Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Πιστεύετε οτι υπάρχει σχέση υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Ναί, και μάλιστα φτάνει ψηλά.
37
73%
Ναι, αλλά αφορά μόνο χαμηλόβαθμα στελέχη. Ψιλοπράματα.
4
8%
Οχι, δεν υπάρχει τίποτα.
10
20%
 
Σύνολο ψήφων: 51

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 16 Απρ 2021, 15:00

foscilis έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:46
Πασιφάη έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:21
foscilis έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:13


Όχι εντάξει απλώς ένας από την ελίτ ήταν σεξομανής σαδιστής και οι υπόλοιποι τον κάλυπταν. Πταισματάκι.
Δεν είπα πως ειναι πταισματάκι. Να τον σκίσουν.
Δεν εννοούσα για αυτόν. Αυτός αν αληθεύουν οι κατηγορίες είναι τέρας. Αλλά ταυτόχρονα είναι κάποιος που έκανε ό,τι έκανε για 30 ολόκληρα χρόνια, με γνωστούς να του εξασφαλίζουν πρόσβαση σε σχολεία, σε πακιστανάκια σε ναρκωτικά σε δεν ξέρω γω τι και να πνίγουν καταγγελίες και μηνύσεις. Ακόμα και το σπίτι του το ερευνήσανε κανα μήνα αφού είχε συλληφθεί και έχοντας προλάβει οι δικοί του να το κάνουν γυαλί, για τις επικοινωνίες του έγινε άρση απορρήτου... προχθές, τον υπολογιστή του δεν τον κατέσχεσαν ποτέ επειδή "δεν είναι ηλεκτρονικό έγκλημα". Όλα αυτά από τον ίδιο μηχανισμό που έκανε ντου στο σπίτι του... Παστίτσιου, τον πήρε με χειροπέδες, τον προφυλάκισε και τον υπολογιστή του τον ξαναείδε τρία χρόνια μετά.

Η φάση με το Μπαμπινιώτη που δεν έχει συζητηθεί καθόλου εδώ είναι μιλάμε σαν από ταινία θρίλερ, που ο άλλος έχει μαζέψει όλο το θάρρος του, έχει γράψει γράμμα σε κοτζάμ διευθυντή Φιλεκπαιδευτικής Εταιρίας καθηγητή πανεπιστημίου κι εκεί που αισθάνεται μια ανακούφιση τον περιμένει ο Λιγνάδης στο σχόλασμα κουνώντας μια φωτοτυπία του γράμματος.
Η σαπίλα πάει χρόνια πίσω λοιπόν, βάσει του μπολνταρισμένου. Δεν γνωρίζουμε ποιοί εμπλέκονται. Καλό θα είναι να μιλάμε με στοιχεία. Το να θεωρώ δεδομένο κάτι, δίχως να το διασταυρώσω και να βγαίνω να κατηγορώ τον Φοσίλι, την Πασιφάη, τον Χέλωνο κλπ κλπ, είναι φαιδρό. Και δεν μιλάω για τα κατακάθια που έχουν ήδη κατηγορηθεί και έχει επιληφθεί η δικαιοσύνη.
Άντε να βγω και να πω οτι ο Κούλης ή ο Αλέξης είναι οι δολοφόνοι του χ, ψ. Ποιά περιμένεις πως θα είναι η τύχη μου, δίχως στοιχεία;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48496
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Απρ 2021, 15:37

Πασιφάη έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:10
Kauldron έγραψε:
15 Απρ 2021, 15:50
Μια η υπόθεση Μένιου, που μάλλον η κυβέρνηση περιμένει να ξεχαστεί, μια η υπόθεση Λιγνάδη, που λογικά υπήρχε ολόκληρο κύκλωμα, μια η δολοφονία Καραϊβάζ που λέγεται οτι διερευνούσε θέματα που αφορούσαν την υπόθεση Λιγνάδη, μια η απόπειρα δολοφονίας του Χίου, που πήγε ανεξιχνίαστη, παρά το οτι δόθηκαν αρκετά στοιχεία και από το υποψήφιο θύμα, μια η δολοφονία Γκόλλια (όλες οι δολοφονίες και η απόπειρα έγιναν επί ημερών Χρυσοχοΐδη), αρχίζουν να μαζεύονται πολλά.

Απαντήστε, λοιπόν, χωρίς φόβο, αλλά με πολύ πάθος.
Τί γνώμη έχετε?
Γνώμη μου είναι, να μην ''καιγόμαστε'' τσάμπα. Προσωπικά θεωρώ ευφάνταστη ένεκα προβολής της περσόνας του, την υπόθεση Φουρθιώτη.
Πυροτέχνημα, την υπόθεση Λιγνάδη. Όχι ικανά για να στοιχειοθετήσουν υπόθεση που θα πήγαινε σε φάση τράφικινγκ ή παραπέρα.
Περνάω μια ''βόλτα'' απ'την σελίδα του Χίου, αρκετά συχνά, για να κοζάρω ''αποκαλύψεις''. Θες να μου πεις τίποτε καινούργιο να πλανάται στον ορίζοντα, διότι εγώ βλέπω μόνον φανφάρες και τσιτάτα.
Αν κάποιοι τριγυρνούν σε ''βαθειά'' νερά, ας πάρουν προστασία και ας τα καταθέσουν εκεί που πρέπει. Δεν είμεθα Πουαρώ της Δίωξης, για να λύσουμε τα άρρητα και να τα δημοσιεύσουμε στο πχόρουμ.
Έχω μάθει να ακολουθώ τα στοιχεία, όχι τις εικασίες. Λίγη υπευθυνότητα και σύνεση, δεν βλάπτει.
Το ένα το θεωρείς "ευφάνταστο" το άλλο το θεωρείς "πυροτέχνημα". Έτσι δε γίνεται κουβέντα.
Εξήγησέ μου αν θεωρείς τον Βρούτση συριζαίο, και τις καταγγελίες του αστείες.
Μπήκε ο Φουρθιώτης στο γραφείο ΥΠΟΥΡΓΟΥ, με μπράβους, τα έκανε λαμπόγιαλο, απείλησε τον ΥΠΟΥΡΓΟ, και μετά διώχθηκε Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ. Ο ίδιος μάζεψε 200 χιλιάρικα σύμφωνα με τον Υπουργό, πάντα. Ο Χρυσοχοΐδης του έβαλε προστασία, και την είχε πόσον καιρό, αρνιόντουσαν οτι την είχε.
Ας πάμε πρώτα σ' αυτό.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19511
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 16 Απρ 2021, 18:33

Πάντα και παντού παιδιά!

Πάντα και παντού.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34746
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 16 Απρ 2021, 18:37

Χθες πάντως κατά τη διάρκεια της προανακριτικής επιτροπής για τον Παππά,ο Τόμπρας,δικηγόρος του Καλογρίτσα είπε ότι δεν μπορεί να πει ποιός ήταν ο White Porcha που γραφόταν στα μέιλ των Χούρυ - Καλογρίτσα διότι φοβείται για την ζωή του και έφερε ως παράδειγμα τη δολοφονία Καραιβάζ.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Απρ 2021, 18:59

φυσικα και οχι :giggle::giggle::giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 16 Απρ 2021, 18:59

Kauldron έγραψε:
15 Απρ 2021, 16:08
Εδώ να υπενθυμίσουμε και την υπόθεση του υπουργού που κανόνιζε με νταβατζή παρτούζες με ανήλικες.




:003:
Ω,ρε παίχτη,ταινιάρα !

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 16 Απρ 2021, 19:01

Πασιφάη έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:21

Ο επαγωγικός λογισμός του Χέλωνου με ξεπερνάει.

Οσο περισσότερο το ερευνάς, τόσο περισσότερο καταλαβαίνεις οτι ειναι σε μονιμη αθεράπευτη κατάσταση ο χελώνας.
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 16 Απρ 2021, 19:05

foscilis έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:46

Δεν εννοούσα για αυτόν. Αυτός αν αληθεύουν οι κατηγορίες είναι τέρας. Αλλά ταυτόχρονα είναι κάποιος που έκανε ό,τι έκανε για 30 ολόκληρα χρόνια, με γνωστούς να του εξασφαλίζουν πρόσβαση σε σχολεία, σε πακιστανάκια σε ναρκωτικά σε δεν ξέρω γω τι και να πνίγουν καταγγελίες και μηνύσεις. Ακόμα και το σπίτι του το ερευνήσανε κανα μήνα αφού είχε συλληφθεί και έχοντας προλάβει οι δικοί του να το κάνουν γυαλί, για τις επικοινωνίες του έγινε άρση απορρήτου... προχθές, τον υπολογιστή του δεν τον κατέσχεσαν ποτέ επειδή "δεν είναι ηλεκτρονικό έγκλημα". Όλα αυτά από τον ίδιο μηχανισμό που έκανε ντου στο σπίτι του... Παστίτσιου, τον πήρε με χειροπέδες, τον προφυλάκισε και τον υπολογιστή του τον ξαναείδε τρία χρόνια μετά.

Η φάση με το Μπαμπινιώτη που δεν έχει συζητηθεί καθόλου εδώ είναι μιλάμε σαν από ταινία θρίλερ, που ο άλλος έχει μαζέψει όλο το θάρρος του, έχει γράψει γράμμα σε κοτζάμ διευθυντή Φιλεκπαιδευτικής Εταιρίας καθηγητή πανεπιστημίου κι εκεί που αισθάνεται μια ανακούφιση τον περιμένει ο Λιγνάδης στο σχόλασμα κουνώντας μια φωτοτυπία του γράμματος.
Έλα ρε Φοσίλαρε και δεν σου το'χα !! :smt038

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48496
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Απρ 2021, 20:48

Papa John έγραψε:
16 Απρ 2021, 18:59
Kauldron έγραψε:
15 Απρ 2021, 16:08
Εδώ να υπενθυμίσουμε και την υπόθεση του υπουργού που κανόνιζε με νταβατζή παρτούζες με ανήλικες.




:003:
Ω,ρε παίχτη,ταινιάρα !
Έβγαλε το άχτι του ο Μπρόεδρας στο τέλος... :003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 17 Απρ 2021, 12:46

Kauldron έγραψε:
16 Απρ 2021, 15:37
Πασιφάη έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:10
Kauldron έγραψε:
15 Απρ 2021, 15:50
Μια η υπόθεση Μένιου, που μάλλον η κυβέρνηση περιμένει να ξεχαστεί, μια η υπόθεση Λιγνάδη, που λογικά υπήρχε ολόκληρο κύκλωμα, μια η δολοφονία Καραϊβάζ που λέγεται οτι διερευνούσε θέματα που αφορούσαν την υπόθεση Λιγνάδη, μια η απόπειρα δολοφονίας του Χίου, που πήγε ανεξιχνίαστη, παρά το οτι δόθηκαν αρκετά στοιχεία και από το υποψήφιο θύμα, μια η δολοφονία Γκόλλια (όλες οι δολοφονίες και η απόπειρα έγιναν επί ημερών Χρυσοχοΐδη), αρχίζουν να μαζεύονται πολλά.

Απαντήστε, λοιπόν, χωρίς φόβο, αλλά με πολύ πάθος.
Τί γνώμη έχετε?
Γνώμη μου είναι, να μην ''καιγόμαστε'' τσάμπα. Προσωπικά θεωρώ ευφάνταστη ένεκα προβολής της περσόνας του, την υπόθεση Φουρθιώτη.
Πυροτέχνημα, την υπόθεση Λιγνάδη. Όχι ικανά για να στοιχειοθετήσουν υπόθεση που θα πήγαινε σε φάση τράφικινγκ ή παραπέρα.
Περνάω μια ''βόλτα'' απ'την σελίδα του Χίου, αρκετά συχνά, για να κοζάρω ''αποκαλύψεις''. Θες να μου πεις τίποτε καινούργιο να πλανάται στον ορίζοντα, διότι εγώ βλέπω μόνον φανφάρες και τσιτάτα.
Αν κάποιοι τριγυρνούν σε ''βαθειά'' νερά, ας πάρουν προστασία και ας τα καταθέσουν εκεί που πρέπει. Δεν είμεθα Πουαρώ της Δίωξης, για να λύσουμε τα άρρητα και να τα δημοσιεύσουμε στο πχόρουμ.
Έχω μάθει να ακολουθώ τα στοιχεία, όχι τις εικασίες. Λίγη υπευθυνότητα και σύνεση, δεν βλάπτει.
Το ένα το θεωρείς "ευφάνταστο" το άλλο το θεωρείς "πυροτέχνημα". Έτσι δε γίνεται κουβέντα.
Εξήγησέ μου αν θεωρείς τον Βρούτση συριζαίο, και τις καταγγελίες του αστείες.
Μπήκε ο Φουρθιώτης στο γραφείο ΥΠΟΥΡΓΟΥ, με μπράβους, τα έκανε λαμπόγιαλο, απείλησε τον ΥΠΟΥΡΓΟ, και μετά διώχθηκε Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ. Ο ίδιος μάζεψε 200 χιλιάρικα σύμφωνα με τον Υπουργό, πάντα. Ο Χρυσοχοΐδης του έβαλε προστασία, και την είχε πόσον καιρό, αρνιόντουσαν οτι την είχε.
Ας πάμε πρώτα σ' αυτό.
Ας πάμε πρώτα στον τίτλο του νήματος. Υπονοείς εμμέσως πλην σαφώς, παρτίδες κυβερνητικών στελεχών με τον υπόκοσμο. Που εμπλέκονται σε δολοφονίες. Αν έχεις στοιχεία, πήγαινε στη δικαιοσύνη, αντί να ανοίγεις το ένα νήμα πίσω απ'το άλλο, δίχως να αποδεικνύεις του λόγου το αληθές.
Ανεμομαζώματα, διαολοσκορπίσματα. Κακή προπαγάνδα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 17 Απρ 2021, 12:47

Ελβετός Τραπεζίτης έγραψε:
16 Απρ 2021, 19:01
Πασιφάη έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:21

Ο επαγωγικός λογισμός του Χέλωνου με ξεπερνάει.

Οσο περισσότερο το ερευνάς, τόσο περισσότερο καταλαβαίνεις οτι ειναι σε μονιμη αθεράπευτη κατάσταση ο χελώνας.
Μαζί σου, αλλά τονε συμπαθώ τον άτιμο. :102:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39398
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 17 Απρ 2021, 12:51

Αυτες ακριβως τις σχεσεις κατηγγειλαν ο δεξιος Τραγκας αυτη την εβδομαδα αλλα και η αριστερη Liberation στην Γαλλια. Και αν ο Τραγκας για καποιους ειναι ψεκ, η Liberation απλα ειναι Ροτσιλντ, δηλαδη οτι πιο πολιτικα ορθο.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39398
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 17 Απρ 2021, 12:58

Ο Τραγκας ειπε το εξης πολυ απλο: οτι δεν εχει γινει ΚΑΜΙΑ συλληψη για τις δολοφονιες και αποπειρες κατα δημοσιογραφων στην Ελλαδα. Δεν εχουν εντοπισθει οι ενοχοι στις δολοφονιες Γκιολια και Καραιβαζ, ενω δεν εχουν συλληφθει ακομη ο επιδοξος δολοφονος του Χιου και αυτοι που εκαναν αποπειρα κατα του Τραγκα (αρχικα συνεληφθηκαν απο την αστυνομια αλλα στη συνεχεια αφεθηκαν ελευθεροι χωρις πειστικη εξηγηση, σαν να μεσολαβησε καποιο αιορατο τηλεφωνο).

Ο Τραγκας εστιαζει και στην υποθεση του θανατου του Μαυριδη της Βραδυνης που εγινε τη μερα που θα κατεθετε στον ανακριτη (καηκε ζωντανος μεσα στο αμαξι του). Και ειπε οτι δεν τον ικανοποιει το συμπερασμα της αστυνομιας οτι οφειλεται σε ατυχημα.

.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23233
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 17 Απρ 2021, 13:12

Kauldron έγραψε:
15 Απρ 2021, 15:50
Μια η υπόθεση Μένιου, που μάλλον η κυβέρνηση περιμένει να ξεχαστεί, μια η υπόθεση Λιγνάδη, που λογικά υπήρχε ολόκληρο κύκλωμα, μια η δολοφονία Καραϊβάζ που λέγεται οτι διερευνούσε θέματα που αφορούσαν την υπόθεση Λιγνάδη, μια η απόπειρα δολοφονίας του Χίου, που πήγε ανεξιχνίαστη, παρά το οτι δόθηκαν αρκετά στοιχεία και από το υποψήφιο θύμα, μια η δολοφονία Γκόλλια (όλες οι δολοφονίες και η απόπειρα έγιναν επί ημερών Χρυσοχοΐδη), αρχίζουν να μαζεύονται πολλά.

Απαντήστε, λοιπόν, χωρίς φόβο, αλλά με πολύ πάθος.
Τί γνώμη έχετε?
Στεφανάκος, Βλαστοί
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48496
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πιστεύετε οτι υπάρχουν σχέσεις υπόκοσμου-κυβέρνησης?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 17 Απρ 2021, 13:33

Πασιφάη έγραψε:
17 Απρ 2021, 12:46
Kauldron έγραψε:
16 Απρ 2021, 15:37
Πασιφάη έγραψε:
16 Απρ 2021, 14:10


Γνώμη μου είναι, να μην ''καιγόμαστε'' τσάμπα. Προσωπικά θεωρώ ευφάνταστη ένεκα προβολής της περσόνας του, την υπόθεση Φουρθιώτη.
Πυροτέχνημα, την υπόθεση Λιγνάδη. Όχι ικανά για να στοιχειοθετήσουν υπόθεση που θα πήγαινε σε φάση τράφικινγκ ή παραπέρα.
Περνάω μια ''βόλτα'' απ'την σελίδα του Χίου, αρκετά συχνά, για να κοζάρω ''αποκαλύψεις''. Θες να μου πεις τίποτε καινούργιο να πλανάται στον ορίζοντα, διότι εγώ βλέπω μόνον φανφάρες και τσιτάτα.
Αν κάποιοι τριγυρνούν σε ''βαθειά'' νερά, ας πάρουν προστασία και ας τα καταθέσουν εκεί που πρέπει. Δεν είμεθα Πουαρώ της Δίωξης, για να λύσουμε τα άρρητα και να τα δημοσιεύσουμε στο πχόρουμ.
Έχω μάθει να ακολουθώ τα στοιχεία, όχι τις εικασίες. Λίγη υπευθυνότητα και σύνεση, δεν βλάπτει.
Το ένα το θεωρείς "ευφάνταστο" το άλλο το θεωρείς "πυροτέχνημα". Έτσι δε γίνεται κουβέντα.
Εξήγησέ μου αν θεωρείς τον Βρούτση συριζαίο, και τις καταγγελίες του αστείες.
Μπήκε ο Φουρθιώτης στο γραφείο ΥΠΟΥΡΓΟΥ, με μπράβους, τα έκανε λαμπόγιαλο, απείλησε τον ΥΠΟΥΡΓΟ, και μετά διώχθηκε Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ. Ο ίδιος μάζεψε 200 χιλιάρικα σύμφωνα με τον Υπουργό, πάντα. Ο Χρυσοχοΐδης του έβαλε προστασία, και την είχε πόσον καιρό, αρνιόντουσαν οτι την είχε.
Ας πάμε πρώτα σ' αυτό.
Ας πάμε πρώτα στον τίτλο του νήματος. Υπονοείς εμμέσως πλην σαφώς, παρτίδες κυβερνητικών στελεχών με τον υπόκοσμο. Που εμπλέκονται σε δολοφονίες. Αν έχεις στοιχεία, πήγαινε στη δικαιοσύνη, αντί να ανοίγεις το ένα νήμα πίσω απ'το άλλο, δίχως να αποδεικνύεις του λόγου το αληθές.
Ανεμομαζώματα, διαολοσκορπίσματα. Κακή προπαγάνδα.
Σου ξαναλέω, πές μου πώς εξηγείται η υπόθεση Βρούτση-Χρυσοχοΐδη-Μένιου.
Τα όποιος έχει στοιχεία να πάει στον Εισαγγελέα (μας) είναι κόλπα του Σημίτη. Εισαγγελέας υποτίθεται οτι μπήκε για να ελέγξει τα οικονομικά και τις επιχειρήσεις του Μένιου, αλλά μέχρι τώρα πόρισμα δεν είχαμε, όπως άλλωστε δεν είχαμε ούτε για τον Βελόπουλο για τα ματζούνια του, ούτε για κανέναν άλλον, πλήν αυτών που "ενοχλούσαν" τη νουδού. Γι' αυτούς, μ' έναν παράδοξο τρόπο, τα πορίσματα βγαίνουν αμέσως, και είναι "καταπέλτης".
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών