Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32638
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 10 Φεβ 2021, 12:03

Αρίστος έγραψε:
10 Φεβ 2021, 09:44
Παρεπιπτοντως Αδωνις, Βοριδης και Πλευρης δεν ειναι κωλοτουμπες και καιροσκοποι;

Οταν εβριζαν ΝΔ, μνημονια, Σαμαρα και Μητσοτακη και μετα πανε και τους γλειφουν τι ειναι;

.
ναι, ειναι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39435
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Φεβ 2021, 21:28

Βαζω σημερινο αρθρο του δημιουργου του tribune που στηριζει ΣΥΡΙΖΑ αλλα ειναι πατριωτικο ΠΑΣΟΚ (ο ιδιος δηλωνει σοσιαλπατριωτης). Εθνικιστες τετοιοι δεν υπαρχουν στην κυβερνηση της ΝΔ. Δυστυχως πλεον στο ΣΥΡΙΖΑ τετοιες φωνες ειναι σπανιοτατες και πλεον επικρατησαν αυτοι που φωναζουν για τα δικαια του Κουφοντινα. Εγω παντως ειχα λογο ΟΤΑΝ στηριζα το ΣΥΡΙΖΑ να αρθρογραφω στο tribune.

Άκου καλά Ερντογάν! Θα έρθουμε και θα είναι ημέρα όταν θα διαμελίσουμε την άθλια ορδή σου

https://www.tribune.gr/blog/news/articl ... i-soy.html

.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11662
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 10 Φεβ 2021, 21:39

Αρίστος έγραψε:
10 Φεβ 2021, 21:28
Βαζω σημερινο αρθρο του δημιουργου του tribune που στηριζει ΣΥΡΙΖΑ αλλα ειναι πατριωτικο ΠΑΣΟΚ (ο ιδιος δηλωνει σοσιαλπατριωτης). Εθνικιστες τετοιοι δεν υπαρχουν στην κυβερνηση της ΝΔ. Δυστυχως πλεον στο ΣΥΡΙΖΑ τετοιες φωνες ειναι σπανιοτατες και πλεον επικρατησαν αυτοι που φωναζουν για τα δικαια του Κουφοντινα. Εγω παντως ειχα λογο ΟΤΑΝ στηριζα το ΣΥΡΙΖΑ να αρθρογραφω στο tribune.

Άκου καλά Ερντογάν! Θα έρθουμε και θα είναι ημέρα όταν θα διαμελίσουμε την άθλια ορδή σου

https://www.tribune.gr/blog/news/articl ... i-soy.html

.
Αυτός που στηρίζει πατριωτικό ΠΑΣΟΚ και σύριζα, για τον Κουφοντίνα τι άποψη έχει;
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39435
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Φεβ 2021, 21:48

Ποτε δεν εχω δει το tribune να ασχολειται με τα δικια των ΛΟΑΤΚΙ η με τον Κουφοντινα. Με αυτα ωστοσο ασχολουνται και οι τρεις εφημεριδες που στηριζουν ΣΥΡΙΖΑ: Αυγη, Συντακτων και Ντοκουμεντο της Κυριακης. Πλεον μιλαμε για σορο-φυλλαδες.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39435
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Φεβ 2021, 21:52

Ασέβαστος έγραψε:
10 Φεβ 2021, 12:03
Αρίστος έγραψε:
10 Φεβ 2021, 09:44
Παρεπιπτοντως Αδωνις, Βοριδης και Πλευρης δεν ειναι κωλοτουμπες και καιροσκοποι;

Οταν εβριζαν ΝΔ, μνημονια, Σαμαρα και Μητσοτακη και μετα πανε και τους γλειφουν τι ειναι;

.
ναι, ειναι.


Ο Τατσοπουλος που κατεληξε στη ΝΔ ενω καποτε υποστηριζε ακομη και 17Ν ειναι η δεν ειναι καιροσκοπος;

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Φεβ 2021, 21:57

Αρίστος έγραψε:
10 Φεβ 2021, 21:28
Βαζω σημερινο αρθρο του δημιουργου του tribune που στηριζει ΣΥΡΙΖΑ αλλα ειναι πατριωτικο ΠΑΣΟΚ (ο ιδιος δηλωνει σοσιαλπατριωτης). Εθνικιστες τετοιοι δεν υπαρχουν στην κυβερνηση της ΝΔ. Δυστυχως πλεον στο ΣΥΡΙΖΑ τετοιες φωνες ειναι σπανιοτατες και πλεον επικρατησαν αυτοι που φωναζουν για τα δικαια του Κουφοντινα. Εγω παντως ειχα λογο ΟΤΑΝ στηριζα το ΣΥΡΙΖΑ να αρθρογραφω στο tribune.

Άκου καλά Ερντογάν! Θα έρθουμε και θα είναι ημέρα όταν θα διαμελίσουμε την άθλια ορδή σου

https://www.tribune.gr/blog/news/articl ... i-soy.html

.
Ειλικρινά ρε Αρίστο, θεωρείς σοβαρό το κείμενο του λινκ;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 10 Φεβ 2021, 22:54

Το tribune ήταν φιλορωσικό, ήταν και φιλοΤραμπικό;

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39435
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 11 Φεβ 2021, 03:40

independent44 έγραψε:
10 Φεβ 2021, 22:54
Το tribune ήταν φιλορωσικό, ήταν και φιλοΤραμπικό;


Το tribune ειναι το πιο αντιρωσικο (και αντιτουρκικο) σαιτ στην Ελλαδα, επισης ειναι και αντιτραμπικο. Ειναι ομως πορωμενο με τη συμμαχια της Ελλαδας με το Ισραηλ και τις αραβικες χωρες τυπου Εμιρατων και Αιγυπτου απο πολυ παλια.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 11 Φεβ 2021, 03:43, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39435
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 11 Φεβ 2021, 03:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Φεβ 2021, 21:57
Αρίστος έγραψε:
10 Φεβ 2021, 21:28
Βαζω σημερινο αρθρο του δημιουργου του tribune που στηριζει ΣΥΡΙΖΑ αλλα ειναι πατριωτικο ΠΑΣΟΚ (ο ιδιος δηλωνει σοσιαλπατριωτης). Εθνικιστες τετοιοι δεν υπαρχουν στην κυβερνηση της ΝΔ. Δυστυχως πλεον στο ΣΥΡΙΖΑ τετοιες φωνες ειναι σπανιοτατες και πλεον επικρατησαν αυτοι που φωναζουν για τα δικαια του Κουφοντινα. Εγω παντως ειχα λογο ΟΤΑΝ στηριζα το ΣΥΡΙΖΑ να αρθρογραφω στο tribune.

Άκου καλά Ερντογάν! Θα έρθουμε και θα είναι ημέρα όταν θα διαμελίσουμε την άθλια ορδή σου

https://www.tribune.gr/blog/news/articl ... i-soy.html

.
Ειλικρινά ρε Αρίστο, θεωρείς σοβαρό το κείμενο του λινκ;


Οχι, προφανως το εγραψε κατω απο καθεστως συναισθηματικης οργης, αλλα ο συγκεκριμενος εχει γραψει πολυ σοβαρα αρθρα και ειναι το νο1 αντιτουρκικο σαιτ στην Ελλαδα με καθημερινη πληροφορηση στα ελληνοτουρκικα.

Να πω επισης οτι ο Μυτιληναιος παρα το οτι ειναι φανατικος αντινεοδημοκρατης ως οριτζιναλ παλαιοπασοκος, τις θετικες κινησεις του Δενδια στα ελληνοτουρκικα τις εχει αναδειξει. Επισης εχει κραξει Συριζαιους με ενδοτικη σταση.

Πιχι.

Ο Μπίστης μας είπε «τα θέλω» της Τουρκίας εξαπολύοντας επίθεση σε Κοτζιά και Δένδια

https://www.tribune.gr/blog/news/articl ... endia.html

.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 11 Φεβ 2021, 14:34

Αρίστος έγραψε:
10 Φεβ 2021, 21:52
Ασέβαστος έγραψε:
10 Φεβ 2021, 12:03
Αρίστος έγραψε:
10 Φεβ 2021, 09:44
Παρεπιπτοντως Αδωνις, Βοριδης και Πλευρης δεν ειναι κωλοτουμπες και καιροσκοποι;

Οταν εβριζαν ΝΔ, μνημονια, Σαμαρα και Μητσοτακη και μετα πανε και τους γλειφουν τι ειναι;

.
ναι, ειναι.


Ο Τατσοπουλος που κατεληξε στη ΝΔ ενω καποτε υποστηριζε ακομη και 17Ν ειναι η δεν ειναι καιροσκοπος;

.
Ο κ. Τατσόπουλος χαρακτήρισε δολοφόνους τα μέλη της 17 Ν λέγοντας: «Αυτοί οι άνθρωποι δεν βρίσκονται στη φυλακή για τις ιδέες τους, βρίσκονται στη φυλακή επειδή σκότωσαν 23 ανθρώπους.

Πάλι ψέματα και λάσπη στον ανεμιστήρα!

ο Πέτρος Τατσόπουλος εξελέγη βουλευτής με τον ΣΥΡΙΖΑ το 2012 και τον Ιανουάριο του 2014 αποχώρησε, καταγγέλλοντας τον τυχοδιωκτισμό της ηγετικής του ομάδας, τη λαϊκίστικη αντιπολίτευση του ΣΥΡΙΖΑ, το στρατηγικό εναγκαλισμό του με τους ΑΝΕΛ και την ανοχή προς τα φαινόμενα βίας.

Αρχιδάτος σε σχέση με κάποια καιρο/κερδοσκοπικά τσουτσέκια!
.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39435
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 11 Φεβ 2021, 17:56

Σορυ που εμπλεξα τους καιροσκοπους. :003:

Ο Ψαριανος της Νουδουλας υποστηριζε τη 17Ν και οχι ο Τατσοπουλος.

Απλα τους εμπλεξα επειδη πηγανε και οι δυο μαζι στη ΝΔ εχοντας περασει απο την Αριστερα και αφου ειχαν υποστηριξει οτιδηποτε εθνομηδενιστικο.

:lol:


Βουαλα η δηλωση Ψαριανου υπερ της τρομοκρατιας.

«Είμαι υπέρ της τρομοκρατίας του Κολοκοτρώνη, του Ροβεσπιέρου, του Σπάρτακου και μακάρι να αυξηθεί η δράση των τρομοκρατικών οργανώσεων αυτού του τύπου, δηλαδή των επαναστατικών κινημάτων για να το κάνουμε πενηνταράκια».

«Οι Ερυθρές Ταξιαρχίες, η 17 Ν είχαν την αποδοχή του κόσμου όταν εκτελούσαν βασανιστές και αποδεδειγμένα καθίκια»

https://www.koutipandoras.gr/article/ot ... -kinhmatwn



Κι αφου ειδαμε το ποσο καιροσκοπος ηταν ο Ψαριανος που κατεληξε στη ΝΔ.

Ας δουμε και ποσο καιροσκοπος ηταν ο Τατσοπουλος.

Οταν ηταν στο ΣΥΡΙΖΑ ηθελε συνεργασια με το ΚΚΕ για να μη γινει κυβερνηση η ΝΔ.

Ελπίζω ότι οι αριστερές κοινοβουλευτικές δυνάμεις -η ΔΗΜΑΡ και το ΚΚΕ- θα αναθεωρήσουν τη στάση τους απέναντι στην πρόταση του ΣΥΡΙΖΑ για συνεργασία και δεν θα «χαρίσουν» την εξουσία στην κεντροδεξιά για άλλον μισό αιώνα.

https://www.iefimerida.gr/news/77289/%C ... %BD-%CE%BB

:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:




Πριν από πέντε χρόνια, σε συνέντευξη του σε ένθετο εφημερίδας, σημείωνε πως «δεν είναι πολιτικός γυρολόγος». Έκτοτε κατάφερε να περάσει από τρία κόμματα (ΣΥΡΙΖΑ, Ποτάμι, Νέα Δημοκρατία) αποδεικνύοντας στην πράξη τι σημαίνει πολιτικός καιροσκόπος.

https://atexnos.gr/%CE%B4%CE%B5%CE%BD-% ... %80%CE%AD/

:lol::smt038





Να θυμησουμε επισης τη δηλωση Αδωνι οταν εγινε λεκανατζης του Τατσοπουλου.

Ερωτηθείς ο 'Αδωνις Γεωργιάδης «εάν χωράει στη ΝΔ ο κ. Τατσόπουλος» ανέφερε: «Τις ιδεολογικές μας διαφορές θα έχουμε την πολυτέλεια να τις λύσουμε αφού θα έχουμε σώσει τη χώρα από αυτούς που την ονειρεύονται Βενεζουέλα».

https://www.koutipandoras.gr/article/po ... -oi-kairoi

:smt005::smt038

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 11 Φεβ 2021, 18:05, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5809
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 11 Φεβ 2021, 18:00

Αρίστο αν αποδειχτεί ότι ο φίλος σου ο Τραμπ έκανε πλάτες στον Ερντογάν να πάρει πυρηνικά από το Πακιστάν τι θα κάνεις;

Πρόσεξε θέλω να απαντήσεις στην ερώτηση ξεκάθαρα όχι να αρχίσεις με μισόλογα.
Του στυλ δεν θα αποδειχτεί και άλλα.
Ξεκάθαρα αν αποδειχτεί ότι ο Τραμπ έκανε πλάτες στον Ερντογάν να αποκτήσει πυρηνικά από το Πακιστάν θα δηλώσεις ότι υπερασπιζόσουν ένα εχθρό της Ελλάδας;
Ξεκάθαρη απάντηση.

Σήμερα διάβασα ένα πολύ ενδιαφέρον κείμενο.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19147
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 11 Φεβ 2021, 18:52

Scouser έγραψε:
10 Φεβ 2021, 21:39
Αρίστος έγραψε:
10 Φεβ 2021, 21:28
Βαζω σημερινο αρθρο του δημιουργου του tribune που στηριζει ΣΥΡΙΖΑ αλλα ειναι πατριωτικο ΠΑΣΟΚ (ο ιδιος δηλωνει σοσιαλπατριωτης). Εθνικιστες τετοιοι δεν υπαρχουν στην κυβερνηση της ΝΔ. Δυστυχως πλεον στο ΣΥΡΙΖΑ τετοιες φωνες ειναι σπανιοτατες και πλεον επικρατησαν αυτοι που φωναζουν για τα δικαια του Κουφοντινα. Εγω παντως ειχα λογο ΟΤΑΝ στηριζα το ΣΥΡΙΖΑ να αρθρογραφω στο tribune.

Άκου καλά Ερντογάν! Θα έρθουμε και θα είναι ημέρα όταν θα διαμελίσουμε την άθλια ορδή σου

https://www.tribune.gr/blog/news/articl ... i-soy.html

.
Αυτός που στηρίζει πατριωτικό ΠΑΣΟΚ και σύριζα, για τον Κουφοντίνα τι άποψη έχει;
Η 17 Νοεμβρη του Κουφοντινα δεν ήταν εκείνη που είχε εκτελέσει Τούρκους διπλωμάτες διαμαρτυρόμενη για τις τουρκικές παραβίασεις στο Αιγαίο;
Και που στις προκηρύξεις της είχε έναν εθνικιστικό λόγο που δεν τον έχει σήμερα ούτε η ακροδεξιά;

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11662
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 11 Φεβ 2021, 19:07

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:52
Scouser έγραψε:
10 Φεβ 2021, 21:39
Αρίστος έγραψε:
10 Φεβ 2021, 21:28
Βαζω σημερινο αρθρο του δημιουργου του tribune που στηριζει ΣΥΡΙΖΑ αλλα ειναι πατριωτικο ΠΑΣΟΚ (ο ιδιος δηλωνει σοσιαλπατριωτης). Εθνικιστες τετοιοι δεν υπαρχουν στην κυβερνηση της ΝΔ. Δυστυχως πλεον στο ΣΥΡΙΖΑ τετοιες φωνες ειναι σπανιοτατες και πλεον επικρατησαν αυτοι που φωναζουν για τα δικαια του Κουφοντινα. Εγω παντως ειχα λογο ΟΤΑΝ στηριζα το ΣΥΡΙΖΑ να αρθρογραφω στο tribune.

Άκου καλά Ερντογάν! Θα έρθουμε και θα είναι ημέρα όταν θα διαμελίσουμε την άθλια ορδή σου

https://www.tribune.gr/blog/news/articl ... i-soy.html

.
Αυτός που στηρίζει πατριωτικό ΠΑΣΟΚ και σύριζα, για τον Κουφοντίνα τι άποψη έχει;
Η 17 Νοεμβρη του Κουφοντινα δεν ήταν εκείνη που είχε εκτελέσει Τούρκους διπλωμάτες διαμαρτυρόμενη για τις τουρκικές παραβίασεις στο Αιγαίο;
Και που στις προκηρύξεις της είχε έναν εθνικιστικό λόγο που δεν τον έχει σήμερα ούτε η ακροδεξιά;
Όχι. Αυτή ήταν μια μεμονωμένη ενέργεια που δεν είχε καμία συνέχεια. Αλλά ακόμα και σε εκείνη την περίπτωση, αν διάβαζες την προκήρυξη που έβγαλαν μετά, θα καταλάβαινες ότι το πρόβλημά τους δεν ήταν καθαυτή η Τουρκία, αλλά η ''τουρκική αστική τάξη'' η οποία λειτουργούσε ως ''υποχείριο του ΝΑΤΟ και των Αμερικανών''. Το γνωστό μεταπολιτευτικό αριστερίστικο χερογλύκανο δηλαδή, μόνο που αυτοί δολοφονούσαν κιόλας.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19147
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Η σημερινη Ελευθερη Ωρα δημοσιεύει συνεντευξη μου.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 11 Φεβ 2021, 19:10

Scouser έγραψε:
11 Φεβ 2021, 19:07
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:52
Scouser έγραψε:
10 Φεβ 2021, 21:39

Αυτός που στηρίζει πατριωτικό ΠΑΣΟΚ και σύριζα, για τον Κουφοντίνα τι άποψη έχει;
Η 17 Νοεμβρη του Κουφοντινα δεν ήταν εκείνη που είχε εκτελέσει Τούρκους διπλωμάτες διαμαρτυρόμενη για τις τουρκικές παραβίασεις στο Αιγαίο;
Και που στις προκηρύξεις της είχε έναν εθνικιστικό λόγο που δεν τον έχει σήμερα ούτε η ακροδεξιά;
Όχι. Αυτή ήταν μια μεμονωμένη ενέργεια που δεν είχε καμία συνέχεια. Αλλά ακόμα και σε εκείνη την περίπτωση, αν διάβαζες την προκήρυξη που έβγαλαν μετά, θα καταλάβαινες ότι το πρόβλημά τους δεν ήταν καθαυτή η Τουρκία, αλλά η ''τουρκική αστική τάξη'' η οποία λειτουργούσε ως ''υποχείριο του ΝΑΤΟ και των Αμερικανών''. Το γνωστό μεταπολιτευτικό αριστερίστικο χερογλύκανο δηλαδή, μόνο που αυτοί δολοφονούσαν κιόλας.
Η αριστεράς εκείνα τα χρόνια (έστω για τους δικούς της στρατηγικούς στόχους ) ήταν πιο εθνικιστική από την τότε δεξιά
Για ..ένωση της Κύπρου με την Ελλάδα μιλούσε στις προκηρύξεις της η 17 Νοεμβρη ...

Βυθίσατε το Χορα είχε ως σύνθημα το ΠΑΣΟΚ πριν το 1981

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών