ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 05 Ιούλ 2021, 22:56

οι φυλακές είναι λίγες, τα νοσοκομεία και τα σχολεία πολλά

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 05 Ιούλ 2021, 23:34

Και τι είναι τα νοσοκομεία για να τα έχουμε ανα δέκα χιλιόμετρα παιδιά, διόδια;
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
La Bourgeoisie
Δημοσιεύσεις: 826
Εγγραφή: 17 Μαρ 2021, 09:43

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από La Bourgeoisie » 06 Ιούλ 2021, 15:40

Προφανέστατοι οι λόγοι των δηλώσεων του και ποιους θέλει να ενισχύσει ο κ.Μητσοτάκης .Κανονικά κάθε πόλη έπρεπε να έχει το δικό της πλήρως εξοπλισμένο από κάθε άποψη νοσοκομείο .Είδαμε εν μέσω πανδημίας να μετακινούνται ασθενείς από πόλη σε πόλη για να έχουν την απαιτούμενη περίθαλψη ,και Κύριος οίδε πόσοι άνθρωποι χάθηκαν σ 'αυτές τις διακομιδές αλλά και πόσοι έμειναν πίσω από άλλες παθήσεις που είχαν άμεση ανάγκη περίθαλψης,χειρουργείων κ.λ.π. με αποτέλεσμα κάποιοι να πεθάνουν και οι υπόλοιποι να έχουν υποτροπιάσει και στο μέλλον να χάσουν κι αυτοί τις ζωές τους.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 06 Ιούλ 2021, 15:45

Με τα κεπ υγείας θα προσπαθήσουν να την βγαλουν
νταξ μιλάμε για κυηβέρνηση παΝΔημίας που μείωσε εν μέσω χιλιαδων νεκρών τον προυπολογισμο για την υγεια κατα 650 εκατομμυρια.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 07 Ιούλ 2021, 07:23

Γέμισε τον τόπο νοσοκομεία ο Χατζηδάκης με τα λεφτά που γλιτώσαμε από την Ολυμπιακή, τώρα δεν έχουμε τι να τα κάνουμε τόσα νοσοκομεία• και αναγκάζεται ο πρωθυπουργός να βγαίνει και να λέει ότι δεν γίνεται να έχουμε τόσα νοσοκομεία. Οπότε καλά κάνουν και τα δίνουν στην Aegean τα λεφτά, να πιάσουν τόπο.

Εικόνα


https://www.capital.gr/epixeiriseis/355 ... tin-aegean
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
fonfon
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:34

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fonfon » 07 Ιούλ 2021, 09:15

Fluffy έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 22:56
οι φυλακές είναι λίγες, τα νοσοκομεία και τα σχολεία πολλά
Και τα αστυνομικά τμήματα είναι λίγα.Εδώ δεν έχουμε ακόμα αστυνομία παιδικού,νηπιαγωγείου,δημοτικού,γυμνασίου,λυκείου.Επίσης δεν έχουμε αστυνομία νοσοκομείου.Αν και σύντομα για πρώτες βοήθειες θα τρέχεις στο αστυνομικό τμήμα της γειτονιάς σου.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 07 Ιούλ 2021, 16:35

Μην γραφετε μαλακιες υπαλληλοι των καπιταληστων για 3,60...

Δεύτερη η Ελλάδα στην ΕΕ :smt126 στον αριθμό αστυνομικών ανά 100.000 κατοίκους

Εικόνα
https://jodi.graphics/696

λεπτομερειες εδω
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30573
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 07 Ιούλ 2021, 16:38

Fluffy έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 22:54
Εικόνα
γιατί ομορφαίνεις τον Κούλη?
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 09 Ιούλ 2021, 20:29

Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8078
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 30 Ιαν 2023, 08:46

Ο πατέρας μου 85 ετών έχει ένα έκτακτο, σοβαρό γαστρεντερολογικό πρόβλημα και είναι πιθανότατο ότι θα χρειαστεί άμεση νοσηλεία. Εφυγε το πρωί με ιδιωτικό ασθενοφόρο από τη Γλυφάδα και τον οίκο ευγηρίας όπου ζει με βαρύ Πάρκινσον, ακινητοποιημένος και χωρίς να μπορεί καθόλου να αυτοεξυπηρετηθεί, προς το Αλεξάνδρα όπου όμως τους είπαν ότι «η εφημερία έκλεισε». Επόμενος σταθμός το Γενικό Κρατικό όπου οι δικοί μου (ο αδελφός κι η κόρη μου) περιμένουν εδώ και δύο ώρες κι ένας πανικόβλητος φύλακας τους λέει «ότι θα χρειαστεί παρα πολλή ώρα για να δουν οι γιατροί τι έχει», ότι «ωχ δε βλέπετε; Ολη η Αθήνα έρχεται προς τα εδώ» και ότι «νοσηλεία; Μην ελπίζετε. Αν βρεθεί κρεββάτι γιατί εγώ ξέρω ότι δεν έχουμε». Κι εκείνοι περιμένουν παρατηρώντας δεκάδες άλλους ανθρώπους σε ίδια ή και χειρότερη απόγνωση. Αυτά. Όσο για μένα (στο σπίτι με βαριά ίωση) έχω την διάθεση αυτή τη στιγμή να ...αυτοπυρποληθώ από την οργή και την αίσθηση ότι είμαστε απόλυτα μόνοι κι ανυπεράσπιστοι απέναντι σε ένα πρόβλημα που δεν ενδιαφερει καθόλου τους αρμοδίους. Τελικά θα ήταν πιο έντιμο να βγαίνει ο κ.Πλεύρης, ο υπουργός υγείας ντε, να μας λέει «εφημερία σε δημόσιο νοσοκομείο; Και πόσο είναι ο άνθρωπος σας; 85 ετών; Δεν το αφήνετε καλύτερα; Εκτός κι αν έχετε τον τρόπο σας να τον πάτε σε ιδιωτικό. Αλλιώς ουδεμίαν ευθύνη έχουμε για το τί θα σας συμβεί». Κι αυτή είναι η αλήθεια που ζουν εκατοντάδες συμπολίτες μας καθημερινά. Βαρδα μην χρειαστείς νοσοκομείο κι ακόμα χειρότερα μην χρειαστεί δικός σου κι ανήμπορος. (Πείτε του Πρωθυπουργού τωρα να κάνει ένα ποστ σαν το χθεσινό για το πόσο καλά είναι όλα και πώς θα φτιάξει τις… λεπτομέρειες μετά τις εκλογές)
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 30 Ιαν 2023, 09:08

Ατομική ευθύνη οι μπασταρδοι
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24719
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 30 Ιαν 2023, 10:13

στο νήμα που πήγε τόσο κουβά έχετε το θράσος και ποντάρετε νέες μπαρουφες

Άβαταρ μέλους
unholydiver
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: 01 Σεπ 2020, 21:31

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από unholydiver » 30 Ιαν 2023, 11:45

Frappezitis έγραψε:
30 Ιαν 2023, 08:46
Ο πατέρας μου 85 ετών έχει ένα έκτακτο, σοβαρό γαστρεντερολογικό πρόβλημα και είναι πιθανότατο ότι θα χρειαστεί άμεση νοσηλεία. Εφυγε το πρωί με ιδιωτικό ασθενοφόρο από τη Γλυφάδα και τον οίκο ευγηρίας όπου ζει με βαρύ Πάρκινσον, ακινητοποιημένος και χωρίς να μπορεί καθόλου να αυτοεξυπηρετηθεί, προς το Αλεξάνδρα όπου όμως τους είπαν ότι «η εφημερία έκλεισε». Επόμενος σταθμός το Γενικό Κρατικό όπου οι δικοί μου (ο αδελφός κι η κόρη μου) περιμένουν εδώ και δύο ώρες κι ένας πανικόβλητος φύλακας τους λέει «ότι θα χρειαστεί παρα πολλή ώρα για να δουν οι γιατροί τι έχει», ότι «ωχ δε βλέπετε; Ολη η Αθήνα έρχεται προς τα εδώ» και ότι «νοσηλεία; Μην ελπίζετε. Αν βρεθεί κρεββάτι γιατί εγώ ξέρω ότι δεν έχουμε». Κι εκείνοι περιμένουν παρατηρώντας δεκάδες άλλους ανθρώπους σε ίδια ή και χειρότερη απόγνωση. Αυτά. Όσο για μένα (στο σπίτι με βαριά ίωση) έχω την διάθεση αυτή τη στιγμή να ...αυτοπυρποληθώ από την οργή και την αίσθηση ότι είμαστε απόλυτα μόνοι κι ανυπεράσπιστοι απέναντι σε ένα πρόβλημα που δεν ενδιαφερει καθόλου τους αρμοδίους. Τελικά θα ήταν πιο έντιμο να βγαίνει ο κ.Πλεύρης, ο υπουργός υγείας ντε, να μας λέει «εφημερία σε δημόσιο νοσοκομείο; Και πόσο είναι ο άνθρωπος σας; 85 ετών; Δεν το αφήνετε καλύτερα; Εκτός κι αν έχετε τον τρόπο σας να τον πάτε σε ιδιωτικό. Αλλιώς ουδεμίαν ευθύνη έχουμε για το τί θα σας συμβεί». Κι αυτή είναι η αλήθεια που ζουν εκατοντάδες συμπολίτες μας καθημερινά. Βαρδα μην χρειαστείς νοσοκομείο κι ακόμα χειρότερα μην χρειαστεί δικός σου κι ανήμπορος. (Πείτε του Πρωθυπουργού τωρα να κάνει ένα ποστ σαν το χθεσινό για το πόσο καλά είναι όλα και πώς θα φτιάξει τις… λεπτομέρειες μετά τις εκλογές)
Δυστυχώς έτσι είναι και χειρότερα, τα πέρασα με τον πατέρα μου (διπλά ασφαλισμένος κιόλας ως γιατρός). Αν δεν έχεις κάμποσα χρήματα καβάτζα ή "περιουσία" να ξεπουλήσεις (το σπίτι σου ας πούμε), απλά τη γάμησες. Βέβαια μπαρούφες λέμε και εσύ και εγώ με βάση τα λεγόμενα του κομματόσκυλου που πόσταρε το παρακάτω:
Δημοκράτης έγραψε:
30 Ιαν 2023, 10:13
στο νήμα που πήγε τόσο κουβά έχετε το θράσος και ποντάρετε νέες μπαρουφες
Σου έυχομαι να βγάλεις αιμορροΐδες στο στόμα και έρπητα στον πρωκτό σου απάνθρωπο ΣΙΧΑΜΑ :hammer::hammer::hammer:
Η αστρολογία είναι περισσότερο έγκυρη από τη διατροφική "επιστήμη" :003:

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8347
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 30 Ιαν 2023, 12:10

Μεσα στον Δεκεμβριο πηγα την κορη μου στο Παιδων λογω ιωσης που δεν εφευγε...περιμεναμε 6 ωρες για εξεταση.

Η παραπανω 'ευχη' ειναι οτι πρεπει για τους πολιτικους που μας εχουνε φερει στο σημειο αυτο...

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24719
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΟΧΙ αλλα νοσοκομεια - ΕΛΕΟΣ ΠΧΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 30 Ιαν 2023, 14:55

unholydiver έγραψε:
30 Ιαν 2023, 11:45
Frappezitis έγραψε:
30 Ιαν 2023, 08:46
Ο πατέρας μου 85 ετών έχει ένα έκτακτο, σοβαρό γαστρεντερολογικό πρόβλημα και είναι πιθανότατο ότι θα χρειαστεί άμεση νοσηλεία. Εφυγε το πρωί με ιδιωτικό ασθενοφόρο από τη Γλυφάδα και τον οίκο ευγηρίας όπου ζει με βαρύ Πάρκινσον, ακινητοποιημένος και χωρίς να μπορεί καθόλου να αυτοεξυπηρετηθεί, προς το Αλεξάνδρα όπου όμως τους είπαν ότι «η εφημερία έκλεισε». Επόμενος σταθμός το Γενικό Κρατικό όπου οι δικοί μου (ο αδελφός κι η κόρη μου) περιμένουν εδώ και δύο ώρες κι ένας πανικόβλητος φύλακας τους λέει «ότι θα χρειαστεί παρα πολλή ώρα για να δουν οι γιατροί τι έχει», ότι «ωχ δε βλέπετε; Ολη η Αθήνα έρχεται προς τα εδώ» και ότι «νοσηλεία; Μην ελπίζετε. Αν βρεθεί κρεββάτι γιατί εγώ ξέρω ότι δεν έχουμε». Κι εκείνοι περιμένουν παρατηρώντας δεκάδες άλλους ανθρώπους σε ίδια ή και χειρότερη απόγνωση. Αυτά. Όσο για μένα (στο σπίτι με βαριά ίωση) έχω την διάθεση αυτή τη στιγμή να ...αυτοπυρποληθώ από την οργή και την αίσθηση ότι είμαστε απόλυτα μόνοι κι ανυπεράσπιστοι απέναντι σε ένα πρόβλημα που δεν ενδιαφερει καθόλου τους αρμοδίους. Τελικά θα ήταν πιο έντιμο να βγαίνει ο κ.Πλεύρης, ο υπουργός υγείας ντε, να μας λέει «εφημερία σε δημόσιο νοσοκομείο; Και πόσο είναι ο άνθρωπος σας; 85 ετών; Δεν το αφήνετε καλύτερα; Εκτός κι αν έχετε τον τρόπο σας να τον πάτε σε ιδιωτικό. Αλλιώς ουδεμίαν ευθύνη έχουμε για το τί θα σας συμβεί». Κι αυτή είναι η αλήθεια που ζουν εκατοντάδες συμπολίτες μας καθημερινά. Βαρδα μην χρειαστείς νοσοκομείο κι ακόμα χειρότερα μην χρειαστεί δικός σου κι ανήμπορος. (Πείτε του Πρωθυπουργού τωρα να κάνει ένα ποστ σαν το χθεσινό για το πόσο καλά είναι όλα και πώς θα φτιάξει τις… λεπτομέρειες μετά τις εκλογές)
Δυστυχώς έτσι είναι και χειρότερα, τα πέρασα με τον πατέρα μου (διπλά ασφαλισμένος κιόλας ως γιατρός). Αν δεν έχεις κάμποσα χρήματα καβάτζα ή "περιουσία" να ξεπουλήσεις (το σπίτι σου ας πούμε), απλά τη γάμησες. Βέβαια μπαρούφες λέμε και εσύ και εγώ με βάση τα λεγόμενα του κομματόσκυλου που πόσταρε το παρακάτω:
Δημοκράτης έγραψε:
30 Ιαν 2023, 10:13
στο νήμα που πήγε τόσο κουβά έχετε το θράσος και ποντάρετε νέες μπαρουφες
Σου έυχομαι να βγάλεις αιμορροΐδες στο στόμα και έρπητα στον πρωκτό σου απάνθρωπο ΣΙΧΑΜΑ :hammer::hammer::hammer:
τόσο σκληρός;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών