Απεργούμε! 16 Ιούνη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20166
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 15 Ιουν 2021, 14:06




Η κυβέρνηση χρησιμοποιώντας τους μαθητές και τις μαθήτριες, που δίνουν Πανελλαδικές Εξετάσεις, επιχειρεί να κάμψει τον αγώνα των εργαζόμενων ενάντια στο αντεργατικό νομοσχέδιό της.

Η δήθεν ευαισθησία της κυβέρνησης για τα παιδιά είναι εντελώς υποκριτική, διότι ενώ εμφανίζεται να αγωνιά για τις μετακινήσεις τους, την ίδια ώρα με το αντεργατικό νομοσχέδιο, που έχει καταθέσει στη Βουλή, ετοιμάζει για αυτά και για όλες τις επόμενες γενιές ένα εργασιακό μεσαίωνα

Οι εργαζόμενοι στη ΣΤΑ.ΣΥ δεν θα υποκύψουν σε εκβιασμούς και πιέσεις αλλά ούτε και χρειάζεται να αποδείξουν σε κανέναν την ευαισθησία και το ενδιαφέρον τους για τα παιδιά.

Για αυτό το λόγο παίρνουμε μέρος ακόμα πιο δυναμικά και αποφασιστικά στις κινητοποιήσεις όλων των εργαζόμενων και διευκολύνουμε τα παιδιά μας στις μετακινήσεις τους. :smt038

Πραγματοποιούμε την Τετάρτη 16/6 στάση εργασίας από 10πμ έως λήξη της βάρδιας. :smt023

Παίρνουμε μέρος στην απεργιακή συγκέντρωση στις 6 το απόγευμα, στην πλατεία Συντάγματος, έξω από τη Βουλή».
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 15 Ιουν 2021, 14:11

Bill Hicks έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:04
Gewponos90 έγραψε:
15 Ιουν 2021, 13:55

Τι γελάς βρε; Αφού το πρόβλημα δεν είναι η απεργια αλλά τι θα γίνει μετά παιδιά, δεν μπορούσαν να το ψηφίσουν στις 17; :roll: Εκτός και αν το πρόβλημα είναι όντως η απεργία και χρησιμοποιούμε τα παιδιά σαν ασπίδα όπως κάνουν οι μουσουλμάνοι τρομοκράτες :8)
εννοείς να κανονίσουν το πρόγραμμα τής βουλής για διευκόλυνση απεργιών; προφανώς όχι.
Α έχει και πρόγραμμα η Βουλή :003:

Το ερώτημα παραμένει. Το πρόβλημα είναι η απεργία η τι θα γίνει με τα παιδιά;
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12755
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 15 Ιουν 2021, 14:15

Gewponos90 έγραψε:
15 Ιουν 2021, 13:59
Πασιφάη έγραψε:
15 Ιουν 2021, 13:53
Gewponos90 έγραψε:
15 Ιουν 2021, 13:42



Οχι;
Σωστά. Έπρεπε να σας ρωτήσει πρώτα. Κι εσείς να αποφασίσετε ημέρα Πανελλαδικών, να κατεβάσετε στους δρόμους κόσμο. Μιας και χεστήκατε πατόκορφα για την αγωνία των παιδιών που δίνουν. Τίμιο, δε λέω. :003:
Δεν είπα ότι έπρεπε να ρωτήσει κανέναν. Αναρωτήθηκα αν το πρόβλημα της ΝΔ είναι η απεργία η αν πραγματικά είναι το άγχος των παιδιών που δίνουν.
Να ρωτήσεις τις κομματικές επιτροπές, που βγάζουν αποφάσεις, για τις απεργίες. Εγώ βλέπω πως υπάρχει μια σταρχιδίαση που αιωρείται, ένεκα πολιτικών εντάσεων. Και ειλικρινά θυμώνω. Θέλετε πολίτες ελεύθερους, συνειδητοποιημένους, εν καιρώ; Τα ίδια σκατά, είναι too much.

Τα παιδιά την πληρώνουν στην τελική. Ή μήπως θα πρέπει να επιλέξουν καραγκιόζ- μπερντέ; Άσε μας ρε Γεωπόνε.
ΔΕΝ είναι αυτή η δουλειά τους. Το μέλλον τους, ενδιαφέρει. Όχι οι μικροκομματικές παπάρες που αρέσκεστε.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4621
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 15 Ιουν 2021, 14:15

Gewponos90 έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:11
Bill Hicks έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:04
Gewponos90 έγραψε:
15 Ιουν 2021, 13:55

Τι γελάς βρε; Αφού το πρόβλημα δεν είναι η απεργια αλλά τι θα γίνει μετά παιδιά, δεν μπορούσαν να το ψηφίσουν στις 17; :roll: Εκτός και αν το πρόβλημα είναι όντως η απεργία και χρησιμοποιούμε τα παιδιά σαν ασπίδα όπως κάνουν οι μουσουλμάνοι τρομοκράτες :8)
εννοείς να κανονίσουν το πρόγραμμα τής βουλής για διευκόλυνση απεργιών; προφανώς όχι.
Α έχει και πρόγραμμα η Βουλή :003:

Το ερώτημα παραμένει. Το πρόβλημα είναι η απεργία η τι θα γίνει με τα παιδιά;
το πρόβλημα είναι η απεργία εκπαιδευτικών την ημέρα πανελληνίων.

δεν έγινε καμμία προσπάθεια να εμποδιστεί η απεργία γενικά, έγινε;
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 15 Ιουν 2021, 14:19

Πασιφάη έγραψε:
14 Ιουν 2021, 12:03
Fluffy έγραψε:
14 Ιουν 2021, 12:01
Φυσικά, δεν είναι ζήτημα συμβολισμού η κατάργηση του 8ωρου. Καθε μέρα θα πρεπε.
Να απεργούμε σύντροφε; Και πότε θεωρείς καλή περίοδο να δουλεύει ο κοσμάκης;
Όταν καταργηθεί το νομοσχέδιο- έκτρωμα κι όταν επιστραφούν τα δικαιώματα που μας έχουν πάρει.
Δεν φτάνει που η δεξιά που υποστηρίζετε δεν μας αφήνει να δουλέψουμε με τις μαλακίες της, τα ρίχνετε κι επάνω μας.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20166
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 15 Ιουν 2021, 14:29

Ειναι απεργοκτόνος ..... μας......... «προστατεύει» από τον συνδικαλισμό...

Εικόνα



看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12755
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 15 Ιουν 2021, 14:31

Βλήμα έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:19
Πασιφάη έγραψε:
14 Ιουν 2021, 12:03
Fluffy έγραψε:
14 Ιουν 2021, 12:01
Φυσικά, δεν είναι ζήτημα συμβολισμού η κατάργηση του 8ωρου. Καθε μέρα θα πρεπε.
Να απεργούμε σύντροφε; Και πότε θεωρείς καλή περίοδο να δουλεύει ο κοσμάκης;
Όταν καταργηθεί το νομοσχέδιο- έκτρωμα κι όταν επιστραφούν τα δικαιώματα που μας έχουν πάρει.
Δεν φτάνει που η δεξιά που υποστηρίζετε δεν μας αφήνει να δουλέψουμε με τις μαλακίες της, τα ρίχνετε κι επάνω μας.
Ποιός δεν σας αφήνει να δουλέψετε; :o
Εγώ δεν υποστηρίζω κόμματα, το έχω δηλώσει. Αν δω κάτι που δουλεύει, το λέγω, βάσει της δικής μου επαγωγικής σκέψης.

Ωραία. Πλακωθείτε στις συνεχόμενες απεργίες, να πάρετε απ'τα τρία το μακρύτερο. Και αυτό δεν μεταφράζεται σε μάσα. Και ξέρεις γιατί συμβαίνει, έτσι; Έχετε την νοοτροπία να βλέπετε παντού δράκους, μονόκερους και ανακόντα. Για όλα φταίνε οι άλλοι. Ποτέ οι δικές σας επιλογές, και ο τρόπος που αντιμετωπίζετε το εργασιακό σας περιβάλλον. Πάντα, κάτι θα σας βρωμάει και θα σας ζέχνει. Άρα, μάλλον έχετε διαφορετική οπτική στο θέμα εργασία.
Κοίταξε μην μου πεις κι εσύ περί δυσβάσταχτων συνθηκών και δουλείας, ή γαλέρας, γιατί ήδη βγάζω φλύκταινες απ'τις μαλακίες εδώ μέσα. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 15 Ιουν 2021, 14:34

Bill Hicks έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:15
Gewponos90 έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:11
Bill Hicks έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:04


εννοείς να κανονίσουν το πρόγραμμα τής βουλής για διευκόλυνση απεργιών; προφανώς όχι.
Α έχει και πρόγραμμα η Βουλή :003:

Το ερώτημα παραμένει. Το πρόβλημα είναι η απεργία η τι θα γίνει με τα παιδιά;
το πρόβλημα είναι η απεργία εκπαιδευτικών την ημέρα πανελληνίων.

δεν έγινε καμμία προσπάθεια να εμποδιστεί η απεργία γενικά, έγινε;
Μήπως όμως η ΑΔΕΔΥ είχε κάνει ήδη προβλέψη ότι οι καθηγητές που εμπλέκονται με τις πανελλήνιες εξαιρούνται;

Μήπως η απεργιακή κινητοποίηση χρησιμοποιήθηκε για αλλη μια φορά για κοινωνικό αυτοματισμό;

Μου θυμίζει παλιές καλές εποχές που απεργουσαν οι υγειονομικοι ( αυτοί που έγιναν ήρωες και χειροκροτούσαν κάποια ζώα στα μπαλκόνια ) που κάποιοι στον χώρο του πχορουμ προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι η απεργια τους απαγορεύεται γιατί για κάθε περιστατικο που τυχαινε(λες και δεν υπήρχε προσωπικό ασφαλειας)

Επιμένω στο ερώτημα. Παραδέχομαι τον πρώτο χρήστη η πολιτικό που θα πει ότι είμαι κατά όλων των απεργιών. Πουτανιες κοινωνικού αυτοματισμού δεν τις μπορώ.
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 15 Ιουν 2021, 14:40

Πασιφάη έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:31
Βλήμα έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:19
Πασιφάη έγραψε:
14 Ιουν 2021, 12:03


Να απεργούμε σύντροφε; Και πότε θεωρείς καλή περίοδο να δουλεύει ο κοσμάκης;
Όταν καταργηθεί το νομοσχέδιο- έκτρωμα κι όταν επιστραφούν τα δικαιώματα που μας έχουν πάρει.
Δεν φτάνει που η δεξιά που υποστηρίζετε δεν μας αφήνει να δουλέψουμε με τις μαλακίες της, τα ρίχνετε κι επάνω μας.
Ποιός δεν σας αφήνει να δουλέψετε; :o
Εγώ δεν υποστηρίζω κόμματα, το έχω δηλώσει. Αν δω κάτι που δουλεύει, το λέγω, βάσει της δικής μου επαγωγικής σκέψης.

Ωραία. Πλακωθείτε στις συνεχόμενες απεργίες, να πάρετε απ'τα τρία το μακρύτερο. Και αυτό δεν μεταφράζεται σε μάσα. Και ξέρεις γιατί συμβαίνει, έτσι; Έχετε την νοοτροπία να βλέπετε παντού δράκους, μονόκερους και ανακόντα. Για όλα φταίνε οι άλλοι. Ποτέ οι δικές σας επιλογές, και ο τρόπος που αντιμετωπίζετε το εργασιακό σας περιβάλλον. Πάντα, κάτι θα σας βρωμάει και θα σας ζέχνει. Άρα, μάλλον έχετε διαφορετική οπτική στο θέμα εργασία.
Κοίταξε μην μου πεις κι εσύ περί δυσβάσταχτων συνθηκών και δουλείας, ή γαλέρας, γιατί ήδη βγάζω φλύκταινες απ'τις μαλακίες εδώ μέσα. :lol:
Δηλαδή δεν αντιλαμβάνεσαι κανέναν κίνδυνο εσύ με το νέο νομοσχέδιο; Της φαντασίας μας είναι;
Είπαμε, μην βλέπουμε τους ανεμόμυλους για γίγαντες, αλλά όταν βλέπεις τους γίγαντες για ανεμόμυλους στο τέλος σε τρώνε.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12755
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 15 Ιουν 2021, 14:49

Βλήμα έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:40
Πασιφάη έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:31
Βλήμα έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:19


Όταν καταργηθεί το νομοσχέδιο- έκτρωμα κι όταν επιστραφούν τα δικαιώματα που μας έχουν πάρει.
Δεν φτάνει που η δεξιά που υποστηρίζετε δεν μας αφήνει να δουλέψουμε με τις μαλακίες της, τα ρίχνετε κι επάνω μας.
Ποιός δεν σας αφήνει να δουλέψετε; :o
Εγώ δεν υποστηρίζω κόμματα, το έχω δηλώσει. Αν δω κάτι που δουλεύει, το λέγω, βάσει της δικής μου επαγωγικής σκέψης.

Ωραία. Πλακωθείτε στις συνεχόμενες απεργίες, να πάρετε απ'τα τρία το μακρύτερο. Και αυτό δεν μεταφράζεται σε μάσα. Και ξέρεις γιατί συμβαίνει, έτσι; Έχετε την νοοτροπία να βλέπετε παντού δράκους, μονόκερους και ανακόντα. Για όλα φταίνε οι άλλοι. Ποτέ οι δικές σας επιλογές, και ο τρόπος που αντιμετωπίζετε το εργασιακό σας περιβάλλον. Πάντα, κάτι θα σας βρωμάει και θα σας ζέχνει. Άρα, μάλλον έχετε διαφορετική οπτική στο θέμα εργασία.
Κοίταξε μην μου πεις κι εσύ περί δυσβάσταχτων συνθηκών και δουλείας, ή γαλέρας, γιατί ήδη βγάζω φλύκταινες απ'τις μαλακίες εδώ μέσα. :lol:


Δηλαδή δεν αντιλαμβάνεσαι κανέναν κίνδυνο εσύ με το νέο νομοσχέδιο; Της φαντασίας μας είναι;
Είπαμε, μην βλέπουμε τους ανεμόμυλους για γίγαντες, αλλά όταν βλέπεις τους γίγαντες για ανεμόμυλους στο τέλος σε τρώνε.
Λες το κράτος, να ψηφίζει νόμους που αντίκεινται στην Ευρωπαική Νομοθεσία; Από περιέργεια ερωτώ.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 15 Ιουν 2021, 14:55

Πασιφάη έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:15
Gewponos90 έγραψε:
15 Ιουν 2021, 13:59
Πασιφάη έγραψε:
15 Ιουν 2021, 13:53


Σωστά. Έπρεπε να σας ρωτήσει πρώτα. Κι εσείς να αποφασίσετε ημέρα Πανελλαδικών, να κατεβάσετε στους δρόμους κόσμο. Μιας και χεστήκατε πατόκορφα για την αγωνία των παιδιών που δίνουν. Τίμιο, δε λέω. :003:
Δεν είπα ότι έπρεπε να ρωτήσει κανέναν. Αναρωτήθηκα αν το πρόβλημα της ΝΔ είναι η απεργία η αν πραγματικά είναι το άγχος των παιδιών που δίνουν.
Να ρωτήσεις τις κομματικές επιτροπές, που βγάζουν αποφάσεις, για τις απεργίες. Εγώ βλέπω πως υπάρχει μια σταρχιδίαση που αιωρείται, ένεκα πολιτικών εντάσεων. Και ειλικρινά θυμώνω. Θέλετε πολίτες ελεύθερους, συνειδητοποιημένους, εν καιρώ; Τα ίδια σκατά, είναι too much.

Τα παιδιά την πληρώνουν στην τελική. Ή μήπως θα πρέπει να επιλέξουν καραγκιόζ- μπερντέ; Άσε μας ρε Γεωπόνε.
ΔΕΝ είναι αυτή η δουλειά τους. Το μέλλον τους, ενδιαφέρει. Όχι οι μικροκομματικές παπάρες που αρέσκεστε.
Ποιες είναι οι κομματικές επιτροπές και ποιος βγάζει τις αποφάσεις. Άσε μας ρε Πασιφάη. Από μόνη σου λες ότι δεν ασχολεισαι. Ιδέα δεν έχεις.
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 15 Ιουν 2021, 14:58

Bill Hicks έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:15
Gewponos90 έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:11
Bill Hicks έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:04


εννοείς να κανονίσουν το πρόγραμμα τής βουλής για διευκόλυνση απεργιών; προφανώς όχι.
Α έχει και πρόγραμμα η Βουλή :003:

Το ερώτημα παραμένει. Το πρόβλημα είναι η απεργία η τι θα γίνει με τα παιδιά;
το πρόβλημα είναι η απεργία εκπαιδευτικών την ημέρα πανελληνίων.

δεν έγινε καμμία προσπάθεια να εμποδιστεί η απεργία γενικά, έγινε;

Δε νοείται απεργία εκπαιδευτικών σε ημέρα Πανελληνίων. :smt018. Ούτως ή άλλως εξαιρούνται της απεργίας οι καθηγητές που εμπλέκονται στις Πανελλήνιες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Στύγιος την 15 Ιουν 2021, 15:02, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12755
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 15 Ιουν 2021, 15:00

Gewponos90 έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:55
Πασιφάη έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:15
Gewponos90 έγραψε:
15 Ιουν 2021, 13:59


Δεν είπα ότι έπρεπε να ρωτήσει κανέναν. Αναρωτήθηκα αν το πρόβλημα της ΝΔ είναι η απεργία η αν πραγματικά είναι το άγχος των παιδιών που δίνουν.
Να ρωτήσεις τις κομματικές επιτροπές, που βγάζουν αποφάσεις, για τις απεργίες. Εγώ βλέπω πως υπάρχει μια σταρχιδίαση που αιωρείται, ένεκα πολιτικών εντάσεων. Και ειλικρινά θυμώνω. Θέλετε πολίτες ελεύθερους, συνειδητοποιημένους, εν καιρώ; Τα ίδια σκατά, είναι too much.

Τα παιδιά την πληρώνουν στην τελική. Ή μήπως θα πρέπει να επιλέξουν καραγκιόζ- μπερντέ; Άσε μας ρε Γεωπόνε.
ΔΕΝ είναι αυτή η δουλειά τους. Το μέλλον τους, ενδιαφέρει. Όχι οι μικροκομματικές παπάρες που αρέσκεστε.
Ποιες είναι οι κομματικές επιτροπές και ποιος βγάζει τις αποφάσεις. Άσε μας ρε Πασιφάη. Από μόνη σου λες ότι δεν ασχολεισαι. Ιδέα δεν έχεις.
Ποιός βγάζει αποφάσεις για τις απεργίες; Ωραία λοιπόν, εσύ που γνωρίζεις, απάντησε.
Απ'την άλλη, γιατί θα πρέπει να είμαι κομμάτι ενός συφερτού, για να ξεχωρίσω τη σήψη;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 15 Ιουν 2021, 15:01

Gewponos90 έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:55
Ποιες είναι οι κομματικές επιτροπές και ποιος βγάζει τις αποφάσεις. Άσε μας ρε Πασιφάη. Από μόνη σου λες ότι δεν ασχολεισαι. Ιδέα δεν έχεις.
Αναμασάει την ιδεολογική προπαγάνδα του ακομματιστου. Αυτή η ιδεολογία ακριβώς του απολιτικ είναι που είναι χωμένη για τα καλά ως τα μπουνια και εξυπηρετεί το καθεστώς που υπάρχει. Είναι μια συγχρονη εκδοχή του αποστόλου πάυλου «μην σας νοιάζει αν είστε δουλοι, ελευθεροι, αφεντες, ο θεός σας έδωσε αυτην την θ'έση στη ζωή, δεχτειτε την».

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12755
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Απεργούμε! 16 Ιούνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 15 Ιουν 2021, 15:03

Fluffy έγραψε:
15 Ιουν 2021, 15:01
Gewponos90 έγραψε:
15 Ιουν 2021, 14:55
Ποιες είναι οι κομματικές επιτροπές και ποιος βγάζει τις αποφάσεις. Άσε μας ρε Πασιφάη. Από μόνη σου λες ότι δεν ασχολεισαι. Ιδέα δεν έχεις.
Αναμασάει την ιδεολογική προπαγάνδα του ακομματιστου. Αυτή η ιδεολογία ακριβώς του απολιτικ είναι που είναι χωμένη για τα καλά ως τα μπουνια και εξυπηρετεί το καθεστώς που υπάρχει. Είναι μια συγχρονη εκδοχή του αποστόλου πάυλου «μην σας νοιάζει αν είστε δουλοι, ελευθεροι, αφεντες, ο θεός σας έδωσε αυτην την θ'έση στη ζωή, δεχτειτε την».
Μαλακίες στο πάτερο.
Ποιός διοργανώνει τις απεργίες;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών