Γιόλα - Λιγνάδης

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Γιόλα - Λιγνάδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 26 Φεβ 2021, 06:09

Ο Λιγνάδης είναι τώρα στο υπόγειο της ΓΑΔΑ.
Αντί για τα λουκούμια γεύματα των Κασιδιάρη-άκου αρχηγέ, στην πρώτη σύλληψη τους το 13, τρώει τα κρουασάν που φτιάχνει το κυλικείο των μπατσίου.
Δεν ξέρω αν είναι ένοχος, δεν έχω ξαναδεί όμως πιό αυθαίρετη διαδικασία.
Ούτε επί Στάλιν στον ιστό της αράχνης, ούτε πουθενά.
Τον κατεδίκασε μάλιστα και του κοινοβούλιο χτες, οι τρεις αρχηγοί Kyrgiakos-Άλεξ-Μητσάρας, παρά τους διαξιφισμούς μεταξύ τους για τα υπόλοιπα σχετιζόμενα θέματα.

Στην περίπτωση της Γιόλας είχαμε 100% αποδείξεις εδώ πόσο επί τοις εκατό έχουμε ;
Η Γιόλα περιέγραψε το ξενοδοχείο, τσεκαρίστηκε ότι όντως την είχε πάει εκεί ο Νεοτάκης, περιέγραψε τον Νεοτάκη, υπήρχαν ιατροδικαστικά ευρήματα αλλά και ομολογία.
Εδώ τι υπήρχε ;
Μία μήνυση για πριν πέντε χρόνια. Αλλά είμαι εγώ ας πούμε ο Λιγνάδης και λέω "όχι κύριοι, είναι ψεύδη αυτά".
Έρχεται και η δεύτερη μύνυση για ... πριν δέκα χρόνια. Ο δεύτερος μηνυτής είναι ταυτόχρονος με τον πρώτο, ή υποτίθεται έμαθε για την μήνυση που έκανε ο πρώτος και αποφάσισε να μιλήσει κι αυτός - δεν έχει σημασία. Εγώ (ο Λιγνάδης) λέω "κύριοι αυτοί οι δύο είναι συνεννοημένοι και πρόκειται περί πλεκτάνης".
Δεν πρέπει να προσκομισθούν κάποιες αποδείξεις ; Αλλοιώς πως δεχόμαστε a-priori τους ισχυρισμούς των δύο μηνυτών ;

Σίγουρα αν οι δύο μηνύσεις γινόντουσαν επί εποχής προ metoo, θα τις απέρριπτε ο εισαγγελέας.
Ακόμα και αν λένε αλήθεια οι μηνυτές σίγουρα αυτός ήταν ο λόγος που δεν μίλησαν πιό πριν - θα απερρίπτοντο οι μηνύσεις τους.

Όποιος έχει αντίθετη γνώμη ή αντίθετη νομικά τεκμηριωμένη άποψη ας την γράψει.
Αλλά να μην μου πει "μα ... δεν δείχνεις ευαισθησία για τα θύματα", διότι θα πω εγώ ότι έστω δεν μιλάμε για βιασμούς αλλά ότι τους σκότωσε κάποιος και τους δύο (ο Λιγνάδης ή κάποιος άλλος). Ένας τρίτος καταγγέλει τον Λιγνάδη για δολοφόνο.
Τον συλλαμβάνεις ; Πάλι στα ίδια δεν καταλήγουμε ; Που είναι οι αποδείξεις ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wooded glade την 26 Φεβ 2021, 06:29, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιόλα - Λιγνάδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 26 Φεβ 2021, 06:12

Αφού δε κυνήγαγε προσφυγάκια λέει, γιατί δεν του τη στήνανε με ένα προσφυγάκι να τον πιάσουν επ' αυτοφώρω ;
Το μόνο εύκολο.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιόλα - Λιγνάδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 26 Φεβ 2021, 06:25

Δεν υποστηρίζω Κούγια.
Ο Κούγιας λέει διάφορα που δεν με εκφράζουν, διότι εγώ δεν είμαι υπεράσπιση - ανακριτική αρχή είμαι.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29061
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Γιόλα - Λιγνάδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Φεβ 2021, 08:04

wooded glade έγραψε:
26 Φεβ 2021, 06:09
των Κασιδιάρη-άκου αρχηγέ, στην πρώτη σύλληψη τους το 13,
Αυτή ήταν αυθαίρετη διαδικασία. Μακράν η πιο αυθαίρετη διαδικασία της Μεταπολίτευσης. Οι δικαστικοί μάλιστα άρχισαν να αφήνουν ελεύθερους τους (αδίκως) συλληφθέντες, γιατί δεν υπήρχαν στοιχεία, οπότε πήρε τηλέφωνο στην Αθήνα ο εντολέας του Παναθηναικάκια από τις ΗΠΑ που βρισκόταν εκείνη τη στιγμή κι ετοιμαζόταν μάλιστα να αυτοδιαφημιστεί στο γνωστό λόμπυ κι άρχισε να ουρλιάζει, με αποτέλεσμα να ακολουθήσουν αυθαίρετες και παράνομες προφυλακίσεις. Λίγους μήνες αργότερα, μετά τις ευρωεκλογές - αυτοδιοικητικές, ακολούθησαν και άλλες, συμπληρωματικές.

Επρόκειτο για ένα όργιο απίστευτης αυθαιρεσίας, για το οποίο οι διάφοροι δικαιωματάκηδες , όχι μόνο δεν διαμαρτυρήθηκαν, αλλά αναφωνούσαν όλοι μαζί "ζήτω η αυθαιρεσίαν". Όπως ακριβώς έκαναν και για το δικαστικό αποτέλεσμα, όπου την αυθαίρετη καταδίκη, όχι μόνο την επιθυμούσαν, μα και την επιδίωξαν.

Έτσι έχουν τα πράγματα με τους δικαιωματάκηδες. Είτε πρόκειται για επαγγελματίες δικαιωματάκηδες των ΜΚΟ. Είτε πρόκειται για ιδεολογικά επιλεκτικούς δικαιωματάκηδες όταν πρόκειται για τον συναγωνιστή τους, τον καπετάν Λουκά, της Οργάνωσης για την Ανασυγκρότηση της ΟΠΛΑ. Είτε πρόκειται για συμφεροντολογικά επιλεκτικούς όψιμους δικαιωματάκηδες, που κόπτονται δήθεν για "τεκμήρια αθωότητας" (χαχαχα) του τάδε ανωμαλιάρη καλλιτέχνη που πηδούσε ανήλικα, μόνο και μόνο επειδή σε επίπεδο διαπλοκής είναι σιαμαίος με την προεδράρα τους και φοβούνται ότι μπορεί να μη θελήσει να πάει μόνος φυλακή κι ότι αν ανοίξει το στόμα του, μπορεί να φύγει κανένας χείμαρρος που να πάρει σβάρνα πολλούς.

Έτσι έχουν τα πράγματα με τους διαφόρων ειδών "δικαιωματάκηδες" που όταν θέλουν μια χαρά υποστηρίζουν πραγματικές (και όχι κατα φαντασίαν) αυθαιρεσίες, ακόμη και τις επιδιώκουν.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11515
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Γιόλα - Λιγνάδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 26 Φεβ 2021, 08:14

Τσίπουρο στα κορνφλέικς
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιόλα - Λιγνάδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 26 Φεβ 2021, 08:31

Η γυναίκα που λέει ότι αισθάνθηκε αποτροπιασμό μετά γιατί πήγαινε σπίτι του και ξανααισθάνθηκε αποτροπιασμό ;
Έτσι αισθάνονται αποτροπιασμό ;
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών