Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Μάιος 2021, 20:44

Αυτό είναι άλλο τραγούδι ρε μλκ.
:smt005:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 08 Μάιος 2021, 20:52

μόλις 30ς απάλευτος φούκος / dw, δώσε εξεκ σαμμαρυ αλήτη συσεξ
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Μάιος 2021, 20:59

Μαυροβασίλης έγραψε:
08 Μάιος 2021, 20:52
μόλις 30ς απάλευτος φούκος / dw, δώσε εξεκ σαμμαρυ αλήτη συσεξ
Στρίψε ένα τσιγάρο, βάλε ότι άλλο πίνεις σε ένα ποτήρι και κάτσε να το δεις, μετά βίας γράφω αυτές τις γραμμές από το wc, άμα ήτανε έτσι κάθε μέρα Ιερές Σινδόνες θα έγραφα.
Έχει και το κόμεντυ βάλιου της η φασούλα επίσης.
Μετά τα μελέ, ευχαρίστως, πρώτα να πάμε στην ίδια σελίδα όμως.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 08 Μάιος 2021, 21:02

sys3x έγραψε:
08 Μάιος 2021, 20:02
θα σε στεναχωρήσω φίλε μου και δεν το επιθυμώ. Προφανώς δεν έχω ιδέα τι είδους σύμβαση υπέγραψε το υπουργείο και δεν μπορώ να μιλήσω σχετικά. Αλλά σε πράγματα που ξέρω και έζησα το video λέει ένα κάρο βλακείες. Αυτό με κάνει ιδιαίτερα επιφυλακτικό και για τα υπόλοιπα που δεν γνωρίζω. Προχειροδουλειά από αυτά που άκουσαν και που νομίζουν ότι κατάλαβαν. Και τα είχαμε ξανασυζητήσει νομίζω σε άλλο νήμα.


Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 08 Μάιος 2021, 21:14

sys3x έγραψε:
08 Μάιος 2021, 20:38
Όχι ακριβώς. Βασικά όχι καθόλου.

Αλλά ας πούμε όμως ένα τραγουδάκι πρώτα.

...και φτηνάα' ποκαλούν
το κορίτσι της Cisco

Chorus:Cisco giiiirl!
Βασικά τώρα είδα και το OP του μαλάκα του Fluffy. Γενικά η ΕΠΕ είναι ένα μάτσο καραγκιόζηδες που καλό θα ήταν ό,τι άποψη έχουν να την βάλουν στον κώλο τους. Δεν θα κάτσω καν να αναλύσω τις ανεκδιήγητες μαλακίες που αναφέρει το κείμενο, αλλά εντάξει ας πάνε να ψοφήσουν που έχουν και άποψη τα νούμερα.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Μάιος 2021, 21:22

klg έγραψε:
08 Μάιος 2021, 21:14
sys3x έγραψε:
08 Μάιος 2021, 20:38
Όχι ακριβώς. Βασικά όχι καθόλου.

Αλλά ας πούμε όμως ένα τραγουδάκι πρώτα.

...και φτηνάα' ποκαλούν
το κορίτσι της Cisco

Chorus:Cisco giiiirl!
Βασικά τώρα είδα και το OP του μαλάκα του Fluffy. Γενικά η ΕΠΕ είναι ένα μάτσο καραγκιόζηδες που καλό θα ήταν ότι άποψη έχουν να την βάλουν στον κώλο τους. Δεν θα κάτσω καν να αναλύσω τις ανεκδιήγητες μαλακίες που αναφέρει το κείμενο, αλλά εντάξει ας πάνε να ψοφήσουν που έχουν και άποψη τα νούμερα.
Το πρόβλημα δεν είναι η επε (δεν ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοιο πράμα) ούτε καν η Cisco, το πρόβλημα είναι τι στομπούτσο υπογράφουν εκεί στο υπουργείο και γιατί δεν αφήνουν τον Πιέρ να παίξει μπαλίτσα με τα γκαφρά που έτσι κι αλλιώς χώνουν από εδώ και από κει. Τώρα που γυρίζει δηλαδή και έχουμε και τουλάχιστον έναν άνθρωπο στην κυβέρνηση που αποδεδειγμένα κάνει δουλίτσα (να μείνει και τίποτα από υποδομές κτρ).
Το αυτό και για τον Στάθη και τον μαυρομπίλλαρο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 08 Μάιος 2021, 22:13

sys3x έγραψε:
08 Μάιος 2021, 21:22
klg έγραψε:
08 Μάιος 2021, 21:14
sys3x έγραψε:
08 Μάιος 2021, 20:38
Όχι ακριβώς. Βασικά όχι καθόλου.

Αλλά ας πούμε όμως ένα τραγουδάκι πρώτα.

...και φτηνάα' ποκαλούν
το κορίτσι της Cisco

Chorus:Cisco giiiirl!
Βασικά τώρα είδα και το OP του μαλάκα του Fluffy. Γενικά η ΕΠΕ είναι ένα μάτσο καραγκιόζηδες που καλό θα ήταν ότι άποψη έχουν να την βάλουν στον κώλο τους. Δεν θα κάτσω καν να αναλύσω τις ανεκδιήγητες μαλακίες που αναφέρει το κείμενο, αλλά εντάξει ας πάνε να ψοφήσουν που έχουν και άποψη τα νούμερα.
Το πρόβλημα δεν είναι η επε (δεν ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοιο πράμα) ούτε καν η Cisco, το πρόβλημα είναι τι στομπούτσο υπογράφουν εκεί στο υπουργείο και γιατί δεν αφήνουν τον Πιέρ να παίξει μπαλίτσα με τα γκαφρά που έτσι κι αλλιώς χώνουν από εδώ και από κει. Τώρα που γυρίζει δηλαδή και έχουμε και τουλάχιστον έναν άνθρωπο στην κυβέρνηση που αποδεδειγμένα κάνει δουλίτσα (να μείνει και τίποτα από υποδομές κτρ).
Το αυτό και για τον Στάθη και τον μαυρομπίλλαρο.
Δεν καταλαβαίνω το point σου. Εννοείς να έφτιαχνε το υπουργείο του custom λύση; Γιατί το webex είναι στις σοβαρές επιλογές για τέτοιο σύστημα, δεν ήταν τόσο παράλογο να το χρησιμοποιήσουν.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Μάιος 2021, 22:20

klg έγραψε:
08 Μάιος 2021, 22:13
sys3x έγραψε:
08 Μάιος 2021, 21:22
klg έγραψε:
08 Μάιος 2021, 21:14


Βασικά τώρα είδα και το OP του μαλάκα του Fluffy. Γενικά η ΕΠΕ είναι ένα μάτσο καραγκιόζηδες που καλό θα ήταν ότι άποψη έχουν να την βάλουν στον κώλο τους. Δεν θα κάτσω καν να αναλύσω τις ανεκδιήγητες μαλακίες που αναφέρει το κείμενο, αλλά εντάξει ας πάνε να ψοφήσουν που έχουν και άποψη τα νούμερα.
Το πρόβλημα δεν είναι η επε (δεν ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοιο πράμα) ούτε καν η Cisco, το πρόβλημα είναι τι στομπούτσο υπογράφουν εκεί στο υπουργείο και γιατί δεν αφήνουν τον Πιέρ να παίξει μπαλίτσα με τα γκαφρά που έτσι κι αλλιώς χώνουν από εδώ και από κει. Τώρα που γυρίζει δηλαδή και έχουμε και τουλάχιστον έναν άνθρωπο στην κυβέρνηση που αποδεδειγμένα κάνει δουλίτσα (να μείνει και τίποτα από υποδομές κτρ).
Το αυτό και για τον Στάθη και τον μαυρομπίλλαρο.
Δεν καταλαβαίνω το point σου. Εννοείς να έφτιαχνε το υπουργείο του custom λύση; Γιατί το webex είναι στις σοβαρές επιλογές για τέτοιο σύστημα, δεν ήταν τόσο παράλογο να το χρησιμοποιήσουν.
Ναι, πάνω στις ήδη υπάρχουσες και όπου χρειάζεται να δημιουργήσει καινούργιες υποδομές. Πόσα λεφτά θα ζητούσες για να το έχεις έτοιμο το πρότζεκτ σε ένα-δύο μήνες αν στο ζητούσαν πέρσι το καλοκαίρι;
Ή πιστεύεις ότι δεν είναι εφικτό;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Μάιος 2021, 22:23

Την Cisco βάλτην στη μπάντα (μιά χαρά πλατφόρμα είναι το webex), είναι για να φτιάχνουμε καινούργια τραγουδάκια όπως κατάλαβες.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 08 Μάιος 2021, 22:29

sys3x έγραψε:
08 Μάιος 2021, 22:20
Ναι, πάνω στις ήδη υπάρχουσες και όπου χρειάζεται να δημιουργήσει καινούργιες υποδομές. Πόσα λεφτά θα ζητούσες για να το έχεις έτοιμο το πρότζεκτ αν στο ζητούσαν πέρσι το καλοκαίρι;
Ή πιστεύεις ότι δεν είναι εφικτό;
Το τεχνικό κομμάτι δεν το κατανοώ αλλά θα σου μιλήσω λίγο γενικότερα. Ας πούμε ότι ξέρεις να στήσεις ένα server: τι μηχάνημα να αγοράσεις ή να νοικιάσεις, σε πια χώρα, τι back up, τι ταχύτητες δικτύου πρέπει να έχει η υποδομή εκεί κλπ. Είναι λίγο διαφορετικό αυτό από το να ξέρεις τι μπορεί να πάει στραβά σε μια υποδομή διακοσίων τέτοιων servers και τι προσπάθεια ή τι χρόνος θα απαιτηθεί για να τεθεί ξανά το σύστημα σε λειτουργία. Νομίζω υπό αυτή την έννοια εμπιστεύεσαι κάποιον με ανάλογη τεχνογνωσία παρά να βάλεις καθηγητές και φοιτητές εδώ να στήσουν ένα project που παρόμοιο μπορεί να μην έχουν διαχειριστεί ποτέ. Υποθέτω, δεν γνωρίζω.

Αυτό που γνωρίζω είναι πως προ κορωνοϊού όταν χρειαζόταν τεχνική υποστήριξη το πληροφοριακό σύστημα myschool, που κρατάει τις εγγραφές των στοιχείων των μαθητών (κάτι με σαφώς πολύ μικρότερο φόρτο) σου έδιναν μεν, αλλά μετά από πολλά τηλέφωνα και σπατάλη χρόνου. Δεν μου έδιναν την εντύπωση ότι οι ίδιοι θα μπορούσαν να αναλάβουν κάτι σαφώς δυσκολότερο.

Επίσης το eclass (το οποίο δεν ξέρω ποιος διαχειρίζεται) έτρωγε τρελά κρεμάσματα με αποτέλεσμα να περιμένεις 4-5-6-7 ή ώρα τα ξημερώματα μήπως και καταφέρεις να ανεβάσεις υλικό. Η κατάσταση βελτιώθηκε μετά από μήνες. Αν σε αυτούς επρόκειτο να ανατεθεί ο φόρτος ενός παρόμοιου με το webex συστήματος, θα έλεγα πως δεν φαίνονταν ικανοί.

Τώρα θα μου πεις τι μπορεί να κάνει μία ομάδα με περιορισμένο budget και τι η ίδια ομάδα με λεφτά και άτομα στην διάθεσή της; Δεν ξέρω και μπορεί να τους αδικώ.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 08 Μάιος 2021, 22:34

Επίσης στην όλη κριτική να λάβουμε υπόψη ότι αυτό που λέμε σήμερα "καλύτερα να το φτιάχναμε εμείς να μας έμενε η πλατφόρμα αντί να αγοράζουμε άδειες περιορισμένου χρονικού διαστήματος" δεν ήταν η σκέψη πέρσι στα μέσα Μαρτίου γιατί υπήρχε πολύ μεγαλύτερη αισιοδοξία (κακώς) ότι θα ξεμπερδεύουμε με τον κορωνοϊό νωρίτερα. Δηλαδή οι όποιες αποφάσεις πάρθηκαν με το τι και πως αντιλαμβανόμασταν την πανδημία με τα τότε δεδομένα και τι προβλεπόταν για το μέλλον. Τότε δηλαδή που ένας ειδικός καθηγητής έβγαινε και προέβλεπε 40.000 νεκρούς στην Αμερική. Ονόματα δε λέμε, τον Αρίστο δεν στεναχωρούμε.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 08 Μάιος 2021, 22:50

sys3x έγραψε:
08 Μάιος 2021, 22:20
klg έγραψε:
08 Μάιος 2021, 22:13
sys3x έγραψε:
08 Μάιος 2021, 21:22


Το πρόβλημα δεν είναι η επε (δεν ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοιο πράμα) ούτε καν η Cisco, το πρόβλημα είναι τι στομπούτσο υπογράφουν εκεί στο υπουργείο και γιατί δεν αφήνουν τον Πιέρ να παίξει μπαλίτσα με τα γκαφρά που έτσι κι αλλιώς χώνουν από εδώ και από κει. Τώρα που γυρίζει δηλαδή και έχουμε και τουλάχιστον έναν άνθρωπο στην κυβέρνηση που αποδεδειγμένα κάνει δουλίτσα (να μείνει και τίποτα από υποδομές κτρ).
Το αυτό και για τον Στάθη και τον μαυρομπίλλαρο.
Δεν καταλαβαίνω το point σου. Εννοείς να έφτιαχνε το υπουργείο του custom λύση; Γιατί το webex είναι στις σοβαρές επιλογές για τέτοιο σύστημα, δεν ήταν τόσο παράλογο να το χρησιμοποιήσουν.
Ναι, πάνω στις ήδη υπάρχουσες και όπου χρειάζεται να δημιουργήσει καινούργιες υποδομές. Πόσα λεφτά θα ζητούσες για να το έχεις έτοιμο το πρότζεκτ σε ένα-δύο μήνες αν στο ζητούσαν πέρσι το καλοκαίρι;
Ή πιστεύεις ότι δεν είναι εφικτό;
Μόνο για να σου έρθει το hardware θες ένα μήνα, είναι αδύνατο να στήσεις σύστημα που θα κάνει scale για τόσους χρήστες σε δύο μήνες.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 09 Μάιος 2021, 00:48

klg έγραψε:
08 Μάιος 2021, 22:50
sys3x έγραψε:
08 Μάιος 2021, 22:20
klg έγραψε:
08 Μάιος 2021, 22:13


Δεν καταλαβαίνω το point σου. Εννοείς να έφτιαχνε το υπουργείο του custom λύση; Γιατί το webex είναι στις σοβαρές επιλογές για τέτοιο σύστημα, δεν ήταν τόσο παράλογο να το χρησιμοποιήσουν.
Ναι, πάνω στις ήδη υπάρχουσες και όπου χρειάζεται να δημιουργήσει καινούργιες υποδομές. Πόσα λεφτά θα ζητούσες για να το έχεις έτοιμο το πρότζεκτ σε ένα-δύο μήνες αν στο ζητούσαν πέρσι το καλοκαίρι;
Ή πιστεύεις ότι δεν είναι εφικτό;
Μόνο για να σου έρθει το hardware θες ένα μήνα, είναι αδύνατο να στήσεις σύστημα που θα κάνει scale για τόσους χρήστες σε δύο μήνες.
Οκ, τρεις μήνες, αυτό είναι το πόηντ μου.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Προς κυβέρνηση παΝΔημίας: «είστε επικίνδυνοι» απο ένωση πληροφορικών Ελλάδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 09 Μάιος 2021, 00:54

ST48410 έγραψε:
08 Μάιος 2021, 22:29
sys3x έγραψε:
08 Μάιος 2021, 22:20
Ναι, πάνω στις ήδη υπάρχουσες και όπου χρειάζεται να δημιουργήσει καινούργιες υποδομές. Πόσα λεφτά θα ζητούσες για να το έχεις έτοιμο το πρότζεκτ αν στο ζητούσαν πέρσι το καλοκαίρι;
Ή πιστεύεις ότι δεν είναι εφικτό;
Το τεχνικό κομμάτι δεν το κατανοώ αλλά θα σου μιλήσω λίγο γενικότερα. Ας πούμε ότι ξέρεις να στήσεις ένα server: τι μηχάνημα να αγοράσεις ή να νοικιάσεις, σε πια χώρα, τι back up, τι ταχύτητες δικτύου πρέπει να έχει η υποδομή εκεί κλπ. Είναι λίγο διαφορετικό αυτό από το να ξέρεις τι μπορεί να πάει στραβά σε μια υποδομή διακοσίων τέτοιων servers και τι προσπάθεια ή τι χρόνος θα απαιτηθεί για να τεθεί ξανά το σύστημα σε λειτουργία. Νομίζω υπό αυτή την έννοια εμπιστεύεσαι κάποιον με ανάλογη τεχνογνωσία παρά να βάλεις καθηγητές και φοιτητές εδώ να στήσουν ένα project που παρόμοιο μπορεί να μην έχουν διαχειριστεί ποτέ. Υποθέτω, δεν γνωρίζω.

Αυτό που γνωρίζω είναι πως προ κορωνοϊού όταν χρειαζόταν τεχνική υποστήριξη το πληροφοριακό σύστημα myschool, που κρατάει τις εγγραφές των στοιχείων των μαθητών (κάτι με σαφώς πολύ μικρότερο φόρτο) σου έδιναν μεν, αλλά μετά από πολλά τηλέφωνα και σπατάλη χρόνου. Δεν μου έδιναν την εντύπωση ότι οι ίδιοι θα μπορούσαν να αναλάβουν κάτι σαφώς δυσκολότερο.

Επίσης το eclass (το οποίο δεν ξέρω ποιος διαχειρίζεται) έτρωγε τρελά κρεμάσματα με αποτέλεσμα να περιμένεις 4-5-6-7 ή ώρα τα ξημερώματα μήπως και καταφέρεις να ανεβάσεις υλικό. Η κατάσταση βελτιώθηκε μετά από μήνες. Αν σε αυτούς επρόκειτο να ανατεθεί ο φόρτος ενός παρόμοιου με το webex συστήματος, θα έλεγα πως δεν φαίνονταν ικανοί.

Τώρα θα μου πεις τι μπορεί να κάνει μία ομάδα με περιορισμένο budget και τι η ίδια ομάδα με λεφτά και άτομα στην διάθεσή της; Δεν ξέρω και μπορεί να τους αδικώ.
Θυμάσαι τι λέγαμε πέρυσι; Εμείς οι καθηγητές κάναμε μάγκα το βλήμα την Κεραμέως ,για να πουλάει μούρη πλέον.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών