σεπ 2020, 17:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Σεπ 2020, 17:11
Dwarven Blacksmith έγραψε:
29 Σεπ 2020, 17:05
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Σεπ 2020, 16:58
Ε, εδώ που τα λέμε δεν χρειαζόταν το τουίτ του Κύρτσου για να επιβεβαιωθεί ότι δεν είναι όλοι οι φερόμενοι ως ανήλικοι, ενήλικες.

Και με αυτήν ακριβώς τη λογική των ιαχών, οι περισσότεροι μπουλουμπουτζήδες και αλληλέγγυοι που έχουν έφεση στον "ψόφο των ....." είναι το ίδιο πολιτισμένοι.

Το ότι παθαίνετε πολιτισμικό σοκ με τους μεν και καταπίνετε αμάσητο τους δε, πρέπει να το προσέξετε. :lol:
Η διαφορά ίσως είναι ότι εγώ το περιορίζω σε αυτούς που όντως ήταν στο αλλαλάζον πλήθος, ενώ εσύ το επεκτείνεις σε "αλληλέγγυους", δηλαδή σε όλους όσους δε γουστάρεις. Επομένως εγώ έχω δίκιο, κι εσύ άδικο.
Καταπέλτης το επιχείρημα σου. :lol:

Εννοείς ότι αν σου ανεβάσω βιντεάκια με αλλαλάζοντα πλήθη μπουλουμουτζήδων και αλληλέγγυων, θα αποδεχθείς ότι είναι απολίτιστοι;

Ή ότι θα δυσκολευτώ να βρω αντίστοιχα "ευχολόγια" από αυτούς που εσύ γουστάρεις;


Σοβαρευτείτε λίγο και αφήστε αυτές τις τσαχπινιές γιατί κι εσείς σπάτε το κοντέρ της γραφικότητας με τέτοιες πιρουέτες.
Πιο εύκολο δεν είναι να πεις εσύ τη γνώμη σου για το αλλαλαζων πλήθος; Ή η γνώμη σου είναι συνάρτηση της δικής μου;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

nemo
Δημοσιεύσεις: 7135
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 29 Σεπ 2020, 17:29

Χουργιατς έγραψε:
29 Σεπ 2020, 17:11
Γι' αυτό και πρέπει όλοι μας να γίνουμε μια ανοιχτή αγκαλιά για τους ασυνόδευτους ανήλικους Μετανάστες, ενώ ταυτόχρονα να τσακίζουμε τους Φασίστες και τους Ναζί σε κάθε γειτονιά

Εικόνα
μη μου πεις ότι στο κέντρο είσαι εσύ; :smt005:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69801
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Σεπ 2020, 17:33

Dwarven Blacksmith έγραψε:
29 Σεπ 2020, 17:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Σεπ 2020, 17:11
Dwarven Blacksmith έγραψε:
29 Σεπ 2020, 17:05

Η διαφορά ίσως είναι ότι εγώ το περιορίζω σε αυτούς που όντως ήταν στο αλλαλάζον πλήθος, ενώ εσύ το επεκτείνεις σε "αλληλέγγυους", δηλαδή σε όλους όσους δε γουστάρεις. Επομένως εγώ έχω δίκιο, κι εσύ άδικο.
Καταπέλτης το επιχείρημα σου. :lol:

Εννοείς ότι αν σου ανεβάσω βιντεάκια με αλλαλάζοντα πλήθη μπουλουμουτζήδων και αλληλέγγυων, θα αποδεχθείς ότι είναι απολίτιστοι;

Ή ότι θα δυσκολευτώ να βρω αντίστοιχα "ευχολόγια" από αυτούς που εσύ γουστάρεις;


Σοβαρευτείτε λίγο και αφήστε αυτές τις τσαχπινιές γιατί κι εσείς σπάτε το κοντέρ της γραφικότητας με τέτοιες πιρουέτες.
Πιο εύκολο δεν είναι να πεις εσύ τη γνώμη σου για το αλλαλαζων πλήθος; Ή η γνώμη σου είναι συνάρτηση της δικής μου;
Η γνώμη μου για τις αυτόματες διαγραφές νδκρατών που εκφράζουν στο χαλαρό τέτοιες απόψεις, ήταν πάντα σαφής. Καλώς γίνονται.

Όταν οι ευαισθητοποιημένοι της κωλοπετεινίτσας (ζαίοι, πολιτικαλικορεκτιστές που βλέπουν τη νδ ως όχημα, μπογιοπουλαίοι κλπ) εκφράσουν την ίδια άμεση άποψη χωρίς τις κουτοπονηριές που συνηθίζουν, να επαναλάβεις το ερώτημα.

Προσωπικώς θεωρώ ότι δεν έχετε καν άποψη για το οτιδήποτε, αγαπητέ μου.
Οπότε, σε ποια συνάρτηση γνώμης αναφέρεσαι; Στου Κανένα; :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 29 Σεπ 2020, 17:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Σεπ 2020, 17:33
Dwarven Blacksmith έγραψε:
29 Σεπ 2020, 17:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Σεπ 2020, 17:11


Καταπέλτης το επιχείρημα σου. :lol:

Εννοείς ότι αν σου ανεβάσω βιντεάκια με αλλαλάζοντα πλήθη μπουλουμουτζήδων και αλληλέγγυων, θα αποδεχθείς ότι είναι απολίτιστοι;

Ή ότι θα δυσκολευτώ να βρω αντίστοιχα "ευχολόγια" από αυτούς που εσύ γουστάρεις;


Σοβαρευτείτε λίγο και αφήστε αυτές τις τσαχπινιές γιατί κι εσείς σπάτε το κοντέρ της γραφικότητας με τέτοιες πιρουέτες.
Πιο εύκολο δεν είναι να πεις εσύ τη γνώμη σου για το αλλαλαζων πλήθος; Ή η γνώμη σου είναι συνάρτηση της δικής μου;
Η γνώμη μου για τις αυτόματες διαγραφές νδκρατών που εκφράζουν στο χαλαρό τέτοιες απόψεις, ήταν πάντα σαφής. Καλώς γίνονται.

Όταν οι ευαισθητοποιημένοι της κωλοπετεινίτσας (ζαίοι, πολιτικαλικορεκτιστές που βλέπουν τη νδ ως όχημα, μπογιοπουλαίοι κλπ) εκφράσουν την ίδια άμεση άποψη χωρίς τις κουτοπονηριές που συνηθίζουν, να επαναλάβεις το ερώτημα.

Προσωπικώς θεωρώ ότι δεν έχετε καν άποψη για το οτιδήποτε, αγαπητέ μου.
Οπότε, σε ποια συνάρτηση γνώμης αναφέρεσαι; Στου Κανένα; :)
Ποιες αυτόματες διαγραφές, από που προσγειώθηκε αυτό; Για το αν θεωρείς πολιτισμό προς διατήρηση αυτόν του οχλου είναι το ερώτημα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻


nemo
Δημοσιεύσεις: 7135
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 29 Σεπ 2020, 17:57

Άποψη μου είναι ότι οι λαθρολατρείες θα πρέπει να αντιμετωπίζονται το ίδιο σαν τους παιδόφιλους
γιατί περί ασέλγειας πρόκειται και εδώ και μάλιστα σε ολόκληρο λαό ...και όχι δεν είμαι εγώ ο ακραίος :102:

BlastFromThePast
Δημοσιεύσεις: 2481
Εγγραφή: 22 Ιουν 2020, 19:14

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BlastFromThePast » 29 Σεπ 2020, 20:19

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Σεπ 2020, 14:42

αναπολεί ένα καθεστώς το οποίο αν τολμούσαν και περνούσαν παρανόμως τα σύνορα μετανάστες τους έστελνε στην εξορία για καταναγκαστικά έργα
Ένα καθεστώς που δέχτηκε και φρόντισε ώστε τόσοι και τόσοι Έλληνες πρόσφυγες να φτιάξουν πάλι τη ζωή τους.

Αλλά αν δεν ήσασταν ψεύτες, θα ήσασταν ακροδεξιοί;

Άβαταρ μέλους
περαστικος
Δημοσιεύσεις: 1528
Εγγραφή: 22 Δεκ 2019, 18:29

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστικος » 29 Σεπ 2020, 20:27

Υδράργυρος έγραψε:
29 Σεπ 2020, 15:27
περαστικος έγραψε:
29 Σεπ 2020, 15:21

Τους Ποντιους γηγενεις παντως τους γαμησατε...
Κανέναν Πόντιο δε γάμησαν. Υπήρχαν στρατηγοί πόντιοι, κομισάριοι, αξιωματούχοι, πλήρη γλωσσική ελευθερία. Στο μόνο μέρος που επιβίωσε η ποντιακή γλώσσα ήταν στην ΕΣΣΔ.
BlastFromThePast έγραψε:
29 Σεπ 2020, 20:19
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Σεπ 2020, 14:42

αναπολεί ένα καθεστώς το οποίο αν τολμούσαν και περνούσαν παρανόμως τα σύνορα μετανάστες τους έστελνε στην εξορία για καταναγκαστικά έργα
Ένα καθεστώς που δέχτηκε και φρόντισε ώστε τόσοι και τόσοι Έλληνες πρόσφυγες να φτιάξουν πάλι τη ζωή τους.

Αλλά αν δεν ήσασταν ψεύτες, θα ήσασταν ακροδεξιοί;
Ελα μνι στον τοπο σου!
Δυστυχως για εσας ζουμε στον 21ο αιωνα και υπαρχει ιντερνετ και η α-ληθεια δεν κρυβεται.
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Οκτ 2020, 22:16
Το μόνο τραγούδι που αξίζει να ακουστεί για να τιμήσει το 21, θα είναι τα ουρλιαχτά των Τούρκων όταν θα πέφτουν στο κεφάλι τους τα πυρηνικά στις μεγαλύτερες τους πόλεις.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 29 Σεπ 2020, 20:42

περαστικος έγραψε:
29 Σεπ 2020, 14:24
Πρεπει να ειμαστε υποχρεοι ως Ελληνες στην τεραστια πολιτιστικη κληρονομια που αφησε ο κομμουνισμς στις γειτονικες μας χωρες.
Εδώ να πούμε αλήθειες. Έχεις δίκιο, ως να πέσει ο κομουνισμός δεν είχατε δει ωραία γυναίκα, βλέπατε και γαμούσατε ή γίδες ή Ελληνίδες χοντροκώλες, που είναι χειρότερα και από γίδες. Σας έσωσαν οι σύντροφοι.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21422
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Μπογιοπουλος: επιβαλλεται αυτος ο πολιτισμος να αλλοιωθει και να εξαφανιστει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 29 Σεπ 2020, 22:10

Cavaliere έγραψε:
29 Σεπ 2020, 20:42
περαστικος έγραψε:
29 Σεπ 2020, 14:24
Πρεπει να ειμαστε υποχρεοι ως Ελληνες στην τεραστια πολιτιστικη κληρονομια που αφησε ο κομμουνισμς στις γειτονικες μας χωρες.
Εδώ να πούμε αλήθειες. Έχεις δίκιο, ως να πέσει ο κομουνισμός δεν είχατε δει ωραία γυναίκα, βλέπατε και γαμούσατε ή γίδες ή Ελληνίδες χοντροκώλες, που είναι χειρότερα και από γίδες. Σας έσωσαν οι σύντροφοι.
:smt005:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών