Ο Αυριανικός λαός

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 03 Αύγ 2018, 14:24

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
03 Αύγ 2018, 13:47
Και για μένα είναι απωθητικό το ζεϊμπέκικο, αλλά ποτέ κανείς δεν είπε ότι αποτελεί αλάνθαστο εκσυγχρονιστόμετρο.
Λαϊκούρα είναι το Πασοκ, μην το συζητάς. Με τα ζιβάγκα του και τις δηθενιές του.

Πέρα από τα οικονομικά έφερε και άλλες καταστροφές. "Απελευθέρωσε" τον έλληνα ΔΥ. Κατήργησε τις στολές, τα ωράρια κ.α. με άλλα λόγια καθιέρωσε το μπάτε σκύλοι, αλέστε. Κι έτσι τώρα πας να ζητήσεις ένα χαρτί και σε κλάνουν.

Εσύ που ζεις αλλού, απορώ πώς δεν βλέπεις πόσο χύμα είναι η Ελλάδα. Εκεί που βρίσκεσαι φοράνε στολές οι οδηγοί στα τραμ που κυκλοφορείς ή όχι; Γιατί λες, κορόιδα είναι; Και φυσικά θα μού πουν, σιγά μωρέ, και τι έγινε; Ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα.

Και τι έγινε το ένα, τι έγινε το άλλο, κάψαμε και το Μάτι, και τι έγινε; Κι αν πέθαναν 100 και τι έγινε; Έχουμε άλλα 11 εκατομμύρια. Μέχρι να συμβεί αυτό έχουμε καιρό, αλλά και να συμβεί... και τι έγινε; :lol:

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 03 Αύγ 2018, 14:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Αύγ 2018, 13:53
sharp έγραψε:
03 Αύγ 2018, 13:44
Ορίστε και ένα εκσυγχρονιστικό ζεϊμπέκικο. Έχει διαφορά, πώς να το κάνουμε;

zeimbekia2.jpg

Πώς τον λεγαν αυτόν, μωρέ;
Σκανδαλίδη.

Τον Γιαννίτση που τον άδειασαν όλοι οι εκσυγχρονιστές του θεούλη-γκέισα με το ευρώ-βεντάλια, τον θυμάσαι;
Αχ ναι βρε, ο Σκανδαλίδης... :lol:

Είχα πετύχει μια σελίδα τότε με το βιογραφικό του, ο γιός της Μαριγούλας και του Κυρ-τάδε ή κάπως έτσι το έγραφε. :lol:

Μπηκαν όλοι αυτοί στα Υπουργεία. Τι ισοπέδωση...

Στον Γιαννίτση είχα εγκαταλείψει το πλοίο.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Αύγ 2018, 14:32

ζεϊμπέκικο

δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 03 Αύγ 2018, 14:35

sharp έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:32

Στον Γιαννίτση είχα εγκαταλείψει το πλοίο.
:o τσιμπητέ, δικός μας είσαι; :romance-hearteyes:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 03 Αύγ 2018, 14:37

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:35
sharp έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:32

Στον Γιαννίτση είχα εγκαταλείψει το πλοίο.
:o τσιμπητέ, δικός μας είσαι; :romance-hearteyes:
Ναι, αλλά εγώ δεν φλερτάρω με επιστροφές και άλλα συναισθηματικά ολισθήματα :wink

( η αλήθεια είναι ότι το έχω κάνει στο παρελθόν και ξέρω πόσο πονάει )

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Αύγ 2018, 14:38

Το βασικό θέμα μας είναι το πιθανολογούμενο αυριανο-αβγο ανσλούς και δεν βλέπω να σχολιάζεται.
Δεν είναι το βασικό θέμα μας τι έκαναν και τι δεν έκαναν οι αυριανίστας στην εποχή τους, μέχρι επανεκλογής σιδερένιου, ούτε ποιός ήταν ο ρόλος τους στην β' πασοκιεία εποχή.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 03 Αύγ 2018, 14:45

wooded glade έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:38
Το βασικό θέμα μας είναι το πιθανολογούμενο αυριανο-αβγο ανσλούς και δεν βλέπω να σχολιάζεται.
Δεν είναι το βασικό θέμα μας τι έκαναν και τι δεν έκαναν οι αυριανίστας στην εποχή τους, μέχρι επανεκλογής σιδερένιου, ούτε ποιός ήταν ο ρόλος τους στην β' πασοκιεία εποχή.
Επειδή δεν μιλάω καλά το ελλήνικος, εννοείς να υποστηρικτεί η ΧΑ, όπως το τότε Πασοκ; Μήπως και να κυβερνήσει; Αυτό θα επιβεβαιώσει τη θεωρία μου ότι το βαρέλι στη χώρα είναι άπατο και δεν τελειώσαμε εδώ.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Αύγ 2018, 14:47

wooded glade έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:38
Το βασικό θέμα μας είναι το πιθανολογούμενο αυριανο-αβγο ανσλούς και δεν βλέπω να σχολιάζεται.
Δεν είναι το βασικό θέμα μας τι έκαναν και τι δεν έκαναν οι αυριανίστας στην εποχή τους, μέχρι επανεκλογής σιδερένιου, ούτε ποιός ήταν ο ρόλος τους στην β' πασοκιεία εποχή.
Ε, δεν πάει έτσι βρε γούντι.
Μ' αυτήν τη λογική δεν πρέπει να έχει νόημα και τι έκαναν ή δεν έκαναν οι ναζίστας στην εποχή τους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 03 Αύγ 2018, 14:50

sharp έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:45
wooded glade έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:38
Το βασικό θέμα μας είναι το πιθανολογούμενο αυριανο-αβγο ανσλούς και δεν βλέπω να σχολιάζεται.
Δεν είναι το βασικό θέμα μας τι έκαναν και τι δεν έκαναν οι αυριανίστας στην εποχή τους, μέχρι επανεκλογής σιδερένιου, ούτε ποιός ήταν ο ρόλος τους στην β' πασοκιεία εποχή.
Επειδή δεν μιλάω καλά το ελλήνικος, εννοείς να υποστηρικτεί η ΧΑ, όπως το τότε Πασοκ; Μήπως και να κυβερνήσει; Αυτό θα επιβεβαιώσει τη θεωρία μου ότι το βαρέλι στη χώρα είναι άπατο και δεν τελειώσαμε εδώ.
Μπα δεν θα υποστηριχθεί η ΧΑ και την δική μου θεωρία θα επιβεβαιώσει πως τα έχουμε γράψει όλα στα αρχίδια μας γιατί δεν μας ενοχλεί ούτε ο εποικισμός.
Και ναι το μιλά παράξενα το ελλήνικος ο Γούντυ.
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 03 Αύγ 2018, 14:50

wooded glade έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:32
ζεϊμπέκικο

Ομολογώ δεν κατάλαβα τι ήθελε να πει. Κάτι μού λέει ότι ήταν ένα ακόμη από τα δήθεν (ούτε που την ξέρω παρεμπ.)

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Αύγ 2018, 14:52

sharp έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:45
wooded glade έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:38
Το βασικό θέμα μας είναι το πιθανολογούμενο αυριανο-αβγο ανσλούς και δεν βλέπω να σχολιάζεται.
Δεν είναι το βασικό θέμα μας τι έκαναν και τι δεν έκαναν οι αυριανίστας στην εποχή τους, μέχρι επανεκλογής σιδερένιου, ούτε ποιός ήταν ο ρόλος τους στην β' πασοκιεία εποχή.
Επειδή δεν μιλάω καλά το ελλήνικος, εννοείς να υποστηρικτεί η ΧΑ, όπως το τότε Πασοκ; Μήπως και να κυβερνήσει; Αυτό θα επιβεβαιώσει τη θεωρία μου ότι το βαρέλι στη χώρα είναι άπατο και δεν τελειώσαμε εδώ.
Σε επίπεδο grassroots εγώ βλέπω και την ψιλογουστάρουν τη φάση.
Τα αβγά δεν ξέρω τι λένε γιατί είναι και οι πιό λίγοι, έχουν πρόβλημα και με τον "άκου αρχηγέ" που του έχουν ξελασκάρει τα μπουλόνια και φοβούνται.
Αλλά δεν συζητείται ότι στις παρεϊτσες που κάνουν επικρατεί θετικό κλίμα.

Το ίδιο κλίμα είχα συναντήσει το 1966 για Καραμανλή από κεντρώους, που ήταν "αδυσώπητος εχθρός" πιό πριν. Έλεγαν να τα βρούμε με τον Κ.Κ., ο Κανελλόπουλος να πάει σπίτι του και να γίνουν οι εκλογές (που δεν έγιναν τελικά).
Μπορεί να είναι ατυχέστατη η παρομοίωσις αλλά το κλίμα είναι το ίδιο.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Αύγ 2018, 14:53

Μπίστης έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:50
sharp έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:45
wooded glade έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:38
Το βασικό θέμα μας είναι το πιθανολογούμενο αυριανο-αβγο ανσλούς και δεν βλέπω να σχολιάζεται.
Δεν είναι το βασικό θέμα μας τι έκαναν και τι δεν έκαναν οι αυριανίστας στην εποχή τους, μέχρι επανεκλογής σιδερένιου, ούτε ποιός ήταν ο ρόλος τους στην β' πασοκιεία εποχή.
Επειδή δεν μιλάω καλά το ελλήνικος, εννοείς να υποστηρικτεί η ΧΑ, όπως το τότε Πασοκ; Μήπως και να κυβερνήσει; Αυτό θα επιβεβαιώσει τη θεωρία μου ότι το βαρέλι στη χώρα είναι άπατο και δεν τελειώσαμε εδώ.
Μπα δεν θα υποστηριχθεί η ΧΑ και την δική μου θεωρία θα επιβεβαιώσει πως τα έχουμε γράψει όλα στα αρχίδια μας γιατί δεν μας ενοχλεί ούτε ο εποικισμός.
Και ναι το μιλά παράξενα το ελλήνικος ο Γούντυ.
Είναι που είμαι Γιουγκοσλάβος.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Αύγ 2018, 14:53

sharp έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:50
wooded glade έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:32
ζεϊμπέκικο

Ομολογώ δεν κατάλαβα τι ήθελε να πει. Κάτι μού λέει ότι ήταν ένα ακόμη από τα δήθεν (ούτε που την ξέρω παρεμπ.)
Δεν ξέρω, ρώτα τον καναλάρχη του βίντεου.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Αύγ 2018, 14:54

sharp έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:50
wooded glade έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:32
ζεϊμπέκικο

Ομολογώ δεν κατάλαβα τι ήθελε να πει. Κάτι μού λέει ότι ήταν ένα ακόμη από τα δήθεν (ούτε που την ξέρω παρεμπ.)
Δεν πειράζει, κατάλαβαν ο Οικονόμου και ο Λυριτζής. Λέμε τώρα.
Το θέμα είναι ότι ετέθη το σκληρό ερώτημα.
Από εκεί και πέρα και την ημερήσια πρόβλεψη των ζωδίων να τους έλεγε, την ίδια αντίδραση θα είχαν. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ο Αυριανικός λαός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 03 Αύγ 2018, 15:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:47
wooded glade έγραψε:
03 Αύγ 2018, 14:38
Το βασικό θέμα μας είναι το πιθανολογούμενο αυριανο-αβγο ανσλούς και δεν βλέπω να σχολιάζεται.
Δεν είναι το βασικό θέμα μας τι έκαναν και τι δεν έκαναν οι αυριανίστας στην εποχή τους, μέχρι επανεκλογής σιδερένιου, ούτε ποιός ήταν ο ρόλος τους στην β' πασοκιεία εποχή.
Ε, δεν πάει έτσι βρε γούντι.
Μ' αυτήν τη λογική δεν πρέπει να έχει νόημα και τι έκαναν ή δεν έκαναν οι ναζίστας στην εποχή τους.
Ναι η ιστορία των νάζων και οι μάχες του β' παγκοσμίου πολέμου είναι ενδιαφέροντα, αλλά δεν είναι η ιστορία το θέμα μου.
Έγραψα και την ιστορία για να χρωματίσω το τοπίο και να κεντρίσω το ενδιαφέρον των νεωτέρων να γκουγκλάρουν τους αστέρες του παρελθόντος. Από αυτούς τους αστέρες δεν βρίσκω link μόνο για την Αγάπη, την παρτεναίρ του Ευάγγελου Γιαννόπουλου στο Κ29.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών