Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Σεπ 2018, 12:40

οταν λοιπον κοπηκε το μπαγιοκο, οι επιχειρησεις κλεινανε, η ανεργια πηγε στον θεο
Ρε alekhine, είσαι και το κακό παιδί του σκακιού, στην Ελλάδα έγιναν αυτά που λες. Στη Γερμανία και στη Σουηδία, στην Ολλανδία και στις άλλες χώρες, που δεν έγινε τίποτα τέτοιο, για ποιό λόγο στράφηκαν κατά των λαθροτέτοιων? Επειδή τους χαλούσαν την αισθητική τους? Μιλάμε για χώρες που τους τριβελίζανε το μυαλό με αντιρατσιΖμό και διάφορες κορεκτιλίστικες ηλιθιότητες τέτοιου τύπου εδώ και γενιές, και ΠΑΛΙ στράφηκαν εναντίον τους.

Έλα ρε, το να μου λες οτι είναι άγιοι οι λαθρο είναι τραγικό. Το ίδιο ισχύει και για το βάτραχο από πάνω.
Άγιοι οι λαθρο, αγγελούδια, δεν έκαναν τίποτα, οι κακοί οι "ναζί" και οι "φασίστες" φταίνε.

Βάλτε μερικούς τέτοιους λαθρο σπίτια σας να σας δώ αν τολμάτε, ή αφήστε τη γυναίκα σας ή την κόρη σας να περάσει από γειτονιές που συχνάζουν αυτοί.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 11 Σεπ 2018, 12:41

Nero έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:39
vatraxos έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:28

Κατάλαβες γιατί είσαι φασίστας;
Τώρα θα σε βρίσει και θα χει και δικιο. Μερικά στερεότυπα έχει στο κεφάλι του όπως "ξένοι κακοί" "πατρίδα καλό" "κομμουνιστες κακοί" κλπ. Είναι τραβηγμένο να πεις ότι αυτές οι υπεραπλουστεύσεις σύμφωνα με τις οποίες κάνει τις πολιτικές του επιλογές συνιστούν πολιτική ιδεολογία,οποιαδήποτε ιδεολογία
Δεν κατάλαβα, η γενίκευση με την οποία αποδίδει εγκληματικές ενέργειες στην πλειοψηφία των μεταναστών και προσφύγων δεν είναι το σήμα κατατεθέν του φασισμού; Δε χρησιμοποιείται ως "επιχείρημα" για τα πογκρόμ και την εγκληματική δράση της ΧΑ;
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12487
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 11 Σεπ 2018, 12:42

ρε συ Kauldron εγω απαντησα σε αυτο που λες για την γερμανια του Χιτλερ
τι καθεσαι και μου λες για την σημερινη γερμανια?
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Nero

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 11 Σεπ 2018, 12:44

vatraxos έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:41
Nero έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:39
vatraxos έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:28

Κατάλαβες γιατί είσαι φασίστας;
Τώρα θα σε βρίσει και θα χει και δικιο. Μερικά στερεότυπα έχει στο κεφάλι του όπως "ξένοι κακοί" "πατρίδα καλό" "κομμουνιστες κακοί" κλπ. Είναι τραβηγμένο να πεις ότι αυτές οι υπεραπλουστεύσεις σύμφωνα με τις οποίες κάνει τις πολιτικές του επιλογές συνιστούν πολιτική ιδεολογία,οποιαδήποτε ιδεολογία
Δεν κατάλαβα, η γενίκευση με την οποία αποδίδει εγκληματικές ενέργειες στην πλειοψηφία των μεταναστών και προσφύγων δεν είναι το σήμα κατατεθέν του φασισμού; Δε χρησιμοποιείται ως "επιχείρημα" για τα πογκρόμ και την εγκληματική δράση της ΧΑ;
ναι και στα δυο. Δεν είπα ότι δε στηρίζει φασίστες(αυτή την εβδομάδα) είπα ότι τον να τον αποκαλείς φασίστα είναι κατά κάποιο τρόπο κομπλιμέντο στην προκειμένη περίπτωση. Υπονοείς ότι έχει κάτι συγκροτημένο στο μυαλό του χωρίς να έχει δείξει το παραμικρό στοιχείο ότι ισχύει κάτι τέτοιο

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 11 Σεπ 2018, 12:44

Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:40
οταν λοιπον κοπηκε το μπαγιοκο, οι επιχειρησεις κλεινανε, η ανεργια πηγε στον θεο
Ρε alekhine, είσαι και το κακό παιδί του σκακιού, στην Ελλάδα έγιναν αυτά που λες. Στη Γερμανία και στη Σουηδία, στην Ολλανδία και στις άλλες χώρες, που δεν έγινε τίποτα τέτοιο, για ποιό λόγο στράφηκαν κατά των λαθροτέτοιων? Επειδή τους χαλούσαν την αισθητική τους? Μιλάμε για χώρες που τους τριβελίζανε το μυαλό με αντιρατσιΖμό και διάφορες κορεκτιλίστικες ηλιθιότητες τέτοιου τύπου εδώ και γενιές, και ΠΑΛΙ στράφηκαν εναντίον τους.

Έλα ρε, το να μου λες οτι είναι άγιοι οι λαθρο είναι τραγικό. Το ίδιο ισχύει και για το βάτραχο από πάνω.
Άγιοι οι λαθρο, αγγελούδια, δεν έκαναν τίποτα, οι κακοί οι "ναζί" και οι "φασίστες" φταίνε.

Βάλτε μερικούς τέτοιους λαθρο σπίτια σας να σας δώ αν τολμάτε, ή αφήστε τη γυναίκα σας ή την κόρη σας να περάσει από γειτονιές που συχνάζουν αυτοί.
Ε ναι, γύρω γύρω είχε ανάπτυξη και στην Ελλάδα οικονομική κρίση.

Αφού δεν το έχετε με την πολιτική ανάλυση, τι παιδεύεστε; Αλήθεια, πότε θα μας μιλήσει ο φύρερ σας για την πρότασή σας για την οικονομία; Θα είναι πάλι κάτι του στυλ να γίνουμε αγροτική χώρα; Θα μιλάει για παραμονή στην ΕΕ (και τις αναπόφευκτες δεσμεύσεις της στο επίπεδο της οικονομίας και του καταμερισμού εργασίας - τι σου έγραψα τώρα, βουρ στο λεξικό) και ανεξάρτητη αναπτυξιακή πορεία "κατά πως υπηρετεί το έθνος";
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Σεπ 2018, 12:45

alekhine έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:42
ρε συ Kauldron εγω απαντησα σε αυτο που λες για την γερμανια του Χιτλερ
τι καθεσαι και μου λες για την σημερινη γερμανια?
Μα τί σχέση έχει η Γερμανία του Χίτλερ με το αντιμεταναστευτικό κίνημα του σήμερα?
Ίσα ίσα, όσοι γνωρίζουν, ο Αδέλφος ήταν υπέρ τουΙσλάμ.
Μερικά στερεότυπα έχει στο κεφάλι του όπως "ξένοι κακοί" "πατρίδα καλό" "κομμουνιστες κακοί" κλπ.
Η πλάκα είναι οτι το έχω πεί κατ' επανάληψη οτι οι κομμουνιστές (οι ΚΚέδες) μου είναι συμπαθείς, αλλά δε πειράζει, αν η πραγματικότητα δε συμφωνεί μ' αυτό που θέλεις να προβάλεις, τόσο το χειρότερο για την πραγματικότητα. Η ειρωνεία είναι οτι λες και για στερεότυπα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 11 Σεπ 2018, 12:45

Nero έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:44

ναι και στα δυο. Δεν είπα ότι δε στηρίζει φασίστες(αυτή την εβδομάδα) είπα ότι τον να τον αποκαλείς φασίστα είναι κατά κάποιο τρόπο κομπλιμέντο στην προκειμένη περίπτωση. Υπονοείς ότι έχει κάτι συγκροτημένο στο μυαλό του χωρίς να έχει δείξει το παραμικρό στοιχείο ότι ισχύει κάτι τέτοιο
Αν το θεωρεί κομπλιμέντο, δικαίωμά του.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12487
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 11 Σεπ 2018, 12:47

Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:45
alekhine έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:42
ρε συ Kauldron εγω απαντησα σε αυτο που λες για την γερμανια του Χιτλερ
τι καθεσαι και μου λες για την σημερινη γερμανια?
Μα τί σχέση έχει η Γερμανία του Χίτλερ με το αντιμεταναστευτικό κίνημα του σήμερα?
Ίσα ίσα, όσοι γνωρίζουν, ο Αδέλφος ήταν υπέρ τουΙσλάμ.
εμενα ρωτας? εσυ το εφερες στην κουβεντα (με την μορφη ερωτησης κιολας)
Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2018, 10:40
vatraxos έγραψε:
11 Σεπ 2018, 10:34
Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2018, 10:33

Αυτό φαίνεται και από το γεγονός οτι όταν ήταν η ΧΑ στο 0.1% κανείς δεν ασχολιόταν μαζί της (πολύ περισσότερο τα κόμματα εξουσίας), γιατί τότε ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ εκεί που την ήθελαν, δηλαδή στο περιθώριο.
Μετά όμως ήρθε η οικονομική κρίση και τη χρειάστηκαν όπως συνέβη και στη Γερμανία.
Αχ, αυτές οι συγκρίσεις με τη Γερμανία του Χίτλερ.
Στη Γερμανία του Χίτλερ, μήπως πλακώσανε και κάτι μιλιούνια λαθρομεταναστών, οι περισσότεροι εκ των οποίων είχαν την απαίτηση να ζούνε μ' επιδόματα, πετούσαν το φαϊ που τους έδιναν γιατί δεν τους άρεσε, χούφτωναν και βίαζαν γυναίκες, πουλούσαν ναρκωτικά, και γενικώς επιδίδονταν σε κάθε λογής καφρίλα?
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 11 Σεπ 2018, 12:47

Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:45

Η πλάκα είναι οτι το έχω πεί κατ' επανάληψη οτι οι κομμουνιστές (οι ΚΚέδες) μου είναι συμπαθείς, αλλά δε πειράζει, αν η πραγματικότητα δε συμφωνεί μ' αυτό που θέλεις να προβάλεις, τόσο το χειρότερο για την πραγματικότητα. Η ειρωνεία είναι οτι λες και για στερεότυπα.
Kauldron έγραψε:
09 Σεπ 2018, 15:34
Εγώ ακούω τη λέξη σοσιαλισμός και με πιάνει αναγούλα. Και δεν το λέω καθ' υπερβολή, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αναγούλα με πιάνει. Όταν ήμουν μικρός έκανα εμετό σε μάθημα γεωγραφίας με το που είπε η καθηγήτρια τη φράση Ένωση Σοβιατικών Σοσιαλιστικών Δημοκρατιών.
Μας έπεισες
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Σεπ 2018, 12:48

Αφού δεν το έχετε με την πολιτική ανάλυση, τι παιδεύεστε;
με την πολιτική ανάλυση το 'χουμε, εσείς δεν το ΄χετε με την πραγματικότητα.
Έχετε κολλήσει στη "ναζιστική Γερμανία" (που ήταν υπέρ του Ισλάμ, αλλά δε βαριέσαι), και ανούσιες συγκρίσεις με το σήμερα.
εμενα ρωτας? εσυ το εφερες στην κουβεντα (με την μορφη ερωτησης κιολας)
Όπως φαίνεται από το κουόουτ σου, ο βάτραχας είναι που έφερε το "τί συνέβη στη Γερμανία" στην κουβέντα. Εγώ ακριβώς είπα οτι δεν υπάρχει σύγκριση. Αλλά δε πειράζει.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Σεπ 2018, 12:51

vatraxos έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:47
Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:45

Η πλάκα είναι οτι το έχω πεί κατ' επανάληψη οτι οι κομμουνιστές (οι ΚΚέδες) μου είναι συμπαθείς, αλλά δε πειράζει, αν η πραγματικότητα δε συμφωνεί μ' αυτό που θέλεις να προβάλεις, τόσο το χειρότερο για την πραγματικότητα. Η ειρωνεία είναι οτι λες και για στερεότυπα.
Kauldron έγραψε:
09 Σεπ 2018, 15:34
Εγώ ακούω τη λέξη σοσιαλισμός και με πιάνει αναγούλα. Και δεν το λέω καθ' υπερβολή, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αναγούλα με πιάνει. Όταν ήμουν μικρός έκανα εμετό σε μάθημα γεωγραφίας με το που είπε η καθηγήτρια τη φράση Ένωση Σοβιατικών Σοσιαλιστικών Δημοκρατιών.
Μας έπεισες
Kauldron έγραψε:
10 Σεπ 2018, 21:11
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
10 Σεπ 2018, 07:46
ΔΕΘ ελπίζω τίποτε
ΔΕΘ φοβάμαι τίποτε
Είμαι Συριζαίος .
Κάθε λέξη του Συντάγματος
Κάθε σελίδα της Ιστορίας
Κάθε λιμάνι και καημός
κάθε γκαημός και ντάκρυ .

Εικόνα
:lol:
Nα, για κάτι τέτοια συμπαθώ τους κομμουνιστές.
Χτές βράδυ το 'γραψα, αλλά δεν πειράζει.
Άλλο κομμουνιστές άλλο σοσιαλιστές.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 11 Σεπ 2018, 12:51

Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:48
Αφού δεν το έχετε με την πολιτική ανάλυση, τι παιδεύεστε;
με την πολιτική ανάλυση το 'χουμε, εσείς δεν το ΄χετε με την πραγματικότητα.
Έχετε κολλήσει στη "ναζιστική Γερμανία" (που ήταν υπέρ του Ισλάμ, αλλά δε βαριέσαι), και ανούσιες συγκρίσεις με το σήμερα.
εμενα ρωτας? εσυ το εφερες στην κουβεντα (με την μορφη ερωτησης κιολας)
Όπως φαίνεται από το κουόουτ σου, ο βάτραχας είναι που έφερε το "τί συνέβη στη Γερμανία" στην κουβέντα. Εγώ ακριβώς είπα οτι δεν υπάρχει σύγκριση. Αλλά δε πειράζει.
Άντε λοιπόν, πες μας την πολιτική πρόταση της ΧΑ για την οικονομία. Δε χρειάζεται να γράψεις σεντόνια, τους βασικούς άξονες.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 11 Σεπ 2018, 12:53

Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:51

Χτές βράδυ το 'γραψα, αλλά δεν πειράζει.
Άλλο κομμουνιστές άλλο σοσιαλιστές.
Που κολλάνε οι σοσιαλιστές; Ρε συ, έχεις πάθει Μητσάρα;
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Σεπ 2018, 12:56

vatraxos έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:53
Kauldron έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:51

Χτές βράδυ το 'γραψα, αλλά δεν πειράζει.
Άλλο κομμουνιστές άλλο σοσιαλιστές.
Που κολλάνε οι σοσιαλιστές; Ρε συ, έχεις πάθει Μητσάρα;
Εγώ ή εσύ?
Εγώ μίλησα για "σοσιαλισμό" που μου φέρνει αναγούλα, κι εσύ μου έβαλες το κουόουτ για να μου αποδείξεις οτι δεν πιστεύεις πως συμπαθώ τους κομμουνιστές (ενώ έχω δηλώσει το αντίθετο).
Δε συννενοούμαστε, αφού επιμένεις να θέλεις να με βλέπεις σαν κάποιου είδους "εχθρό".
Ομοίως και ο Νέρο, που έχει βάλει μια εικόνα στο μυαλό του, και δεν τον ενδιαφέρει αν τα δεδομένα δείχνουν το αντίθετο.
Δεν κατάλαβα, η γενίκευση με την οποία αποδίδει εγκληματικές ενέργειες στην πλειοψηφία των μεταναστών και προσφύγων δεν είναι το σήμα κατατεθέν του φασισμού;
Είναι ψέμα οτι η πλειοψηφία των λαθρομεταναστών θέλουν να πάνε στην Ευρώπη για τα επιδόματα?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Νέα αποχώρηση από τη Χρυσή Αυγη..Παει για ΚΛΕΙΣΙΜΟ το μαγαζακι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 11 Σεπ 2018, 13:50

vatraxos έγραψε:
11 Σεπ 2018, 12:41


Δεν κατάλαβα, η γενίκευση με την οποία αποδίδει εγκληματικές ενέργειες στην πλειοψηφία των μεταναστών και προσφύγων δεν είναι το σήμα κατατεθέν του φασισμού; Δε χρησιμοποιείται ως "επιχείρημα" για τα πογκρόμ και την εγκληματική δράση της ΧΑ;
Δηλαδη οι ΧΑ ειναι φασιστες που γενικευουν για τους μεταναστες αλλα οι Σταλινικοι που κατεδιωξαν ολοκληρες εθνικες ομαδες οπως τους ελληνες της ΕΣΣΔ με τη δικαιολογια οτι ηταν ''συνεργατες του εχθρου'' ειναι αντιφασιστες.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών