Βακάκης (Jumbo) : τα καρτέλ με πολεμάνε....η κυβέρνηση δεν με προστατεύει....

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Βακάκης (Jumbo) : τα καρτέλ με πολεμάνε....η κυβέρνηση δεν με προστατεύει....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 05 Αύγ 2021, 22:41

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
05 Αύγ 2021, 19:44
Εδώ και καιρό γκρινιάζει για το θέμα των logistics ο Βακάκης. Το γιατί το κάνει είναι ένα θέμα. Ετοιμάζει ηρωική έξοδο από την επιχείρηση
π.χ? Τρέφει κάποιου είδους πολιτικές φιλοδοξίες?
Απίθανα μου φαίνονται και τα δύο εκτός και αν οι κόρες είναι έτοιμες να αναλάβουν το τιμόνι. Είχε κάθε ευκαιρία να φύγει όταν σκοτώθηκε ο γιος του και δεν το έκανε. Επίσης δεν θα μου κόλλαγε με τίποτα κάθοδος στον πολιτικό στίβο. Μετά βίας βρίσκεις μερικές φωτογραφίες του online.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25906
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Βακάκης (Jumbo) : τα καρτέλ με πολεμάνε....η κυβέρνηση δεν με προστατεύει....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 05 Αύγ 2021, 22:48

Juno έγραψε:
05 Αύγ 2021, 18:28
Nandros έγραψε:
05 Αύγ 2021, 15:53
Juno έγραψε:
05 Αύγ 2021, 14:18
Γελάει ο γέρος Βακάκης από τον άλλο κόσμο....
Ο εν θέματι ήταν ή ο γέρος που έδωσε στον γιο του το πανάκριβο αυτοκίνητο με τα παλιά και άχρηστα λάστιχα και σκοτώθηκε, παίρνοντας μαζί μιαν οικογένεια;
.
Δεν νομίζω, ο γέρος δεν ζει.
Εγώ το είπα για την επιχείρηση.
Οι γονείς του ίδρυσαν την El Greco με πολύ κόπο ερχόμενοι από την Αίγυπτο με τα ρούχα που φορούσαν (λόγω Νάσερ).
Στα 80's παραχώρησαν στον γιο τη θέση του Προέδρου της El Greco και αρχές 90's, ο Βακάκης πέταξε τον πατέρα του εκτός ΔΣ για να την πουλήσει σε ξένους και προτίμησε τις εισαγωγές στέλνοντας τόσον κόσμο στην ανεργία.
Γι'αυτό το είπα .
Οι γονείς του τι βοήθεια είχαν όταν έστησαν ολόκληρη παραγωγή και εξαγωγές; Τούτος δω θέλει να πληρώνεται που αναπνέει. Και όλο παράπονα ακούω για τους μισθούς στα Jumbo.
σωστη
δεν σου το ειχα πως μπορεις :smt023
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Βακάκης (Jumbo) : τα καρτέλ με πολεμάνε....η κυβέρνηση δεν με προστατεύει....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Αύγ 2021, 22:52

Juno έγραψε:
05 Αύγ 2021, 18:28
Nandros έγραψε:
05 Αύγ 2021, 15:53
Juno έγραψε:
05 Αύγ 2021, 14:18
Γελάει ο γέρος Βακάκης από τον άλλο κόσμο....
Ο εν θέματι ήταν ή ο γέρος που έδωσε στον γιο του το πανάκριβο αυτοκίνητο με τα παλιά και άχρηστα λάστιχα και σκοτώθηκε, παίρνοντας μαζί μιαν οικογένεια;
.
Δεν νομίζω, ο γέρος δεν ζει.
Εγώ το είπα για την επιχείρηση.
Οι γονείς του ίδρυσαν την El Greco με πολύ κόπο ερχόμενοι από την Αίγυπτο με τα ρούχα που φορούσαν (λόγω Νάσερ).
Στα 80's παραχώρησαν στον γιο τη θέση του Προέδρου της El Greco και αρχές 90's, ο Βακάκης πέταξε τον πατέρα του εκτός ΔΣ για να την πουλήσει σε ξένους και προτίμησε τις εισαγωγές στέλνοντας τόσον κόσμο στην ανεργία.
Γι'αυτό το είπα .
Οι γονείς του τι βοήθεια είχαν όταν έστησαν ολόκληρη παραγωγή και εξαγωγές; Τούτος δω θέλει να πληρώνεται που αναπνέει. Και όλο παράπονα ακούω για τους μισθούς στα Jumbo.
Στις αρχές 90'ς, οι περισσότεροι άρχισαν να στρέφονται στις εισαγωγές. Και αυτό πριν ανοίξει η αγορά με την Κίνα, λόγω δασμών. Με το μπήκε η Κίνα στο παιχνίδι, κόπηκαν όλα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Βακάκης (Jumbo) : τα καρτέλ με πολεμάνε....η κυβέρνηση δεν με προστατεύει....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 05 Αύγ 2021, 22:53

ST48410 έγραψε:
05 Αύγ 2021, 22:36
Gewponos90 έγραψε:
05 Αύγ 2021, 17:41
Και ναι κάτι amazon , ebay κτλ με τα logistics όντως έχουν αρχίσει να γονατίζουν επιχειρήσεις τύπου Τζάμπο. Και δεν μπορώ να πω ότι λυπάμαι για αυτό. Όπως το Τζάμπο έκλεισε χιλιάδες μικρές επιχειρήσεις που δούλευαν γύρω του
Δεν έχω σχηματίσει την ίδια εικόνα. Δηλαδή αν πάω να πάρω χαρτικά ας πούμε δεν βλέπω με ποιο τρόπο θα με συνέφερε να τα παραγγείλω από Αμερική. Μπορεί να έχεις δίκιο αλλά προσωπικά δεν τις θεωρώ ανταγωνιστικές προς αυτόν επιχειρήσεις εκτός και αν εισέλθει στην αγορά ακριβότερων αντικειμένων πράγμα που δεν έχει κάνει μέχρι τώρα.

Πριν αρκετά χρόνια όλα τα μαγαζιά έκλαιγαν που ο jumbo έβαλε χαρτικά. Τώρα όλοι αυτοί παραγγέλνουν από τα σατανικά logistics. Life is a bitch
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Βακάκης (Jumbo) : τα καρτέλ με πολεμάνε....η κυβέρνηση δεν με προστατεύει....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 05 Αύγ 2021, 22:56

Gewponos90 έγραψε:
05 Αύγ 2021, 22:53
Πριν αρκετά χρόνια όλα τα μαγαζιά έκλαιγαν που ο jumbo έβαλε χαρτικά. Τώρα όλοι αυτοί παραγγέλνουν από τα σατανικά logistics. Life is a bitch
Εγώ δεν θα τον ξέγραφα τόσο εύκολα. Είναι μορφωμένος, ικανός και πολύ εργατικός άνθρωπος από όσο λένε άτομα που δούλεψαν κοντά του.


Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Βακάκης (Jumbo) : τα καρτέλ με πολεμάνε....η κυβέρνηση δεν με προστατεύει....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 05 Αύγ 2021, 23:03

paul25 έγραψε:
05 Αύγ 2021, 22:40
Αν και η αλήθεια είναι πως οι ναυτιλιακές εταιρείες στο παγκόσμιο εμπόριο είναι παντοδύναμες και δεν τις ανταγωνίζεται κανένα άλλο μεταφορικό μέσο, η πραγματικότητα είναι ότι με το κλείσιμο των λιμανιών στην Κίνα από την πανδημία έχει δημιουργηθεί μια κατάσταση έλλειψης κοντεηνερ και αφού υπάρχει υψηλή ζήτηση ανεβαίνει και η τιμή.
A critical shortage of containers is driving up shipping costs and delays for goods purchased from China.
The pandemic and uneven global economic recovery has led to this problem cropping up in Asia, although other parts of the world have also been hit. Industry watchers said desperate companies wait weeks for containers and pay premium rates to get them, causing shipping costs to skyrocket.
https://www.cnbc.com/2021/01/22/shippin ... -rise.html
.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34808
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Βακάκης (Jumbo) : τα καρτέλ με πολεμάνε....η κυβέρνηση δεν με προστατεύει....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 05 Αύγ 2021, 23:08

Fluffy έγραψε:
05 Αύγ 2021, 22:59
Dwarven Blacksmith γιατί η κίνα έχει 10πλασιάσει τα μεταφορικά;
Έβαλα ολόκληρο λινκ.Επιβάλλεται καραντίνα με το πρώτο κρούσμα στα πληρώματα των πλοίων.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34808
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Βακάκης (Jumbo) : τα καρτέλ με πολεμάνε....η κυβέρνηση δεν με προστατεύει....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 05 Αύγ 2021, 23:08

Fluffy έγραψε:
05 Αύγ 2021, 22:59
Dwarven Blacksmith γιατί η κίνα έχει 10πλασιάσει τα μεταφορικά;
Έβαλα ολόκληρο λινκ.Επιβάλλεται καραντίνα με το πρώτο κρούσμα στα πληρώματα των πλοίων.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42946
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Βακάκης (Jumbo) : τα καρτέλ με πολεμάνε....η κυβέρνηση δεν με προστατεύει....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Αύγ 2021, 23:20

Εγώ ήξερα ότι φταίει που έχουν κλείσει δύο μεγάλα λιμάνια προληπτικά. Αλλά απ'ότι φαίνεται από το λινκ του Νανδρου υπάρχει κι άλλο πρόβλημα. ΗΠΑ και Ευρώπη έχουν μειωμένες εξαγωγές και τα κοντέινερ αργούν να γυρίσουν πίσω στην Κίνα. Υποθέτω αυτά θα είναι, σίγουρα δεν γίνεται επίτηδες.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Βακάκης (Jumbo) : τα καρτέλ με πολεμάνε....η κυβέρνηση δεν με προστατεύει....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 06 Αύγ 2021, 01:09

ST48410 έγραψε:
05 Αύγ 2021, 22:56
Gewponos90 έγραψε:
05 Αύγ 2021, 22:53
Πριν αρκετά χρόνια όλα τα μαγαζιά έκλαιγαν που ο jumbo έβαλε χαρτικά. Τώρα όλοι αυτοί παραγγέλνουν από τα σατανικά logistics. Life is a bitch
Εγώ δεν θα τον ξέγραφα τόσο εύκολα. Είναι μορφωμένος, ικανός και πολύ εργατικός άνθρωπος από όσο λένε άτομα που δούλεψαν κοντά του.

Μα ούτε εγώ τον ξεγραφω. Προφανώς να πιέσει προσπαθεί. Ακόμα και αν κλείσουν όλα τα καταστήματα του ( που δεν πρόκειται) αυτός δεν παθαίνει τίποτα
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών