Μήπως να καθιερωθεί;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 05 Ιούλ 2018, 18:11

Nandros έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 18:01
omg kai 3 lol έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 17:19
ουτε ο ιδιος ο Θεος αν κατεβαινε και ελεγε εκ των προτερων οτι δεν υπαρχει αλλος δρομος δεν θα επειθε ενα μεγαλο τμημα των ελ πιστευε μεχρι τοτε οτι υπαρχει και δευτερος δρομος ειτε μιας αλλης διαπραγματευσης ειτε της εξοδου,

ο αλ6 στην ουσια ηταν ο καταλυτης που ανεδειξε και στους πιο δυσπιστους (οι οποιοι ηταν ουκ ολιγοι μεχρι τοτε) οτι δεν υπαρχει αλλος δρομος απο ενα αριστερο μνημονιο, και μια λιγο πιο δικαιη και ορθολογιστικη διαπραγματευση

τα σκηνικα που εκτυλιχθηκαν το 2015 επρεπε να συμβουν ωστε να περασουμε απο τη σφαιρα της θεωριας και της σπεκουλας στην πραξη των μετρων, και την αποδοχη τους απο την πλειοψηφια του ελ λαου,
και αν θελουμε να ειμαστε ειλικρινεις απο ολα τα σεναρια που κυκλοφορουσαν προ του 2015 περασαμε σχετικα ανωδυνα..
Η συριζαϊκή προπαγάνδα σου πείθει μόνο πεπεισμένους ζαίους!
Μας έχει και έχετε φλομώσει με τόσα ψέματα που οι άλλοι οι αλιτήριοι είναι παρθένες μπροστά σας.
Ο nik_killthemall έχει μια ενδεικτική λίστα παραπάνω.

Το φούμο που έρχεται θα είναι πολύ μαύρο! :g030:
.


τα περι προπαγανδας σου τα επιστρεφω,
αναλογισου μονο ποσοι εκεινοι την εποχη ελεγαν ανεδαφικες παπαριες! θα προτιμουσες μηπως να εκανε ο συριζα προωρη στροφη στο ρεαλισμο και να αποκομιζε η ΧΑ τα ποσοστα των αγαναχτιζμενων; πώς πιστευεις θα εξελισσοταν αυτο το σεναριο και με τί συνεπειες;
οτι θα αποκομισει ο Κουλης ψηφο λαικης διαμαρτυριας μονο ως συντομο ανεκδοτο μπορει να εκληφθει οπως εξισου συντομο θα ειναι και το περασμα του απο τη πολιτικη ηγεσια
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 05 Ιούλ 2018, 18:13, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3662
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 05 Ιούλ 2018, 18:12

σκληρός ορμπανικός μητσοτάκης

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14084
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 05 Ιούλ 2018, 18:21

metaxoskolikas έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 18:12
σκληρός ορμπανικός μητσοτάκης

Εικόνα
Εικόνα
Γελαει ο κοσμος με τον μπλε τσιπρα.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 05 Ιούλ 2018, 18:25

Εικόνα
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 05 Ιούλ 2018, 19:10

omg kai 3 lol έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 18:11
Nandros έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 18:01
omg kai 3 lol έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 17:19
ουτε ο ιδιος ο Θεος αν κατεβαινε και ελεγε εκ των προτερων οτι δεν υπαρχει αλλος δρομος δεν θα επειθε ενα μεγαλο τμημα των ελ πιστευε μεχρι τοτε οτι υπαρχει και δευτερος δρομος ειτε μιας αλλης διαπραγματευσης ειτε της εξοδου,

ο αλ6 στην ουσια ηταν ο καταλυτης που ανεδειξε και στους πιο δυσπιστους (οι οποιοι ηταν ουκ ολιγοι μεχρι τοτε) οτι δεν υπαρχει αλλος δρομος απο ενα αριστερο μνημονιο, και μια λιγο πιο δικαιη και ορθολογιστικη διαπραγματευση

τα σκηνικα που εκτυλιχθηκαν το 2015 επρεπε να συμβουν ωστε να περασουμε απο τη σφαιρα της θεωριας και της σπεκουλας στην πραξη των μετρων, και την αποδοχη τους απο την πλειοψηφια του ελ λαου,
και αν θελουμε να ειμαστε ειλικρινεις απο ολα τα σεναρια που κυκλοφορουσαν προ του 2015 περασαμε σχετικα ανωδυνα..
Η συριζαϊκή προπαγάνδα σου πείθει μόνο πεπεισμένους ζαίους!
Μας έχει και έχετε φλομώσει με τόσα ψέματα που οι άλλοι οι αλιτήριοι είναι παρθένες μπροστά σας.
Ο nik_killthemall έχει μια ενδεικτική λίστα παραπάνω.

Το φούμο που έρχεται θα είναι πολύ μαύρο! :g030:
Τα περι προπαγανδας σου τα επιστρεφω,
αναλογισου μονο ποσοι εκεινοι την εποχη ελεγαν ανεδαφικες παπαριες! θα προτιμουσες μηπως να εκανε ο συριζα προωρη στροφη στο ρεαλισμο και να αποκομιζε η ΧΑ τα ποσοστα των αγαναχτιζμενων; πώς πιστευεις θα εξελισσοταν αυτο το σεναριο και με τί συνεπειες;
οτι θα αποκομισει ο Κουλης ψηφο λαικης διαμαρτυριας μονο ως συντομο ανεκδοτο μπορει να εκληφθει οπως εξισου συντομο θα ειναι και το περασμα του απο τη πολιτικη ηγεσια
Τί να μου επιστρέψεις ρε προπαγάνδα;
Αποδίδεις στους αληταράδες που υποστηρίζεις ικανότητες που δεν έχουν. Το μόνο που έχουν είναι ιδεοληψίες, αποτέλεσμα συνεχούς χρήσης χόρτου στα νιάτα τους!

Είμαι μεν πολιτικοποιημένος, αλλά όχι κομματόσκυλο και δεν το κατάλαβες καν από το ξεκάθαρο ποστ μου, όπου γράφω "οι άλλοι οι αλιτήριοι"!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Ιούλ 2018, 19:26

μίστερ μαξ έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 17:02
Yochanan έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 16:59
Κατά τα λοιπά - κι αν μιλάμε σοβαρά - εγω μαζι σου. 1ον σαν Ελ ειμαστε οι εφευρετες και 2ον ειναι καταλοιπο της χριστιανικης μισαλοδοξιας για τους γκετσηδες και αρα απορριπτεο πληρως. Σε μια δημοκρατια ολοι οι πολιτες εχουν ισα δικαιωματα και οταν λεμε ολοι οι πολιτες εννοούμε όλοι. Ανεξαρτήτως χρωματος, θρησκειας η σεξουαλικου προσανατολισμου.
:+1:
Χαίρομαι που συμφωνούμε, αλλα να πω οτι το να χαίρεσαι το πρωκτικό (να δεχεσαι), δεν σημαίνει ότι εισαι κάποιου συγκεκριμένου σεξουαλικού προσανατολισμού.
Γυαλιά μάσκα, κωλοτρυπίδα λάσκα, αλας είσαι.
(:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 05 Ιούλ 2018, 19:27

Nandros έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 19:10
omg kai 3 lol έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 18:11
Nandros έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 18:01
Η συριζαϊκή προπαγάνδα σου πείθει μόνο πεπεισμένους ζαίους!
Μας έχει και έχετε φλομώσει με τόσα ψέματα που οι άλλοι οι αλιτήριοι είναι παρθένες μπροστά σας.
Ο nik_killthemall έχει μια ενδεικτική λίστα παραπάνω.

Το φούμο που έρχεται θα είναι πολύ μαύρο! :g030:
Τα περι προπαγανδας σου τα επιστρεφω,
αναλογισου μονο ποσοι εκεινοι την εποχη ελεγαν ανεδαφικες παπαριες! θα προτιμουσες μηπως να εκανε ο συριζα προωρη στροφη στο ρεαλισμο και να αποκομιζε η ΧΑ τα ποσοστα των αγαναχτιζμενων; πώς πιστευεις θα εξελισσοταν αυτο το σεναριο και με τί συνεπειες;
οτι θα αποκομισει ο Κουλης ψηφο λαικης διαμαρτυριας μονο ως συντομο ανεκδοτο μπορει να εκληφθει οπως εξισου συντομο θα ειναι και το περασμα του απο τη πολιτικη ηγεσια
Τί να μου επιστρέψεις ρε προπαγάνδα;
Αποδίδεις στους αληταράδες που υποστηρίζεις ικανότητες που δεν έχουν. Το μόνο που έχουν είναι ιδεοληψίες, αποτέλεσμα συνεχούς χρήσης χόρτου στα νιάτα τους!

Είμαι μεν πολιτικοποιημένος, αλλά όχι κομματόσκυλο και δεν το κατάλαβες καν από το ξεκάθαρο ποστ μου, όπου γράφω "οι άλλοι οι αλιτήριοι"!
.


ξεχασες οτι εκει γυρω πριν το 2015 πολλοι συνεκριναν την περιοδο με την Δημοκρατια της Βαιμαρης, -αδικα;
απο αχυρανθρωπους και καιροσκοπους αλλο τιποτα! βριθει ο τοπος!
πες μας κατι καινουριο αν μπορεις γιατι επι της ουσιας δεν απαντησες τιποτα!

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 05 Ιούλ 2018, 19:45



:102:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 05 Ιούλ 2018, 19:49

omg kai 3 lol έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 19:27
ξεχασες οτι εκει γυρω πριν το 2015 πολλοι συνεκριναν την περιοδο με την Δημοκρατια της Βαιμαρης, -αδικα;
απο αχυρανθρωπους και καιροσκοπους αλλο τιποτα! βριθει ο τοπος!
πες μας κατι καινουριο αν μπορεις γιατι επι της ουσιας δεν απαντησες τιποτα!
Εγώ ξέρω ότι το '15 ξανάρχισα το κάπνισμα, για να καλμάρω να νεύρα μου και να μην σπάσω την τηλεόραση, από τα ουρανομήκη ψέματα και το σανό που υποσχέθηκαν οι αληταράδες στα πρόβατα, που εξακολουθούν να τους υποστηρίζουν!

Τώρα αν τα πρόβατα περιμένουν καρέκλα, όπως ο Αρίστος, δεν έχω να πω κάτι!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 05 Ιούλ 2018, 19:55

Nandros έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 19:49
omg kai 3 lol έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 19:27
ξεχασες οτι εκει γυρω πριν το 2015 πολλοι συνεκριναν την περιοδο με την Δημοκρατια της Βαιμαρης, -αδικα;
απο αχυρανθρωπους και καιροσκοπους αλλο τιποτα! βριθει ο τοπος!
πες μας κατι καινουριο αν μπορεις γιατι επι της ουσιας δεν απαντησες τιποτα!
Εγώ ξέρω ότι το '15 ξανάρχισα το κάπνισμα, για να καλμάρω να νεύρα μου και να μην σπάσω την τηλεόραση, από τα ουρανομήκη ψέματα και το σανό που υποσχέθηκαν οι αληταράδες στα πρόβατα, που εξακολουθούν να τους υποστηρίζουν!

Τώρα αν τα πρόβατα περιμένουν καρέκλα, όπως ο Αρίστος, δεν έχω να πω κάτι!
.


και ποιοι εδωσαν πατημα σε ολους αυτους τους αληταραδες να λενε ..οτι λενε; δε μας ειπες

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27136
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 05 Ιούλ 2018, 19:58

Ρε ομιτζί, έχεις σπάσει τα γραφικόμετρα σήμερα. Τη μία κάτι άκυρα γνωμικά που βγάζεις από τον πάτο σου, την άλλη ε, δεν έγινε κι εμφύλιος, ήμαρτον ρε μπροδερίνο :lol: Δες τη δευτερολογία κούλη να στρώσεις χαρακτήρα. Να τη δει και ο πουτινοκίνητος που τολμάει και μιλάει για τραπεζικές μετοχές :003:

Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 05 Ιούλ 2018, 20:11

omg kai 3 lol έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 19:55
Nandros έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 19:49
omg kai 3 lol έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 19:27
ξεχασες οτι εκει γυρω πριν το 2015 πολλοι συνεκριναν την περιοδο με την Δημοκρατια της Βαιμαρης, -αδικα;
απο αχυρανθρωπους και καιροσκοπους αλλο τιποτα! βριθει ο τοπος!
πες μας κατι καινουριο αν μπορεις γιατι επι της ουσιας δεν απαντησες τιποτα!
Εγώ ξέρω ότι το '15 ξανάρχισα το κάπνισμα, για να καλμάρω να νεύρα μου και να μην σπάσω την τηλεόραση, από τα ουρανομήκη ψέματα και το σανό που υποσχέθηκαν οι αληταράδες στα πρόβατα, που εξακολουθούν να τους υποστηρίζουν!
Τώρα αν τα πρόβατα περιμένουν καρέκλα, όπως ο Αρίστος, δεν έχω να πω κάτι!
και ποιοι εδωσαν πατημα σε ολους αυτους τους αληταραδες να λενε ..οτι λενε; δε μας ειπες
Το είπα αλλά δεν το διάβασες!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 05 Ιούλ 2018, 20:11

το γραφικοτερο σαυτη την χωρα ειναι οτι ο συριζα καταφερνει και παιρνει τα μετρα που δεν πιστευει μεν αλλα χωρις να ανοιξει ρουθουνι δε

το δε νδσοκ θα ηθελε -προσπαθησε ανεπιτυχως- να παρει αυτα τα μετρα μεν αλλα δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να τα περασει με αυτο το νωπο και βεβαρημενο παρελθον

η εναλλακτικη πολιτικη εφεδρεια που προκυψε απο το δημοκρατικο πολιτευμα σε μια κρισιμη στιγμη ηταν ο συριζα, αν δεν υπηρχε ο συριζα ή ακολουθουσε εξαρχης την πολιτικη των μνημονιων το πιθανοτερο ειναι οτι επομενη εφεδρεια θα ηταν η ΧΑ με οτι αυτο συνεπαγεται

αυτη ειναι η ουσια, ολα τα υπολοιπα ειναι σαλτσες/θορυβος να περναει η ωρα..

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3662
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 05 Ιούλ 2018, 20:55

omg kai 3 lol έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 20:11

η εναλλακτικη πολιτικη εφεδρεια που προκυψε απο το δημοκρατικο πολιτευμα σε μια κρισιμη στιγμη ηταν ο συριζα, αν δεν υπηρχε ο συριζα ή ακολουθουσε εξαρχης την πολιτικη των μνημονιων το πιθανοτερο ειναι οτι επομενη εφεδρεια θα ηταν η ΧΑ με οτι αυτο συνεπαγεται
καλά σύντομα θα γίνει κι αυτό απλά ο συριζα και η δίωξη επί σαμαρά το καθυστέρησε

χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι αυτή θα είναι απαραίτητα η χα μπορεί να την αντικαταστήσει κάποιο άλλο κόμμα κινούμενο στον πατριωτικό χώρο

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Μήπως να καθιερωθεί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 05 Ιούλ 2018, 21:14

omg kai 3 lol έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 19:55
Nandros έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 19:49
omg kai 3 lol έγραψε:
05 Ιούλ 2018, 19:27
ξεχασες οτι εκει γυρω πριν το 2015 πολλοι συνεκριναν την περιοδο με την Δημοκρατια της Βαιμαρης, -αδικα;
απο αχυρανθρωπους και καιροσκοπους αλλο τιποτα! βριθει ο τοπος!
πες μας κατι καινουριο αν μπορεις γιατι επι της ουσιας δεν απαντησες τιποτα!
Εγώ ξέρω ότι το '15 ξανάρχισα το κάπνισμα, για να καλμάρω να νεύρα μου και να μην σπάσω την τηλεόραση, από τα ουρανομήκη ψέματα και το σανό που υποσχέθηκαν οι αληταράδες στα πρόβατα, που εξακολουθούν να τους υποστηρίζουν!

Τώρα αν τα πρόβατα περιμένουν καρέκλα, όπως ο Αρίστος, δεν έχω να πω κάτι!
.


και ποιοι εδωσαν πατημα σε ολους αυτους τους αληταραδες να λενε ..οτι λενε; δε μας ειπες
Άμα είσαι τσόγλανος από την φύση σου δεν χρειάζεσαι πάτημα, φέρεσαι έτσι ούτως ή άλλως.

Θυμήθηκα πάλι τώρα που το 14 συζήταγε για κάποιες μεγάλες επενδύσεις η ΝΔ κι ο Τσίπρας δήλωνε ότι θα τις ακυρώσει όταν γίνει κυβέρνηση για να μην προχωρήσουν.

Τι πατήματα μας λες.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών