ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 07 Αύγ 2022, 15:48

Bazoomba έγραψε:
07 Αύγ 2022, 15:28
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
07 Αύγ 2022, 15:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Αύγ 2022, 14:53


Άσε με ρε βλάκα.

Δεν φταις εσύ, εγώ φταίω. :)
Προφανώς φταις, αν δε γράφεις κάτι ξεκάθαρο για να απαντήσει ο άλλος θα καταλήγετε να παίζετε την κολοκυθιά στο τέλος και να σπαμάρετε.
Και εδώ μέσα υπήρξαν σχολιαστές που μου γράψαν κάτι συγκεκριμένο, τους απάντησα κάτι συγκεκριμένο και εγώ (και κοφτά) και στην τελική μπορεί να μην τους έπεισα αλλά η φάση ήταν "Έγραψες εσύ, έγραψα και εγώ τέλος, πάμε παρακάτω", εσύ εδώ μου γράφεις δύο μέρες για τις μοολότωφ στου Βαρβιτσιώτη, σε λίγο θα μου πιάσεις τα του Χατζηδάκη ή τα του Κυρανάκη και όταν σου απαντώ ευγενικά "Ε και τι μας τα γράφεις αυτά ρε μαντάμ, τι σχέση έχουν?" είμαι εγώ ο βαρουφοχτυπημένος βλάκας,φορέας της δαπεργόλειας παπαροσύνης :D
τους έπεισα στην τελική αλλά δεν ήρθε κανείς να μου λέει
Γιατι επιμενεις να κανεις διαλογο μαζι της;
Αν θες κανε επεξεργασια στην δημοσιευση σου να διαγραφει η προσβολη (μιας και εκανες τον κοπο να απαντησεις με σεντονι στις ασυναρτησιες)
Πράγματι, δεν έχει νόημα από εδώ και μπρος η συζήτηση, από εκεί και πέρα δεν ξέρω και πολύ καλά να χειρίζομαι τις λειτουργίες του φόρουμ, είναι η αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 07 Αύγ 2022, 15:51

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 15:40
Πτολεμαίος έγραψε:
06 Αύγ 2022, 15:10
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 14:21


Η επέκταση των ΜΜΜ προς τα Καλύβια και τη Μαλακάσα, σαφώς και θα ήταν πιο χρήσιμη από τη δημιουργία του Μετρό
στου Ζωγράφου. Για τα λεωφορεία εγώ το έγραψα, πολύ απλά γιατί όταν έχεις δήμους στο Λεκανοπέδιο χωρίς καμία στάση
Μετρό και ο δήμος Ζωγράφου σχεδιάζεται να εξυπηρετείται από 4, ενώ εξυπηρετείται ήδη από 2 και πληθώρα λεωφορειογραμμών
ε εκεί αποδεικνύεται πως ο σχεδιασμός κάπου χωλαίνει.
Μην μπλέκεις λεωφορεία με μετρό, τεράστιο λάθος.
Στου Ζωγράφου μένω και για να πάω στη δουλειά μου αλλάζω τρία μέσα. Αν υπήρχε μετρό θα αλλαζα 1.
Τα λεωφορεία υπάγονται στους κανόνες της κίνησης, η σταθερή τροχιά όχι.
Αν δουλεύεις κατα μήκος της Γραμμής 4 δε χρειάζεσαι 3 μέσα. Ακόμα και στο Γαλάτσι αν θες να πας υπάρχει το 608, από εκεί και έπειτα
σκέψου πόσα μέσα θα άλλαζες αν ήσουν κάτοικος Μενιδίου και έπρεπε να δουλέψεις στον Πειραιά και θα καταλάβεις γιατί το Μενίδι ή
κάθε συνοικία που βρίσκεται μακριά από το Κέντρο της Αθήνας χρειάζεται περισσότερο μία νέα γραμμή Μετρό.
Το μετρό όμως δύναται να εξοικονομεί χρόνο.
Π.χ. το 608 πόση ώρα θα κάνει σε ώρα αιχμής για το Γαλάτσι από μία χ στάση, συγκριτικά με το μετρό;
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9216
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 07 Αύγ 2022, 15:53

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
07 Αύγ 2022, 15:48
Bazoomba έγραψε:
07 Αύγ 2022, 15:28
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
07 Αύγ 2022, 15:11


Προφανώς φταις, αν δε γράφεις κάτι ξεκάθαρο για να απαντήσει ο άλλος θα καταλήγετε να παίζετε την κολοκυθιά στο τέλος και να σπαμάρετε.
Και εδώ μέσα υπήρξαν σχολιαστές που μου γράψαν κάτι συγκεκριμένο, τους απάντησα κάτι συγκεκριμένο και εγώ (και κοφτά) και στην τελική μπορεί να μην τους έπεισα αλλά η φάση ήταν "Έγραψες εσύ, έγραψα και εγώ τέλος, πάμε παρακάτω", εσύ εδώ μου γράφεις δύο μέρες για τις μοολότωφ στου Βαρβιτσιώτη, σε λίγο θα μου πιάσεις τα του Χατζηδάκη ή τα του Κυρανάκη και όταν σου απαντώ ευγενικά "Ε και τι μας τα γράφεις αυτά ρε μαντάμ, τι σχέση έχουν?" είμαι εγώ ο βαρουφοχτυπημένος βλάκας,φορέας της δαπεργόλειας παπαροσύνης :D
τους έπεισα στην τελική αλλά δεν ήρθε κανείς να μου λέει
Γιατι επιμενεις να κανεις διαλογο μαζι της;
Αν θες κανε επεξεργασια στην δημοσιευση σου να διαγραφει η προσβολη (μιας και εκανες τον κοπο να απαντησεις με σεντονι στις ασυναρτησιες)
Πράγματι, δεν έχει νόημα από εδώ και μπρος η συζήτηση, από εκεί και πέρα δεν ξέρω και πολύ καλά να χειρίζομαι τις λειτουργίες του φόρουμ, είναι η αλήθεια.
Εαν θες, κανε επεξεργασια πανω στην δημοσιευση σου διαγραφοντας το παρατιθεμενο κειμενο της Γαλης. Εαν εισαι απο κινητο, αυτο γινεται πατωντας πανω δεξια στο πλαισιο της αναρτησης σου. Καπου εκει ειναι και η αντιστοιχη ρυθμιση για τον υπολογιστη.

Ετσι θα μεινει το κειμενακι σου και θα μπορω να διαγραψω τις παρεμβολες.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70039
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Αύγ 2022, 15:54

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
07 Αύγ 2022, 15:48
Πράγματι, δεν έχει νόημα από εδώ και μπρος η συζήτηση, από εκεί και πέρα δεν ξέρω και πολύ καλά να χειρίζομαι τις λειτουργίες του φόρουμ, είναι η αλήθεια.
Για μένα όμως έχει νόημα η απάντηση του Bazoomba.

Έτσι ως υπόθεση εργασίας αναφορικά με τις θεσμικές και μη ασυναρτησίες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 07 Αύγ 2022, 15:59

Αρχέλαος έγραψε:
07 Αύγ 2022, 15:51
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 15:40
Πτολεμαίος έγραψε:
06 Αύγ 2022, 15:10

Μην μπλέκεις λεωφορεία με μετρό, τεράστιο λάθος.
Στου Ζωγράφου μένω και για να πάω στη δουλειά μου αλλάζω τρία μέσα. Αν υπήρχε μετρό θα αλλαζα 1.
Τα λεωφορεία υπάγονται στους κανόνες της κίνησης, η σταθερή τροχιά όχι.
Αν δουλεύεις κατα μήκος της Γραμμής 4 δε χρειάζεσαι 3 μέσα. Ακόμα και στο Γαλάτσι αν θες να πας υπάρχει το 608, από εκεί και έπειτα
σκέψου πόσα μέσα θα άλλαζες αν ήσουν κάτοικος Μενιδίου και έπρεπε να δουλέψεις στον Πειραιά και θα καταλάβεις γιατί το Μενίδι ή
κάθε συνοικία που βρίσκεται μακριά από το Κέντρο της Αθήνας χρειάζεται περισσότερο μία νέα γραμμή Μετρό.
Το μετρό όμως δύναται να εξοικονομεί χρόνο.
Π.χ. το 608 πόση ώρα θα κάνει σε ώρα αιχμής για το Γαλάτσι από μία χ στάση, συγκριτικά με το μετρό;
Λιγότερη, αλλά αυτά που γράφω εγώ στο παρόν νήμα Αρχέλαε έχουν να κάνουν με τις προτεραιότητες. Εξάλλου, πριν κάμποσες σελίδες απάντησα στον georgebi το εξής. Πως η σύνδεση του Γαλατσίου και της Κυψέλης με το δίκτυο του Μετρό μπορούσε να γίνει κατά τρόπο τέτοιο, ώστε να καταλήγει σε συνοικίες που βρίσκονται βορείως του Αθηναϊκού Κέντρου και δεν έχουν ακόμη Μετρό, θα μπορούσε να φτιαχτεί μία Γραμμή 4 που θα ξεκινούσε από την Ομόνοια π.χ και θα κατέληγε μέσω Γαλατσίου και Κυψέλης στη Νέα Ιωνία, στη Μεταμόρφωση και από εκεί στο Μενίδι και τους Θρακομακεδόνες. Μία σκέψη είναι αυτή, ο αντίλογος μάλλον εκφράστηκε από τον Πατησιώτη που έγραψε ότι πρέπει να διασυνδεθεί το Κέντρο πρώτα, δεν υπήρξε συμφωνία ούτε σε αυτό αλλά εν πάση περιπτώση η Αττικό Μετρό έχει το μαχαίρι έχει και το πεπόνι :D εγώ απλώς κάνω μία ανσκόπηση για όποιον ενδιαφέρεται να προσθέσει κάτι καινούργιο στην κουβέντα.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 07 Αύγ 2022, 16:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Αύγ 2022, 15:54
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
07 Αύγ 2022, 15:48
Πράγματι, δεν έχει νόημα από εδώ και μπρος η συζήτηση, από εκεί και πέρα δεν ξέρω και πολύ καλά να χειρίζομαι τις λειτουργίες του φόρουμ, είναι η αλήθεια.
Για μένα όμως έχει νόημα η απάντηση του Bazoomba.

Έτσι ως υπόθεση εργασίας αναφορικά με τις θεσμικές και μη ασυναρτησίες.
Αν θέλει να απαντήσει κάτι, στην παρούσα ενότητα, σε άλλη ή με προσωπικό μήνυμα ας το κάνει. Αλλά επειδή βλέπω πως υπήρξε τουλάχιστον
ένας σχολιαστής που θέλει να γράψει 2 καινούργια πράγματα στο παρόν νήμα επί του θέματος ή σχεδόν επί του θέματος, εμείς τουλάχιστον ας αφήσουμε τα "Σου είπα μου είπες" κατά μέρους. Εμένα δεν μου αρέσαν κάποια πράγματα που έγραψες, τα θεωρώ και εγώ ασυνάρτητα, ανέλυσα το γιατί και το πως και το έτσι και το αλλιώς εκ μέρους, πιθανότατα δε θα σε πείσω αλλά ας αφήσουμε άλλους να γράψουν. Θερμή παράκληση και χωρίς ίχνος θυμού ή ειρωνίας.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70039
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Αύγ 2022, 16:16

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
07 Αύγ 2022, 16:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Αύγ 2022, 15:54
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
07 Αύγ 2022, 15:48
Πράγματι, δεν έχει νόημα από εδώ και μπρος η συζήτηση, από εκεί και πέρα δεν ξέρω και πολύ καλά να χειρίζομαι τις λειτουργίες του φόρουμ, είναι η αλήθεια.
Για μένα όμως έχει νόημα η απάντηση του Bazoomba.

Έτσι ως υπόθεση εργασίας αναφορικά με τις θεσμικές και μη ασυναρτησίες.
Αν θέλει να απαντήσει κάτι, στην παρούσα ενότητα, σε άλλη ή με προσωπικό μήνυμα ας το κάνει. Αλλά επειδή βλέπω πως υπήρξε τουλάχιστον
ένας σχολιαστής που θέλει να γράψει 2 καινούργια πράγματα στο παρόν νήμα επί του θέματος ή σχεδόν επί του θέματος, εμείς τουλάχιστον ας αφήσουμε τα "Σου είπα μου είπες" κατά μέρους. Εμένα δεν μου αρέσαν κάποια πράγματα που έγραψες, τα θεωρώ και εγώ ασυνάρτητα, ανέλυσα το γιατί και το πως και το έτσι και το αλλιώς, πιθανότατα δε θα σε πείσω αλλά ας αφήσουμε άλλους να γράψουν, θερμή παράκληση και χωρίς ίχνος θυμού ή ειρωνίας.
Γράφε ό,τι θέλεις, δεν ζήτησα διαγραφή των κειμένων σου.

Η αλεξιπτωτική και εξόχως ευαισθητοποιημένη παρέμβαση του Bazoomba, μ' ενδιαφέρει.

Αν δεν θέλει ν' απαντήσει, σαφώς και θα την αγνοήσω.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20956
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 08 Αύγ 2022, 13:54

Aς ακούσουμε αυτά τα παιδιά :cry τι έχουν να μας πουν.... :g030:


Εικόνα
Εικόνα



Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23466
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 08 Αύγ 2022, 15:23

οχι στο μετρο ... ναι σε τζαμι στα Εξαρχεια
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20956
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 09 Αύγ 2022, 10:17

Ξύλο, πολύ ξύλο και χημικά σήμερα το πρωί στους κατοίκους :e040::e040::e040:

Εικόνα



Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25906
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 09 Αύγ 2022, 10:21

ψεκαστε τα με κατσαριδοκτονο
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20956
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 09 Αύγ 2022, 10:25

:e040::e040::e040:

Τι κάνετε ρε, τι κάνετε....

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20956
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 09 Αύγ 2022, 10:43

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27167
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 09 Αύγ 2022, 10:55

Σούβλα και πούτσα όπου πετυχαίνουν κατύκους και σεινελέφσεις
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 09 Αύγ 2022, 10:58

πήζον bot έγραψε:
05 Αύγ 2022, 13:42
Μαλάκα μου ποτάμι ρέει το αίμα! :smt005:
Είναι κρίμα ρε να σπαταλιέται όταν το θέλουμε για μεταγγίσεις.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών