Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 11 Απρ 2021, 16:11

Υδράργυρος έγραψε:
11 Απρ 2021, 15:58
Το κομμα του βαρουφακη εχει τις πιο υγειεις αποψεις σε ολη τη σειρα των θεματων που μας απασχολει. Ενα συγχρονο κομμα με μοντερνες αποψεις. Πραμα στο οποιο αποτυγχανει ο συριζα καποιες φορες
Highlander έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:02

Όντως το μερα έχει εξελιχθεί καλά σε αντίθεση με τους λαφαζανηδες.
Νταξει ο ΣΥΡΙΖΑ έχει βάλει νερό στο κρασί του γιατί είναι κόμμα διπόλου στο ελαδισταν.
Έβαλε νερό στο κρασί του σημαίνει δηλαδή ότι εσείς οι δύο σαν αρχετυπικοι πασοκοι μόλις είδατε καινούργιο ζαιο να πουλάει παπά και να χαρίζει σπίτια- οικόπεδα - χρέη έχετε αρχίσει να το σκέφτεστε να τον ψηφίσετε. :a108::smt005:
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19459
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 11 Απρ 2021, 16:11

the comet the course the tail έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:03
Green Dragon έγραψε:
11 Απρ 2021, 15:54
Να παίρνει μέτρα προφύλαξης για να μην γίνεται μετά φόνισα. Τα χαπάκια τι τα έχουμε; Τα προφυλακτικά; Την παρακολούθηση του κύκλου; Όπλα άφθονα στην φαρέτρα του σύγχρονου ζευγαριού αλλά δυστυχώς η ανευθυνότητα περισσεύει.

Να βάλει το ζευγάρι τα μυαλά του να δουλέψουν.
φόνισσα; :102: είσαι μουρλό παιδάκι μου; :102:
Μουρλός είναι αυτός που υποστηρίζει φόνο για λόγους βολέματος - πρόκειται για καθαρή ψυχοπάθεια, όχι αυτός που τον αντιστρατεύεται.

the comet the course the tail

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 11 Απρ 2021, 16:13

Green Dragon έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:11
the comet the course the tail έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:03
Green Dragon έγραψε:
11 Απρ 2021, 15:54
Να παίρνει μέτρα προφύλαξης για να μην γίνεται μετά φόνισα. Τα χαπάκια τι τα έχουμε; Τα προφυλακτικά; Την παρακολούθηση του κύκλου; Όπλα άφθονα στην φαρέτρα του σύγχρονου ζευγαριού αλλά δυστυχώς η ανευθυνότητα περισσεύει.

Να βάλει το ζευγάρι τα μυαλά του να δουλέψουν.
φόνισσα; :102: είσαι μουρλό παιδάκι μου; :102:
Μουρλός είναι αυτός που υποστηρίζει φόνο για λόγους βολέματος - πρόκειται για καθαρή ψυχοπάθεια, όχι αυτός που τον αντιστρατεύεται.
:vp20:

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 11 Απρ 2021, 16:14

Green Dragon έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:10
Stalker έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:03
Green Dragon έγραψε:
11 Απρ 2021, 15:54
Να παίρνει μέτρα προφύλαξης για να μην γίνεται μετά φόνισα. Τα χαπάκια τι τα έχουμε; Τα προφυλακτικά; Την παρακολούθηση του κύκλου; Όπλα άφθονα στην φαρέτρα του σύγχρονου ζευγαριού αλλά δυστυχώς η ανευθυνότητα περισσεύει.

Να βάλει το ζευγάρι τα μυαλά του να δουλέψουν.
Αυτό που προτείνεις εδώ είναι σε ένα εξακριβωμένα ανεύθυνο ζευγάρι (ή μια γυναίκα μόνη της) να επιβάλλεται τιμωρητικά να αναθρέψει ένα παιδί.

Τι θα μπορούσε να πάει στραβά.
Ωραία, ο μπεκρής πατέρας και η πρεζού μητέρα να σκοτώσουν τα παιδιά τους (τα γεννημένα) αφού δνε μπορούν αν τα αναθρέψουν αξιοπρεπώς. Συμφωνείς;
Όχι, ας τα πάρει η πρόνοια.

Τι ηλίθιος παραλληλισμός.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1419
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 11 Απρ 2021, 16:14

Green Dragon έγραψε:
11 Απρ 2021, 15:54
the comet the course the tail έγραψε:
11 Απρ 2021, 15:42
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Μαρ 2021, 17:41


μα γι'αυτό προωθείται τόσο φανατικά η έκτρωση στη Δύση
η παραδοσιακή οικογένεια είναι ο στόχος τους διότι είναι ο πυρήνας κάθε έθνους
με το ζόρι θα γίνει μάνα η άλλη για να σωθεί το έθνος; την παλεύετε καθόλου ρε ή απλά τρολλάρετε;
Να παίρνει μέτρα προφύλαξης για να μην γίνεται μετά φόνισα. Τα χαπάκια τι τα έχουμε; Τα προφυλακτικά; Την παρακολούθηση του κύκλου; Όπλα άφθονα στην φαρέτρα του σύγχρονου ζευγαριού αλλά δυστυχώς η ανευθυνότητα περισσεύει.

Να βάλει το ζευγάρι τα μυαλά του να δουλέψουν.
Γνωρίζεις περιπτώσεις ζευγαριών που είχαν ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη; Εγώ ξέρω. Χρησιμοποιούσαν προφυλακτικό το οποίο είχε εφαρμοστεί σωστά όμως είχε σκιστεί. Τα σημερινά όπλα ως γνωστόν δεν έχουν 100% επιτυχία. Εκτός από αυτά πρέπει ταυτόχρονα να μην λησμονείται και το τράβηγμα. Προσοχή! Δεν λέω ότι μόνο το τράβηγμα είναι αρκετό, γιατί τα προφυλακτικά μας προστατεύουν όχι μόνο από ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη αλλά και από σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα. Μην ξεχνάμε ωστόσο ότι τα πορνεία μέχρι τον 20ο αιώνα δεν διέθεταν καμία αποτελεσματική μέθοδο αντισύλληψης. Ο πελάτης απλά δεν εκσπερμάτωνε εντός του κόλπου. Οι σταγόνες που εμφανίζονται προ της εκσπερμάτωσης δεν είναι σπερματόζωα, είναι υγρό σχεδιασμένο για να αλλάζει το pH της βάλανου ώστε να δημιουργήσει ευνοϊκό περιβάλλον για τα σπερματόζωα που θα έρθουν.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19459
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 11 Απρ 2021, 16:16

Antipnevma έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:14
Γνωρίζεις περιπτώσεις ζευγαριών που είχαν ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη; Εγώ ξέρω. Χρησιμοποιούσαν προφυλακτικό το οποίο είχε εφαρμοστεί σωστά όμως είχε σκιστεί. Τα σημερινά όπλα ως γνωστόν δεν έχουν 100% επιτυχία. Εκτός από αυτά πρέπει ταυτόχρονα να μην λησμονείται και το τράβηγμα. Προσοχή! Δεν λέω ότι μόνο το τράβηγμα είναι αρκετό, γιατί τα προφυλακτικά μας προστατεύουν όχι μόνο από ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη αλλά και από σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα. Μην ξεχνάμε ωστόσο ότι τα πορνεία μέχρι τον 20ο αιώνα δεν διέθεταν καμία αποτελεσματική μέθοδο αντισύλληψης. Ο πελάτης απλά δεν εκσπερμάτωνε εντός του κόλπου. Οι σταγόνες που εμφανίζονται προ της εκσπερμάτωσης δεν είναι σπερματόζωα, είναι υγρό σχεδιασμένο για να αλλάζει το pH της βάλανου ώστε να δημιουργήσει ευνοϊκό περιβάλλον για τα σπερματόζωα που θα έρθουν.
Σωστά αυτά που γράφεις και ναι, μπορεί να συμβεί και ατύχημα. Ατυχία, γίνεται και αυτό.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19459
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 11 Απρ 2021, 16:17

Stalker έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:14
Όχι, ας τα πάρει η πρόνοια.

Τι ηλίθιος παραλληλισμός.
Ας πάρει και το μωρό η πρόνοια.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 11 Απρ 2021, 16:21

Antipnevma έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:14

Γνωρίζεις περιπτώσεις ζευγαριών που είχαν ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη; Εγώ ξέρω. Χρησιμοποιούσαν προφυλακτικό το οποίο είχε εφαρμοστεί σωστά όμως είχε σκιστεί. Τα σημερινά όπλα ως γνωστόν δεν έχουν 100% επιτυχία.
Ας μην κοροϊδευόμαστε. Αυτή η περίπτωση ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης είναι η μία στις 100, μην πω 1000. Στην πλειοψηφία τους οι ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες είναι αποτέλεσμα γιολαρισματος. Κ άντε εγω σου λέω σκιστηκε. Δεν το είδαν μετα; υπάρχει το χάπι της επόμενης μέρας

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 11 Απρ 2021, 16:30

Green Dragon έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:17
Stalker έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:14
Όχι, ας τα πάρει η πρόνοια.

Τι ηλίθιος παραλληλισμός.
Ας πάρει και το μωρό η πρόνοια.
Αν ενδιαφέρεται να το γεννήσει η μάνα δε βλέπω γιατί όχι. Ας το πάρει και κάποιος που δεν μπορεί να κάνει δικό του, π.χ. ζευγάρι ομοφυλόφιλων.

Γενικά αν στο μυαλό σου νομίζεις ότι όσοι πιστεύουν ότι πρέπει να υπάρχει το δικαίωμα στην έκτρωση θεωρούν οκ και τις ευθανασίες παιδιών μάλλον κάτι έχεις καταλάβει λάθος.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1419
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 11 Απρ 2021, 16:31

EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:21
Antipnevma έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:14

Γνωρίζεις περιπτώσεις ζευγαριών που είχαν ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη; Εγώ ξέρω. Χρησιμοποιούσαν προφυλακτικό το οποίο είχε εφαρμοστεί σωστά όμως είχε σκιστεί. Τα σημερινά όπλα ως γνωστόν δεν έχουν 100% επιτυχία.
Ας μην κοροϊδευόμαστε. Αυτή η περίπτωση ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης είναι η μία στις 100, μην πω 1000. Στην πλειοψηφία τους οι ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες είναι αποτέλεσμα γιολαρισματος. Κ άντε εγω σου λέω σκιστηκε. Δεν το είδαν μετα; υπάρχει το χάπι της επόμενης μέρας
Nope. Δεν το είδαν.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 11 Απρ 2021, 16:46

Green Dragon έγραψε:
11 Απρ 2021, 15:54
the comet the course the tail έγραψε:
11 Απρ 2021, 15:42
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Μαρ 2021, 17:41


μα γι'αυτό προωθείται τόσο φανατικά η έκτρωση στη Δύση
η παραδοσιακή οικογένεια είναι ο στόχος τους διότι είναι ο πυρήνας κάθε έθνους
με το ζόρι θα γίνει μάνα η άλλη για να σωθεί το έθνος; την παλεύετε καθόλου ρε ή απλά τρολλάρετε;
Να παίρνει μέτρα προφύλαξης για να μην γίνεται μετά φόνισα. Τα χαπάκια τι τα έχουμε; Τα προφυλακτικά; Την παρακολούθηση του κύκλου; Όπλα άφθονα στην φαρέτρα του σύγχρονου ζευγαριού αλλά δυστυχώς η ανευθυνότητα περισσεύει.

Να βάλει το ζευγάρι τα μυαλά του να δουλέψουν.
υπαρχουν τα φρενα, οι ζωνες και οι αεροσακοι, ωστοσο ακομα χρειαζομαστε ασφαλιστικες εταιρειες.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 11 Απρ 2021, 17:02

EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:21
Antipnevma έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:14

Γνωρίζεις περιπτώσεις ζευγαριών που είχαν ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη; Εγώ ξέρω. Χρησιμοποιούσαν προφυλακτικό το οποίο είχε εφαρμοστεί σωστά όμως είχε σκιστεί. Τα σημερινά όπλα ως γνωστόν δεν έχουν 100% επιτυχία.
Ας μην κοροϊδευόμαστε. Αυτή η περίπτωση ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης είναι η μία στις 100, μην πω 1000. Στην πλειοψηφία τους οι ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες είναι αποτέλεσμα γιολαρισματος. Κ άντε εγω σου λέω σκιστηκε. Δεν το είδαν μετα; υπάρχει το χάπι της επόμενης μέρας
Πάντως οι ίδιοι που τώρα λένε για 400.000.000 ελληνόπουλα που χάνονται κάθε χρόνο/μήνα/μέρα από εκτρώσεις αν απαγορευτούν την ίδια στιγμή θα αρχίσουν την κλάψα για τα 4 δις που χάνονται μέσα στα προφυλακτικά και τις κωλοτρυπίδες.

Οι κατά του δικαιώματος στην έκτρωση και ταυτόχρονα υπέρ της αντισύλληψης και της σεξουαλικής παιδείας στα σχολεία είναι σαν το γιγαντιαίο καλαμάρι, ξέρουμε ότι κρύβονται σε κάποια απόμακρη σκοτεινή γωνία της βιόσφαιρας αλλά αποκλείεται να τους δεις λάιβ.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23064
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 11 Απρ 2021, 17:06

Είμαι υπέρ του δικαιώματος της γυναίκας για την έκτρωση.

Αλλά εναντίον του να εμπλέκονται με ευκολία όροι όπως "ακροδεξιά" σε συζητήσεις περί αυτού.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Απρ 2021, 17:11

Απ' ό,τι έχω καταλάβει από τα αντίστοιχα θέματα, το μέγα πρόβλημα με τις εκτρώσεις το έχουν οι άρρενες.

Και είναι γνωστό στους πάντες ότι το όνειρο κάθε αρσενικού στην Ελλάδα, είναι να κάνει μια μεγάλη οικογένεια και ενθουσιάζεται κάθε φορά που η φίλη του τον ενημερώνει ότι θα γίνει σύντομα πατέρας.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19459
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Κόμμα Γιάνη : Ακροδεξιός όποιος διαφωνεί με τις εκτρώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 11 Απρ 2021, 17:20

Stalker έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:30
Green Dragon έγραψε:
11 Απρ 2021, 16:17
Ας πάρει και το μωρό η πρόνοια.
Αν ενδιαφέρεται να το γεννήσει η μάνα δε βλέπω γιατί όχι. Ας το πάρει και κάποιος που δεν μπορεί να κάνει δικό του, π.χ. ζευγάρι ομοφυλόφιλων.

Γενικά αν στο μυαλό σου νομίζεις ότι όσοι πιστεύουν ότι πρέπει να υπάρχει το δικαίωμα στην έκτρωση θεωρούν οκ και τις ευθανασίες παιδιών μάλλον κάτι έχεις καταλάβει λάθος.
Οι ομοφυλόφιλοι δεν αναπαράγονται εκ φύσεως οπότε δεν βλέπω τον λόγο να έχουν παιδιά.

Για το άλλο που γράφεις προφανώς και δε νομίζω ότι είσαστε υπέρ της ευθανασίας παιδιών, το έγραψα όμως για να καταδείξω τα δύο μέτρα και δύο σταθμά που χρησιμοποιείτε. Κοροϊδεύεις τον εαυτό σου ότι δεν έχεις απάνθρωπες απόψεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Green Dragon την 11 Απρ 2021, 17:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών