Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Άεργος
8
19%
Άεργος
4
10%
Άέργος
5
12%
Περιμένει με την σειρά του ν' αφαιμάξει την κοινωνία
25
60%
 
Σύνολο ψήφων: 42

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Ιούλ 2021, 11:14

Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:07

Και ποιος σου είπε πως το έχω ανάγκη; Η μόνη επιβεβαίωση που έχω ανάγκη είναι η καταξίωση στον επαγγελματικό μου χώρο και η βελτίωση της ζωής μου και της ζωής των δικών μου ανθρώπων. Βρίσκω αξιοθρήνητο το να φθονεί κάποιος κάποιον άλλον, αλλά συμβαίνει, και δεν είναι perfectly correlated με το πόσο φτωχός είναι αυτός ο κάποιος. Απλά, στην περίπτωση του Μητσοτάκη Jr, αυτοί που τον φθονούν είναι δεκάδες χιλιάδες φορές περισσότεροι και εκδηλώνονται δημόσια, διότι είναι γόνος μεγάλης πολιτικής οικογένειας, οπότε θέλοντας και μη, τραβάει πάνω του κάποια φώτα δημοσιότητας.
Αν δεν το είχες ανάγκη δεν θα αισθανόσουν ότι σε φθονούν.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25525
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 28 Ιούλ 2021, 11:16

Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:10


Το αν δικαιολογείται από νόμιμες αποδοχές δεν το ξέρεις. Εικασίες κάνεις. Και η κλάψα σου με λεξιλόγιο τύπου "σκατόσογο" απλά επιβεβαιώνει όσα έγραψα περί φθόνου. Περαστικά κακομοίρη.
Ναι ζηλεύω τον πλούτο του σκατόσογου από τις μίζες. Και φθονώ το ζαβό του κούλη γιατι έχει γκόμενα πρωταθλήτρια (σημ είμαι 51 χρονών)
Είσαι λίγο δουλάκι όσο πατάει ο φιλελέφαντας, σου ταιριάζει γάντι

Άβαταρ μέλους
Φραγμένος_Τελεστής
Δημοσιεύσεις: 1998
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:49
Phorum.gr user: Τυπάρας
Τοποθεσία: Ελβετία

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φραγμένος_Τελεστής » 28 Ιούλ 2021, 11:18

Naida έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:14
Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:07

Και ποιος σου είπε πως το έχω ανάγκη; Η μόνη επιβεβαίωση που έχω ανάγκη είναι η καταξίωση στον επαγγελματικό μου χώρο και η βελτίωση της ζωής μου και της ζωής των δικών μου ανθρώπων. Βρίσκω αξιοθρήνητο το να φθονεί κάποιος κάποιον άλλον, αλλά συμβαίνει, και δεν είναι perfectly correlated με το πόσο φτωχός είναι αυτός ο κάποιος. Απλά, στην περίπτωση του Μητσοτάκη Jr, αυτοί που τον φθονούν είναι δεκάδες χιλιάδες φορές περισσότεροι και εκδηλώνονται δημόσια, διότι είναι γόνος μεγάλης πολιτικής οικογένειας, οπότε θέλοντας και μη, τραβάει πάνω του κάποια φώτα δημοσιότητας.
Αν δεν το είχες ανάγκη δεν θα αισθανόσουν ότι σε φθονούν.
Κάνεις λάθος. Δεν είναι κάτι που αισθάνεσαι. Είναι κάτι που μερικές φορές φτάνει στα αυτιά σου μέσω τρίτων. Ειδικά αν κατάγεσαι από επαρχία όπου όλοι γνωρίζονται λίγο-πολύ και επιστρέφεις 2-3 φορές το χρόνο για να δεις οικογένεια και 4-5 φίλους.
-_-

Άβαταρ μέλους
Φραγμένος_Τελεστής
Δημοσιεύσεις: 1998
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:49
Phorum.gr user: Τυπάρας
Τοποθεσία: Ελβετία

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φραγμένος_Τελεστής » 28 Ιούλ 2021, 11:20

Υδράργυρος έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:16
Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:10


Το αν δικαιολογείται από νόμιμες αποδοχές δεν το ξέρεις. Εικασίες κάνεις. Και η κλάψα σου με λεξιλόγιο τύπου "σκατόσογο" απλά επιβεβαιώνει όσα έγραψα περί φθόνου. Περαστικά κακομοίρη.
Ναι ζηλεύω τον πλούτο του σκατόσογου από τις μίζες. Και φθονώ το ζαβό του κούλη γιατι έχει γκόμενα πρωταθλήτρια (σημ είμαι 51 χρονών)
Είσαι λίγο δουλάκι όσο πατάει ο φιλελέφαντας, σου ταιριάζει γάντι
Ναι, πρέπει να είμαι δούλος τους για να μην κλαίγομαι που έχουν περισσότερα από εμένα. Όπως είπα, περαστικά.
-_-

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Ιούλ 2021, 11:38

Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:18
Naida έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:14
Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:07

Και ποιος σου είπε πως το έχω ανάγκη; Η μόνη επιβεβαίωση που έχω ανάγκη είναι η καταξίωση στον επαγγελματικό μου χώρο και η βελτίωση της ζωής μου και της ζωής των δικών μου ανθρώπων. Βρίσκω αξιοθρήνητο το να φθονεί κάποιος κάποιον άλλον, αλλά συμβαίνει, και δεν είναι perfectly correlated με το πόσο φτωχός είναι αυτός ο κάποιος. Απλά, στην περίπτωση του Μητσοτάκη Jr, αυτοί που τον φθονούν είναι δεκάδες χιλιάδες φορές περισσότεροι και εκδηλώνονται δημόσια, διότι είναι γόνος μεγάλης πολιτικής οικογένειας, οπότε θέλοντας και μη, τραβάει πάνω του κάποια φώτα δημοσιότητας.
Αν δεν το είχες ανάγκη δεν θα αισθανόσουν ότι σε φθονούν.
Κάνεις λάθος. Δεν είναι κάτι που αισθάνεσαι. Είναι κάτι που μερικές φορές φτάνει στα αυτιά σου μέσω τρίτων. Ειδικά αν κατάγεσαι από επαρχία όπου όλοι γνωρίζονται λίγο-πολύ και επιστρέφεις 2-3 φορές το χρόνο για να δεις οικογένεια και 4-5 φίλους.
Να αυτό ακριβώς αυτό λέω. Η λογική ότι με ζηλεύουν γιατί είμαι πολύ πετυχημένος ή πλούσιος ή ωραίος κτλ. πηγάζει από την ανασφάλεια να σε θεωρεί η κοινωνία όλα τα παραπάνω,να σε θαυμάζουν κτλ. Πρέπει να τα βρεις με τον εαυτό σου ή έξω εικόνα του επιτυχημένου να συμβαδίζει με το μέσα σου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Φραγμένος_Τελεστής
Δημοσιεύσεις: 1998
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:49
Phorum.gr user: Τυπάρας
Τοποθεσία: Ελβετία

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φραγμένος_Τελεστής » 28 Ιούλ 2021, 11:58

Naida έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:38
Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:18
Naida έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:14


Αν δεν το είχες ανάγκη δεν θα αισθανόσουν ότι σε φθονούν.
Κάνεις λάθος. Δεν είναι κάτι που αισθάνεσαι. Είναι κάτι που μερικές φορές φτάνει στα αυτιά σου μέσω τρίτων. Ειδικά αν κατάγεσαι από επαρχία όπου όλοι γνωρίζονται λίγο-πολύ και επιστρέφεις 2-3 φορές το χρόνο για να δεις οικογένεια και 4-5 φίλους.
Να αυτό ακριβώς αυτό λέω. Η λογική ότι με ζηλεύουν γιατί είμαι πολύ πετυχημένος ή πλούσιος ή ωραίος κτλ. πηγάζει από την ανασφάλεια να σε θεωρεί η κοινωνία όλα τα παραπάνω,να σε θαυμάζουν κτλ. Πρέπει να τα βρεις με τον εαυτό σου ή έξω εικόνα του επιτυχημένου να συμβαδίζει με το μέσα σου.
Όχι δε θέλω να με θαυμάζουν. Θα προτιμούσα να μην ασχολούνται καθόλου μαζί μου, από το να φτάνει που και που στα αυτιά μου πως κάποιοι με τους οποίους δεν έχω κανένα πάρε-δώσε με σχολιάζουν βγάζοντας κακία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φραγμένος_Τελεστής την 28 Ιούλ 2021, 12:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
-_-

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3948
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 28 Ιούλ 2021, 12:02

Την επόμενη φορά που θα σου πουν τέτοιες πίπες φραγμένε ρίξτους ένα χέσιμο για να σταματήσουν (ή να τα λένε πίσω από την πλάτη σου και δατς ιτ).

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9021
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 28 Ιούλ 2021, 12:05

Aprilianos έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 19:21
Θα γίνει πολιτικός. Όπως άλλωστε θα γίνει και ο γιος του Τσίπρα
έχει και χειρότερο τελικά
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 28 Ιούλ 2021, 12:05

Φραγμένος_Τελεστής, ο χρήστης που χαλιέται όταν αναφέρονται στις επιτυχίες του. :smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Ιούλ 2021, 12:15

Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:58

Όχι δε θέλω να με θαυμάζουν. Θα προτιμούσα να μην ασχολούνται καθόλου μαζί μου, από το να φτάνει που και που στα αυτιά μου κάποιοι σχολιάζουν γεμάτοι πίκρα τις όποιες επιτυχίες μου.
Οι επιτυχίες σου ειναι επιτυχίες ανεξάρτητα αν κάποιοι τις αναγνωρίζουν ή όχι. Και σίγουρα δεν είναι όλοι της ίδιας άποψης για το τι θεωρείται επιτυχία. Πάντα υπάρχει βέβαια και το ποσοστό που όντως μπορεί να σε φθονει. Ελάχιστο όμως.
Επίσης αν έχεις καταφέρει πραγματάκια που γουστάρεις μόνος σου, πίστεψέ με καμία σχέση δεν έχεις με τον Κ Μ Junior. Και
πράγματι μειώνεις τον εαυτό σου να τον θαυμάζεις.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11687
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 28 Ιούλ 2021, 12:16

Υδράργυρος έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:16
Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:10


Το αν δικαιολογείται από νόμιμες αποδοχές δεν το ξέρεις. Εικασίες κάνεις. Και η κλάψα σου με λεξιλόγιο τύπου "σκατόσογο" απλά επιβεβαιώνει όσα έγραψα περί φθόνου. Περαστικά κακομοίρη.
Ναι ζηλεύω τον πλούτο του σκατόσογου από τις μίζες. Και φθονώ το ζαβό του κούλη γιατι έχει γκόμενα πρωταθλήτρια (σημ είμαι 51 χρονών)
Είσαι λίγο δουλάκι όσο πατάει ο φιλελέφαντας, σου ταιριάζει γάντι
E αφού όντως ζηλεύεις, τι να κάνουμε τώρα;
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25525
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 28 Ιούλ 2021, 12:20

Scouser έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 12:16
Υδράργυρος έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:16
Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:10


Το αν δικαιολογείται από νόμιμες αποδοχές δεν το ξέρεις. Εικασίες κάνεις. Και η κλάψα σου με λεξιλόγιο τύπου "σκατόσογο" απλά επιβεβαιώνει όσα έγραψα περί φθόνου. Περαστικά κακομοίρη.
Ναι ζηλεύω τον πλούτο του σκατόσογου από τις μίζες. Και φθονώ το ζαβό του κούλη γιατι έχει γκόμενα πρωταθλήτρια (σημ είμαι 51 χρονών)
Είσαι λίγο δουλάκι όσο πατάει ο φιλελέφαντας, σου ταιριάζει γάντι
E αφού όντως ζηλεύεις, τι να κάνουμε τώρα;
Ζηλευω το να εχω οφσορ, μιζες απο (βαλε οτι θελεις), το σπιτι του βολταιρου, και να κοροιδευω τον κοσμο στα μουτρα τους; πας καλα; ειμαι χαμηλων τονων ανθρωπος και αυτα που εχω μου περισσευουνε
Δουλακι εισαι και συ

Άβαταρ μέλους
Φραγμένος_Τελεστής
Δημοσιεύσεις: 1998
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:49
Phorum.gr user: Τυπάρας
Τοποθεσία: Ελβετία

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φραγμένος_Τελεστής » 28 Ιούλ 2021, 12:36

Naida έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 12:15
Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
28 Ιούλ 2021, 11:58

Όχι δε θέλω να με θαυμάζουν. Θα προτιμούσα να μην ασχολούνται καθόλου μαζί μου, από το να φτάνει που και που στα αυτιά μου κάποιοι σχολιάζουν γεμάτοι πίκρα τις όποιες επιτυχίες μου.
Οι επιτυχίες σου ειναι επιτυχίες ανεξάρτητα αν κάποιοι τις αναγνωρίζουν ή όχι. Και σίγουρα δεν είναι όλοι της ίδιας άποψης για το τι θεωρείται επιτυχία. Πάντα υπάρχει βέβαια και το ποσοστό που όντως μπορεί να σε φθονει. Ελάχιστο όμως.
Επίσης αν έχεις καταφέρει πραγματάκια που γουστάρεις μόνος σου, πίστεψέ με καμία σχέση δεν έχεις με τον Κ Μ Junior. Και
πράγματι μειώνεις τον εαυτό σου να τον θαυμάζεις.
Μα δεν τον θαυμάζω. Απλά για τον ίδιο λόγο που βρίσκω θλιβερό το ότι κάποιοι ελάχιστοι φθονούν εμένα (δε θα διαφωνήσω στο ότι είναι πολύ λίγοι), βρίσκω θλιβερό και το ότι τόσοι πολλοί (λογικό να είναι περισσότεροι λόγω δημοσιότητας της οικογένειάς του) φθονούν τον Μητσοτάκη junior. Και είναι φθόνος, γιατί το παιδί ουδεμία σχέση έχει με την πολιτική, απλά είναι γιός του πρωθυπουργού. Αν στο μέλλον ακολουθήσει τα χνάρια του πατέρα του και εκτεθεί στην πολιτική, ρίξτε του όσο κράξιμο θέλετε.
-_-

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Ιούλ 2021, 12:43

Lord Brum έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 21:22


Έχεις δίκαιο να μπερδεύεται, να σε ξεμπερδςψω εγώ. Ο πρώτη φορά αριστερά τα έκανε τόσο σκατα που με.χαρα ψήφισε ο κόσμος ένα άτομο αμφιβόλου ηθικής και τιμιότητας προκειμένου να απαλλαγεί από το επικίνδυνο τσίρκο των ανθελληνων και ανίκανων ζαιων. Προτιμώ να με κυβερνά ο Αλ Καπόνε από τον Βας Βας ο Παρασκευάς
:goodpost:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21065
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Τί δουλειά κάνει ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης junior;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Ιούλ 2021, 12:46

Καραμελίτσα έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 23:08
mao mao έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 23:05
Η 22χρονη Σοφία είναι η πρωτότοκη κόρη του Κυριάκου Μητσοτάκη και της Μαρέβας Γκραμπόφσκι. Τον περασμένο Απρίλιο πήρε το πτυχίο της από το γνωστό αμερικανικό πανεπιστήμιο John Hopkins, όπου σπούδασε Δημόσια Υγεία.
Για πιο λόγο να πάει κάποιος στην Αμερική να σπουδάσει Δημόσια Υγεία;
Γιατί είναι το νο1 πτυχίο που ζητάει η Γκόλντμαν Σαχς για προσλήψεις.
Είσαι η Γκόλντμαν Σάχς. Και έχεις στα χέρια σου δύο βιογραφικά. Ένα σούπερ ντούπερ και ένα της κόρης ενός πρωθυπουργού και μελλοντικής πολιτικού που κάνεις μπίζνες και θα σε ενδιέφερε να μαθαίνεις εγκαίρως αποφάσεις; Ποιον θα έπαιρνες;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών