Δεν υπαρχει ελπιδα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Δεν υπαρχει ελπιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 18 Νοέμ 2020, 03:03

Golden Age έγραψε:
17 Νοέμ 2020, 23:37
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
17 Νοέμ 2020, 23:32
Golden Age έγραψε:
17 Νοέμ 2020, 23:21


Δεν έχω δει ποτέ κάτι τέτοιο. Κράζει τον ΣΥΡΙΖΑ ναι. Αλλά ΝΔ δεν τον έχω δει να στηρίζει.
Εμμέσως το κάνει. Αλλά τεσπά. Δε καίγομαι για το τι στηρίζει γιατί στη τελική ένας καλλιτέχνης είναι. Δε τον γουστάρω(για πολλούς λόγους)
και δεν είμαι φαν του έτσι και αλλιώς.
Ο Λαζόπουλος λειτουργούσε σαν μηχανισμός κομματικής προπαγάνδας του ΣΥΡΙΖΑ. Πέρα απο τη δραμματοποίηση καταστάσεων που έκανε στα πλαίσια αντιδεξιάς προπαγάνδας. Ο Αρκάς απο την άλλη σατυρίζιε τους πάντες. Απλά ξεκίνησε την πολιτική του σάτυρα με σάτυρα προς το ΣΥΙΖΑ (αυτός ήταν κυβέρνηση τότε) κι έτσι η Αριστερά του κρέμασε ταμπέλα.

Ναι οκ. Ενώ σήμερα που είναι κυβέρνηση η ΝΔ έχει γαμηθει να την σατιρίζει. :003: Τέλος παντων δικαίωμα του είναι του ανθρώπου, απλά να ξέρουμε τι λεμε
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: Δεν υπαρχει ελπιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 18 Νοέμ 2020, 03:32

kameron έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 00:53
Arisvilla έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 00:47

H Ελευθεροτυπία ειδικά μετά την άνοδο Σημίτη στην εξουσία έκανε κριτική και πολύ σκληρή στα πεπραγμένα της κυβέρνησης πασοκ. Οταν έφτανε η προεκλογική περίοδος το γύριζε και έπαιζε φουλ πασοκ. Εκεί ήταν τόσο σιχαμερή που εγώ δεν την αγόραζα καν. Περίμενα να περάσουν οι εκλογές για να την ξανααγοράσω.
Αυτό που γράφεις ίσχυε κυρίως κατά την περίοδο 1982-1988, κριτική στην κυβέρνηση (πάντα από αριστερά βέβαια) και φουλ στήριξη στο ΠαΣόΚ πριν τις εκλογές.

Επί Σημίτη, κάνεις λάθος, υπήρχαν πάρα πολλοί φανατικοί σημιτικοί αρθρογράφοι και σχολιογράφοι ενώ τα editorials του Φυντανίδη ήταν πάντα καθαρά φιλοκυβερνητικά και φιλοσημιτικά. Εννοείται ότι πάλι προ των εκλογών το γύρναγε στο 100% πασοκάρα, αλλά και πριν καθαρά ΠαΣόΚ έπαιζε. Παλαιότερα, πριν το 1988 ήταν πιο ισορροπημένη στη στάση της έναντι του ΠαΣόΚ (πλην εκλογών) και τότε ήταν που έφτιαξε κυρίως το όνομά της γιατί οι άλλες εφημερίδες (με εξαίρεση την Καθημερινή) ήταν καθαρά κομματικές.
Δεν ήταν τόσο κατά του Καραμανλή την περίοδο 2004-2009 από ότι θυμάμαι.Βέβαια αυτό το σιχαμένο που προεκλογικά το γύρναγε πάντα υπέρ πασοκάρας δεν έφυγε ποτέ.
+Ακόμα θυμάμαι κάτι φύλλα το 2009 που περίμενε μια δίκαια αναδιανομή πλούτου από τον ΓΑΠ καταδικάζοντας την υποτίθεται νεοφιλέλευθερη πολιτική του Βούδα.Έπαιζε σε τέτοια εκνευριστικά κλισέ πάντα.
+Ο ιός της ελευθεροτυπίας που ανακάλυπτε τον κίνδυνο της ελληνικής ακροδεξιάς ακόμα και στο χέσιμο.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27043
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Δεν υπαρχει ελπιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 18 Νοέμ 2020, 08:06

ελευθεροτρυπία διαχρονικός φορέας υστέρησης με προβιά εκσυγχρονισμού
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18915
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Δεν υπαρχει ελπιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Νοέμ 2020, 08:27

Golden Age έγραψε:
17 Νοέμ 2020, 23:37
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
17 Νοέμ 2020, 23:32
Golden Age έγραψε:
17 Νοέμ 2020, 23:21


Δεν έχω δει ποτέ κάτι τέτοιο. Κράζει τον ΣΥΡΙΖΑ ναι. Αλλά ΝΔ δεν τον έχω δει να στηρίζει.
Εμμέσως το κάνει. Αλλά τεσπά. Δε καίγομαι για το τι στηρίζει γιατί στη τελική ένας καλλιτέχνης είναι. Δε τον γουστάρω(για πολλούς λόγους)
και δεν είμαι φαν του έτσι και αλλιώς.
Ο Λαζόπουλος λειτουργούσε σαν μηχανισμός κομματικής προπαγάνδας του ΣΥΡΙΖΑ. Πέρα απο τη δραμματοποίηση καταστάσεων που έκανε στα πλαίσια αντιδεξιάς προπαγάνδας. Ο Αρκάς απο την άλλη σατυρίζιε τους πάντες. Απλά ξεκίνησε την πολιτική του σάτυρα με σάτυρα προς το ΣΥΙΖΑ (αυτός ήταν κυβέρνηση τότε) κι έτσι η Αριστερά του κρέμασε ταμπέλα.
Η σάτιρά του εξακολουθεί να είναι μονόπλευρη παρόλο που ο Συριζα έφυγε από την κυβέρνηση 2 χρόνια πριν. Έχει δίκιο ο ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ.

Πάντως εμένα μου αρέσει, έχει χιούμορ, άσχετα αν με χάλασε η πολιτικοποίησή του, πράγμα που μπορεί να είναι και θέμα συνήθειας - αλλιώς τον είχα μάθει. Ίσως αν ήταν εξ αρχής πολιτικοποιημένος να μην με ενοχλούσε αυτό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Green Dragon την 18 Νοέμ 2020, 08:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18915
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Δεν υπαρχει ελπιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Νοέμ 2020, 08:29

Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 03:32
+Ακόμα θυμάμαι κάτι φύλλα το 2009 που περίμενε μια δίκαια αναδιανομή πλούτου από τον ΓΑΠ καταδικάζοντας την υποτίθεται νεοφιλέλευθερη πολιτική του Βούδα.Έπαιζε σε τέτοια εκνευριστικά κλισέ πάντα.
Έγραφε τέτοιες μαλακίες;

:smt005:

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12465
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Δεν υπαρχει ελπιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 18 Νοέμ 2020, 11:50

ο αρκας μπορει να εχει γινει λεκανατζου της ΝΔ αλλα στο συγκεκριμενο σκιτσο δεν εχει αδικο
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17417
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Δεν υπαρχει ελπιδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 18 Νοέμ 2020, 12:22

kameron έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 00:19
Βέβαια, υπήρχαν αρκετές ψεκασμένες φωνές μέσα, έπαιζε υποδορίως και με μια ιδιότυπη αριστερόστροφη εθνική περιχαράκωση, εξακολουθούσε να πουλάει φτηνό αντιαμερικανισμό και διάφορα άλλα.
Στον Τάκη Μίχα ή την κυρα Τέτα Παπαδοπούλου να υποθέσω ότι αναφέρεσαι;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών