Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 06 Ιαν 2021, 15:14

Beria έγραψε:
06 Ιαν 2021, 13:05
Στο χωριό μου δεν ξέρουμε από βερμπαλιστες
Εμείς σκέτο μαλάκες τους λέμε
Ο τελευταίος βερμπαλιστής που ξέρω, πριν τον μπουμπούκο, ήταν ο Βαγγέλας ο Βενιζέλος (αιωνία η πολιτική του μνήμη).
Chainis έγραψε:
06 Ιαν 2021, 14:57
Προτιμότερο πάντως από το να προσπαθούν να κρύψουν την πραγματικότητα όπως έκαναν οι σύριζαιοι για το Μάτι.
Για μένα.
Σωστά, καθότι είναι προφανές χειρότερο να καθυστερήσεις 2 ώρες να μεταδώσεις τα πραγματικά στοιχεία για μια καταστροφή στην οποία λίγα θα μπορούσες να κάνεις για να αποτρέψεις, παρά το να είσαι ειλικρινής* για μια καταστροφή που εσύ δημιούργησες με τις αποφάσεις σου.

*εφόσον τώρα ο μπουμπούκος λέει την αλήθεια

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 06 Ιαν 2021, 15:19

Beria έγραψε:
06 Ιαν 2021, 15:10
Κι άλλη, συνεχόμενη, γκέλα από τον Σπυράδωνι μετά την πατάτα περί ανοίγματος των καταστημάτων που διαψεύστηκε μετά από μισή ώρα.

Στις πόσες καίγεται;
Μη χτυπάτε ρε ζαγάρια τον τηλεβιβλιοπώλη ,τον έρμο με πτυχίο Ιστορικού ( μετά από 12 χρόνια).

Άβαταρ μέλους
nrg
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 20:53

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nrg » 06 Ιαν 2021, 16:14

Chainis έγραψε:
06 Ιαν 2021, 14:57
nrg έγραψε:
06 Ιαν 2021, 13:32
Chainis έγραψε:
06 Ιαν 2021, 13:03
«Θέλω να είμαι ειλικρινής. Ένας από τους λόγους που ελήφθη η απόφαση για την καραντίνα αυτής της εβδομάδος, ήταν το προηγούμενο της Θεσσαλονίκης. Τότε κάποιοι λοιμωξιολόγοι μάς έλεγαν ότι θα έπρεπε να γίνει καραντίνα στη Θεσσαλονίκη πριν την εορτή του Αγίου Δημητρίου. Εμείς από σεβασμό στην παράδοση, στην Ορθοδοξία στην πίστη, δεν βάλαμε καραντίνα πριν τη γιορτή του Αγίου Δημητρίου, θυμίζω ότι αυτό ήταν το βασικότερο λάθος που έγινε στη Θεσσαλονίκη, και το παραδέχθηκε και ο πρωθυπουργός στη Βουλή».


Από αυτό Φλούφης έβγαλε και ποινικές ευθύνες και ονειρεύεται εισαγγελείς και καταδικες

Μία βασική παρατήρηση είναι ότι μίλησε για κάποιους λοιμωξιολογους και όχι για την επιτροπή που βγάζει την γραμμή για την πανδημία.


Ο Άδωνις είναι βερμπαλιστής και πολλές φορές λέει μαλακιες αλλά αυτό δεν εμπίπτει σ' αυτή την κατηγορία, μόνο διάθεση αυτοκριτικής και ειλικρίνεια δείχνει.
Η αυτοκριτική και η ειλικρίνεια είναι σημαντικές αρετές, πολύ πιο πάνω σε αξία από τις εκατοντάδες ανθρώπινες ζωές που χάθηκαν άδικα.
Ένα μπράβο στον Άδωνι.
Προτιμότερο πάντως από το να προσπαθούν να κρύψουν την πραγματικότητα όπως έκαναν οι σύριζαιοι για το Μάτι.
Για μένα.
Μα αυτό ακριβώς ομολόγησε χθες ο Άδωνις.
Έκρυψαν την πραγματικότητα ίσα με 2 μήνες...
Και αυτό στοίχισε ένα Μάτι την ημέρα. Κάτι χιλιάδες νεκροί...

Ένα ακόμα μπράβο στον Άδωνι, που μας είπε την αλήθεια 2 μήνες μετά και παραδέχτηκε την αποτυχία της επιτροπής που κόστοισε χιλιάδες ζωές.
Όχι σαν τους ζαίους που έκρυβαν την αλήθεια για 2 ολόκληρες ώρες...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40645
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Ιαν 2021, 16:17

George_V έγραψε:
06 Ιαν 2021, 11:33
Εδώ είπε ένα πρωί ότι θα ανοίξουν τα μαγαζιά και αφού τον έχει αδειάσει ο Πετσας σε 2 ώρες μεγαλοπρεπής βγαίνει και λέει "ναι το ήξερα αλλά σας είπα το άλλο παραμύθι για να μη στεναχωρηθειτε"

Τώρα η το ξερε και ψευδοταν εις γνώσιν του γιατί δεν ξέρω. Η σε αυτή τη κυβέρνηση δεν συνενοουνται. Η του κάνανε πλάκα οι άλλοι υπουργοι του στυλ "άσε το βλακα να πει καμία μαλακια να γελάσουμε"
Ο αντιπρόεδρος της ΝΔ είναι. Στην ίδια την ΝΔ κάνει ζημιά αυτό.

Βασικά ζημιά τής κάνει που είναι αντιπρόεδρος σκέτο, αλλά τέλος πάντων.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
nrg
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 20:53

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nrg » 06 Ιαν 2021, 16:22

Αλήθεια παραιτήθηκε κανείς από την αποδεδειγμένη αποτυχία της επιτροπής, όπως μας ομολόγησε ο Άδωνις 2 μήνες μετά;
Τι; Όχι;

Ένα μπράβο, λοιπόν, στην κυβέρνηση που εξακολουθεί να εμπιστεύεται εκείνη την επιτροπή που ευθύνεται για χιλιάδες ζωές που χάθηκαν άδικα.

Άβαταρ μέλους
Απολλώνιος
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 26 Ιαν 2020, 13:36

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Απολλώνιος » 06 Ιαν 2021, 16:25

Το τεμπελοσκυλο ο άεργος μπουμπούκος, που έκανε 12 χρόνια να πάρει πτυχίο και θεωρούσε ότι ο πλασιέ βιβλίων είναι σκληρή δουλειά, είναι ο μεγαλύτερος απατεώνας. Είναι ματαιόδοξος καιροσκόπος που το μόνο που τον νοιάζει είναι η προσωπική του ανέλιξη στην εξουσία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Ιαν 2021, 16:34

Chainis έγραψε:
06 Ιαν 2021, 14:57
nrg έγραψε:
06 Ιαν 2021, 13:32
Chainis έγραψε:
06 Ιαν 2021, 13:03
«Θέλω να είμαι ειλικρινής. Ένας από τους λόγους που ελήφθη η απόφαση για την καραντίνα αυτής της εβδομάδος, ήταν το προηγούμενο της Θεσσαλονίκης. Τότε κάποιοι λοιμωξιολόγοι μάς έλεγαν ότι θα έπρεπε να γίνει καραντίνα στη Θεσσαλονίκη πριν την εορτή του Αγίου Δημητρίου. Εμείς από σεβασμό στην παράδοση, στην Ορθοδοξία στην πίστη, δεν βάλαμε καραντίνα πριν τη γιορτή του Αγίου Δημητρίου, θυμίζω ότι αυτό ήταν το βασικότερο λάθος που έγινε στη Θεσσαλονίκη, και το παραδέχθηκε και ο πρωθυπουργός στη Βουλή».


Από αυτό Φλούφης έβγαλε και ποινικές ευθύνες και ονειρεύεται εισαγγελείς και καταδικες

Μία βασική παρατήρηση είναι ότι μίλησε για κάποιους λοιμωξιολογους και όχι για την επιτροπή που βγάζει την γραμμή για την πανδημία.


Ο Άδωνις είναι βερμπαλιστής και πολλές φορές λέει μαλακιες αλλά αυτό δεν εμπίπτει σ' αυτή την κατηγορία, μόνο διάθεση αυτοκριτικής και ειλικρίνεια δείχνει.
Η αυτοκριτική και η ειλικρίνεια είναι σημαντικές αρετές, πολύ πιο πάνω σε αξία από τις εκατοντάδες ανθρώπινες ζωές που χάθηκαν άδικα.
Ένα μπράβο στον Άδωνι.
Προτιμότερο πάντως από το να προσπαθούν να κρύψουν την πραγματικότητα όπως έκαναν οι σύριζαιοι για το Μάτι.
Για μένα.
Α οι Συριζαίοι αξίζουν ποινική μεταχείριση. Τα χαϊβάνια τα δικά σας δεν αξίζουν που πήραν τόσο κόσμο στο λαιμό τους. Μπράβο ρε.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Ιαν 2021, 16:36

nrg έγραψε:
06 Ιαν 2021, 16:14
Chainis έγραψε:
06 Ιαν 2021, 14:57
nrg έγραψε:
06 Ιαν 2021, 13:32


Η αυτοκριτική και η ειλικρίνεια είναι σημαντικές αρετές, πολύ πιο πάνω σε αξία από τις εκατοντάδες ανθρώπινες ζωές που χάθηκαν άδικα.
Ένα μπράβο στον Άδωνι.
Προτιμότερο πάντως από το να προσπαθούν να κρύψουν την πραγματικότητα όπως έκαναν οι σύριζαιοι για το Μάτι.
Για μένα.
Μα αυτό ακριβώς ομολόγησε χθες ο Άδωνις.
Έκρυψαν την πραγματικότητα ίσα με 2 μήνες...
Και αυτό στοίχισε ένα Μάτι την ημέρα. Κάτι χιλιάδες νεκροί...

Ένα ακόμα μπράβο στον Άδωνι, που μας είπε την αλήθεια 2 μήνες μετά και παραδέχτηκε την αποτυχία της επιτροπής που κόστοισε χιλιάδες ζωές.
Όχι σαν τους ζαίους που έκρυβαν την αλήθεια για 2 ολόκληρες ώρες...
:smt005:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Ιαν 2021, 16:36

ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΑΙ ΖΩΑ.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23052
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 06 Ιαν 2021, 16:37

Χαοτικός έγραψε:
06 Ιαν 2021, 16:36
ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΑΙ ΖΩΑ.
Ανορθόγραφο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40645
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Ιαν 2021, 16:38

foscilis έγραψε:
06 Ιαν 2021, 12:49
Rakomelofronas έγραψε:
06 Ιαν 2021, 12:39

Επί της ουσίας, η λειτουργία της 26ης Οκτωβρίου δεν προκάλεσε από μόνη της το πρόβλημα αλλά ήταν σύμπτωμα γενικότερης χαλάρωσης
Δεν ήταν σύμπτωμα, ήταν αποκορύφωμα.
Σταματήστε να λέτε μαλακίες χωρίς να είστε κάτοικοι της πόλης. Δεν συμβαίνει τίποτα ιδιαίτερο την 26η Οκτωβρίου και ειδικά φέτος η κίνηση ήταν πολύ πιο χαλαρή σε σχέση με άλλες χρονιές γιατί έπεσαν οι μέρες έτσι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 06 Ιαν 2021, 16:38

AlienWay έγραψε:
06 Ιαν 2021, 16:37
Χαοτικός έγραψε:
06 Ιαν 2021, 16:36
ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΑΙ ΖΩΑ.
Ανορθόγραφο.
Το ξέρω.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 06 Ιαν 2021, 16:42

hellegennes έγραψε:
06 Ιαν 2021, 16:17
George_V έγραψε:
06 Ιαν 2021, 11:33
Εδώ είπε ένα πρωί ότι θα ανοίξουν τα μαγαζιά και αφού τον έχει αδειάσει ο Πετσας σε 2 ώρες μεγαλοπρεπής βγαίνει και λέει "ναι το ήξερα αλλά σας είπα το άλλο παραμύθι για να μη στεναχωρηθειτε"

Τώρα η το ξερε και ψευδοταν εις γνώσιν του γιατί δεν ξέρω. Η σε αυτή τη κυβέρνηση δεν συνενοουνται. Η του κάνανε πλάκα οι άλλοι υπουργοι του στυλ "άσε το βλακα να πει καμία μαλακια να γελάσουμε"
Ο αντιπρόεδρος της ΝΔ είναι. Στην ίδια την ΝΔ κάνει ζημιά αυτό.

Βασικά ζημιά τής κάνει που είναι αντιπρόεδρος σκέτο, αλλά τέλος πάντων.
Οι άνθρωποι είναι στο διηνεκές ηλίθιοι . Την Παρασκευή δε θα ξέρω τι να πω- εισαγωγικά- στους μαθητές στην τηλεκπαίδευση, κάτι θα βρω πάντως , ε του πούστη ,ξέρουμε πλέον για μάθημα . Έχω plan A κι έχω και plan B ...

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Ιαν 2021, 16:44

Fluffy έγραψε:
06 Ιαν 2021, 07:30
Fluffy έγραψε:
06 Ιαν 2021, 06:42
Εικόνα
Λαγός του Σόρος.

Κι όλο αυτό φυσικά για να δημιουργήσει κλίμα απαγόρευσης για τα θεοφάνεια.

Στο εφετείο κολλούσε; Στο Πολυτεχνείο; Σοτ Ντουμπάι;

Αλλού τα σάπια κουμμούνια της ΝΔ και του ΚΚΕ...

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αδωνις Γεωργιάδης: αναλαμβάνουμε την πολιτική ευθύνη για τους νεκρούς στη θεσσαλονικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Ιαν 2021, 16:45

Χαοτικός έγραψε:
06 Ιαν 2021, 16:36
ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΑΙ ΖΩΑ.
Όλα τα κουμμούνια πρέπει να παραιτηθούν απο την εξουσία στην Ελλάδα, όχι μόνο η ΝΔ. Την έχουν καταστρέψει τη χώρα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 07 Ιαν 2021, 05:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών