Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 18 Νοέμ 2022, 23:32

25.000 χλμ έβαλα πέρυσι οδηγώντας Λάρισα - Πιερία.
Τα έχω δει όλα, μέχρι και στύλο ηλεκτροφωτισμού να πέφτει μπροστά μου στα Τέμπη!
Αλλά είπαμε ,είμαι σκληρός καριόλης :lol:

Άβαταρ μέλους
ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 02:00
Phorum.gr user: ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ » 19 Νοέμ 2022, 20:28

Αφού έχεις τόσα θέματα, σε ρωτάω: έχεις κάνει αναφορά σε αστυνομικό, για την στάση που επέδειξε;
Εγώ έχω κάνει.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8259
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 19 Νοέμ 2022, 20:48

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΦΟΝΙΑ!
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 19 Νοέμ 2022, 21:45

Τι σκατάνθρωπος αυτός ο τροχονόμος; Ενώ ήξερε ότι δεν πέρασε με κόκκινο το παιδί, να πει ψέματα προς οφελος των αφεντικών του φοβούμενος για τη δουλίτσα του.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 19 Νοέμ 2022, 21:47

ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:28
Αφού έχεις τόσα θέματα, σε ρωτάω: έχεις κάνει αναφορά σε αστυνομικό, για την στάση που επέδειξε;
Εγώ έχω κάνει.
Για πε και το πόρισμα .

Άβαταρ μέλους
ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 02:00
Phorum.gr user: ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ » 19 Νοέμ 2022, 22:14

Πρόστιμο στη μισθοδοσία .

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8259
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 23 Νοέμ 2022, 07:40

κάποια ζώα είναι πιο ίσα από τα άλλα
Η δικη για το τροχαίο του Ιάσωνα αναβλήθηκε για 10ο/2023 επειδή ο δικηγορος του οδηγού επικαλέστηκε πρόβλημα υγείας του κ προσκόμισε χαρτί ιδιώτη γιατρού, ενώ απαιτείται βεβαιωση δημοσίου νοσοκομείου,κάτι που επεσήμανε κ η Πρόεδρος του δικαστηρίου, πλην όμως την έδωσε την αναβολή
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8259
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 05 Μαρ 2023, 08:56

Η μητέρα του Ιάσονα, του θύματος του τροχαίου της Βουλής, μιλά στην πορεία για τους νεκρούς των Τεμπών.

Εικόνα


«Κυκλοφορείς στους δρόμους και σκοτώνεις. Εγώ έχω δει ακριβώς πως δολοφονήθηκε το παιδί μου. Το είδε όλη η Ελλάδα. Όπως είδαν όλοι πως δολοφονήθηκαν αυτά τα παιδιά στα Τέμπη. Και δεν θα γίνει τίποτα, αν δεν αρχίσουμε να φωνάζουμε. Εσείς οι νέοι μιλήστε, φωνάξτε. Να αλλάξει κάτι”.


Αν θέλεις να σκοτώσεις κάποιον, κάνε το με τροχαίο, λέει. Οι ένοχοι για τη δολοφονία του γιου της κυκλοφορούν ελεύθεροι με μοναδική ποινή την τρίμηνη στέρηση των αποδοχών τους. Την ίδια ώρα, η υπόθεση πηγαίνει από αναβολή σε αναβολή. Δεν υπάρχει δικαιοσύνη στα τροχαία!»
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8259
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 08 Μαρ 2023, 19:41

Επειδή βλέπω ηχητικά καταθέσεις φωτογραφίες βιογραφικό του σταθμάρχη.
Η μόνη υπόθεση για την οποία δεν έχει διαρρεύσει τίποτα από δικογραφία και στοιχεία κατηγορουμένου είναι το τροχαίο στη Βουλή με τον νεκρό Ιάσονα από το αυτοκίνητο της Μπακογιάννη.

Τυχαίο ? Δε νομίζω
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48742
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Μάιος 2023, 15:27

Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8259
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 25 Απρ 2024, 16:59

Με προκλητικό τρόπο και φυσικά με την υψηλή προστασία της Ντορίτας, οι μπάτσοι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ του Ιάσονα επιχειρούν να κάνουν το μαύρο άσπρο στη δίκη για τη δολοφονία του! Φτάνουν στο σημείο να λένε ότι...ο Ιάσονας ήταν παράνομος κι αυτός έφταιγε για ότι του έτυχε κι όταν ο πρόεδρος του δικαστηρίου επεσήμανε ότι υπάρχει σήμα υποχρεωτικής πορείας εμπρός κι όχι στροφής, ο ξεφτιλόμπατσος απάντησε..."εμείς έτσι κάνουμε τόσα χρόνια, στρίβουμε αριστερά"! Με δυο λόγια, "σκοτώνουμε, δεν πληρώνουμε κι όποιος πέφτει πάνω μας...ας πρόσεχε"!


Εικόνα
Εξόργισε το ακροατήριο η κατάθεση του αστυνομικού - συνοδηγού στο όχημα που σκότωσε τον 23χρονο έξω από τη Βουλή
Άλματα λογικής στη δίκη για τον θάνατο του Ιάσονα

Βροχή ερωτήσεων από την έδρα στον μάρτυρα που εμμέσως απέδωσε στον 23χρονο μοτοσικλετιστή την ευθύνη για τον θάνατό του, αδιαφορώντας προκλητικά για τις προβλέψεις του ΚΟΚ
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21124
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 26 Απρ 2024, 00:02

Frappezitis έγραψε:
25 Απρ 2024, 16:59
Με προκλητικό τρόπο και φυσικά με την υψηλή προστασία της Ντορίτας, οι μπάτσοι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ του Ιάσονα επιχειρούν να κάνουν το μαύρο άσπρο στη δίκη για τη δολοφονία του! Φτάνουν στο σημείο να λένε ότι...ο Ιάσονας ήταν παράνομος κι αυτός έφταιγε για ότι του έτυχε κι όταν ο πρόεδρος του δικαστηρίου επεσήμανε ότι υπάρχει σήμα υποχρεωτικής πορείας εμπρός κι όχι στροφής, ο ξεφτιλόμπατσος απάντησε..."εμείς έτσι κάνουμε τόσα χρόνια, στρίβουμε αριστερά"! Με δυο λόγια, "σκοτώνουμε, δεν πληρώνουμε κι όποιος πέφτει πάνω μας...ας πρόσεχε"!


Εικόνα
Εξόργισε το ακροατήριο η κατάθεση του αστυνομικού - συνοδηγού στο όχημα που σκότωσε τον 23χρονο έξω από τη Βουλή
Άλματα λογικής στη δίκη για τον θάνατο του Ιάσονα

Βροχή ερωτήσεων από την έδρα στον μάρτυρα που εμμέσως απέδωσε στον 23χρονο μοτοσικλετιστή την ευθύνη για τον θάνατό του, αδιαφορώντας προκλητικά για τις προβλέψεις του ΚΟΚ
Να σημειώσουμε ότι μετά το δυστύχημα αντί να συμμορφωθούν με τον ΚΟΚ απλά αφαίρεσαν την πινακίδα που έχει την απαγόρευση για την αποφυγή δυστυχήματος. Έρχεται ο συγκοινωνιολόγος και λέει βάλτε πινακίδα διότι είναι επικίνδυνο. Γίνεται το δυστύχημα και έρχεται και την ξηλώνει η αστυνομία ώστε τουλάχιστον να μην είναι παράνομοι όταν γίνει το δυστύχημα. Ευρώπη δε θα γίνουμε ποτέ. Πρώην οθωμανικό βιλαέτι θα παραμείνουμε...

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10318
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 26 Απρ 2024, 11:32

Εισαγγελέας: Θεωρείτε ότι είχατε δικαίωμα να στρίψετε αριστερά;

Μάρτυρας: Ναι. Επειδή δεν υπήρχε πινακίδα.

Εισαγγελέας: Άλλο τι γινόταν και άλλο τι επιτρέπεται… Εδώ υπήρχε διαγράμμιση για υποχρεωτική πορεία ευθεία. Είσαστε αστυνομικός, πιστεύετε ότι είχατε δικαίωμα;

Μάρτυρας: Ναι.

Εισαγγελέας: Ποσά χρόνια είστε αστυνομικός;

Μάρτυρας: Από το 2009.

Εισαγγελέας: Μετά δεν έπρεπε να ελέγξετε; Να βγείτε προοδευτικά;

Μάρτυρας: Ναι. Έτσι πήγαμε.

Εισαγγελέας: Μα δεν θα τον είχατε δει;

Μάρτυρας: Ήταν δρόμος μονής κυκλοφορίας. Δεν είδαμε κάποιο όχημα να κάνει αριστερή προσπέραση, δεξιά δεν μπορούσαμε να δούμε. Πιστεύω βγήκαμε προοδευτικά.

Πάρεδρος: Τι σημαίνει αυτή η διαγράμμιση, και ας μην υπάρχει πινακίδα. Επειδή ορκιστήκατε να πείτε την αλήθεια…

Μάρτυρας: Υποχρεωτική πορεία σημαίνει.

Πάρεδρος: Επειδή γίνεται κατά παρέκκλιση λέτε, αυτό το νομιμοποιεί; Με αυτά τα δεδομένα, θεωρείται αποκλειστικό υπαίτιο θανάτου τον μοτοσυκλετιστή; Θεωρείτε πως δεν ευθύνεστε για οτιδήποτε; Καμία αμέλεια οδηγού δεν υπάρχει;

Μάρτυρας: Προφανώς κάτι έχει πάει λάθος. Το ότι ο οδηγός του αυτοκινήτου δεν μπορεί να κάνει κάτι διαφορετικό… δεν μπορούσε να κάνει κάτι άλλο. Του έδωσε προτεραιότητα το ταξί και δεν μπορούσαμε να δούμε τους παράνομους. Έχει σταματήσει το απέναντι ρεύμα.

Πάρεδρος: Αν εγώ οδηγούσα και έκανα αυτή την κίνηση στη Β. Σοφίας, δεν θα είχα μεγάλη κύρωση; Πιστεύετε κύριε αστυνομικέ ότι θα είχα δίπλωμα σήμερα;

Μάρτυρας: Όλα αυτά τα χρόνια αυτό γίνεται…

Πάρεδρος: Δεν ξέρω τι κάνουν, δεν το παρακολουθώ. Υπάρχει πάντως και άλλη είσοδος.
Ορίστε κράτος, ορίστε δικαιοσύνη
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10318
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 26 Απρ 2024, 11:34

Εισαγγελέας: Θεωρείτε ότι είχατε δικαίωμα να στρίψετε αριστερά;

Μάρτυρας: Ναι. Επειδή δεν υπήρχε πινακίδα.

Εισαγγελέας: Άλλο τι γινόταν και άλλο τι επιτρέπεται… Εδώ υπήρχε διαγράμμιση για υποχρεωτική πορεία ευθεία. Είσαστε αστυνομικός, πιστεύετε ότι είχατε δικαίωμα;

Μάρτυρας: Ναι.

Εισαγγελέας: Ποσά χρόνια είστε αστυνομικός;

Μάρτυρας: Από το 2009.

Εισαγγελέας: Μετά δεν έπρεπε να ελέγξετε; Να βγείτε προοδευτικά;

Μάρτυρας: Ναι. Έτσι πήγαμε.

Εισαγγελέας: Μα δεν θα τον είχατε δει;

Μάρτυρας: Ήταν δρόμος μονής κυκλοφορίας. Δεν είδαμε κάποιο όχημα να κάνει αριστερή προσπέραση, δεξιά δεν μπορούσαμε να δούμε. Πιστεύω βγήκαμε προοδευτικά.

Πάρεδρος: Τι σημαίνει αυτή η διαγράμμιση, και ας μην υπάρχει πινακίδα. Επειδή ορκιστήκατε να πείτε την αλήθεια…

Μάρτυρας: Υποχρεωτική πορεία σημαίνει.

Πάρεδρος: Επειδή γίνεται κατά παρέκκλιση λέτε, αυτό το νομιμοποιεί; Με αυτά τα δεδομένα, θεωρείται αποκλειστικό υπαίτιο θανάτου τον μοτοσυκλετιστή; Θεωρείτε πως δεν ευθύνεστε για οτιδήποτε; Καμία αμέλεια οδηγού δεν υπάρχει;

Μάρτυρας: Προφανώς κάτι έχει πάει λάθος. Το ότι ο οδηγός του αυτοκινήτου δεν μπορεί να κάνει κάτι διαφορετικό… δεν μπορούσε να κάνει κάτι άλλο. Του έδωσε προτεραιότητα το ταξί και δεν μπορούσαμε να δούμε τους παράνομους. Έχει σταματήσει το απέναντι ρεύμα.

Πάρεδρος: Αν εγώ οδηγούσα και έκανα αυτή την κίνηση στη Β. Σοφίας, δεν θα είχα μεγάλη κύρωση; Πιστεύετε κύριε αστυνομικέ ότι θα είχα δίπλωμα σήμερα;

Μάρτυρας: Όλα αυτά τα χρόνια αυτό γίνεται…

Πάρεδρος: Δεν ξέρω τι κάνουν, δεν το παρακολουθώ. Υπάρχει πάντως και άλλη είσοδος.
Ορίστε κράτος, ορίστε δικαιοσύνη
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34963
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 26 Απρ 2024, 12:45


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών