Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18339
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 21 Ιούλ 2021, 18:55

Στύγιος έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:41
Κόκκορας έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:29
jason0 έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 18:44
Καλά έκθεση 18-20 είναι ανέκδοτο δεν γράφει κανείς, απλά είναι to make a point
δεν ειναι οπως παλια μονο θεμα,εχουν και ασκησεις πια,ειναι πια πιο ευκολο να πετυχεις βαθμολογια σε αυτο το επιπεδο(βεβαιως λιγοι το πετυχαινουν)
Aμ δεν έχει μόνο αυτά ,είχε -όταν βαθμολογούσα- και περίληψη όπου και γινόταν η "σφαγή του Δράμαλη" ,όπως επίσης και σωστού - λάθους ,όπου επίσης την "πατούσαν" από εσφαλμένη σιγουριά αρκετοί και άλλες διφορούμενες υφολογικές και με τρόπους ανάπτυξης ασκήσεις.
Τα θέματα νέου τύπου είναι ακόμα χειρότερη φρίκη. :-?:roll:
πιο ζορι ηταν παλια με ενα θεμα και γραψε οτι σου κατεβει(αριστουχοι παπαγαλιζαν...μεταβατικες παραγραφους κ.λπ μπας και... :lol: )

τουλαχιστον τωρα υπαρχει κατι συγκεκριμενο

τοτε σχεδον κανεις δεν πατουσε το σκαλι του 18 π.χβλεπω εδω στα90ς 0.61% μονο οι τριτοδεσμιτες (πανω απο 18),πρωτη δεσμη 0.16%

αντιθετως φετος στατιστικα πλεον ειναι πολλαπλασιοι οι αριστουχοι

αλλωστε δεν λεγεται καν εκθεση το μαθημα,λογοτεχνια κ νεο.γλωσσα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Κόκκορας την 21 Ιούλ 2021, 18:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24749
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 21 Ιούλ 2021, 18:55

Antares έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:53
Δημοκράτης έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:25
Antares έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:23
Της Γερμανίας δεν έχουν δίδακτρα και προσφέρουν καλές προοπτικές τόσο στην Γερμανία όσο και στο εξωτερικό. Πολλά τμήματα είναι στα αγγλικά. Επίσης το ίδιο ποσό χρειάζεται μηνιαίως για τον φοιτητή και υπάρχουν πολλές ευκαιρίες απασχόλησης για φοιτητές.
Στην γερμανια επίσης έχει όριο στο πόσες φορές μπορείς να κοπεί σε ένα μάθημα και αν το ξεπεράσεις παίρνεις πόδι από το πανεπιστήμιο
Aυτό ισχύει. Μπορείς να πάρεις άδεια για μερικά εξάμηνα για σοβαρούς λόγους, αλλά δεν επιτρέπουν να αφήνεις μαθήματα. Ούτε μεγάλο χρόνο σπουδών.
εμείς εδώ θεωρούμε βάναυσο μέτρο το ν+2 και πως θα πάρει πτυχίο ο φτωχός που πρέπει να δουλεύει. Λες και ο μέσος φοιτητής είναι ο βασιλάκης Καήλας και δεν μπορούμε πχ να πάρουμε κάποια μέτρα για το 5% των φοιτητών που όντως έχει θέμα

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 21 Ιούλ 2021, 18:56

Επίσης ,θυμάμαι άψογα γραπτά στην Ιστορία διά "παπαγαλίας" απ' το σχολικό βιβλίο αλλά τίποτα σε ερωτήσεις κριτικής σε συνδυασμό με ιστορικές "πηγές".( 25 μονάδες)
Ε μετά βάζεις το 75/100 και δε φέρεις πλέον ευθύνη. Φυσικά υπήρχαν και γραπτά καθ' όλα άψογα ,όπου χάρηκα να βάλω το 100/100.

Αυτή ήταν η δίχρονη εμπειρία μου ως βαθμολογητής. Ευτυχώς ,δόξα τω Θεώ και τω Γυμνασίω, δε χρειάστηκε να προσέλθω ξανά σ' αυτή την ψυχοφθόρα διαδικασία εδώ και 15 χρόνια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Στύγιος την 21 Ιούλ 2021, 19:07, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24749
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 21 Ιούλ 2021, 18:59

nostromos έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:55
Δημοκράτης έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:44
nostromos έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:34


απο τη στιγμη που υπαρχει ζητηση για καποιες κατηγοριες σπουδων το ζητημα των υποδομων καθε σχολης αφορα τη σχολη και οχι την κοινωνια ... η σχολη θα παρει τους 100 που αντεχει αξιοκρατικα αλλα η κοινωνια θα βγαλει πολλαπλασιους ειτε σε κρατικα ιδρυματα ειτε σε εγχωρια ιδιωτικα η του εξωτερικου ... το ζητημα ειναι να καλυφθει η ζητηση με τον βελτιστο τροπο για την κοινωνια και οχι για τις συντεχνιες φροντιστηριουχων, πανεπιστημιακων ,επαγγελματικων δικαιωματων κτλ ...
συμφωνώ 100% με όλα αυτά αλλά η λύση δεν είναι να καταργηθεί το σύστημα εισαγωγής αλλά να αυξηθεί η προσφορά δηλαδή να αυξηθούν οι σχολές. Όσο υπάρχει ανταγωνισμός λόγω μικρότερης προσφοράς από την ζήτηση θα έχεις φροντιστήρια
βέβαια για την Ελλάδα ένα καλό ερώτημα είναι και το γιατί έχουμε φροντιστήρια και για τις ξένες γλώσσες γλώσσες και γιατί κανένας δεν τις μαθαίνει στο σχολείο. Στην Ολλανδία κανένα παιδάκι δεν πάει φροντιστήριο και όλα από το δημοτικό ξέρουν καλύτερα αγγλικά από τον μέσο Έλληνα και φυσικά μαθαίνουν και γαλλικά και γερμανικά στο σχολείο τους. Εγώ Ελλάδα έκανα 5 χρόνια γαλλικά για να μπορώ να πω μόνο το ζε σουι και το ζε νε παρλε πα φρανσε βασικα άντε και να περνάω την ώρα μου στο ντουολίνγκο.
το συστημα εισαγωγης εχει ενα βασικο μειονεκτημα ... μπορει να θελεις να σπουδασεις χ και να καταληξεις στο ψ λογο εξετασεων εισαγωγης ...αυτο δεν υπαρχει στα περισσοτερα κρατη και δημιουργει αλυσιδωτα προβληματα ...
για την υπαρξη φροντιστηριων καθε ειδους η εξηγηση ειναι απλη ...υπαρχει ενας στρατος αδιοριστων καθηγητων οι οποιοι εγλωβιστηκανε απο το παλιο συστημα επετηριδας και την μειωση των μαθητων γενικοτερα ...αυτοι χωρις φροντιστηρια μενουνε ανεργοι και δημιουργειται κοινωνικο προβλημα οποτε ολοι κανουνε τα στραβα ματια και αφηνουνε τη στρεβλωση να διαιωνιζεται...
το βασικοτερο ομως ειναι η ανεργια ...οποτε ολοι κοιτανε το δημοσιο οποτε βλεπεις η βαση εισαγωγης για την αστυνομια να αγγιζει αυτη της ιατρικης ...τρελα πραγματα
και πάλι το να μη περάσεις στην σχολή 1ης επιλογής έιναι λόγω της προσφοράς και ζήτησης. Ότι σύστημα εισαγωγής και αν έχεις θα έχεις αυτό το φαινόμενο. Υπήρχε από τότε που η ζήτηση ήταν μικρότεροι και οι μαθητές έδιναν εξετάσεις ανά σχολή.
Η πασοκοποίηση του Έλληνα και το γκρικ ντριμ του να τα ξύνεις στο δημόσιο είναι επίσης γνωστό πρόβλημα που δεν βλέπω να φεύγει εύκολα. Εδώ μετά από 9 χρόνια μνημόνιο ο ζαβός ο Τσίπρας υποσχέθηκε διορισμό δασκάλων και πήγε ανέβασε πάλι την βάση του παιδαγωγικού. Τη νο1 σχολή που αν δεν διοριστείς βάζεις το πτυχίο στον πάτο σου

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7895
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 21 Ιούλ 2021, 19:02

Δημοκράτης έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:55
εμείς εδώ θεωρούμε βάναυσο μέτρο το ν+2 και πως θα πάρει πτυχίο ο φτωχός που πρέπει να δουλεύει. Λες και ο μέσος φοιτητής είναι ο βασιλάκης Καήλας και δεν μπορούμε πχ να πάρουμε κάποια μέτρα για το 5% των φοιτητών που όντως έχει θέμα
Η φτώχεια υπάρχει και στην Γερμανία, αλλά αφορά αυτό το 5%. Εκεί έχουν τα φοιτητικά δάνεια (άτοκα από το κράτος). Αν είχαμε εδώ τέτοια δάνεια θα τα έπαιρναν αυτοί που δεν έχουν οικονομικό θέμα (συμφέρει), με τα μέσα, με τις χαμηλές δηλώσεις οικογενειακού εισοδήματος.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23442
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 21 Ιούλ 2021, 19:08

Δημοκράτης έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:59
nostromos έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:55
Δημοκράτης έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:44

συμφωνώ 100% με όλα αυτά αλλά η λύση δεν είναι να καταργηθεί το σύστημα εισαγωγής αλλά να αυξηθεί η προσφορά δηλαδή να αυξηθούν οι σχολές. Όσο υπάρχει ανταγωνισμός λόγω μικρότερης προσφοράς από την ζήτηση θα έχεις φροντιστήρια
βέβαια για την Ελλάδα ένα καλό ερώτημα είναι και το γιατί έχουμε φροντιστήρια και για τις ξένες γλώσσες γλώσσες και γιατί κανένας δεν τις μαθαίνει στο σχολείο. Στην Ολλανδία κανένα παιδάκι δεν πάει φροντιστήριο και όλα από το δημοτικό ξέρουν καλύτερα αγγλικά από τον μέσο Έλληνα και φυσικά μαθαίνουν και γαλλικά και γερμανικά στο σχολείο τους. Εγώ Ελλάδα έκανα 5 χρόνια γαλλικά για να μπορώ να πω μόνο το ζε σουι και το ζε νε παρλε πα φρανσε βασικα άντε και να περνάω την ώρα μου στο ντουολίνγκο.
το συστημα εισαγωγης εχει ενα βασικο μειονεκτημα ... μπορει να θελεις να σπουδασεις χ και να καταληξεις στο ψ λογο εξετασεων εισαγωγης ...αυτο δεν υπαρχει στα περισσοτερα κρατη και δημιουργει αλυσιδωτα προβληματα ...
για την υπαρξη φροντιστηριων καθε ειδους η εξηγηση ειναι απλη ...υπαρχει ενας στρατος αδιοριστων καθηγητων οι οποιοι εγλωβιστηκανε απο το παλιο συστημα επετηριδας και την μειωση των μαθητων γενικοτερα ...αυτοι χωρις φροντιστηρια μενουνε ανεργοι και δημιουργειται κοινωνικο προβλημα οποτε ολοι κανουνε τα στραβα ματια και αφηνουνε τη στρεβλωση να διαιωνιζεται...
το βασικοτερο ομως ειναι η ανεργια ...οποτε ολοι κοιτανε το δημοσιο οποτε βλεπεις η βαση εισαγωγης για την αστυνομια να αγγιζει αυτη της ιατρικης ...τρελα πραγματα
και πάλι το να μη περάσεις στην σχολή 1ης επιλογής έιναι λόγω της προσφοράς και ζήτησης. Ότι σύστημα εισαγωγής και αν έχεις θα έχεις αυτό το φαινόμενο. Υπήρχε από τότε που η ζήτηση ήταν μικρότεροι και οι μαθητές έδιναν εξετάσεις ανά σχολή.
Η πασοκοποίηση του Έλληνα και το γκρικ ντριμ του να τα ξύνεις στο δημόσιο είναι επίσης γνωστό πρόβλημα που δεν βλέπω να φεύγει εύκολα. Εδώ μετά από 9 χρόνια μνημόνιο ο ζαβός ο Τσίπρας υποσχέθηκε διορισμό δασκάλων και πήγε ανέβασε πάλι την βάση του παιδαγωγικού. Τη νο1 σχολή που αν δεν διοριστείς βάζεις το πτυχίο στον πάτο σου

η 1η επιλογη πρεπει να υπαρχει και να ενθαρρυνετε για απειρους λογους ... αν δεν τα καταφερεις εκει που θελεις τοτε ψαχνεσαι ...αυτο ειναι αξιοκρατεια ....
παντως ολα ξεκινανε απο την οικονομια
εδω διοριζεται γιατρος με ασπρα μαλλια απο τις μακροχρονιες σπουδες και παιρνει χιλιαρικο ...κοστιζει 200χιλ στο κρατος για να βγει και στον κλεβουνε οι Γερμανοι αφου τους κοστιζει φθηνοτερα ετσι
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 21 Ιούλ 2021, 19:22

Hector Buas έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 16:28
stavmanr έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 12:52
...
Τα τμήματα δεν μπορούν να ξέρουν τις παραμέτρους των εξετάσεων. Δεν μπορούν να γνωρίζουν τη δυσκολία των θεμάτων ούτε τις διάφορες περιστάσεις.
Το γεγονός ότι φέτος μένουν εκτός διαδικασίας αξιολόγησης των ικανοτήτων τους στα μαθήματα γενικής παιδείας άνθρωποι που έγραψαν 14 στα σχέδια, είναι απλά δηκτικό της ανωμαλίας του συστήματος.
Δηλαδή, το γεγονός ότι προκρίνονται υποψήφιοι που στα σχέδια γράφουν 14, και στα υπόλοιπα μαθήματα επίσης 14, έναντι υποψηφίων που γράφουν στο σχέδιο 13,6 και στα υπόλοιπα μαθήματα 17 και 18, είναι απλά τραγικό. Εκτός αν θεωρείς ότι κάποιος που γράφει 14 συγκεκριμένα στο σχέδιο (και σαφώς χειρότερα στα υπόλοιπα) είναι τόσο καλύτερος από εκείνον που γράφει 13,5 ώστε να αξίζει μία επιπλέον θέση στο Αρχιτεκτονικής...
Πολύ ρατσιστικό αυτό το σύστημα με τους συντελεστές στα ειδικά μαθήματα. Γιατί δηλαδή να μην μπορεί να μπεί στην ΤΕΦΑΑ (παλιότερα: Γυμναστική Ακαδημία), ένας κουτσός? Επειδή δεν μπορεί να τρέξει το κατοστάρι?

Απαράδεκτα πράγματα...
Δηλαδή ως τώρα έμπαιναν κουτσοί και ο συντελεστής έλυσε το πρόβλημα; :D

Σοβαρέψου, Έκτωρα...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 21 Ιούλ 2021, 19:24

Ασέβαστος έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 14:34
stavmanr έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 12:58
jimdenin έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 12:52


Δεν έχει διαφορά. Δεν υπάρχει ανταγωνιστική λογική στις κατατακτήριες;
Όχι σε βαθμό που το ειδικό μάθημα καθορίζει από μόνο του αν θα μπεις ή όχι σε μία σχολή.
Δεν γίνεται διαγωνισμός ζωγραφικής. Διαγωνισμός εισαγωγής σε Πανεπιστήμιο γίνεται.
Το κύριο ζητούμενο στο Πανεπιστήμιο είναι η επιστημονική κατάρτιση, όχι οι τεχνικές ικανότητες.

Σε λίγο θα ζητάτε διαγωνισμό στριφογυρίσματος κατσαβιδιού για τις σχολές Μηχανολογίας...
το σχεδιο δεν ειναι ζωγραφικη. ειναι επιστημονικη γνωση, και μαλιστα στην πραξη ανωτερη, και χρησιμοτερη απο την εκθεση ας πουμε.
Κι από τη φυσική, τη χημεία, τα μαθηματικά υποθέτω...
Στην ιδεολογία του Ασέβαστος.

Το σχέδιο δεν είναι επιστημονική γνώση. Είναι τεχνική κατάρτιση.
Υπάρχουν δύο είδη σχεδίου: το τεχνικό και το ελεύθερο.
Στις πανελλαδικές, στο ένα αντιγράφεις ένα τεχνικό σχέδιο που σου δίνεται, και στο άλλο ζωγραφίζεις με ελεύθερο χέρι βούρτσες, σκούπες, κανάτες και λεκάνες.

Εδώ, μάλιστα, μπορούμε να προχωρήσουμε ένα βήμα παραπέρα, στο γεγονός ότι τα παιδιά ουδέποτε διδάχθηκαν σχέδιο. Δηλαδή το υπουργείο ζητά από τους υποψήφιους να διαγωνιστούν σε μάθημα που το ίδιο δεν διδάσκει στα σχολεία. Στην ουσία μιλάμε για σπρώξιμο στην παραπαιδεία.

Και τώρα, αυτό το μάθημα από απλό μάθημα παραπαιδείας γίνεται επιπλέον κόφτης (ρυθμιστής) των υπολοίπων...

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 21 Ιούλ 2021, 20:12

Δημοκράτης έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 18:07
Gewponos90 έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 16:41
Δημοκράτης έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 16:00

δεν παίζει να μη μπορείς να βρεις ξέρω γω 1800ε τον χρόνο για το πανεπιστήμιο, μιλάμε για 150ε το μήνα. Τα φροντιστήρια πάνε πολύ παραπάνω.

Τι εννοείς δεν παίζει; Νομίζω είσαι τελείως εκτός πραγματικότητας.

Όταν πας να σπουδάσεις εκτός της πόλης που μένεις, έχεις ένα σωρό έξοδα. Αυτά συνήθως τα κανονίζουν οι γονεις, εκτός και αν το παιδί δουλεύει και τα πληρώνει μόνος του ( το οποίο είναι δεδομένο ότι θα έχει αντίκτυπο στις σπουδές του). Πώς είσαι σιγουρος ότι τα 150 ευρώ τον μήνα θα περισσευει από την οικογένεια του ;
Δεν θέλω να σε ταράξω αλλά το να σπουδάσεις κρίνεται από 150ε το μήνα δεν παίζει να μη δουλεύεις παράλληλα, μιλάω έχοντας προσωπική πείρα επί του θέματος. Και προφανώς αν κάποιος είναι πραγματικά φτωχός θα πρέπει να υπάρχει κρατική μέριμνα όπως υπάρχει και τώρα για επιδοτήσεις ενοικίου, εστία κτλ

Δεν ταράζομαι τόσο εύκολα. Και πιστεύω ότι δεν τα λες από κακια.


Λοιπόν, αν είναι μονόδρομος να δουλεύουν οι φοιτητές μην γκρινιάζετε αν αργούν να τελειώσουν.

Γιατί δεν ξέρω τι σχολή τελείωσες εσύ, ούτε σε τι εργοδότη έπεσες που σε άφηνε να φύγεις όταν χρειαζόταν, αλλά υπάρχουν σχολές με ΠΟΛΛΑ εργαστήρια που η παρουσία είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ.

Μπορείς λοιπόν να κατεβάσεις τα προγράμματα του γεωπονικού πχ και να προτείνεις τι δουλειά μπορεί να κάνει ένας φοιτητής που την μια μέρα πρέπει να είναι υποχρεωτικα στην σχολη 11, την επόμενη 2, την άλλη στις 5μιση και πάει λέγοντας. Και δεν μιλάμε καν για τις θεωρίες που οι παρουσίες δεν είναι υποχρεωτικές


Επίσης είπα παραπάνω ότι δεν είναι τα 150 ευρω. Εγώ μπορούσα να αντέξω και παραπάνω γιατι εμένα στο σπίτι μου. Κάνε μια έρευνα αγοράς διαμερισματων σε περιοχές που είναι κοντά στο κέντρο η κοντά στα πανεπιστήμια και έλα να ξαναμιλησουμε
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14999
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 21 Ιούλ 2021, 20:19

Στύγιος έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 02:27
Οργισμένος έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 23:24
Στύγιος έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 22:48


Τότε βαθμολογούσαμε στην εκατοντάβαθμη κλίμακα.Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα,εδώ και πολλά χρόνια διδάσκω σε Γυμνάσιο. 91/100 = 18,2.
ΑΠο διαιρεση καλα πας
Ναι Όργι μου να σ' έχω μπροστά στο γραπτό- Ιούνιο στο βαθμολογικό με 35 βαθμούς- να το διαβάζεις 1η φορά ,να το ξαναδιαβάζεις 2η και 3η φορά σαν να κάνεις τρισάγιο και με πολύ άγχος να μην αδικήσεις κανέναν και σε κυνηγούν τύψεις. Για 1,80 το γραπτό...
Dakrysa. Me sυγκινησες ρε μπαγασα. Τι τραβας κι εσυ.
Αφου ομως ειναι τοσο χαλια η δουλεια κανε μια χαρη στον εαυτουλη σου και παραιτησου. Μην βασανιζεσαι αλλο ρε παιδακι μου.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14999
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 21 Ιούλ 2021, 20:25

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 07:30
Το νομοσχέδιο Κεραμέως καταφέρνει να καταστήσει τις πανελλήνιες ακόμα πιο άδικες και ταξικές και να δημιουργήσει χιλιάδες ακόμα πελάτες για τα κολλέγια. Είναι έγκλημα σε βάρος της ελληνικής νεολαίας αλλά και της ελληνικής κοινωνίας!
:str8jack::str8jack::str8jack:
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 21 Ιούλ 2021, 20:27

Οργισμένος έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 20:19
Στύγιος έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 02:27
Οργισμένος έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 23:24


ΑΠο διαιρεση καλα πας
Ναι Όργι μου να σ' έχω μπροστά στο γραπτό- Ιούνιο στο βαθμολογικό με 35 βαθμούς- να το διαβάζεις 1η φορά ,να το ξαναδιαβάζεις 2η και 3η φορά σαν να κάνεις τρισάγιο και με πολύ άγχος να μην αδικήσεις κανέναν και σε κυνηγούν τύψεις. Για 1,80 το γραπτό...
Dakrysa. Me sυγκινησες ρε μπαγασα. Τι τραβας κι εσυ.
Αφου ομως ειναι τοσο χαλια η δουλεια κανε μια χαρη στον εαυτουλη σου και παραιτησου. Μην βασανιζεσαι αλλο ρε παιδακι μου.
:a015: Δεν πρόκειται και μην ελπίζεις.

Εσένα θα σου ήταν εύκολο το πρωί να έχεις επιτήρηση στις Πανελλήνιες και μετά τις 1, με 2 ώρες λέμε ξεκούραση να πας από Πτολεμαίδα -Κοζάνη με ίδια μέσα για να διορθώσεις στο βαθμολογικό απ' τις 3-10 το βράδυ; Κι όλο αυτό κάθε μέρα και ΣΚ για 20 μέρες.
Για 800 ευρώ αποζημίωση συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14999
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 21 Ιούλ 2021, 20:33

Στύγιος έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 20:27
Οργισμένος έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 20:19
Στύγιος έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 02:27


Ναι Όργι μου να σ' έχω μπροστά στο γραπτό- Ιούνιο στο βαθμολογικό με 35 βαθμούς- να το διαβάζεις 1η φορά ,να το ξαναδιαβάζεις 2η και 3η φορά σαν να κάνεις τρισάγιο και με πολύ άγχος να μην αδικήσεις κανέναν και σε κυνηγούν τύψεις. Για 1,80 το γραπτό...
Dakrysa. Me sυγκινησες ρε μπαγασα. Τι τραβας κι εσυ.
Αφου ομως ειναι τοσο χαλια η δουλεια κανε μια χαρη στον εαυτουλη σου και παραιτησου. Μην βασανιζεσαι αλλο ρε παιδακι μου.
:a015: Δεν πρόκειται και μην ελπίζεις.

Εσένα θα σου ήταν εύκολο το πρωί να έχεις επιτήρηση στις Πανελλήνιες και μετά τις 1, με 2 ώρες λέμε ξεκούραση να πας από Πτολεμαίδα -Κοζάνη με ίδια μέσα για να διορθώσεις στο βαθμολογικό απ' τις 3-10 το βράδυ; Κι όλο αυτό κάθε μέρα και ΣΚ για 20 μέρες.
Για 800 ευρώ αποζημίωση συνολικά.
:fp::fp::fp:
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 21 Ιούλ 2021, 20:34

Οργισμένος έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 20:33
Στύγιος έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 20:27
Οργισμένος έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 20:19

Dakrysa. Me sυγκινησες ρε μπαγασα. Τι τραβας κι εσυ.
Αφου ομως ειναι τοσο χαλια η δουλεια κανε μια χαρη στον εαυτουλη σου και παραιτησου. Μην βασανιζεσαι αλλο ρε παιδακι μου.
:a015: Δεν πρόκειται και μην ελπίζεις.

Εσένα θα σου ήταν εύκολο το πρωί να έχεις επιτήρηση στις Πανελλήνιες και μετά τις 1, με 2 ώρες λέμε ξεκούραση να πας από Πτολεμαίδα -Κοζάνη με ίδια μέσα για να διορθώσεις στο βαθμολογικό απ' τις 3-10 το βράδυ; Κι όλο αυτό κάθε μέρα και ΣΚ για 20 μέρες.
Για 800 ευρώ αποζημίωση συνολικά.
:fp::fp::fp:
:na!::na!::na!::sal9::sal9:

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20937
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Με ΕΒΕ 14,38 σε Φυσικό και Μαθηματικό μαντέψτε ποιος περναει ;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 21 Ιούλ 2021, 21:47

:g030::_::g030:


Εικόνα


H έρευνα της Μarc για το Πρώτο Θέμα :g094: από την οποία προκύπτει ότι:

το 70,9% των συμπολιτών μας συμφωνεί με την καθιέρωση ελάχιστης βάσης για την εισαγωγή στα πανεπιστήμια :g030:

το 71,2% συμφωνεί με το χρονικό όριο στην φοίτηση σε αυτά :g030:

το 75,6% θέλει η είσοδος στα πανεπιστήμια να γίνεται με ειδική κάρτα :g030:

το 77,3% συμφωνεί με την αύξηση του αριθμού πρότυπων και πειραματικών σχολείων :g030:

και το 75,3% επιθυμεί αξιολόγηση των εκπαιδευτικών :g030:


Η ευχάριστη έκπληξη είναι ότι ακόμα και η πλειονότητα όσων δηλώνουν ψηφοφόροι του ΣΥΡΙΖΑ αποδεικνύεται πολύ πιο προοδευτική και λογική :smt023 από τα κολλημένα στον προηγούμενο αιώνα στελέχη του κόμματος. Το 53,4% των ψηφοφόρων του Αλέκση είναι υπέρ της αξιολόγησης των εκπαιδευτικών, το 62,6% υπέρ της ελεγχόμενης εισόδου στα πανεπιστήμια και το 55,7% υπέρ της ελάχιστης βάσης εισαγωγής.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών