ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 06 Αύγ 2022, 17:01

πατησιωτης έγραψε:
06 Αύγ 2022, 16:49
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 16:26
Εγώ δεν έχω πρόβλημα να παραδεχτώ πως η πειραϊκή επέκταση του Μετρό ολοκληρώθηκε επί Κυριακού. Αλλά αφού
η Γραμμή 4 μου φαίνεται πατάτα, ε ως πατάτα θα την αναφέρω.
Aυτοί όμως δεν έχουν πρόβλημα με τη Γραμμή 4.Δεν δίνουν δεκάρα για αυτή.Έχουν πρόβλημα μόνο να μη γίνει σταθμός στα Εξάρχεια.
Ναι, αυτό ισχύει μάλλον αλλά εμένα η άποψη μου για το θέμα είναι αποκρυσταλλωμένη. Αν εφαρμόζοταν, δε θα υπήρχε αντικείμενο αντιπαράθεσης σε σχέση με το σταθμό.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42516
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 06 Αύγ 2022, 17:02

Εμένα η άποψη μου είναι more metro more better
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68637
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Αύγ 2022, 17:04

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 16:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 16:48
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 16:32


Και εγώ έχω γνωρίσει επιχειρηματίες και υπάλληλους στα Εξάρχεια που και διαλογίζονται και περνούν χαλαρά όταν μπορούν.
Και όχι μόνο στα Εξάρχεια και αλλού. Επίσης πολλοί από τους διαλογίζοντες ήταν δεξιοί, άρα το επιχείρημα σου ποιο είναι ακριβώς.
Πώς όποιος διαλογίζεται και περνάει χαλαρά, δε δικαιούται να εκφέρει άποψη για τα κοινωνικά ζητήματα? Επίσης, μιας και πιάσαμε
τις γνωριμίες του καθενός μπορώ και εγώ να σου πω για αρκετά άτομα αριστερίστικης τοποθέτησης που μένουν μόνιμα στα Εξάρχεια, εργάζονται
εκεί και κάποια εξ'αυτών έχουν και μαγαζιά,
το επιχείρημα του "θεματικού πάρκου" δεν ξέρω σε τι αναφέρεται ακριβώς αλλά δεν ισχύει
όχι μόνο γιατί πολλοί αριστεριστές μένουν ή εργάζονται στα Εξάρχεια αλλά και γιατί στην τελική το θέμα που συζητάμε εδώ έχει παναθηναικές
προεκτάσεις( φυσικά δεν αναφέρομαι στον ΠΑΟ :D ).
Οι επιχειρηματίες και γνωστοί σου που διαλογίζονται, τί άποψη είχαν για τη φωτιά που έβαλαν τα διαλογιζόμενα ούγκανα στο γραφείο του Βαρβιτσιώτη;

Έτσι, για να τσεκάρω κάτι.

Γιατί δεν ήταν η μόνη.
Εγώ σου λέω ότι είχαν θετική, τι σημαίνει αυτό? Πως δεν ξέρω επιχειρηματίες ή ότι οι επιχειρηματίες που είναι κατά της φωτιάς στο
γραφείο του Βαρβιτσιώτη δεν διαλογίζονται?
Ε, άμα σου λέω ότι είσαι μυρωδιάς. Το θέμα δεν ήταν η επίθεση στο γραφείο του Βαρβιτσιώτη αλλά το ότι αυτό ήταν στο ισόγειο της εισόδου μιας πολυκατοικίας και οι παπάρες δεν υπολογισαν καν ότι υπήρχαν δεκάδες γραφεία στους πάνω ορόφους, όπου υπήρχαν ακόμη εργαζόμενοι. Όπως δεν υπολόγισαν και τα υπόλοιπα μαγαζιά που ήταν δίπλα στο γραφείο, όπως πχ ένα βιβλιοπωλείο με σαφέστατα εύφλεκτο υλικό. Και έκαναν το οτιδήποτε για να εμποδίσουν και το πυροσβεστικό όχημα όπως πάντα. Μαρφίν φάση.

Και όλα αυτά στη Γενναδίου που είναι ένας μικρός και στενός δρόμος.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68637
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Αύγ 2022, 17:05

Και πρέπει να μετρήσει η άποψη αυτών των ψυχωτικών δίποδων, γιατί έτσι.

Παπάρες. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 06 Αύγ 2022, 17:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 17:04
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 16:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 16:48


Οι επιχειρηματίες και γνωστοί σου που διαλογίζονται, τί άποψη είχαν για τη φωτιά που έβαλαν τα διαλογιζόμενα ούγκανα στο γραφείο του Βαρβιτσιώτη;

Έτσι, για να τσεκάρω κάτι.

Γιατί δεν ήταν η μόνη.
Εγώ σου λέω ότι είχαν θετική, τι σημαίνει αυτό? Πως δεν ξέρω επιχειρηματίες ή ότι οι επιχειρηματίες που είναι κατά της φωτιάς στο
γραφείο του Βαρβιτσιώτη δεν διαλογίζονται?
Ε, άμα σου λέω ότι είσαι μυρωδιάς. Το θέμα δεν ήταν η επίθεση στο γραφείο του Βαρβιτσιώτη αλλά το ότι αυτό ήταν στο ισόγειο της εισόδου μιας πολυκατοικίας και οι παπάρες δεν υπολογισαν καν ότι υπήρχαν δεκάδες γραφεία στους πάνω ορόφους, όπου υπήρχαν ακόμη εργαζόμενοι. Όπως δεν υπολόγισαν και τα υπόλοιπα μαγαζιά που ήταν δίπλα στο γραφείο, όπως πχ ένα βιβλιοπωλείο με σαφέστατα εύφλεκτο υλικό. Και έκαναν το οτιδήποτε για να εμποδίσουν και το πυροσβεστικό όχημα όπως πάντα. Μαρφίν φάση.

Και όλα αυτά στη Γενναδίου που είναι ένας μικρός και στενός δρόμος.
Ναι ωραία, εσύ με ρώτησες για την άποψη που έχουν κάποιοι γνωστοί μου επιχειρηματίες σχετικά με την επίθεση στον Βαρβιτσιώτη και εγώ σου λέω πως η άποψη τους είναι "Καλά του κανάνε του πούστη". Τι σημασία έχει αυτό και για την συζήτησή μας και για την επιχειρηματολογία σου
εν γένει και για τα συμπεράσματα που κάνεις?

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4413
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 06 Αύγ 2022, 19:14

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 15:42
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 15:14
Όποιος έχει κατέβει με το δύο τριανταπέντε την παπάγου πρωί που στοκάρουν τα σουπερμάρκετ, ξέρει
Το απόγευμα τι συμβαίνει, για πες? Αν δεν υπάρχει φορτηγό? Άστο μεγάλε, δεν έχουμε κατέβει μόνο με το 235 και με το 608 έχουμε
κατέβει και με το 230 και με το 221 και με το 220 και με το 815 και με το 250 και με το 622 στο Κέντρο και δεν ξέρω αν έχω ξεχάσει
κάτι.
Νομίζω τα είπες όλα. :lol::lol:
Τα 235/608 κολλάνε κυρίως στις στάσεις Αλεξ/Καφενειο/Ιλίσια τα μεσημέρια.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 06 Αύγ 2022, 20:48

Πτολεμαίος έγραψε:
06 Αύγ 2022, 19:14
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 15:42
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 15:14
Όποιος έχει κατέβει με το δύο τριανταπέντε την παπάγου πρωί που στοκάρουν τα σουπερμάρκετ, ξέρει
Το απόγευμα τι συμβαίνει, για πες? Αν δεν υπάρχει φορτηγό? Άστο μεγάλε, δεν έχουμε κατέβει μόνο με το 235 και με το 608 έχουμε
κατέβει και με το 230 και με το 221 και με το 220 και με το 815 και με το 250 και με το 622 στο Κέντρο και δεν ξέρω αν έχω ξεχάσει
κάτι.
Νομίζω τα είπες όλα. :lol::lol:
Τα 235/608 κολλάνε κυρίως στις στάσεις Αλεξ/Καφενειο/Ιλίσια τα μεσημέρια.
Στις στάσεις Άλεξ και Καφενείο υπάρχει πρόβλημα το πρωί, αλλά το καλό είναι πως ειδικά η δεύτερη βρίσκεται πολύ κοντά στο Μέγαρο Μουσικής.
Στη στάση Ιλίσια δεν έχω κολλήσει πολλές φορές, ίσως γιατί περνάω από εκεί μετά το μεσημέρι συνήθως.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16764
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 06 Αύγ 2022, 22:23

Αρχέλαος έγραψε:
06 Αύγ 2022, 12:33
Juno έγραψε:
04 Αύγ 2022, 15:43
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
04 Αύγ 2022, 15:38
Το Μετρό στα Εξάρχεια είναι παντελώς άχρηστο. Σε απόσταση αναπνοής υπάρχουν οι σταθμοί στην Ομόνοια και το Πανεπιστήμιο.
Χώρια πως μιλάμε για μια πυκνοδομημένη περιοχή που τα τελευταία χρόνια βρίσκεται στα πάνω της.
...
Έχεις προσπαθήσει να παρκάρεις εκεί;


ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
04 Αύγ 2022, 15:38
Μέχρι να φτιαχτεί το Μετρό,
θα συμβούν καταστάσεις Θεσσαλονίκης και Πειραιά όπου οι καταστηματάρχες τραβούσαν τα μαλλιά τους με τις λαμαρίνες.
Όχι όπως τα τραβούν οι καταστηματάρχες στην Αγία Παρασκευή που έκαναν χαμούλη για να μην γίνει metro και τώρα η αγορά μεταφέρθηκε στο Χαλάνδρι και τα μαγαζιά της Αγίας Παρασκευής κλείνουν το ένα μετά το άλλο.
Ποια μαγαζιά κλείνουν;
Γιατί και είναι αυταπόδεικτο, η κεντρική πλατεία στην οποία θα γινόταν το μετρό έχει πληθώρα κόσμου και η περιοχή ευρύτερα επισκεπτών. Άλλωστε για αυτό το λόγο είναι πολύ δύσκολο το πάρκινγκ και το τοπικό ιδιωτικό πάρκινγκ με μεγάλη ζήτηση.
Τώρα, η πρόσβαση είναι εύκολη:
Eίτε από την Μεσογείων όσο και επί της οδού Αγίας Παρασκευής, διέρχονται λεωφορεία προς την πόλη οπότε ο εξερχόμενος του μετρό που έχει στάσεις σε αυτούς τους δρόμους, όταν επιβιβαστεί στο λεωφορείο βρίσκεται σε 5-7 λεπτά στην κεντρική της πλατεία.
Επιπλέον αν επιλέξει να βγει από την στάση Αγία Παρασκευή ή αντίστοιχα Νομισματοκοπείο, με δεκαπεντάλεπτο περπάτημα έχει φτάσει στην κεντρική πλατεία.
Αλλά το περπάτημα το βγάζω από την εξίσωση.

Άλλωστε επισκέπτονται οι μη αυτοκινητιστές την Αγία Παρασκευή, π.χ. έξοδος στο Σταθμό Αγία Παρασκευή και μετά επιβίβαση στο 421 το οποίο σε πέντε λεπτά, ανάλογα και με τα τρία φανάρια, αποβιβάζει στην κεντρική πλατεία.
Αν εξέλθει από Μεσογείων(Εθνική Άμυνα, Χολαργό κλπ.) ένα Β2 ή B6 ή κάτι τέτοιο.
Εμείς είμεθα αυτοκινητιστές αλλά πολλές φορές έχουμε συναντηθεί είτε παίρνοντας κόσμο από το μετρό είτε έχοντας αυτοί έρθει με τους προαναφερόμενους τρόπους.
Για τα καφέ λες;
Αυτά θα έχουν δουλειά ακόμα. Όποιος δεν είχε λεφτά για διακοπές, τουλάχιστον πήγε για τα καφεδάκια του.

Εγώ λέω για τα υπόλοιπα καταστήματα, στα δύο εμπορικά, αλλά και έξω από αυτά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4538
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 07 Αύγ 2022, 09:12

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 14:41
Δε βγάζεις άκρη πτόλε, πρόκειται για ιδεοπληπτικούς. Εν τω μεταξύ ο υπερελλάνιος δήμος ζωγράφου είναι από τους πολυπληθέστερους στο λεκανοπέδιο με κοντά εκατό χιλιάδες βασανισμένες από την έλλειψη μετρό ψυχές
*Sad bougatsoupoli voices*

Εγώ βλέπω ότι η Γραμμή 4 θα αποσυμφορήσει πυκνοκατοικημένες περιοχές της Αθήνας πχ Γαλάτσι, Ζωγράφου με την πανεπιστημιούπολη κοντά. Ποια λεωφορεία τώρα, πλάκα κάνουμε; Ο ΟΑΣΑ είναι ανοιχτή πληγή, με διαφορά ο πιο αδύναμος κρίκος στις μαζικές μεταφορές εντός λεκανοπεδίου. Αν οι αναρχικοί θέλουν κάποιο γκέτο αποκλειστικά δικό τους, με δύσκολη πρόσβαση, ας πάνε σε κανένα Ζεφύρι ή κοντά στα ΚΤΕΛ Κηφισού.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 07 Αύγ 2022, 09:20

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 16:26
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 16:21
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 15:55


Όχι, οι παραστάσεις μου είναι από το μέρος για το οποίο συζητάμε. Αν διαφωνείς, έλα σε 1 μήνα περίπου να τα δούμε μαζί όσα γράφω.
Αλλά και πάλι, είναι τόσο έντονος ο Μητσοτακισμός σου που είσαι ικανός ή να κάνεις πως δεν βλέπεις ή να επικαλεστείς πως έφυγαν οι
Ζωγραφιώτες για να δουν την προπόνηση του Παναθηναϊκού και άδειασε η γειτονιά :D
Πολύ ευχαρίστως, αρκεί να έχουν ανοίξει και τα σχολεία.

(Επίσης, χαίρομαι για το ότι πιστώνεται το μετρό στον κυριάκο :003: )
Εγώ δεν έχω πρόβλημα να παραδεχτώ πως η πειραϊκή επέκταση του Μετρό ολοκληρώθηκε επί Κυριακού. Αλλά αφού
η Γραμμή 4 μου φαίνεται πατάτα, ε ως πατάτα θα την αναφέρω.
Η γραμμή 4 που θα καλύψει την Πανεπιστημιούπολη έπρεπε να είναι η πρώτη γραμμή μετρό
Άσε που καμμία γραμμή μετρό δεν είναι αχρειαστη
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20183
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 07 Αύγ 2022, 09:27

Αυτό ειναι το όραμα μας για τα Εξάρχεια :g030::g030:

"Exarchia isn't a safe place for tourists
It's a Battleground"


Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgebi την 07 Αύγ 2022, 12:23, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20183
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 07 Αύγ 2022, 09:34

Σου σφίγγεται η καρδιά..... :e040:




Εικόνα
Εικόνα
https://www.kathimerini.gr/society/5619 ... taleipsis/

Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20183
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 07 Αύγ 2022, 09:54

Ζήτω ο Ρουβίκωνας :smt038

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20183
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 07 Αύγ 2022, 14:19

Αμμ αυτό που το βάζεις.....άκου.....'κυριλέ αναψυκτήριο'' :o:o

Καλύτερα κλειστό για πάντα :g030:


Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: ΟΧΙ Μετρό στην Πλατεία Εξαρχείων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 07 Αύγ 2022, 14:22

Beria έγραψε:
07 Αύγ 2022, 09:20
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 16:26
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
06 Αύγ 2022, 16:21


Πολύ ευχαρίστως, αρκεί να έχουν ανοίξει και τα σχολεία.

(Επίσης, χαίρομαι για το ότι πιστώνεται το μετρό στον κυριάκο :003: )
Εγώ δεν έχω πρόβλημα να παραδεχτώ πως η πειραϊκή επέκταση του Μετρό ολοκληρώθηκε επί Κυριακού. Αλλά αφού
η Γραμμή 4 μου φαίνεται πατάτα, ε ως πατάτα θα την αναφέρω.
Η γραμμή 4 που θα καλύψει την Πανεπιστημιούπολη έπρεπε να είναι η πρώτη γραμμή μετρό
Άσε που καμμία γραμμή μετρό δεν είναι αχρειαστη
Η Πανεπιστημιούπολη καλύπτεται από τη γραμμές 250 με ή χωρίς τη γραμμή 4 :D Τα απογεύματα αλλά και τα πρωινά πλην των εξεταστικών ημερών
η κίνηση προς την Πανέ ή από αυτήν δεν είναι πολύ μεγάλη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών