O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Φεβ 2021, 19:07

Aprilianos έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:38
George_V έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:35
Aprilianos έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:33

Αυτό θα το δούμε στη πράξη. Είναι πολύς κόσμος που υποφέρει από το λοκνταουν και είναι δυσαρεστημένος με τη λαθρομετανάστευση. Ο Τράγκας είναι ένας λαϊκιστής της δεξιάς αλλά δεν έχω κάτι άλλο που να μπορεί να μπει στη Βουλή, θα του δώσω μια ευκαιρία. Ο Κούλης πρέπει να εξαναγκαστεί σε συγκυβέρνηση με το Τσίπρα
Πως θα εξαναγκαστει ακριβως?

Αφου εαν εχει αυτοδυναμια θα κανει κυβερνηση μονος και αν δεν εχει θα επιστρέψει την εντολη και θα κανει νεες εκλογες με ενισχυμένη αναλογικη.
Είναι πολύς κόσμος έξω που χάνει λεφτά και πιέζεται από το λοκνταουν. Σήμερα πήγα το αυτοκίνητο στο συνεργείο και ο ιδιοκτήτης ήταν σε απόγνωση όπως και πολλοί ελεύθεροι επαγγελματίες. πως θα ζήσουν αυτοί οι άνθρωποι;;;
Οπωσδήποτε πιέζεται πολύ η κοινωνία. Αλλά και το μαύρο χρήμα και το άνοιγμα στην ζουρλα πάει σύννεφο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 11 Φεβ 2021, 19:09

Aprilianos έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:30
Naida έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:25

Ο Τραγκας είναι πάντοτε υπέρ της αντιπολίτευσης ώσπου να γίνει κυβέρνηση. Μετά δηθεν κράζει. Είναι για τον κάδο σκουπιδιών.
Ο Τράγκας με τους Άμαν κάνουν μόνοι τους τόσο θόρυβο όσο δεν κάνει ολόκληρη η κοινοβουλευτική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ. Πάμε για νέο μνημόνιο. Λυπάμαι τη γενιά σας για τις αμοιβές που παίρνει χάρη στο μνημονιακο πολιτικό σύστημα. Εγώ είμαι πλέον στη σύνταξη
αν δεν είσαι χαμηλοσυνταξιούχος, να μια καλή ευκαιρία να μειωθεί κι άλλο.

Τόπο στα νιάτα οι μπούμερς.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12757
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 11 Φεβ 2021, 19:10

George_V έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:53
Σοβαρα τωρα θα ψηφίσει κανεις ενα τυπο που φοράει σακκακι, γραβάτα και πέδιλο?

Εικόνα
Πιο γύφτος από τον γυμνόστηθο δεν γίνεται ακόμα και αν έχει παγκο με καρπούζια πίσω του

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 11 Φεβ 2021, 19:12

Δημοκρατικός έγραψε:
11 Φεβ 2021, 19:09
Aprilianos έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:30
Naida έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:25

Ο Τραγκας είναι πάντοτε υπέρ της αντιπολίτευσης ώσπου να γίνει κυβέρνηση. Μετά δηθεν κράζει. Είναι για τον κάδο σκουπιδιών.
Ο Τράγκας με τους Άμαν κάνουν μόνοι τους τόσο θόρυβο όσο δεν κάνει ολόκληρη η κοινοβουλευτική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ. Πάμε για νέο μνημόνιο. Λυπάμαι τη γενιά σας για τις αμοιβές που παίρνει χάρη στο μνημονιακο πολιτικό σύστημα. Εγώ είμαι πλέον στη σύνταξη
αν δεν είσαι χαμηλοσυνταξιούχος, να μια καλή ευκαιρία να μειωθεί κι άλλο.

Τόπο στα νιάτα οι μπούμερς.
εγω ευχομαι ολοψυχα να μειωθει το προσδοκιμο της ζωης σου κοπανε

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 11 Φεβ 2021, 19:15

Aprilianos έγραψε:
11 Φεβ 2021, 19:12
Δημοκρατικός έγραψε:
11 Φεβ 2021, 19:09
Aprilianos έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:30

Ο Τράγκας με τους Άμαν κάνουν μόνοι τους τόσο θόρυβο όσο δεν κάνει ολόκληρη η κοινοβουλευτική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ. Πάμε για νέο μνημόνιο. Λυπάμαι τη γενιά σας για τις αμοιβές που παίρνει χάρη στο μνημονιακο πολιτικό σύστημα. Εγώ είμαι πλέον στη σύνταξη
αν δεν είσαι χαμηλοσυνταξιούχος, να μια καλή ευκαιρία να μειωθεί κι άλλο.

Τόπο στα νιάτα οι μπούμερς.
εγω ευχομαι ολοψυχα να μειωθει το προσδοκιμο της ζωης σου κοπανε
Μην γίνεσαι κακός.

Οι συντάξεις σας πρέπει να και θα προσαρμοστούν στις δυνατότητες της οικονομίας. Τα λεφτά δεν φυτρώνουν στα δέντρα.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 11 Φεβ 2021, 20:12

George_V έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:53
Σοβαρα τωρα θα ψηφίσει κανεις ενα τυπο που φοράει σακκακι, γραβάτα και πέδιλο?

Εικόνα
το ένα δάχτυλο, το μεγάλο φαίνεται σαν μπανταρισμένο. μήπως είχε προβλήματα λόγω του διαβήτη?

γιατί τον έχω δει κάμποσες φορές από κοντά και ήταν μια χαρά ντυμένος.

όπως και να χει, μετά τον Καρατζαφέρη που τα σκάτωσε, την ΧΑ που επίσης τα σκάτωσε, τον Βελόπουλο που είναι καραγκιοζ μπερντέ, τον Καμμένο που ντυνόταν κολομπίνα, δεν υπάρχει σοβαρός υποψήφιος για την Βουλή για τον δεξιό πολίτη. ειλικρινά έχω 10 χρόνια και βάλε που δεν ξέρω τι να ψηφίσω.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 12 Φεβ 2021, 08:38

Naranjita έγραψε:
11 Φεβ 2021, 20:12
George_V έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:53
Σοβαρα τωρα θα ψηφίσει κανεις ενα τυπο που φοράει σακκακι, γραβάτα και πέδιλο?

Εικόνα
το ένα δάχτυλο, το μεγάλο φαίνεται σαν μπανταρισμένο. μήπως είχε προβλήματα λόγω του διαβήτη?

γιατί τον έχω δει κάμποσες φορές από κοντά και ήταν μια χαρά ντυμένος.

όπως και να χει, μετά τον Καρατζαφέρη που τα σκάτωσε, την ΧΑ που επίσης τα σκάτωσε, τον Βελόπουλο που είναι καραγκιοζ μπερντέ, τον Καμμένο που ντυνόταν κολομπίνα, δεν υπάρχει σοβαρός υποψήφιος για την Βουλή για τον δεξιό πολίτη. Ειλικρινά έχω 10 χρόνια και βάλε που δεν ξέρω τι να ψηφίσω.
Σοβαρά τώρα; Είσαι δεξιά και ισχυρίζεσαι πως εδώ και 10 χρόνια δεν ξέρεις τι να ψηφίσεις; :102:

Εικόνα

Gordian Knot @ Παρ'τους μπάτσους σου και μπρος δεν σε θέλει ο λαός!
Απαιτείται αποΜητσοτακοποίηση της γαλάζιας παράταξης. αποΜητσοτακοποίηση & αποΣΥΡΙΖοποίηση γιατί έχουν παρεισφρήσει στοιχεία όχι απλώς ξένα, αλλά εντελώς ασύμβατα, αντίθετα με τις αρχές του κόμματος. Ακάθαρτα, μιαρά.

Φίλε ΝεοΔημοκράτη στις επόμενες εκλογές έχεις την πολυτέλεια να ΜΑΥΡΙΣΕΙΣ το ανοσιούργημα της Πειραιώς που έχει παρεκκλίνει τόσο ώστε δεν μπορεί να λογίζεται ούτε καν ΚέντροΔεξιά.
ΨΗΦΙΣΕ Αθανάσιο-Γλαύκο «Η φωνή της ΛΟΓΙΚΗΣ» Τζήμερο
&
Γαρύφαλλο «Φαήλο» Κρανιδιώτη.
Gordian Knot @ Θάνος Τζήμερος

Gordian Knot @ Θάνος Τζήμερος
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 12 Φεβ 2021, 09:07

Gordian Knot έγραψε:
12 Φεβ 2021, 08:38
Naranjita έγραψε:
11 Φεβ 2021, 20:12
George_V έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:53
Σοβαρα τωρα θα ψηφίσει κανεις ενα τυπο που φοράει σακκακι, γραβάτα και πέδιλο?

Εικόνα
το ένα δάχτυλο, το μεγάλο φαίνεται σαν μπανταρισμένο. μήπως είχε προβλήματα λόγω του διαβήτη?

γιατί τον έχω δει κάμποσες φορές από κοντά και ήταν μια χαρά ντυμένος.

όπως και να χει, μετά τον Καρατζαφέρη που τα σκάτωσε, την ΧΑ που επίσης τα σκάτωσε, τον Βελόπουλο που είναι καραγκιοζ μπερντέ, τον Καμμένο που ντυνόταν κολομπίνα, δεν υπάρχει σοβαρός υποψήφιος για την Βουλή για τον δεξιό πολίτη. Ειλικρινά έχω 10 χρόνια και βάλε που δεν ξέρω τι να ψηφίσω.
Σοβαρά τώρα; Είσαι δεξιά και ισχυρίζεσαι πως εδώ και 10 χρόνια δεν ξέρεις τι να ψηφίσεις; :102:

Εικόνα

Gordian Knot @ Παρ'τους μπάτσους σου και μπρος δεν σε θέλει ο λαός!
Απαιτείται αποΜητσοτακοποίηση της γαλάζιας παράταξης. αποΜητσοτακοποίηση & αποΣΥΡΙΖοποίηση γιατί έχουν παρεισφρήσει στοιχεία όχι απλώς ξένα, αλλά εντελώς ασύμβατα, αντίθετα με τις αρχές του κόμματος. Ακάθαρτα, μιαρά.

Φίλε ΝεοΔημοκράτη στις επόμενες εκλογές έχεις την πολυτέλεια να ΜΑΥΡΙΣΕΙΣ το ανοσιούργημα της Πειραιώς που έχει παρεκκλίνει τόσο ώστε δεν μπορεί να λογίζεται ούτε καν ΚέντροΔεξιά.
ΨΗΦΙΣΕ Αθανάσιο-Γλαύκο «Η φωνή της ΛΟΓΙΚΗΣ» Τζήμερο
&
Γαρύφαλλο «Φαήλο» Κρανιδιώτη.
Gordian Knot @ Θάνος Τζήμερος

Gordian Knot @ Θάνος Τζήμερος
το γλαυκος και το φαηλος ειναι ονοματοδοσίες μεταγενέστερες της βάφτισης? όπως το αδωνις?
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 12 Φεβ 2021, 09:26

Στην περίπτωση του Κρανιδιώτη έχουμε να κάνουμε με υποκοριστικό. Το Γαρουφαήλ όπως και το κάνουμε δεν είναι ιδιαίτερα ανδροπρεπές - μάλλον του το φόρτωσε ο ανάδοχος γονέας ή η οικογένειά του αισθάνθηκε υποχρεωμένη να τιμήσει κάποιον συγγενή, ξέρεις πως είναι αυτά τα πράγματα...

Για τον Τζήμερο η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω. Τα διπλά ονόματα συνηθίζονται κυρίως σε κορίτσια. Αυτή τη στιγμή δεν μου ’ρχεται στο νου κάποιος γνωστός Έλληνας που να προσφωνείται με δύο ονόματα (σε αντίθεση π.χ. με τους Γάλλους που το ’χουν ψωμοτύρι)
Γιατί όμως τέτοια πρεμούρα;
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 12 Φεβ 2021, 09:29

Gordian Knot έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:26
Στην περίπτωση του Κρανιδιώτη έχουμε να κάνουμε με υποκοριστικό. Το Γαρουφαήλ όπως και το κάνουμε δεν είναι ιδιαίτερα ανδροπρεπές - μάλλον του το φόρτωσε ο ανάδοχος γονέας ή η οικογένειά του αισθάνθηκε υποχρεωμένη να τιμήσει κάποιον συγγενή, ξέρεις πως είναι αυτά τα πράγματα...

Για τον Τζήμερο η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω. Τα διπλά ονόματα συνηθίζονται κυρίως σε κορίτσια. Αυτή τη στιγμή δεν μου ’ρχεται στο νου κάποιος γνωστός Έλληνας που να προσφωνείται με δύο ονόματα (σε αντίθεση π.χ. με τους Γάλλους που το ’χουν ψωμοτύρι)
Γιατί όμως τέτοια πρεμούρα;
γιατί αν προκειται για τιποτα 12θειστες που κυκλοφορουν με χλαμύδες και σανδάλια στα αρχαία, ευχαριστώ δεν θα πάρω.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34754
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 12 Φεβ 2021, 09:40

Naranjita έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:29
γιατί αν προκειται για τιποτα 12θειστες που κυκλοφορουν με χλαμύδες και σανδάλια στα αρχαία, ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Δίπορτο είναι.Πολλοί γονείς δίνουν διπλά ονόματα,ένα αρχαιοελληνικό και ένα χριστιανικό για να καλύψουν όλες τις περιπτώσεις. :D π.χ. Άδωνις Σπυρίδων Γεωργιάδης.
Φυσικά αυτά τα κάνουν οι γονείς.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 12 Φεβ 2021, 09:41

Naranjita έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:29
Gordian Knot έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:26
Στην περίπτωση του Κρανιδιώτη έχουμε να κάνουμε με υποκοριστικό. Το Γαρουφαήλ όπως και το κάνουμε δεν είναι ιδιαίτερα ανδροπρεπές - μάλλον του το φόρτωσε ο ανάδοχος γονέας ή η οικογένειά του αισθάνθηκε υποχρεωμένη να τιμήσει κάποιον συγγενή, ξέρεις πως είναι αυτά τα πράγματα...

Για τον Τζήμερο η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω. Τα διπλά ονόματα συνηθίζονται κυρίως σε κορίτσια. Αυτή τη στιγμή δεν μου ’ρχεται στο νου κάποιος γνωστός Έλληνας που να προσφωνείται με δύο ονόματα (σε αντίθεση π.χ. με τους Γάλλους που το ’χουν ψωμοτύρι)
Γιατί όμως τέτοια πρεμούρα;
γιατί αν προκειται για τιποτα 12θειστες που κυκλοφορουν με χλαμύδες και σανδάλια στα αρχαία, ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Ρε συ Naranjita, πρώτη φοράς ακούς για τους Τζήμερο και Κρανιδιώτη; Εδώ γίνεται ο κακός χαμός από τους ΕΑΜοΒουλγαροκομΜΟΥΝΙστοσυμμοριτοαναρχοκαταληψίες. Τους έχουν βάλει στο στόχαστρο εδώ και καιρό.
Και βάλλονται πανταχόθεν (μεταξύ των πολέμιων τους και στελέχη/ψηφοφόροι της ΝουΔου για ευνόητους λόγους -> διαρροές)
Κάνε τον κόπο να διαβάσεις τις βασικές αρχές των παρατάξεων, ρίξε μια ματιά στις αναρτήσεις τους στα social μύδια και θα καταλάβεις που κινούνται και τι πρεσβεύουν.

Gordian Knot @ Ρε νουδού, ΠΑΛΙ σου την φόρεσε ο Τσίπρας? Μα ο Τσίπρας?

Οι 10 κοινές θέσεις της Νέας Δεξιάς με τη Δημιουργία Ξανά για την επικείμενη εκλογική συνεργασία

Εικόνα
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19147
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 12 Φεβ 2021, 09:42

Δημοκρατικός έγραψε:
11 Φεβ 2021, 19:09
Aprilianos έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:30
Naida έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:25

Ο Τραγκας είναι πάντοτε υπέρ της αντιπολίτευσης ώσπου να γίνει κυβέρνηση. Μετά δηθεν κράζει. Είναι για τον κάδο σκουπιδιών.
Ο Τράγκας με τους Άμαν κάνουν μόνοι τους τόσο θόρυβο όσο δεν κάνει ολόκληρη η κοινοβουλευτική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ. Πάμε για νέο μνημόνιο. Λυπάμαι τη γενιά σας για τις αμοιβές που παίρνει χάρη στο μνημονιακο πολιτικό σύστημα. Εγώ είμαι πλέον στη σύνταξη
αν δεν είσαι χαμηλοσυνταξιούχος, να μια καλή ευκαιρία να μειωθεί κι άλλο.

Τόπο στα νιάτα οι μπούμερς.
Εδώ τα χαλάσαμε :011:
Μακριά τα χέρια από τις συντάξεις ..

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 12 Φεβ 2021, 09:44

Gordian Knot έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:41
Naranjita έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:29
Gordian Knot έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:26
Στην περίπτωση του Κρανιδιώτη έχουμε να κάνουμε με υποκοριστικό. Το Γαρουφαήλ όπως και το κάνουμε δεν είναι ιδιαίτερα ανδροπρεπές - μάλλον του το φόρτωσε ο ανάδοχος γονέας ή η οικογένειά του αισθάνθηκε υποχρεωμένη να τιμήσει κάποιον συγγενή, ξέρεις πως είναι αυτά τα πράγματα...

Για τον Τζήμερο η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω. Τα διπλά ονόματα συνηθίζονται κυρίως σε κορίτσια. Αυτή τη στιγμή δεν μου ’ρχεται στο νου κάποιος γνωστός Έλληνας που να προσφωνείται με δύο ονόματα (σε αντίθεση π.χ. με τους Γάλλους που το ’χουν ψωμοτύρι)
Γιατί όμως τέτοια πρεμούρα;
γιατί αν προκειται για τιποτα 12θειστες που κυκλοφορουν με χλαμύδες και σανδάλια στα αρχαία, ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Ρε συ Naranjita, πρώτη φοράς ακούς για τους Τζήμερο και Κρανιδιώτη; Εδώ γίνεται ο κακός χαμός από τους ΕΑΜοΒουλγαροκομΜΟΥΝΙστοσυμμοριτοαναρχοκαταληψίες. Τους έχουν βάλει στο στόχαστρο εδώ και καιρό.
Και βάλλονται πανταχόθεν (μεταξύ των πολέμιων τους και στελέχη/ψηφοφόροι της ΝουΔου για ευνόητους λόγους -> διαρροές)
Κάνε τον κόπο να διαβάσεις τις βασικές αρχές των παρατάξεων, ρίξε μια ματιά στις αναρτήσεις τους στα social μύδια και θα καταλάβεις που κινούνται και τι πρεσβεύουν.

Gordian Knot @ Ρε νουδού, ΠΑΛΙ σου την φόρεσε ο Τσίπρας? Μα ο Τσίπρας?

Οι 10 κοινές θέσεις της Νέας Δεξιάς με τη Δημιουργία Ξανά για την επικείμενη εκλογική συνεργασία

Εικόνα
μόνο οι μισές θέσεις αφορούν την απαγόρευση του ΚΚΕ, κανονικά θα έπρεπε όλες

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27082
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: O Τραγκας κάνει νέο Κόμμα με Νικολοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 12 Φεβ 2021, 09:49

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
12 Φεβ 2021, 09:42
Δημοκρατικός έγραψε:
11 Φεβ 2021, 19:09
Aprilianos έγραψε:
11 Φεβ 2021, 18:30

Ο Τράγκας με τους Άμαν κάνουν μόνοι τους τόσο θόρυβο όσο δεν κάνει ολόκληρη η κοινοβουλευτική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ. Πάμε για νέο μνημόνιο. Λυπάμαι τη γενιά σας για τις αμοιβές που παίρνει χάρη στο μνημονιακο πολιτικό σύστημα. Εγώ είμαι πλέον στη σύνταξη
αν δεν είσαι χαμηλοσυνταξιούχος, να μια καλή ευκαιρία να μειωθεί κι άλλο.

Τόπο στα νιάτα οι μπούμερς.
Εδώ τα χαλάσαμε :011:
Μακριά τα χέρια από τις συντάξεις ..
Ο θειος μου να δεις τι λεει... Παιρνει συνταξαρα μεγαλοδικηγορου και γκρινιαζει οτι του τα χουν κοψει ολα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών