Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 21 Φεβ 2021, 20:51

O Ηλίας Κασιδιάρης απαντά στον Βηματοδότη που ανησυχεί για τις εκλογικές μας προετοιμασίες.
Όταν το σύστημα αποφάσισε, με ευθεία εντολή από το Μέγαρο Μαξίμου, να με φυλακίσει παράνομα, δήλωσα ότι θα εκλεγώ για δεύτερη φορά βουλευτής μέσα από τη φυλακή.
Σήμερα, τέσσερις μήνες μετά, το κόμμα μας, οι ΕΛΛΗΝΕΣ, διαθέτουμε αυξανόμενη δυναμική κοινοβουλευτικής εκπροσώπησης. Το γεγονός αυτό, έχει κάνει το σύστημα να ανησυχεί σφόδρα. Αυτή την ανησυχία εκφράζει το χθεσινό άρθρο του Βηματοδότη με τίτλο : ''Η Απλή Αναλογική και τα ακραία κόμματα''.
Ο Βηματοδότης, είναι μια παλιά στήλη του Βήματος που έχει μεγάλο μένος εναντίον μου από όταν την εφημερίδα εξέδιδε ο δημοσιογραφικός οργανισμός Λαμπράκη και συνεχίζει τα ίδια και σήμερα με ιδιοκτήτη τον Μαρινάκη. Όλοι οι εθνομηδενιστές πίστεψαν πως το άθλιο σχέδιο παράνομου εγκλεισμού μου στη φυλακή θα επιφέρει πολιτικό αποτέλεσμα. Το μόνο που κατάφεραν τελικά ήταν να συσπειρώσουν γύρω από το κόμμα μας , που ιδρύθηκε μόλις πριν εννέα μήνες, όλους τους ΕΛΛΗΝΕΣ που αντιστέκονται στην παρακμή και την πνευματική υποδούλωση. Στον Βηματοδότη και τα γραφόμενά του θέλω να απαντήσω τα εξής:


Πολύ σωστά αναφέρει πως δεν υπάρχει νόμος που να μου στερεί τα πολιτικά μου δικαιώματα. Θα συμμετέχω κανονικά σε αυτές τις εκλογές και σε όλες τις επόμενες. Το Σύνταγμα και η κείμενη νομοθεσία απαγορεύουν ρητά κάθε κακόβουλη απόπειρα περιορισμού των δικαιωμάτων μου σε ό, τι αφορά το εκλέγειν και το εκλέγεσθαι. Το κόμμα μας, ιδρύθηκε τον Ιούνιο του 2020 με κατάθεση του καταστατικού μας στον Άρειο Πάγο. Σήμερα συσπειρώνει στις τάξεις του όλους τους μαχόμενους ΕΛΛΗΝΕΣ Πατριώτες και Εθνικιστές. Το ενωτικό μας κάλεσμα, για συστράτευση και συμμετοχή στα ψηφοδέλτιά μας όλου του εθνικού χώρου, χωρίς να επιβάλλει σε κανέναν να αποκτήσει την κομματική μας ταυτότητα, συνετέλεσε στη σύνθεση των δυνάμεων και στη δημιουργική επικοινωνία με πολλές προσωπικότητες. Σύντομα το κόμμα μας θα παρουσιάσει πάνω από εκατό νέα στελέχη, τους τομεάρχες του και το πλήρες κυβερνητικό του πρόγραμμα. Παρά το καταστροφικό λοκ ντάουν, παρά την παράνομη φυλάκισή μου, ο κομματικός μας μηχανισμός εργάζεται πυρετωδώς. Επιφυλάσσουμε πολλές εκπλήξεις στους εθνομηδενιστές και τους συνοδοιπόρους τους. Οι ΕΛΛΗΝΕΣ, ενισχύονται μέσα από τις αντιξοότητες και αποτελούν την πιο ισχυρή φωνή της εθνικής αντίστασης.


Ηλίας Κασιδιάρης

Φυλακές Υψίστης Ασφαλείας
https://www.ellhnes.net/post/o-%CE%B7%C ... E%B5%CF%82

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 21 Φεβ 2021, 20:56

Πραγματικός ελλαδέμπορος-πατριδεμπορος
Ποιός πραγματικός έλληνας με νοημοσύνη θα ψήφιζε έναν ναζί;

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Φεβ 2021, 21:07

Πολύ ευχάριστο αυτό αν συμβεί. Μακάρι και οι λοιπές εθνικιστικές δυνάμεις.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 21 Φεβ 2021, 21:15

Kauldron έγραψε:
21 Φεβ 2021, 21:07
Πολύ ευχάριστο αυτό αν συμβεί. Μακάρι και οι λοιπές εθνικιστικές δυνάμεις.
Να ενωθουμε ολοι, Απριλιανοι, Χρυσαυγιτες, πρωην Λαοσιτες κλπ κατω απο ενα κοινο λαβαρο κατα της λαθρομεταναστευσης

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 21 Φεβ 2021, 21:16

Fluffy έγραψε:
21 Φεβ 2021, 20:56
Πραγματικός ελλαδέμπορος-πατριδεμπορος
Ποιός πραγματικός έλληνας με νοημοσύνη θα ψήφιζε έναν ναζί;
Εγω θα τον ψηφισω και φανερα μαλιστα.
με εχεις για χαμηλης νοημοσυνης;και εσυ κρινεις τον εαυτο σου σαν υψηλης που θελεις την ελλαδα ενα απεραντο γκουλαγκ;
για δες τε ρε σεις εναν ..υψηλης νοημοσυνης που θελει στην ελλαδα νικαβιντε.
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 21 Φεβ 2021, 21:20

νοημοσύνη μπορεί να χεις όμως μπορεί να μην ικανοποιείται η άλλη συνθήκη
πραγματική ελληνική συνείδηση; δύσκολο. Ενας σύγχρονος τσολακογλου ας πουμε.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13347
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 21 Φεβ 2021, 21:20

Aprilianos έγραψε:
21 Φεβ 2021, 21:15
Kauldron έγραψε:
21 Φεβ 2021, 21:07
Πολύ ευχάριστο αυτό αν συμβεί. Μακάρι και οι λοιπές εθνικιστικές δυνάμεις.
Να ενωθουμε ολοι, Απριλιανοι, Χρυσαυγιτες, πρωην Λαοσιτες κλπ κατω απο ενα κοινο λαβαρο κατα της λαθρομεταναστευσης
Ωπ, στάσου! Αυτό το έργο το έχουμε ξαναδεί.


Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 21 Φεβ 2021, 21:21

Ναύτης έγραψε:
21 Φεβ 2021, 21:20
Aprilianos έγραψε:
21 Φεβ 2021, 21:15
Kauldron έγραψε:
21 Φεβ 2021, 21:07
Πολύ ευχάριστο αυτό αν συμβεί. Μακάρι και οι λοιπές εθνικιστικές δυνάμεις.
Να ενωθουμε ολοι, Απριλιανοι, Χρυσαυγιτες, πρωην Λαοσιτες κλπ κατω απο ενα κοινο λαβαρο κατα της λαθρομεταναστευσης
Ωπ, στάσου! Αυτό το έργο το έχουμε ξαναδεί.

τον εχω στηριξει οπως και παλιοτερα τον Βοριδη στο Ελληνικο Μετωπο.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13347
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 21 Φεβ 2021, 21:23

Aprilianos έγραψε:
21 Φεβ 2021, 21:21
τον εχω στηριξει οπως και παλιοτερα τον Βοριδη στο Ελληνικο Μετωπο.
Δεν είχα αμφιβολία

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 21 Φεβ 2021, 21:24

Ναύτης έγραψε:
21 Φεβ 2021, 21:23
Aprilianos έγραψε:
21 Φεβ 2021, 21:21
τον εχω στηριξει οπως και παλιοτερα τον Βοριδη στο Ελληνικο Μετωπο.
Δεν είχα αμφιβολία
ειμαι παλια καραβανα. ξεκινησα απο ΕΠΕΝ

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13347
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 21 Φεβ 2021, 21:25

Aprilianos έγραψε:
21 Φεβ 2021, 21:24
Ναύτης έγραψε:
21 Φεβ 2021, 21:23
Aprilianos έγραψε:
21 Φεβ 2021, 21:21
τον εχω στηριξει οπως και παλιοτερα τον Βοριδη στο Ελληνικο Μετωπο.
Δεν είχα αμφιβολία
ειμαι παλια καραβανα. ξεκινησα απο ΕΠΕΝ
Μα ναι, το κατανόησα

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 21 Φεβ 2021, 21:26

δεν πρόλαβες το ΕΝΕK; Ήταν κι ο Βλάσης ο Μπονάτσος εκεί.


Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Προς συνεργασία Εθνικου Μετωπου και Ελληνων Για τη Πατριδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 21 Φεβ 2021, 21:28

Aprilianos έγραψε:
21 Φεβ 2021, 20:51
O Ηλίας Κασιδιάρης απαντά στον Βηματοδότη που ανησυχεί για τις εκλογικές μας προετοιμασίες.
Όταν το σύστημα αποφάσισε, με ευθεία εντολή από το Μέγαρο Μαξίμου, να με φυλακίσει παράνομα, δήλωσα ότι θα εκλεγώ για δεύτερη φορά βουλευτής μέσα από τη φυλακή.
Σήμερα, τέσσερις μήνες μετά, το κόμμα μας, οι ΕΛΛΗΝΕΣ, διαθέτουμε αυξανόμενη δυναμική κοινοβουλευτικής εκπροσώπησης. Το γεγονός αυτό, έχει κάνει το σύστημα να ανησυχεί σφόδρα. Αυτή την ανησυχία εκφράζει το χθεσινό άρθρο του Βηματοδότη με τίτλο : ''Η Απλή Αναλογική και τα ακραία κόμματα''.
Ο Βηματοδότης, είναι μια παλιά στήλη του Βήματος που έχει μεγάλο μένος εναντίον μου από όταν την εφημερίδα εξέδιδε ο δημοσιογραφικός οργανισμός Λαμπράκη και συνεχίζει τα ίδια και σήμερα με ιδιοκτήτη τον Μαρινάκη. Όλοι οι εθνομηδενιστές πίστεψαν πως το άθλιο σχέδιο παράνομου εγκλεισμού μου στη φυλακή θα επιφέρει πολιτικό αποτέλεσμα. Το μόνο που κατάφεραν τελικά ήταν να συσπειρώσουν γύρω από το κόμμα μας , που ιδρύθηκε μόλις πριν εννέα μήνες, όλους τους ΕΛΛΗΝΕΣ που αντιστέκονται στην παρακμή και την πνευματική υποδούλωση. Στον Βηματοδότη και τα γραφόμενά του θέλω να απαντήσω τα εξής:


Πολύ σωστά αναφέρει πως δεν υπάρχει νόμος που να μου στερεί τα πολιτικά μου δικαιώματα. Θα συμμετέχω κανονικά σε αυτές τις εκλογές και σε όλες τις επόμενες. Το Σύνταγμα και η κείμενη νομοθεσία απαγορεύουν ρητά κάθε κακόβουλη απόπειρα περιορισμού των δικαιωμάτων μου σε ό, τι αφορά το εκλέγειν και το εκλέγεσθαι. Το κόμμα μας, ιδρύθηκε τον Ιούνιο του 2020 με κατάθεση του καταστατικού μας στον Άρειο Πάγο. Σήμερα συσπειρώνει στις τάξεις του όλους τους μαχόμενους ΕΛΛΗΝΕΣ Πατριώτες και Εθνικιστές. Το ενωτικό μας κάλεσμα, για συστράτευση και συμμετοχή στα ψηφοδέλτιά μας όλου του εθνικού χώρου, χωρίς να επιβάλλει σε κανέναν να αποκτήσει την κομματική μας ταυτότητα, συνετέλεσε στη σύνθεση των δυνάμεων και στη δημιουργική επικοινωνία με πολλές προσωπικότητες. Σύντομα το κόμμα μας θα παρουσιάσει πάνω από εκατό νέα στελέχη, τους τομεάρχες του και το πλήρες κυβερνητικό του πρόγραμμα. Παρά το καταστροφικό λοκ ντάουν, παρά την παράνομη φυλάκισή μου, ο κομματικός μας μηχανισμός εργάζεται πυρετωδώς. Επιφυλάσσουμε πολλές εκπλήξεις στους εθνομηδενιστές και τους συνοδοιπόρους τους. Οι ΕΛΛΗΝΕΣ, ενισχύονται μέσα από τις αντιξοότητες και αποτελούν την πιο ισχυρή φωνή της εθνικής αντίστασης.


Ηλίας Κασιδιάρης

Φυλακές Υψίστης Ασφαλείας
https://www.ellhnes.net/post/o-%CE%B7%C ... E%B5%CF%82
Να ακούσουμε τι έχει να πει και ο Αλκέτ Ριζάϊ ή ο Πάσαρης για τις εκλογές.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών