Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11742
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 23 Ιούλ 2021, 20:33

Στύγιος έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:29
Προτιμώ να τα φάω σουβλάκια με τα παιδάκια μου σε άδεια άνευ αποδοχών.
Μόνο ντελιβερι. Για να τα φας έξω θες εμβόλιο ή τεστ.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 23 Ιούλ 2021, 20:34

nik_killthemall έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:25


φέρε πηγή για την 4η λογοτεχνική παραδοχή : οι μεταλλάξεις σε φυσική ανοσία είναι πιο φλουφλικες απ΄τις μεταλλάξεις σε τεχνητή ανοσία !

Κι αφού φέρεις πηγή μετά εξήγησε και αυτό που αντιτίθεται στην 4η λογοτεχνική παραδοχή :

η επικρατούσα σήμερα μετάλλαξη Δ προήλθε από φυσική ανοσία και όχι από τεχνητή !

Κι αφού το εξηγήσεις φέρε πηγή γιαυτό :

οι μεταλλάξεις δημιουργούνται ΜΟΝΟΝ όταν βρίσκουν φράγμα ανοσίας τεχνητής ή φυσικής

Αρκετά μιλήσαμε στον αέρα.


α) Το εκανα ηδη: Σουηδια.

β) Δεν εχει σημασια απο ποια αιτια παραχθηκε για πρωτη φορα η ταδε μεταλλαξη και σε ποια χωρα γιατι μπορει να παραχθει απο αλλη αιτια σε τελειως διαφορετικη χωρα σαν αντιστοιχη αντιδραση του ιου στις δυο χωρες. Δηλαδη μια μεταλλαξη που ξεκινησε σαν αντιθεση σε φυσικο φραγμα σε διαφορετικες χωρες μπορει να δημιουργηθηκε χωρις να μεταφερθει απο αλλες χωρες και αντιδρωντας ειτε σε τεχνητα ειτε σε φυσικα φραγματα. Δεν εχουμε εδω την καταγωγη ολων των μεταλλαξεων απο μια αρχικη Λουσυ αλλα την ταυτοχρονη αναπαραγωγη τους.

γ) για τον ιδιο λογο που δημιουργουνται οι μεταλλαξεις στην εξελιξη των ειδεων του Δαρβινου: για να ξεπερασουν τα ειδη φυσικα εμποδια και προβληματικες νεες συνθηκες.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 23 Ιούλ 2021, 20:37

Πρετεντέρης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:31


Μάλλον είναι η μειοψηφία.

Η κρατούσα άποψη είναι ότι όσο δεν εμβολιάζεται το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού του πλανητη θα δημιουργούνται μεταλλάξεις που θα απειλούν και τους εμβολιασμενους.


Και περυσι μειοψηφια ηταν αλλα στην τεχνητη προελευση του ιου δειχνει να δικαιωνεται.

Οσοι εχουν αντιθετες αποψεις απο το Νομπελιστα δεν σημαινει οτι ειναι και ειλικρινεις ντε και καλα η οτι εχουν σοβαρα επιχειρηματα (μετα το ναυαγιο Βρετανιας και Ισραηλ δεν εχουν), απλα μπορει να υπερασπιζονται τα συμφεροντα των πολυεθνικων φαρμακου.

.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11742
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 23 Ιούλ 2021, 20:45

GoBack έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 18:47
Πρετεντέρης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 18:22

4. Tο Kράτος δικαιούται να αξιώνει από όλους τους πολίτες την εκπλήρωση του χρέους της κοινωνικής και εθνικής αλληλεγγύης.

https://www.in.gr/2021/07/23/greece/ypo ... stoxastro/

Κάτι είχες πει για το Σύνταγμα,hellegennes και ο Κυριάκος σε άκουσε.
Θα δημευσει την περιουσια του Βαγγελα για να φτιαξει νοσοκομεια και να αγορασει ραφαλ;
Ο Βαγγέλας έχει δωρίσει στο κράτος ΜΕΘ.

Πες στον καβούρια σου λοιπόν να ξηλωθεί.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιούλ 2021, 20:55

Αρίστος έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:37
Πρετεντέρης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:31

Μάλλον είναι η μειοψηφία.

Η κρατούσα άποψη είναι ότι όσο δεν εμβολιάζεται το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού του πλανητη θα δημιουργούνται μεταλλάξεις που θα απειλούν και τους εμβολιασμενους.
Και περυσι μειοψηφια ηταν αλλα στην τεχνητη προελευση του ιου δειχνει να δικαιωνεται.

Οσοι εχουν αντιθετες αποψεις απο το Νομπελιστα δεν σημαινει οτι ειναι και ειλικρινεις ντε και καλα η οτι εχουν σοβαρα επιχειρηματα (μετα το ναυαγιο Βρετανιας και Ισραηλ δεν εχουν), απλα μπορει να υπερασπιζονται τα συμφεροντα των πολυεθνικων φαρμακου.
.
Εννοείς ότι αν η παραγωγή των εμβολίων ήταν κρατική υπόθεση, θα υπήρχαν λιγότεροι αντιεμβολιαστές;

Εγώ κάπου έχω την αόριστη :) αίσθηση ότι αυτό το τριπάκι παίζει απλώς για να συσπειρώσει και τύπους που βλέπουν το πράγμα από πολιτική και όχι υγειονομική σκοπιά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 23 Ιούλ 2021, 21:02

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:55


Εννοείς ότι αν η παραγωγή των εμβολίων ήταν κρατική υπόθεση, θα υπήρχαν λιγότεροι αντιεμβολιαστές;

Εγώ κάπου έχω την αόριστη :) αίσθηση ότι αυτό το τριπάκι παίζει απλώς για να συσπειρώσει και τύπους που βλέπουν το πράγμα από πολιτική και όχι υγειονομική σκοπιά.



Εννοω οτι η κυβερνηση της ΝΔ αρνηθηκε να φερει τα μονοκλωνικα φαρμακα και το Sputnik στην Ελλαδα παροτι οι Ρωσοι εκαναν πολυ καλη προταση. Συνεπως διαπλεκεται με συγκεκριμενα συμφεροντα και οι ειδικοι αναλαμβανουν την υπερασπιση τους.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιούλ 2021, 21:09

Αρίστος έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 21:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:55


Εννοείς ότι αν η παραγωγή των εμβολίων ήταν κρατική υπόθεση, θα υπήρχαν λιγότεροι αντιεμβολιαστές;

Εγώ κάπου έχω την αόριστη :) αίσθηση ότι αυτό το τριπάκι παίζει απλώς για να συσπειρώσει και τύπους που βλέπουν το πράγμα από πολιτική και όχι υγειονομική σκοπιά.
Εννοω οτι η κυβερνηση της ΝΔ αρνηθηκε να φερει τα μονοκλωνικα φαρμακα και το Sputnik στην Ελλαδα παροτι οι Ρωσοι εκαναν πολυ καλη προταση. Συνεπως διαπλεκεται με συγκεκριμενα συμφεροντα και οι ειδικοι αναλαμβανουν την υπερασπιση τους.

.
Mα και το Sputnik εμβόλιο είναι.

Κι αυτό σημαίνει ότι θα έπρεπε να ισχύουν ΚΑΙ για το Sputnik όλα τα αρνητικά και επικίνδυνα που περιγράφεις τόσο γλαφυρά για τα άλλα εμβόλια. Αλλά για κάποιο μυστήριο λόγο, το συγκεκριμένο το αντιμετωπίζεις θετικά.


Ενιγουέι, θενκς για την επιβεβαίωση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 23 Ιούλ 2021, 21:14

ΔΕΝ το αντιμετωπιζω θετικα γιατι ειναι φαστ τρακ εμβολιο κι εγω ειμαι εναντιος στα φαστ τρακ, απλα επισημαινω οτι η φιλοεμβολιαστικη κυβερνηση της ΝΔ θα επρεπε να το παραγγειλει ειδικα οταν οι Ρωσοι μας το εδιναν σε περιοδο που ειχε σημειωθει ελλειψη των εμβολιων. Δεν το εκανε ομως αποδεικνυοντας οτι σεβοταν περισσοτερα καποια μεγαλα ξενα συμφεροντα απο τη δημοσια υγεια του λαου της.

.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 23 Ιούλ 2021, 21:17

Πρετεντέρης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:33
Στύγιος έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:29
Προτιμώ να τα φάω σουβλάκια με τα παιδάκια μου σε άδεια άνευ αποδοχών.
Μόνο ντελιβερι. Για να τα φας έξω θες εμβόλιο ή τεστ.
Μμπεεεεε μπεεεεεε μπε μπε εεεεεεε

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 23 Ιούλ 2021, 21:18

Αρίστος έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:34
nik_killthemall έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:25


φέρε πηγή για την 4η λογοτεχνική παραδοχή : οι μεταλλάξεις σε φυσική ανοσία είναι πιο φλουφλικες απ΄τις μεταλλάξεις σε τεχνητή ανοσία !

Κι αφού φέρεις πηγή μετά εξήγησε και αυτό που αντιτίθεται στην 4η λογοτεχνική παραδοχή :

η επικρατούσα σήμερα μετάλλαξη Δ προήλθε από φυσική ανοσία και όχι από τεχνητή !

Κι αφού το εξηγήσεις φέρε πηγή γιαυτό :

οι μεταλλάξεις δημιουργούνται ΜΟΝΟΝ όταν βρίσκουν φράγμα ανοσίας τεχνητής ή φυσικής

Αρκετά μιλήσαμε στον αέρα.


α) Το εκανα ηδη: Σουηδια.

β) Δεν εχει σημασια απο ποια αιτια παραχθηκε για πρωτη φορα η ταδε μεταλλαξη και σε ποια χωρα γιατι μπορει να παραχθει απο αλλη αιτια σε τελειως διαφορετικη χωρα σαν αντιστοιχη αντιδραση του ιου στις δυο χωρες. Δηλαδη μια μεταλλαξη που ξεκινησε σαν αντιθεση σε φυσικο φραγμα σε διαφορετικες χωρες μπορει να δημιουργηθηκε χωρις να μεταφερθει απο αλλες χωρες και αντιδρωντας ειτε σε τεχνητα ειτε σε φυσικα φραγματα. Δεν εχουμε εδω την καταγωγη ολων των μεταλλαξεων απο μια αρχικη Λουσυ αλλα την ταυτοχρονη αναπαραγωγη τους.

γ) για τον ιδιο λογο που δημιουργουνται οι μεταλλαξεις στην εξελιξη των ειδεων του Δαρβινου: για να ξεπερασουν τα ειδη φυσικα εμποδια και προβληματικες νεες συνθηκες.

.
:smt005:

ναι οκ ... οι λογοτεχνικες σου ιδέες χωρίς παραπομπή σε επίσημη μελέτη είναι απλα οι λογοτεχνικες σου ιδέες οπότε δεν έκανες τπτ.

Η Σουηδια απο μονη της αποδεικνυει πως οι μεταλλάξεις από φυσικό φράγμα ανοσιας είναι πιο ήπιες απο μεταλλάξεις σε τεχνητο φράγμα ανοσιας ? (γιατι για αυτό ζήτηση πηγή)

Υπάρχει δηλ. σουηδικη μετάλλαξη για να την συγκρινουμε ? Ή μήπως η Ινδική μετάλλαξη προέκυψε από φράγμα ανοσίας λογω εμβολιασμου για να την συγκρινουμε με τη Σουηδικη από φυσική ανοσία ?

Αριστο μονο λογοτεχνιές είσαι ... Σορι αλλα εγω δεν είμαι λογοτεχνης ... άμα βρεις και μελέτες και σταματησεις να λες παραγματα αλληλοαντικρουομενα τα ξαναλέμε.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 23 Ιούλ 2021, 21:24

nik_killthemall έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 21:18


:smt005:

ναι οκ ... οι λογοτεχνικες σου ιδέες χωρίς παραπομπή σε επίσημη μελέτη είναι απλα οι λογοτεχνικες σου ιδέες οπότε δεν έκανες τπτ.

Η Σουηδια απο μονη της αποδεικνυει πως οι μεταλλάξεις από φυσικό φράγμα ανοσιας είναι πιο ήπιες απο μεταλλάξεις σε τεχνητο φράγμα ανοσιας ? Γιατί, υπάρχει σουηδικη μετάλλαξη για να την συγκρινουμε ? Ή μήπως η Ινδική μετάλλαξη προέκυψε από φράγμα ανοσίας λογω εμβολιασμου για να την συγκρινουμε με τη Σουηδικη ?

Αριστο μονο λογοτεχνιές είσαι ... Σορι αλλα εγω δεν είμαι λογοτεχνης ... άμα βρεις και μελέτες και σταματησεις να λες παραγματα αλληλοαντικρουομενα τα ξαναλέμε.

Η Σουηδια αναφερθηκε σαν παραδειγμα απλα επειδη επι δυο χρονια ΔΕΝ πετυχε φυσικη ανοσια αγελης, συνεπως η φυσικη ανοσια θελει το χρονο της. Το Ισραηλ ομως μας ειπε πως θα πετυχει τεχνητη σε λιγοτερο απο ενα χρονο και τελικα δεν τα καταφερε. Οχι λογοτεχνια λοιπον αλλα γεγονοτα.

.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 23 Ιούλ 2021, 21:32

Αρίστος έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 21:24
nik_killthemall έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 21:18


:smt005:

ναι οκ ... οι λογοτεχνικες σου ιδέες χωρίς παραπομπή σε επίσημη μελέτη είναι απλα οι λογοτεχνικες σου ιδέες οπότε δεν έκανες τπτ.

Η Σουηδια απο μονη της αποδεικνυει πως οι μεταλλάξεις από φυσικό φράγμα ανοσιας είναι πιο ήπιες απο μεταλλάξεις σε τεχνητο φράγμα ανοσιας ? Γιατί, υπάρχει σουηδικη μετάλλαξη για να την συγκρινουμε ? Ή μήπως η Ινδική μετάλλαξη προέκυψε από φράγμα ανοσίας λογω εμβολιασμου για να την συγκρινουμε με τη Σουηδικη ?

Αριστο μονο λογοτεχνιές είσαι ... Σορι αλλα εγω δεν είμαι λογοτεχνης ... άμα βρεις και μελέτες και σταματησεις να λες παραγματα αλληλοαντικρουομενα τα ξαναλέμε.

Η Σουηδια αναφερθηκε σαν παραδειγμα απλα επειδη επι δυο χρονια ΔΕΝ πετυχε φυσικη ανοσια αγελης. Το Ισραηλ ομως μας ειπε πως θα πετυχει τεχνητη σε λιγοτερο απο ενα χρονο και τελικα δεν τα καταφερε. Οχι λογοτεχνια λοιπον αλλα γεγονοτα.

.
:smt005:

"Γεγονοτα" για πραγματα που δεν σε ρωτησα, άρα βολέ στην εξέδρα ο λογοτεχνης ! :smt005:

- Ισχυριστικες πως οι μεταλλαξεις από τεχνητο φραγμα ανοσιας είναι πιο επιθετικες από τις μεταλλάξεις απο φυσικο φραγμα ανοσιας !

- ζητησα πηγή γιαυτο , και απαντας

- Η Σουηδια αναφερθηκε σαν παραδειγμα απλα επειδη επι δυο χρονια ΔΕΝ πετυχε φυσικη ανοσια αγελης. Το Ισραηλ ομως μας ειπε πως θα πετυχει τεχνητη σε λιγοτερο απο ενα χρονο και τελικα δεν τα καταφερε. :smt005:

εμπλέκεται σε Σουηδία ή Ισραηλ κάποια μεταλλάξη που προέκυψε από τεχνητο φραγμα ανοσιας εμβολίου ... ?

λογοτεχνικο αρνακι ασπρο και παχυ και βολε στην εξεδρα ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nik_killthemall την 23 Ιούλ 2021, 21:57, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28237
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 23 Ιούλ 2021, 21:35

Πρετεντέρης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 20:45
GoBack έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 18:47
Πρετεντέρης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 18:22

4. Tο Kράτος δικαιούται να αξιώνει από όλους τους πολίτες την εκπλήρωση του χρέους της κοινωνικής και εθνικής αλληλεγγύης.

https://www.in.gr/2021/07/23/greece/ypo ... stoxastro/

Κάτι είχες πει για το Σύνταγμα,hellegennes και ο Κυριάκος σε άκουσε.
Θα δημευσει την περιουσια του Βαγγελα για να φτιαξει νοσοκομεια και να αγορασει ραφαλ;
Ο Βαγγέλας έχει δωρίσει στο κράτος ΜΕΘ.

Πες στον καβούρια σου λοιπόν να ξηλωθεί.
Σιγα μην εχει δωρισει και φιλιπινεζες,εκτος αν νομιζεις οτι μεθ ειναι μονο ο εξοπλισμος.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιούλ 2021, 21:37

Αρίστος έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 21:14
ΔΕΝ το αντιμετωπιζω θετικα γιατι ειναι φαστ τρακ εμβολιο κι εγω ειμαι εναντιος στα φαστ τρακ, απλα επισημαινω οτι η φιλοεμβολιαστικη κυβερνηση της ΝΔ θα επρεπε να το παραγγειλει ειδικα οταν οι Ρωσοι μας το εδιναν σε περιοδο που ειχε σημειωθει ελλειψη των εμβολιων. Δεν το εκανε ομως αποδεικνυοντας οτι σεβοταν περισσοτερα καποια μεγαλα ξενα συμφεροντα απο τη δημοσια υγεια του λαου της.

.
Άσε τους ελιγμούς Αρίστο.

Ναι βρε, είσαι εναντίον στα φαστ τρακ και όχι μόνον :) ναι, δεν δέχεσαι τα εμβόλια για λόγους Αρχής κλπ κλπ κλπ αλλά όταν παίζει αντιπολιτευτικό λάβαρο, το αρπάζεις και αρχίζεις και το κουνάς.

Γιατί και η R-Pharm που κατασκευάζει το Sputnik, φαρμακευτική εταιρία είναι και μια χαρά συνεργασίες μπορεί να αρχίσει με τη Γερμανία. Ούτως ή άλλως είχαν ξεκινήσει συζητήσεις για τη συγκεκριμένη συνεργασία, εδώ και καιρό αν έπαιρνε έγκριση από την ΕΜΑ.


Russian vaccine soon made in Germany?

https://www.deutschlandfunkkultur.de/sp ... _id=499848

https://germany.r-pharm.com/
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

ethereal
Δημοσιεύσεις: 1598
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 14:09

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ethereal » 24 Ιούλ 2021, 00:01

πατησιωτης έγραψε:
23 Ιούλ 2021, 10:04
Επειδή ο ΧΡΟΝΟΣ εμβολιασμού του καθένα είναι διαφορετικός συνεπάγεται ότι και ο χρόνος επανάληψής του θα πρέπει να είναι διαφορετικός.Από ένα σημείο και πέρα ο κεντρικός σχεδιασμός παροχής των εμβολίων φθάνει στα όριά του και δεν μπορεί το σύστημα να παίρνει τον καθένα από το χεράκι να του λέει πότε θα εμβολιασθεί όπως κανονικά δεν λέει στον καθένα πότε θα κάνει ιατρικές εξετάσεις από μαστογραφία έως τεστ κοπώσεως.Εξ άλλου πλέον υπάρχει αφθονία εμβολίων.
Το κράτος πρέπει να ορίσει χρονικό διάστημα ισχύος των πιστοποιητικών εμβολιασμού π.χ. 8 μήνες και να δώσει τα εμβόλια στα φαρμακεία ή τα ιατρικά κέντρα όπου όποιος θέλει να πηγαίνει και να επαναλαμβάνει τον εμβολιασμό ανανεώνοντας και το πιστοποιητικό του.
Πόσες φορές τα έχω γράψει!
Το δίπολο "εμβολιασμένος - ανεμβολίαστος" είναι δυναμικό και μεταβαλλόμενο. Και πολύ αμφιβάλλω αν οι σημερινοί σκούζοντες θα δεχτούν να ακούν τα ίδια τους τα λόγια σε λίγο καιρό.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών