ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΣΙΑΚΑΣ (ΜΑΣΤΟΡΑΣ):Εγώ ανήκω στην λεγόμενη Εργατική Τάξη, και γι’ αυτό με χτύπαγε το ΚΚΕ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΣΙΑΚΑΣ (ΜΑΣΤΟΡΑΣ):Εγώ ανήκω στην λεγόμενη Εργατική Τάξη, και γι’ αυτό με χτύπαγε το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 09 Νοέμ 2020, 08:51

Obi Wan Iakobi έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 01:08
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 00:56


Μα δεν είπα ότι δεν είναι Έλληνες. Ίσα ίσα.

Απλά εσύ προσπαθείς με εικασίες και θεωρίες να αποδείξεις ευθεία βιολογική "ελληνικότητα". Κοινώς μπουρδολογείς.
Τι βιολογικη και μη βιολογικη.Η ειναι Ελληνες η δεν ειναι.Ολιγον εγκυος δεν υπαρχει.
Ο ίδιος λέει ότι είναι αλβανος. Τουλάχιστον έλεγε.
Πως γίνεται οι Αρβανίτες της Τουρκίας να δηλώνουν Αλβανοί, της Ρουμανίας, Μαυροβουνίου, Κροατίας και Ιταλίας το ίδιο πάρα μόνο στην Ελλάδα να δηλώνουν ελληνες;

Πραγματικό μυστήριο. Τέλος πάντων, το θέμα έχει συζητηθεί πολλάκις.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΣΙΑΚΑΣ (ΜΑΣΤΟΡΑΣ):Εγώ ανήκω στην λεγόμενη Εργατική Τάξη, και γι’ αυτό με χτύπαγε το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 09 Νοέμ 2020, 20:10

Georg Von Balkanen έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 08:51


Ο ίδιος λέει ότι είναι αλβανος. Τουλάχιστον έλεγε.
Πως γίνεται οι Αρβανίτες της Τουρκίας να δηλώνουν Αλβανοί, της Ρουμανίας, Μαυροβουνίου, Κροατίας και Ιταλίας το ίδιο πάρα μόνο στην Ελλάδα να δηλώνουν ελληνες;

Πραγματικό μυστήριο. Τέλος πάντων, το θέμα έχει συζητηθεί πολλάκις.
Οχι βεβαια αυτο το ειχαν βγαλει στο indymedia καποιοι για να τον πληξουν(στο γνωστο νημα).Μαλλον μπερδευεσαι με καποιον Φαεθων που εγραψε τη μπουρδα "ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΛΒΑΝΟΙ ΕΝΑΣ ΛΑΟΣ ΜΙΑ ΦΥΛΗ ΜΙΑ ΠΑΤΡΙΔΑ'' το 86 στο περιοδικο της ΧΑ.

Δεν ξερω τι δηλωνουν οι Αρβανιτες αλλου αλλα εδω δηλωνουν ελληνες.Εχω γνωστους Αρβανιτες και θεωρουν βρισια το Αλβανος.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΣΙΑΚΑΣ (ΜΑΣΤΟΡΑΣ):Εγώ ανήκω στην λεγόμενη Εργατική Τάξη, και γι’ αυτό με χτύπαγε το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 09 Νοέμ 2020, 20:21

Georg Von Balkanen έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 06:54


Αυτό λέμε. Αν ήταν Έλληνας μάλλον δεν θα ήταν ξανθός.
Δεν εχεις πετυχει ελληνα ξανθο?
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΣΙΑΚΑΣ (ΜΑΣΤΟΡΑΣ):Εγώ ανήκω στην λεγόμενη Εργατική Τάξη, και γι’ αυτό με χτύπαγε το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 09 Νοέμ 2020, 20:23

Obi Wan Iakobi έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 20:10
Georg Von Balkanen έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 08:51


Ο ίδιος λέει ότι είναι αλβανος. Τουλάχιστον έλεγε.
Πως γίνεται οι Αρβανίτες της Τουρκίας να δηλώνουν Αλβανοί, της Ρουμανίας, Μαυροβουνίου, Κροατίας και Ιταλίας το ίδιο πάρα μόνο στην Ελλάδα να δηλώνουν ελληνες;

Πραγματικό μυστήριο. Τέλος πάντων, το θέμα έχει συζητηθεί πολλάκις.
Οχι βεβαια αυτο το ειχαν βγαλει στο indymedia καποιοι για να τον πληξουν(στο γνωστο νημα).Μαλλον μπερδευεσαι με καποιον Φαεθων που εγραψε τη μπουρδα "ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΛΒΑΝΟΙ ΕΝΑΣ ΛΑΟΣ ΜΙΑ ΦΥΛΗ ΜΙΑ ΠΑΤΡΙΔΑ'' το 86 στο περιοδικο της ΧΑ.

Δεν ξερω τι δηλωνουν οι Αρβανιτες αλλου αλλα εδω δηλωνουν ελληνες.Εχω γνωστους Αρβανιτες και θεωρουν βρισια το Αλβανος.
Έχει δώσει και συνέντευξη στον μαύρο κρίνο όπου δήλωνε ότι έχει μετανιώσει. Τέλος παντων.

Άλλο το τι νιώθουν οι Αρβανίτες και άλλο το τι είναι. Και εγώ γνωρίζω αρβανίτες όπου μια χαρα παραδέχονται την αλβανική καταγωγή τους.

Εσυ πιστεύεις, ότι με τον αντιαλβανισμο που υπάρχει στην ελληνική κοινωνία θα βγουν οι Αρβανίτες να παραδεχτούν τα αυτονόητα;

Προηγουμένως είπα κάτι πολύ απλό. Πως γίνεται οι αρβανιτες/αρναουτηδες της Ρουμανίας, Μαυροβουνίου, Ιταλίας, Κροατίας, Τουρκίας και Βουλγαρίας να λένε ότι είναι Αλβανοι αλλά στην Ελλάδα να ισχυρίζονται ότι είναι ελληνες;

Σε κάθε περίπτωση, ας γυρίσουμε στον Μισιακα. Σε ποια σημαία πιστεύει λοιπόν;

ΥΓ: Σαφώς και έχω συναντήσει, αλλά σπάνια.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΣΙΑΚΑΣ (ΜΑΣΤΟΡΑΣ):Εγώ ανήκω στην λεγόμενη Εργατική Τάξη, και γι’ αυτό με χτύπαγε το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 09 Νοέμ 2020, 20:24

Gordian Knot έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 05:38
Το «Μάστορας» ήταν ψευδώνυμο που χρησιμοποιούσε για να αποκρύψει την ταυτότητά του ή επρόκειτο για αθώο παρωνύμιο;
Το γραφει στο link.

"Το επώνυμο «Μάστορας» με το οποίο έγινε γνωστός, είναι το γένος της μητέρας του Μισιάκα και δεν προήλθε επειδή το βασικό επάγγελμά του είναι οικοδόμος".
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΣΙΑΚΑΣ (ΜΑΣΤΟΡΑΣ):Εγώ ανήκω στην λεγόμενη Εργατική Τάξη, και γι’ αυτό με χτύπαγε το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 09 Νοέμ 2020, 20:25

Επίσης από που βαστάει καταγωγή το Μισιακας. Δεν νομίζω να είναι ελληνική λέξη.


Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΣΙΑΚΑΣ (ΜΑΣΤΟΡΑΣ):Εγώ ανήκω στην λεγόμενη Εργατική Τάξη, και γι’ αυτό με χτύπαγε το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 09 Νοέμ 2020, 20:36

Georg Von Balkanen έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 20:23

Έχει δώσει και συνέντευξη στον μαύρο κρίνο όπου δήλωνε ότι έχει μετανιώσει. Τέλος παντων.

Άλλο το τι νιώθουν οι Αρβανίτες και άλλο το τι είναι. Και εγώ γνωρίζω αρβανίτες όπου μια χαρα παραδέχονται την αλβανική καταγωγή τους.

Εσυ πιστεύεις, ότι με τον αντιαλβανισμο που υπάρχει στην ελληνική κοινωνία θα βγουν οι Αρβανίτες να παραδεχτούν τα αυτονόητα;

Προηγουμένως είπα κάτι πολύ απλό. Πως γίνεται οι αρβανιτες/αρναουτηδες της Ρουμανίας, Μαυροβουνίου, Ιταλίας, Κροατίας, Τουρκίας και Βουλγαρίας να λένε ότι είναι Αλβανοι αλλά στην Ελλάδα να ισχυρίζονται ότι είναι ελληνες;

Σε κάθε περίπτωση, ας γυρίσουμε στον Μισιακα. Σε ποια σημαία πιστεύει λοιπόν;

ΥΓ: Σαφώς και έχω συναντήσει, αλλά σπάνια.
Εχει μετανιωσει για τη ΧΑ οχι για την ελληνικη καταγωγη του.

Ποσταρα απο που ειναι οι Αρβανιτες.Απο το Αρβανον της Β.Ηπειρου.Βεβαια ολους τους βορειοηπειρωτες οι ανθελληνες τους λενε αλβανους.

Δεν ξερω τι λενε αλλου αλλα εδω δηλωνουν ελληνες.Και επειδη μιλαμε για ελλαδα αυτο μας ενδιαφερει.

Στη δεκαετία του 1990, ο Αλβανός Πρόεδρος Σαλί Μπερίσα περιέγραψε τους Αρβανίτες ως αλβανική μειονότητα στην Ελλάδα, προκαλώντας την οργισμένη αντίδραση πολιτιστικών οργανώσεων Αρβανιτών.

Τα τελευταια χρονια τουλαχιστον ολο διπλα σε ελληνικες βλεπω τον Μισιακα.

Βεβαια στο θεμα του νηματος δεν απαντας ουτε εσυ ουτε και τα γνωστα κνιτομποτακια που εχουν εξαφανιστει.

Ποιος ειναι τελικα ο working class?Mισιακας η Κουτσουμπας?

ΥΓ Λογικο,η πλειοψηφια του Μεσογειακου τυπου ειναι μελαχρινη/καστανη.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΣΙΑΚΑΣ (ΜΑΣΤΟΡΑΣ):Εγώ ανήκω στην λεγόμενη Εργατική Τάξη, και γι’ αυτό με χτύπαγε το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 09 Νοέμ 2020, 20:38

Georg Von Balkanen έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 20:25
Επίσης από που βαστάει καταγωγή το Μισιακας. Δεν νομίζω να είναι ελληνική λέξη.
Τρικαλινος ειναι.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΣΙΑΚΑΣ (ΜΑΣΤΟΡΑΣ):Εγώ ανήκω στην λεγόμενη Εργατική Τάξη, και γι’ αυτό με χτύπαγε το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 09 Νοέμ 2020, 20:52

Obi Wan Iakobi έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 20:36
Georg Von Balkanen έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 20:23

Έχει δώσει και συνέντευξη στον μαύρο κρίνο όπου δήλωνε ότι έχει μετανιώσει. Τέλος παντων.

Άλλο το τι νιώθουν οι Αρβανίτες και άλλο το τι είναι. Και εγώ γνωρίζω αρβανίτες όπου μια χαρα παραδέχονται την αλβανική καταγωγή τους.

Εσυ πιστεύεις, ότι με τον αντιαλβανισμο που υπάρχει στην ελληνική κοινωνία θα βγουν οι Αρβανίτες να παραδεχτούν τα αυτονόητα;

Προηγουμένως είπα κάτι πολύ απλό. Πως γίνεται οι αρβανιτες/αρναουτηδες της Ρουμανίας, Μαυροβουνίου, Ιταλίας, Κροατίας, Τουρκίας και Βουλγαρίας να λένε ότι είναι Αλβανοι αλλά στην Ελλάδα να ισχυρίζονται ότι είναι ελληνες;

Σε κάθε περίπτωση, ας γυρίσουμε στον Μισιακα. Σε ποια σημαία πιστεύει λοιπόν;

ΥΓ: Σαφώς και έχω συναντήσει, αλλά σπάνια.
Εχει μετανιωσει για τη ΧΑ οχι για την ελληνικη καταγωγη του.

Ποσταρα απο που ειναι οι Αρβανιτες.Απο το Αρβανον της Β.Ηπειρου.Βεβαια ολους τους βορειοηπειρωτες οι ανθελληνες τους λενε αλβανους.

Δεν ξερω τι λενε αλλου αλλα εδω δηλωνουν ελληνες.Και επειδη μιλαμε για ελλαδα αυτο μας ενδιαφερει.

Στη δεκαετία του 1990, ο Αλβανός Πρόεδρος Σαλί Μπερίσα περιέγραψε τους Αρβανίτες ως αλβανική μειονότητα στην Ελλάδα, προκαλώντας την οργισμένη αντίδραση πολιτιστικών οργανώσεων Αρβανιτών.

Τα τελευταια χρονια τουλαχιστον ολο διπλα σε ελληνικες βλεπω τον Μισιακα.

Βεβαια στο θεμα του νηματος δεν απαντας ουτε εσυ ουτε και τα γνωστα κνιτομποτακια που εχουν εξαφανιστει.

Ποιος ειναι τελικα ο working class?Mισιακας η Κουτσουμπας?

ΥΓ Λογικο,η πλειοψηφια του Μεσογειακου τυπου ειναι μελαχρινη/καστανη.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα να σου απαντήσω.

Ο ελληνας δεν ξέρει τι σημαίνει working class, διότι δεν υπάρχει εργατική κουλτούρα. Έβαλες πριν το βιογραφικό του Μισιακα και είναι πραγματικά ότι να ναι. Λαχειοπωλης, οικοδόμος και πάω στοίχημα θα 'χει κάνει άλλες δέκα δουλειές "μαύρα" όπως και σχεδόν όλοι οι ελληνες, γιατί αυτή είναι η μίζερη ελληνική κατάντια.

Η εργατική τάξη, συνοδεύεται από μια τεράστια πολιτισμική κουλτούρα. Μπορείς να το δεις αυτό στην βόρεια Ευρώπη η οποία ξεκινάει αιώνες πριν με τα συνδικάτα, τα γνωστά guilds με τους θυρεους κλπ. Επίσης εργατική κουλτούρα υπήρχε και στην Ρωσία.

Δεν υπαρχει στην Ελλάδα όμως. Δεν υπάρχει working class. Ουτε ο κουτσουμπας, ούτε ο μισιακας, κανένας.

Και τα προηγούμενα για τον Μισιακα, δεν τα είπα υποτιμητικά. Καμμια δουλειά δεν είναι ντροπή. Απλά ο Ελληνας εχει μπερδέψει την μπουτσα με την βούρτσα. Χρησιμοποιείτε έννοιες για τις οποίες δεν έχετε Καμμια ιδέα απολύτως. Υπάρχει τεράστια σύγχυση και αυτό γιατι είστε ένα έθνος ΔΙΧΩΣ ιστορία.

Κολλάτε ξενοφερτα κονσεπτς(κυρίως από την δύση) πάνω στον ανατολίτικο τρόπο σκέψης σας και έχετε δημιουργήσει ένα μπασταρδεμα πολιτισμών.

Πάρε για παράδειγμα την χρυσή αυγή, το μοναδικό κόμμα που είναι ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΌΣ καθρέφτης της ελληνικής κοινωνίας. Μιλούσαν ανοιχτά για την λευκή φυλή στα πρότυπα της εθνικοσοσιαλιστικης Γερμανίας και ταυτόχρονα είχαν μέλη αραβικής καταγωγής, πουλούσαν μπεγλερια με λογκο τοτενκοπφ και γουλφσανγκελ, ενώ ο πιο λευκός από αυτούς έμοιαζε με δισσεγγονο του Τεμουτζιν.

Μη μιλάς για εργατική τάξη. Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα.

... Οικοδόμος που πουλούσε λαχεία, άκουγε μανογορ, αρθρογράφουσε σε ναζιστική εφημερίδα και τελικα έγινε υπάλληλος στη βουλή. Ούτε σε κωμωδία του σεφερλη τέτοιο σενάριο.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΣΙΑΚΑΣ (ΜΑΣΤΟΡΑΣ):Εγώ ανήκω στην λεγόμενη Εργατική Τάξη, και γι’ αυτό με χτύπαγε το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 09 Νοέμ 2020, 21:20

Georg Von Balkanen έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 20:52


Δεν έχω κανένα πρόβλημα να σου απαντήσω.

Ο ελληνας δεν ξέρει τι σημαίνει working class, διότι δεν υπάρχει εργατική κουλτούρα. Έβαλες πριν το βιογραφικό του Μισιακα και είναι πραγματικά ότι να ναι. Λαχειοπωλης, οικοδόμος και πάω στοίχημα θα 'χει κάνει άλλες δέκα δουλειές "μαύρα" όπως και σχεδόν όλοι οι ελληνες, γιατί αυτή είναι η μίζερη ελληνική κατάντια.

Η εργατική τάξη, συνοδεύεται από μια τεράστια πολιτισμική κουλτούρα. Μπορείς να το δεις αυτό στην βόρεια Ευρώπη η οποία ξεκινάει αιώνες πριν με τα συνδικάτα, τα γνωστά guilds με τους θυρεους κλπ. Επίσης εργατική κουλτούρα υπήρχε και στην Ρωσία.

Δεν υπαρχει στην Ελλάδα όμως. Δεν υπάρχει working class. Ουτε ο κουτσουμπας, ούτε ο μισιακας, κανένας.

Και τα προηγούμενα για τον Μισιακα, δεν τα είπα υποτιμητικά. Καμμια δουλειά δεν είναι ντροπή. Απλά ο Ελληνας εχει μπερδέψει την μπουτσα με την βούρτσα. Χρησιμοποιείτε έννοιες για τις οποίες δεν έχετε Καμμια ιδέα απολύτως. Υπάρχει τεράστια σύγχυση και αυτό γιατι είστε ένα έθνος ΔΙΧΩΣ ιστορία.

Κολλάτε ξενοφερτα κονσεπτς(κυρίως από την δύση) πάνω στον ανατολίτικο τρόπο σκέψης σας και έχετε δημιουργήσει ένα μπασταρδεμα πολιτισμών.

Πάρε για παράδειγμα την χρυσή αυγή, το μοναδικό κόμμα που είναι ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΌΣ καθρέφτης της ελληνικής κοινωνίας. Μιλούσαν ανοιχτά για την λευκή φυλή στα πρότυπα της εθνικοσοσιαλιστικης Γερμανίας και ταυτόχρονα είχαν μέλη αραβικής καταγωγής, πουλούσαν μπεγλερια με λογκο τοτενκοπφ και γουλφσανγκελ, ενώ ο πιο λευκός από αυτούς έμοιαζε με δισσεγγονο του Τεμουτζιν.

Μη μιλάς για εργατική τάξη. Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα.

... Οικοδόμος που πουλούσε λαχεία, άκουγε μανογορ, αρθρογράφουσε σε ναζιστική εφημερίδα και τελικα έγινε υπάλληλος στη βουλή. Ούτε σε κωμωδία του σεφερλη τέτοιο σενάριο.
Φυσικα και υπαρχει εργατικη ταξη.Αυτη που εκπροσωπει και καλα ο Κουτσουμπας.Το θεμα δεν ειναι αν ολες οι δουλειες του Μισιακα ηταν δηλωμενες η οχι.Το θεμα ειναι οτι αυτος ο ανθρωπος εργαστηκε πραγματικα ενω τα Κουτσουμπακια δεν εχουν κολλησει ενσημο.

Το ''δεν εχετε ιστορια'' δεν το σχολιαζω γιατι ξερεις κι εσυ οτι ανηκει στο Μουσειο.

Η ΧΑ καποτε μιλαγε για εθνικοσοσιαλισμο και λευκη φυλη.Πλεον μιλαει για ελληνικο εθνικισμο και εχει δεχτει και πυρα απο τους υπολοιπους εθνικοσοσιαλιστες γιαυτο.Καλο το τρολαρισμα με τις καταγωγες αλλα δεν ισχυει.Σε λιγο θα τους βγαλετε και Ζουλου.

Γιατι οι μεταλαδες δεν κανουν εργατικες δουλειες? σε πληροφορω οτι η πλειοψηφια τετοιες κανει.Ειδικα για τους Manowarαδες το πιθανοτερο ειναι να εισαι εθνικιστης παρα αντιφα.Δες τα συμβολα και τη θεματολογια του Epic και θα καταλαβεις το γιατι.Κωμωδια ειναι καποιοι αλλοι που το παιζουν πολεμιοι της αστικης δημοκρατιας και κραυγαζουν κατα της ΕΕ αλλα και στη βουλη πανε και στην ευρωβουλη.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών